Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Hymarry nasıl güzel anlatmişssn canım sanki oralardaydım

Ben cok utanıyorum ya su oran buran gözükme mevzusuna suan bir care bulsalar ne güzel olur demi :)

Ayh herkesin yaklaştı tabi Wayyım ve Kaswam RAbbim kolaylık versin en güzel zamanda gelsinler inşaALLAH...

Kevser hala devam mı kasılmalar ya üzüldüm canım ...

Kayra abla hosgeldin

Vil canım işin ne oldu yarın baslıcaksın demii?

Dirim babasına gidicekti inş daha iyi olmuştur babası Rabbim kolaylık versin...

Bende kusmalar devam hymarry gercekten seni kıskandım gene hamilelik istiyorum diyosun ya ayh ben istemem biliyomusun RAbbim verirse başüstüne tabi ama ben cok kötü günler yasadım yasıyorum :KK43:(
RAbbime dua ediyorum bir gecsede herseydan midesi bulanırmı insanın ya

Hymarry nasıl güzel anlatmişssn canım sanki oralardaydım

Ben cok utanıyorum ya su oran buran gözükme mevzusuna suan bir care bulsalar ne güzel olur demi :)

Ayh herkesin yaklaştı tabi Wayyım ve Kaswam RAbbim kolaylık versin en güzel zamanda gelsinler inşaALLAH...

Kevser hala devam mı kasılmalar ya üzüldüm canım ...

Kayra abla hosgeldin

Vil canım işin ne oldu yarın baslıcaksın demii?

Dirim babasına gidicekti inş daha iyi olmuştur babası Rabbim kolaylık versin...

Bende kusmalar devam hymarry gercekten seni kıskandım gene hamilelik istiyorum
diyosun ya ayh ben istemem biliyomusun RAbbim verirse başüstüne tabi ama ben cok kötü günler yasadım yasıyorum :KK43:(
RAbbime dua ediyorum bir gecsede herseydan midesi bulanırmı insanın ya

canım yok kasılma falan yaa, ben pimpirikleniomişte, korkuyom herşeyden.. mide bulantısı çok zor canım ya, hiç geçmeyecek gibigeliyor dimi? en sevdiğin şeyleri bile yiyememek beni çok üzmüştü, ağlıyordum halsizk-likten, ama çok şükür 16. haftada tık kesildi, ama hala zaman zaman devam ediyor, doya doya yiyemiyorum hiçbişeyi, biraz yedikten sonra yeter yeme diyor resmen midem, bi öğürtü gelio ve kalkıyorum sofradan.. düşünsene daha 8 kilo aldım..

burçinnn, ce-e.. naber kuşum?

selaaammm.iyiyim canım..geçmişe baktım senin prensesler yine kasılmış..söle onlara kasıntılık yapmasınlar, halayı malayı boşversinler anneciklerine benzesinler..ısırcam onların popişlerini beeennnn???
şimdi iyisin dimi tatlım?

canım yok kasılma falan yaa, ben pimpirikleniomişte, korkuyom herşeyden.. mide bulantısı çok zor canım ya, hiç geçmeyecek gibigeliyor dimi? en sevdiğin şeyleri bile yiyememek beni çok üzmüştü, ağlıyordum halsizk-likten, ama çok şükür 16. haftada tık kesildi, ama hala zaman zaman devam ediyor, doya doya yiyemiyorum hiçbişeyi, biraz yedikten sonra yeter yeme diyor resmen midem, bi öğürtü gelio ve kalkıyorum sofradan.. düşünsene daha 8 kilo aldım..

