Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

O zaman yine söylüyorum, problem annen ve senin ona sınır çizecek olgunlukta olmaman. Açıkça manipüle ediliyorsun, annen kavgayla küslükle triple insanları yıldırmaya alışmış belli ki, her istediğini yapmaya devam ettiğin sürece de beslenip dozajı artırmaya devam edecek, hiçbir zaman da memnun olmayacak. Bu şekilde mutlu olma şansın yok. Sınır çizmek demek kavga dövüş çıkarıp kalp kırmak demek değildir, önce bireysel yetişkin sınırlarını belirlemen gerek, bir de şu mahalle kafasından çıkman. (Yok yorgan yok bilezik)

İnsanların boğazına mı çökmek istiyorsunuz? Ailede kaç boğaz olduğu önemli değil bir beklentide olacaksanız sadece nişanlınızdan hadi en fazla anne babasından olabilirsiniz. Nişanlınız birikim yapmamış abisinin borcuna vermiş. Bu kadar altındı, eşyaydı önemliyse birikim yapmayı bekleseydiniz ya da abisinin borcuna para vermeyen bağımsız birini bulsaydınız. 30 bin maaşınız varmış 25 bine nişan yapmışsınız. Nişan zaten kız tarafına ait hani adetlere göre gidiyorsunuz ya. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmamışsınız. Durumunuz yok ama her şeye sahip olmak istemişsiniz.
Nişanlınızın çalışkanlığına, ev geçindirmesine güvenip yapabildiğiniz kadarını yapıp sonra kalanı beraber yapabilirdiniz. Annenizi bahane ediyorsunuz ama bunların hepsini siz de istiyorsunuz.

Yani o kadar anlamsız ve saçma ki şu yazdıklarınız. Anneniz korkunç manipüle etmiş sizi.

Şunlar üzerine hiç bir şey yazmıyorum. Mantığınızı çok net anladım. Yazık...
Son cümlenize ithafen sorunuza cevap vereyim, annenize söyleyin o da olmaz derse ayrılın. Adamın başı kurtulsun.

Siz önce annenize sınır çizin bence, bu kafayla siz evlenince de huzur bulamazsınız, annenizin müdahalelerinden de kurtulamazsınız.
Anneme sınır çizemiyorum en kötüsü bu duruma düşmek parada yardım ettiklerinde söz sahibi oluyorlar bu konuda nişanlımın ailesi de böyle. Keşke tamamen borçla kendimiz evlensek aileleri katmayıp bilezik olayına hiç gitmeseydik pişmanlığı yaşıyoruz. Onlardan para aldığımız için pişman olduk. İşin içinden anneme kızıp kalbini kırmadan çıkmanın yolu yok ve annem hasta duygusal yaşlı bir kadın. Kocası da yok tek ben varım. Bu durumlar olmasa babam olsaydı belki bir şeyde kızarken bu kadar düşünmezdim.

Yani o kadar anlamsız ve saçma ki şu yazdıklarınız. Anneniz korkunç manipüle etmiş sizi.
Annemi bence ben manipüle ettim onlara gğnah yazık diye diye. Annem bus eder her şeyi sen yaptın onlara ne kaldı bi koltuk takımı boş yatak odası aldılar diye bana kızdı. Şimdi ben bilezikleri de yapamıyorlarmış anne diyemiyorum

Evet soy adınızı kullanabiliyorsunuz. Kız alan onlar falan, ya siz hangi çağda yaşıyorsunuz? Mal gibi alınıp satılmıyorsunuz, biriyle anlaşıp evlenmeye karar veriyorsunuz. Yazık erkek tarafına acıdım, baskının büyüklüğüne bak.

Herkes kötü ama anneniz melek. Biz kadının kurduyuz ama anneniz değil. Niye 6 bilezikte ısrar etmedi de pazarlık sonucu 5 bileziği kabul etti? Değerinizi mi düşürdü? Sözde nişanda millete ziyafet çeksin, biz yaparsak böyle yaparız desin ama eve düzgün gıda girmesin, kızı yol parasından kısmak için işe yürüyerek gitsin, spor yapıyorum diye yalan söylesin.

Sahte bilezik alacak hale gelmişsiniz ama hala annenizi düşünüyor, annem üzülmesin ağlamasın feryat etmesin diyorsunuz. Sizin çok acil hayır demeyi öğrenmeniz gerek. O da haklı bu da haklı şu da haklı nasıl oluyor?

Yazık ki ne yazık. Bence de bitmeye mahkum bir evlilik olacak ama anneniz boşanmanıza da izin vermez, arkanızda durmaz gibi. Kendi tabiriyle dul kadın dedirtmez size.

O zaman diyecek bi şey yok, annen ne diyorsa yap, kendi gereksiz isteklerinde diret ve sonuçlarını gör, bakalım memnun edebilecek ve mutlu olabilecek misin.
(ve evet, haklısın, mevzu bilezik değil, mevzu sizin kabus zihniyetiniz)

Ben olayı doğru anladım aslinda, siz 5 bilezik sözü verilmesine rağmen o kadar bilezik gelmeyeceğini anlamamissiniz sıkıntı burda. Bazen söz verirsiniz şartlar el vermez, asıl sorun o 2 bilezik alınmayacak da size söylememeleri.

Ayrıca nacizene bir abla tavsiyesi, eşinizin işi uzak diye bileziklerinizi verip araba almayın. Araba durduğu yerde bile masrafken, ise gidip gelme nasıl bir masraf tahmin edemezsiniz. Oğlanı okula bırakıyorum, 50 km yol yapıyorum. Benim minnoş arabam bile benzini yutuyor.

