Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Sana başka bişey almayacaklar, yapmayacaklar. Boşuna nişanlınla kavga edip aranızı bozuyorsun. Adam bunca zaman çalışıp anasının eline saymış parasını tabi ki evlenirken destek bekleyecek.
Bekler ona hak veriyorum ama olmuyor olacak diye tutturdu yok işte en azından ikna edip konuşsalar annemle annem şey diyemez ben istedim söz verdi yapmadı benimle gelip konuşmadı bile diyemez. Ben derim yok canını mı versin kadın anne anlayışlı ol derim.

Şuan işsiz bir adamla üstüne de bir ton borçla mi evleneceksin ? 5 bilezik yapsa da sabaha senden geri alınacak ? Ne aceleniz var erteleyin 1 yıl nişanlın iş bulsun ,borçları ödesin rahat rahat evlenin. Ayrıca peyniri yumurtayı kısıp 50bine Nisan yapmak da saçmalık. Hiç bir şey yapmadan sade nikahla evlenseydiniz ya!

İsterse 3 ay sonra olsun,kusura bakmayında anneniz bileziği sırf etraf görsün diye istiyor..
Annem bileziği kızımın güvencesi olsun kenara koysun ilerde ekler ve araba alırlar diye istiyor. Sırf o bilezikler yapılsın diye tüm her şeyi üstlenmeme izin verdi. Kimseye anlatamadığım bu bakın koltuk takımı ve yatak odası dışındaki her şeyi ben yaptım

Vallahi madem öyle nişanlın ve sen eksik olanları kredi çekip tamamlayacaksınız. Düğün sonrası az az ödeyeceksiniz.
Böyle şeyler öyle inada biner ki bir ömür de atlatılmaz.
Aslında mesele şu nişanlın oturup konuşunca konuşulur mesele çözme yetisi olan biri mi? Öyleyse oturup ikiniz bu işten nasıl çıkacaksınız onu konuşun.

Ya bişi deyim mi bu aileler hiç konuşmasa insanlar çok daha sağlam şekilde başlar evliliğe ya. İnşallaj biz ileride böyle anne baba olmayız ya

Eşim işsiz değil il yerine girdi çıktı yaptı tazminatını verdi patronu. Onu da eve verdi alınacaklar alınsın diye

Kaynanam annemle bir kez bile konuşmadı. Ben de derdim bana gelip durumumuz yok kızım dese anlayış gösterirdim ama maddiyatı geçtim manevi olarak bile yanımızda olmadı. Şimdi evime de gelemiyor, oğlu da görmeye çok sık gitmiyor. Kendi seçimleri.

Bir ton borç üstüne 140 gr bilezikle nasıl araba alacaksınız ?

Çocuğum olsun sadece şunu diyeceğim maaşın senin bana bir tl bile verme biriktir evlenirken destek olmam biriktıremiyordan ver bana ben biriktireyim sana veririm. Ekstra bir şey isteme evinde huzur olsun yeter derim. Nişanlım inadı tutumu tam tutan biri ama genelde yapıcıdır.

Eşim işsiz değil il yerine girdi çıktı yaptı tazminatını verdi patronu. Onu da eve verdi alınacaklar alınsın diye
Eeee bu kadar strese ne gerek var erteleyin madem. Aç kalirken ,evden kısarken hiç mi uzulmedin ya ? 6ay 1 yıl ertelense ne olur ki ? Birbirinizi seviyorsaniz,güveniyorsanız etkilemezdi sizi.

Tam o konu yeterki gelsin konuşsun annem insan yerine koyulduğunu bilsin bana diyor sen beni karıştırmadın her şeyi aldın bak almadılar gelip bir şey de demiyorlar diyor.

Yav geç bunları arkadaşım. Sen istemesen o nişan yapılmazdı. Bir kere evleniyoruz, içimde kalır diye diye her gereksiz töreni yapıyorsunuz. Sonra kayınvalidem ağladı diye bahane buluyorsunuz.

Eeee bu kadar strese ne gerek var erteleyin madem. Aç kalirken ,evden kısarken hiç mi uzulmedin ya ? 6ay 1 yıl ertelense ne olur ki ? Birbirinizi seviyorsaniz,güveniyorsanız etkilemezdi sizi.
Düğün tarihi salonlar galan hepsi tutuldu tutulmasa ertelerdik işin garibi onlar tutuldu bilezikler alınmadı biraz ketenpereye getirilmiş gibi hissediyor annem

Babanızın mezarını yaptırmak yerine eşya almak mı
Eve peynir almamak mı

Eşin ailesinde 6 maaş varsa size ne
Abim evlenirken ben de çalışıyordum. Annemler yapamayacak durumda olsalardı 100 gram yerine 50 gram taksalardı
Ben neden maaşımı abime veriyorum mesela?

Bu acele niye çalışıp ZAMANLA yaparsınız.

Yav geç bunları arkadaşım. Sen istemesen o nişan yapılmazdı. Bir kere evleniyoruz, içimde kalır diye diye her gereksiz töreni yapıyorsunuz. Sonra kayınvalidem ağladı diye bahane buluyorsunuz.
Ya inan ya da inanma ama olma ihtimalini de düşün belki ben doğruyu söylüyorumdur he? Sence ben nişanda bu yoklukta nasıl bir salon tutabildim içime sindi mükemmel mi oldu sanıyorsun sana yemin ederim orda yapacağıma asla yapmazdım o derece ama orayı tutmaya mecburdum çünkü daha ucuzu yoktu.

Neden bu Adamla evlenmeniz gerekıyor?

Canım kardeşim bak tam olarak olay o her şey tutuldu ayarlandı bilezikler alınmadı. Mesela sen evlenirken abinle yengen de sana yardım edecekleri işin olabilir mi?

Benim babam dünya harikası bir adamdır. Hatta babamdan iyi baba görmedim benim yaş grubum ailelerde.Sinemadan konsere kitap fuarlarına beraber giderdik. Ama düğün zamanımda “bu benim düğünüm sen çocuğun evlenirken karış” dedi bana
Meseleyi ailelerin çözmesini değil de nişanlınla kavga etmeden çıkar yol bulmaya bakın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…