Anladım canım ya sen fazla dinleme kendini rabbim kolaylık versin..

aynen suan hiç bişi yiyemiyorum en sevdiğim şeyleride yiyemiyorum off ne bilim sen gibiyim aynen resmen yeme diyo peki kilo almayınca gelişiyorlar mı ben cok korkuyorum gelişmezler diye :çok üzgünüm:

Anladım canım ya sen fazla dinleme kendini rabbim kolaylık versin..

aynen suan hiç bişi yiyemiyorum en sevdiğim şeyleride yiyemiyorum off ne bilim sen gibiyim aynen resmen yeme diyo peki kilo almayınca gelişiyorlar mı ben cok korkuyorum gelişmezler diye :çok üzgünüm:

gelişiolar canım ya, merak etme, özellikle ilk 4 ay senin depolarında ne var ne yok sömürüyorlar, tabi senin depolar ne kadar kuvvetliyse sen o kadar az hırpalanıyorsun, benim kalsiyum depom çok ii idi mesela dişlerim hiç ağrımadı, çürümedi, ama kanım azdı, yani demirim beni çok halsiz bıraktı ve tansiyonum 3lere indi kandolaşımıyla ilgili çünkü, kan takviyesi aldım yani iğne ve ilaçlar dokunduğu için serum yoluyla aldım, aman o serumlarda alerji yaptı, hep damarlarım patladı ay çok iğrençti o günler neyse, sonrta toparladık birazs, ve böyle olunca ben gıdayla almayaa çalıştım demiri , kırmızı et ve sakatat yemeye çelıştım öğüre öğüre ama 4 ay sonunda tabi o ilk mide bulantıları varken mümkün değil o kadar da yiyemezdim, neyseki artırdık biraz demiri, şimdi de protein ağırlıklı besleniyyorum, et-tavuk-balık-hergün 1 yumurta, süt.. hamurişive kızartma istesemde yiyemiyorum çünkü midemdeki ülserin bıraktığı daralma yüzünden spazm geçiriyorum yer yemez, yani şu saydığım şeyleri zoraki yiyorum, sırf bebeklerim için.. ama maşallahları var , tek bebek kilosu gibi gelişiolar, ablamla aynı haftalarda hamile tek onun tabi ama kiloları eşit gidiyor..

selaaammm.iyiyim canım..geçmişe baktım senin prensesler yine kasılmış..söle onlara kasıntılık yapmasınlar, halayı malayı boşversinler anneciklerine benzesinler..ısırcam onların popişlerini beeennnn???
şimdi iyisin dimi tatlım?

dimi, ben hiç kasılıyor muyum? hehe...
canım evet ya, önce çekirgenin popiişlerini görcez, sonra inşallah benim, en son da sana geliriz cümbür cemaat popiş görmeye, malum bizde oğlan yok bi de pipiş görürüz...kaydirigubbakcemile3

canım ben öyle bir durumla karşılaşmadım,
bir gece öncesinden yemeği kesiyorsun canım,sabah aç gidiyrosun,su bile yok,bu yüzden lavmana gerek kalmadı..

