Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Söylediğimle yazdıklarınızın ne alakası var? Kaç sayfadır nişanlım yıllarca ailesine para yedirmiş diye saydırıp duruyosunuz. Siz de hayatınız boyunca kazandığınız her kuruşu ailenize verdiğinizi söylemişsiniz. E bu durumda nişanlınızı bu konuda eleştirmeye hakkınız yok.

Durumları çok çok iyi olabilir olay zaten yapamıyor olmaları değil yapmıyor olmaları gereksiz görüyorlar büyük ihtimal ile sen ne kadar zorlasanda yapacak gibi durmuyorlar,insanlar lafta yaparız derler ben yapmam demez direk yüzünüze,imanetmisler aslında yapmayacaklarını hareketleri ile

Yahu bu bilezikler size yapılıyor annenize değil, söz verildi ise eninde sonunda yapılır. İlla düğün günü beş bilezik olacak şartı yok ya. Belki son anda borç harç bir şekilde halledecekler bunun konusunun geçmesi bu yüzden tartışmak bile çok ayıp bence ama siz bilirsiniz.

Biriniz evinize tavuk alamıyor diğeriniz peynir alamıyor. Söze 25 nişana 50 bin harcıyorsunuz.
Borçla harçla ev düzüp altın alıp aldırıyorsunuz.
O kadar saçma o kadar saçma ki

Ablacım aç yaşıyorsunuz aylardır, ne için? Halı perde mutfak robotu için. Mantıklı mı sizce? Siz annenize anne biz ne yapıyoruz delirdik mi demiyor musunuz?

Sevdiğim için üzülüyorum elimden bir şey gelmiyor garibimin benim bir beklentim kalmadı tek beklentim yapamayacaklarını annemle konuşmaları beni daha fazla arada bırkanamamları

Biriniz evinize tavuk alamıyor diğeriniz peynir alamıyor. Söze 25 nişana 50 bin harcıyorsunuz.
Borçla harçla ev düzüp altın alıp aldırıyorsunuz.
O kadar saçma o kadar saçma ki
Size de cevap vermeyeceğim çünkü siz de devamını okumamışsınız

En başta ailelerden hiçbir şey beklemeyip sevgilinizle gücünüz neye yetiyorsa onu yapsaydınız bunları yaşamazdınız.

Emekli maaşıyla geçinen annenize neden bu kadar masraf yaptırdınız ki? Eğer annenize bu konuda hayır diyemiyorsanız evlenecek olgunluğunuz da yok demektir.

Siz en iyisi annenizin aldıklarını yaptıklarını borç sayın. Düğünden sonra takılarınızla annenize parasını iade edin. Karşı taraftan da bir şey beklemeyin. Düğünde içlerinden ne geliyorsa taksın geçsinler. Annenizi ikna edemiyorsanız da ayrılın, evlenmeyin.

Ablacım aç yaşıyorsunuz aylardır, ne için? Halı perde mutfak robotu için. Mantıklı mı sizce? Siz annenize anne biz ne yapıyoruz delirdik mi demiyor musunuz?
Diyorum ne diyor biliyor musun düğünümüz var önümüzde gelen giden soran olacak. Bu

Bunları adam dert etsin sizene, ailesinin maaslarina, yedikleri tavugun hesabina kadr herseye karisiyorsunuz.herkes sizin gibi para duskun olup yedigi ictiginden kırpmak zoeunda değil. Umarım adam size şutlar

Ben annemi bilezikte azlığa bakar ede rikna ederim ama annemle konuşmadan sözden dönmelerine ikna edemem nişanlıma gelsin konuşsun annemle diyorum bak hayatım olmuyorsa olmuyor zaman kalmadı en azından annem bilsin ki beni adam yerine koymadılar demesin diyorum bana diyor ki yapılacak. 3 gün sonr resmi nikahımız var bu arada annem resmi nikaha kadar yapın demişti. Ona kıyamıyorum hiç 2 bilezik bize mutluluk getirmez ama annem de kırılmasın diyorum

Aç kalacam eve aylarca peynir girmeyecek ama ben 70 bine nişan söz yapacağım? Siz gerçekten iyi misiniz ya? Koca insanlarsınız evinize geçin halısı da eksik oluversin sonradan alınır. İnsanın geçinmeye gönlü olmalı.

Eşim diyosunuz da imam nikahı mı kıydınız? Adamın ailesi yapmak istemiyor, 100 gr bilezik diye tutturmuşsunuz yani ne desem boş...

Size de cevap vermeyeceğim çünkü siz de devamını okumamışsınız
Valla konuyu açtığınız tüm yazıyo okudum. Ama herkese verdiğiniz cevabı tek tek okumadım.
Fikrimin değişeceğini sanmam. Nişanlınız diyor ki “babamın mezarını yaptıramadık,eve peynir alamıyoru”
Annen diyor ki “evimzie tavuk,et girmiyor” doğru mu bu okuduğum kısım?

İşte işin garibi bunun bilincindeyim annem hemen boş ağlama ben sana karışmıyorum adam yerine koymuyorsun beni demeye başlıyor üzülüyor. Sonra biri geliyor onların verip tutmadığı söz için neden anneni üzüyorsun seni yetiştiren bu yasa getiren cefanı çeken annen. bu sefer sinirleniyorum neden bu duruma düştüm ben diye

Siz bu konuyu çözemezsiniz. Geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…