Şunlar üzerine hiç bir şey yazmıyorum. Mantığınızı çok net anladım. Yazık...
Son cümlenize ithafen sorunuza cevap vereyim, annenize söyleyin o da olmaz derse ayrılın. Adamın başı kurtulsun.
Bence ben sizi çok net anladım size yazık. Bir gram fikriniz olmadığı konuda elinizde boş klavye delikanlılığı oldukça kolay elbette. Karşı taraf 5 yorarız demiş . Onlar yapmakta zorlanınca bakın koltuk ve yatak odası hariç her şeyi ben almışım. Annemi anne yazık çok bilezik yapıyorlar diye yalvar yakar ikna etmişim. Şimdi ben sırf 5 yapılıyor diye aldığım şeyleri almışken annem ben bu kadar sıkmışken onları da alamıyorlar demekte zorlanıyorum bunun neresi size yazılalım bir durum geldi? Olaylarda ayrıntıları bükmeden kişilerin karakterlerine ağır yorumlarda bulunmanız sizin saygısız empati yeteneğinden yoksunluğunuz iyi hünler

Yahu derdim annemi ikna etmek sahte bilezikle kandırmakken nasıl değilim söyler misin ben çözüm akıl arıyorum gerçekten eleştiri değil. Arada kalmaktan yoruldum
Konuyu hiç de böyle açmadınız kendinizi kandırmayın bence. Yazdığınızı bir okuyun. Siz de annenizle aynı düşüncedesiniz. Eve 6 maaş giriyor yine bir bileziği yapamadılar diye yazan sizsiniz ama tepki alınca hepsini annenize yıktınız. "Annem çok eski kafalı birisi, ille de şu kadar takmalarını istiyor ama nişanlım için fazla bir miktar, annemi kırmadan dökmeden nasıl ikna edebilirim bu duruma" tarzında bir konu açsaydınız yorumlar da o şekilde gelirdi ama tepki alınca her şeyi annenizin üstüne yıkmaya çalışıyorsunuz şimdi. Madem anneye böyle düşkünsünüz kadına burda laf ettirmeyin kendi fikriniz de aynıyken.

Sizene ya bekarken adamin ailesine harcadigi paradan hangi hadle bunlara karisabiliyorsunuz

Peki anneme bağırdım kızdım çizgi çektim sırf o taraf için ? Diyelim annem hastalandı burda hangi yorumlar olacak biliyor musunuz annene nasıl kızdın korkunc bir evlatsın. Bak aynen bu olacak. Çünkü gördüm ki buradaki yorum yapan insanlar sadece birbirinize hakaret ağır eleştiri yapıp kendinizi yükseltmek için kullanıyorsunuz asıl amaç yardım etmek fikir vermek değil

Kendi fikrim aynı mı? Bursan görüntü atılıyor mu?

Bana değil anneme söylesinler ben de beklentide olmayayım ki stres olmayayım annem sorup durmasın ya da almazlarsa o nikahı yaptırmam demesin. Haklısınız ama olduğumuz yerde saymak istemiyoruz ve eşim ondan para istenmesin en azından araba aldık diyebilelim istiyor

Sizene ya bekarken adamin ailesine harcadigi paradan hangi hadle bunlara karisabiliyorsunuz
Sen iyi misin kızım? Adam bekarken hepsini vermiş şimdi düğünü böbreğini satıp mu yapacak? Kimden beklesin yok artık eleştirmek için için eleştirdiğini net anladım bak lütfen rica ediyorum sen yorum yapma ciddiye alıp cevap vermeye tenezzül edemeyeceğim bu kadar saçma bir yorum olamaz

Sınır çizmek kavga edip kalp kırmak demek değildir demiştim önceki yorumlarımda. Kimse anneni azarla, kalbini kır demedi, şimdi de demagoji yapıp bizleri manipüle etmeye çalışma, komik görünüyor. Daha sınır çizme kavramından haberiniz yok, olgunluk denen şeyden bihabersiniz, bir de evlenmeye kalkışıyorsunuz.
O taraf? Bi şey diyim mi, yazık insanlara.
Ayrıca, sınırı o insanlar için değil, annen hatalı olduğu için çekeceksin.
Biz ne anlatıyoruz ki, cidden yazık.
Bu kafayla umarım mutlu olabilirsin.

Ya ben anlayamıyorum bakın bu eziklik veya fazla Avrupai bişey değil durumun yoksa söz nişan düğün her şey dört dörtlük olmak zorunda mı? Ben ve eşimin aile sülalece dr olduğu halde yalvardım düğün yapmayalım nikah yapalım olsun bitsin diye en son yemekli nikaha zor ikna ettim onda da sınırlı kişiyi çağırmak için direttim. Düğüne gelip yiyip içip sizin dedikodunuzu yapacak akrabalara bu kadar gösteri şov israftan başka bişey değil. Anneniz eve peynir almayıp babanızın mezar masrafını harcadıysa hakikaten yazık günah. Eşiniz de kendi karşılaşamıyosa ailede yapmam diyorsa ne gerek var zorlamaya? Eşinizi gerçekten seviyorsanız temel ihtiyaçlarınızı alıp düzgün bi iş bulmasına destek olup yuvanızı kuracaksınız başka çare yok. Bu arada ben nişan bile yapmadım istemeye geldiler çekirdek aile arasında yüzük taktim bitti gitti. Instagrama organizasyon masali resim atmadim bi yerimden de bişey eksilmedi

Ok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…