Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Çamaşır makinesini bile annesiz alamayacak kadar anne bağımlısısınız, evlenince de anneniz üst katınızda oturacakmış. Eşinize şimdiden sabırlar diliyorum. Bu kadar yokluk boğazdan kısma dönemi daha bitmeden araba almayı ve muhtemelen onun için de kısıntı yapmayı planlamanız da çok acayip bi olay. Evlilik konusunda çok acayip konular okudum da bu hepsini geçti

Hayati niye bu kadar abartili yasiyorsunuz?

Konu sahibi lütfen alınmayın ama böyle konular bana biraz trajikomik geliyor. İnsanlar kendi elleriyle kendi hayatlarını mahvediyorlar çünkü.

Gelmişsiniz 30 yaşına hala aileleri maddi yönden zorluyorsunuz. Yardım etmediklerinde çıkmazlara giriyorsunuz.​

Sizin yörenizin adeti bu olabilir ama hepimiz akıl fikir sahibiyiz. Günümüze ve şartlarımıza uymayan adetleri uygulamaya çalışmayabiliriz.

Ne anneniz ne de eşinizin ailesi siz törenler yaparak evlenin diye kendini zorlamak mecburiyetinde değil.

Keşke annenizin eve gıda alamayacak kadar uğraşmasına izin vermeseydiniz. Suratını asarsa da asar. Niye sizin için hayat o noktada bitiyor? Ailelerimiz mantıksız şeyler de talep edebilir. Annenizle mantık çerçevesinde bir ilişki kuramıyorsanız evlenmeyin bence. Çünkü sorunlar devam eder, eşinize yazık.

Ahahajjah sen dul kadin olarak evlenmissin kizlar boyle evlenmez cok kinadim Bi tane genc kadin bi tane de nenecik bilezik eksik olacak diye histeri krizine girmis. Bunlar hep protein yememekten
Sorma çok ucuza gitmişim şimdide aklımca romantizm yapıyorum ama olsun be. O spotcudan aldığım koltugun dili olsa da konuşsa

Kızın bana ne yazdığı konusunda fikriniz var mı? Anneme nene diyen bu üslüpla yazan ilk oydu onu da şikayet edin o da başlansın ben razıyım

Keşke zaten dediğim gibi gözüm yok sadece be yapmam gerektiği konusunda kararsızım annemi sahte bilezikle kandırmakla annemi yalvar yakar ağla zırla ikna etmek arasında gidip geliyorum

oooo maaayyy gaaaaadddd
Bu neee, okurken ruhum daraldı. Annenin nasıl bir anlayışı var. Hık dese bu dünyadan öbür dünyaya geçecekken eve peynir yumurta lamadan millete gösteriş yapmak nedir Allah aşkınaaa.
Bu devirde 100 gr bilezik parası + düğün masrafı + eşya masrafı gibi bir tutarı hesapladınız mı hiç? Ha deyince ortaya konulacak bir meblağ mı? Ayrıca ailelerinde şu kadar kişi çalışıyor filan nasıl basit bir düşünce bu yaaaa... Kardeşim çalışıyor diye benim düğünümü yapmak zorunda mı?
Ayrıl kardeş, bu kafayla olmaz sizin evlilik, annende evleniyor çünkü sizinle.

Yahu derdim annemi ikna etmek sahte bilezikle kandırmakken nasıl değilim söyler misin ben çözüm akıl arıyorum gerçekten eleştiri değil. Arada kalmaktan yoruldum

Eşimiz işi uzak o kadar yolu çeksin istemiyorum bu ortak bir karar bilezikler boşta kalacağına arabaya yatırım yapmayı o teklif etti ben de tamam dedim

Düğün eşya masrafını ben yarı yarıya üstlendim aynı zamanda annem de iki bilezik takıyor.

Düğün eşya masrafını ben yarı yarıya üstlendim aynı zamanda annem de iki bilezik takıyor
Ayrılǰnda adam sizden kurtulsun ya
ya gerçekten kadının dümanı kadındır lafına şahit oluyorum saatlerdir. Ne yaşadım biliyor musunuz? Annem 6 istedi kaynanam 5 dedi annem tamam dedi 4 dese ona da tamam derdi gücüm yok deseydi. Kararlaştırılan kabul edilen karşı tarafın teklif ettiğine tamam dendi zaten. Tüm eşyayı bak koltuk takımı yatak odası hariç ben aldım. Daha nasıl anlatabilirim.

Düğün eşya masrafını ben yarı yarıya üstlendim aynı zamanda annem de iki bilezik takıyor.
Neden 2 bilezik? Kendi anneniz bile size 2 bileziklik değer verirken sizin hiç emeğiniz olmayan e ş anne babası neden 5 bileziklik değer versin size? (Annenizin mantığına göre yazdım bunu, böyle düşünün bir de)

şok ıcınde okuyorum?
Sevıyesız sevıyesız yorumlar yapmıssınız. Sızınde adamı sevdıgınıze ınanmıyorum Adam bşeyleri anlamış ilerisinden korkmuş diye yorumladım.
Seviyesiz yorum? Bir kişiye anneme nene histeri krizine girmiş dediği için anandır nene dedim diye mi? Onun dışında bana bir kişiye seviyesiz yorumumu gösterin hak vereyim ? Şok olduğunuz neden o kişi değil de benim?

Çünkü ben kızım o erkek ya? Düğün erkeğidir kız alan onlar ya? Benim soy adımı kullanıyor muyuz? Ya da benim çocuklarım benim soy adımı kullanacak mı? Ya da daha örnek vermek gerekirse benim kütüğüm memleketimde mi kalıyor onlara mı geçiyor? Cevaplarınıza göre bu sorunuzun cevabını kendiniz verin lütfen? Konu zaten yapılmaması değil zoruma girmesi ama annemi nasıl ikna edeceğim konusunda yardım beklemem ken nasıl eleştiriler alıyorum anlaması oldukça güç

Şu olmayan gelirle söze 25 bin, nişana 50 bin harcamak nedir biraz mantık nolur ya!!! Hadi şimdi her şeyi borç harç yaptınız, ileride ne olacak? ARtık insanların evlenirken anne babadan destek alma dönemi geçti, herkesin geliri belli. Millet göbek atıp eğlenecek diye siz neden peynir bile yiyemiyorsunuz? Vala delirecem böyle şeyleri okudukça...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…