Arkadaşlar lütfen dua edin bana başvurduğum iş hayırlı bir şekilde olumlu sonuçlansın

lemansgel1

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2022
72
54
28
Arkadaşlar daha öncede bahsetmiştim Kpss hazırlanıyordum, şehrimde ki üniversiteye büro personeli alımı vardı ona başvurdum puanım pek yüksek değil 77 aldım ama 4 adet sertifika istiyorlar biri hariç hepsi mevcut, Allahtan ümit kesilmez deyip başvurdum. Bazı şeyler manevi yönden çok ağırıma gidiyor gerçekten. Kendimden 4 yaş küçük kardeşimden laf duyuyorum şakayla karışık, bugün su istedi hizmetçin mi var dedim oda bana sen varsın ya dedi. Bahçeye gidiyorum tavuklarımız var kapatmaya kardeşim alay eder gibi sende tam ırgat oldun diyor vs. En önemlisi kardeşim küçük cahil diyorum şakalaşıyor benimle hadi neyse ama annem hiç destekçi olmuyor. O bile hizmetçi gözüyle bakıyor. Mesela teyzem robot süpürge almış onu konuşuyorlardı annemle telefonda, alamam valla onu falan kızım var robot yerine dedi. Telefonu kapatınca bozuldum anne neden öyle dedin dedim hizmetci değil misin hizmet ediyorsun işte bize dedi. Sonra yutkunamadım gerçekten hani suratım düştü kötü hissettim kendimi bozulduğumu anlayınca konuşmaya çalıştı sürekli laf verdi bana. Belki ben abartıyorum arkadaşlar belkş size göre bunlar normal şeyler ama benim zoruma gidiyor en yakın arkadaşıma bile anlatamadığım için sizinle paylaşmak istedim. Lütfen dua edin bana şu iş olsun annemde kardeşimde hizmetçi gibi görmesin beni artık… dualarınıza ihtiyacım var

Üzülmeni istemem ama üniversite hastanelerine çoğunlukla torpili olan giriyor sertifikaları istemelerinin sebebi de zaten bu çoğu üniversitesi kişiye özel ilana çıkıyor. 1i hariç hepsi mevcut demişsin büyük ihtimalle başvurun zaten eksik belgeden reddedilir girecek kişi zaten hazır yani. Hakkında her şeyin hayırlısı olsun inşallah

Kendimden 4 yaş küçük kardeşimden laf duyuyorum şakayla karışık, bugün su istedi hizmetçin mi var dedim oda bana sen varsın ya dedi.
Kardeşiniz bu cesareti annenizden alıyor. Anneniz diye her söylediğini yapmak zorunda değilsiniz tepkinizi gösterin. Saygı görmek istiyorsa sizinle nasıl konuşacağını bilecek ve hak edecek. Yapmaya devam ederlerse de sizde onları aşağılayın. Allah gönlünüze göre versin inşallah işe girersiniz hayallerinize kavuşursunuz

ne münasebet asla kendinizi ezdirmeyin bana hizmetçi diyene yağmurlu havada su vermem annenizde olsa kesinlikle bi çıkışı hak ediyor bence bi ayar verin yoksa devam edecekler

Bütün iyi dileklerim seninle Umarım kısa bir süre sonra burada işi aldığına dair bir konunu okuruz...

Benim de atanmadan önce durumum buna benzerdi. Ailem beni küçümsüyor gibiydi. Yaptıkları çok ağrıma gidince oturum KPSS’ye çalışmaya başladım ve çok şükür ki atandım. Ve gerçekten meslek sahibi olunca bana karşı davranışlarında büyük değişimler oldu. İnşallah sizde en kısa sürede istediğiniz yerde başlarsınız

Insalah hakkinda hayırlısı olur uzulme bunu bi geçiş dönemi olarak gör ve önemseme akışına bırak ne yaparsan yap her şey olacağına varır

Hakkınızda hayırlısı olsun, bu hayırlara vesile ise olsun, değilse olmasın. Olmazsa üzülmeyin, daha güzel şeyler sizi bekliyor demek.

Aileniz ile ilişkilerin detayını bilmiyorum yani eski konuları okumadım. Bende 10 yaşında bir kız çocuğu annesiyim, ve bazen insan düşünüyor büyüse de biraz yardım etse ( kendi yarattığı dağınıklığı toplasa yeter ) ama tabi hiç bir zaman hizmetçi kelimesi çıkmaz ağızımdan, çok saçma. Terbiyenizi bozmadan sizde sınırlarınızı bildirmeye çalışıyoruz. Yani bende arkadaşla konuşurken ne süpürgesi benim de o yoksa kızlarım var diye şaka ile söyleyebilirim, bunu tabi hergün her zaman onlar süpürecek diye değil. Tuhaflık var, insan kıskandıklarını küçümsemeye çalışır, bence biraz kıskanıyorlar çok takmayın kafaya.

İş için de sabırlı olun, ben 10 yıl bekledim şimdi çok içime sinen bir işim var . Arkadaşım da geçen gün düşük bir puan ile tıbbi sekreterlik işine girdi evine yakın, o da uzun yıllardır çalışmıyordu. Rabbim de bize olduğu gibi içinize sinen bir iş nasip etsin

İnsanların en yakını bile bu kadar acımasız olduğunda diğer insanlar ne söyleyip ne yapmaz diye geçirdim aklımdan.ve annen ve kardeşinin empati seviyesinin yerle bir olduğunu!size tavsiyem ise şu;işiniz olmasa bile İhTiyACi olmayan kimsenin ayakcisi değilsiniz herkes mesul olduğu işi yapsin.Madem hizmet istiyorlar bu işi ücret karşılığı yapan bir yardımcı tutsunlar güçleri yetiyorsa!!!Ne Ezme ve ezilme

Allahım hayırlı kapılar açsın size ve tüm isteyenlere 77 aldıysanız adliyelere de başvurabilirsiniz aklınızda bulunsun. Bana da ailem kötü davranıyordu ne olursa olsun çalışmaya başladım özel fabrika, sekreterlik falan düşünür müsünüz? Ben atandıktan sonra da davranışları değişmedi gerçi ama o benimkilerin kötülüklerinden

Doğru söylüyorsunuz ama Rabbimden ümit kesilmez istedikleri belgelerin hepsinin bir insanda olması imkansız torpilliler hariç

Aynı evde ve mecbur olunca işim olmadığı için ses edemiyorsunuz etseniz kötü yine siz oluyorsunuz, mecbur olduğumu bildiği için annem dediğim her şeyde kavga çıkarabiliyor Ben her şeyi ve herkesi rabbime hem emanet hem havale ettim o daha iyi görüyor

Şu başvurduğum işe ümit bağladım bu aralar, sürekli rüyalar görüyorum anlamına baktığımda yeni bir iş vs yazıyor belki olmayacaktır ama Rabbimden ümit kesilmez. 2 haftaya kadar açıklanacak eğer olmazsa tekrar oturup bende çalışacağım çünkü başka çarem yok. İnsanın öz anası ailesi bile böyle yaparsa elin insanları neler yapmaz ki. Mecburuz

Evin her işi bana ait maalesef annem olsun kardeşim olsun yediği tabağı bile masadan kaldırıp almazlar:) sizin adınıza çok sevindim işinizde en iyi yerlere gelirsiniz inşallah, dualarınız için çok teşekkür ediyorum dualarınızda bana da yer verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…