Canım hastaneye gidiyorsuunn,hemen önlüklerini giyiorsuunn
sonra hemen yanına bir nst aleti geliyor,son sancı durumuna bakıyor,sen de mümkünse o son nst ni kameraya,videoya çekiyorsunnyerimseniben
sonra öyle geziniyorsun,
sonra bir hemşire geliyor,seni yattığın yatakla beraber alıp aşağı ameliyathaneye iki bakıcıyla beraber götürüyorlar,
alt kata geldiğinde yatağından ameliyathane yatağına yatarak devrediliyorsun,biraz oran buran açılıyor,
ameliyathanedeiçinde önlükten başka bişey yok tabi,
girer girmez hazırlık başlıyor canım,orda iki hemşire,iki hasta bakıcı,bir de anestezi uzmanın oluyor,
hemen anestezist seni ayakların yatağından sarkacak şekilde yan oturtuyor yatağa,arkana geçiyor,önlüğün arkasaından sırtını açıyor,önce sadece yokluyor,ve sana iğnleri ve anestezi halini anlatıyor,
önce belinden incenik bir iğne yapıyor,hhhiiç acımıyor,minicik bir ısırık,kalçadan yapılanlar bile daha çok acıyor yani
sonra ikinci bir iğne,bu daha hafif oluyor zaten,
sonra ayaklarından bir ısıyla uyuşmaya başlıyorsun,10 sn sürmüyor
uzanıyorsun,eelerini kollarını sağdan soldan bağlıyorlar,göğsüne kalp atışını takip eden,nabız ve tansiyon takip eden tyuvarlak bantlardan takıyorlar,
koluna damar yolu açıyorlar,
önlüğün tamamen yattığın yerde kaldırılıp önündeki o yüksek yere geçiriliyor,sana perde gibi oluyor yani,
zaten uyuşmaya başlıyorsun ve idrar yoluna bir sonda takıyorlar,hissetmiyorsun,
karnını,backlarını,hissetmediğin pek çok yerini baticonla temizliyorlar,
üst ameliyat bölgen açıkta kalacak şekilde yeşil örtünü örtüp doktrunu çağırıyorlar,
hiçbişey hissetmiyorsun,
kesiyi açtıktan 10dk sonra bebeklerinin ağlamalarını duyuyorsun 2 şer dakikalık arayla,muhteşemm,
sonra da onlara bakarak zamanın nasıl geçtiğini anlamadın dikimin de gerçekleştiriyorlarr,
geldiğin gibi odana çıkıyorsuunnn

oooohh geçmiş olsuuunnnŞeniz

kaswacım,yine buldun ağlıycak bişey,kaydirigubbakcemile3
ben ne kadar sevimli anlatsam da sen yine ağlıyorsunopuyorumnanaktan

medinceim,vil,kevserim herşey öyle rahat ev konforlu ki artık,
anne adaylarına bir melek gibi muamele ediliyor,kendini prenses gibi hissediyorsun,
yani ben bu bahsetttiğim aynı muameleyi Cerrahpaşada da gördüm,Medikal Parktada,
harika bir dönem,
sıkıntı yapacak hiçbişey yok,
burda olumsuz pek çok yazı vardır okusanız,ama ben başlıklarını bile okumam,kaale almam açıkası,
siz benim yazılarımı okuyun,aslanlar gibi ameliyathanenize gidin,misler gibi alın kucapınıza yavrularınızızemuszemus,
ay burda olan olmayan her arkadaşım,kardeşim en güzel şekilde alsınlar bebeklerini kucaklarına inşallah yaaaa:Saruboceq:

kaswacım açıkçası ben bu taahütlere güvenmem,neden dersen,
sen şimdi bayramın 1,günün doum yapsan resmi tatil 4 gün,
sen 2 günde hastaneden çkıcaksın,
resmi işlemlerin ve ödemen yapılamdan hastaneden çıkabilirmisin,çıkamazsın,
sonra ne biliyim,hemşirelerden tüm çalışanlara herkes resmi tatilinde olur,nöbetçilerle idare edersin,
onlar da Allhın resmi tatilinde burda işimz ne psikolojisinde olurlar gibi geliyor bana,
hem bayram senin 38+0 ına denk geliyor sanırım,ne gerek var o kadar beklemesine,alsın bebeklerini bir an önce,artık bundan sonra gelişecek bişeyleri yerleri kalmadı zaten yavruların.İlla sancıyla suyla gitmek zorunda kalma acilen,bence düşün ve bastır canımm..

dimi, ben hiç kasılıyor muyum? hehe...
canım evet ya, önce çekirgenin popiişlerini görcez, sonra inşallah benim, en son da sana geliriz cümbür cemaat popiş görmeye, malum bizde oğlan yok bi de pipiş görürüz...kaydirigubbakcemile3

gidin gidin birbirinize vallaha,çok güzel oluyorrropuyorumnanaktan
biz de de yok pipi malum,nazarlara gelmesinn kaydirigubbakcemile3

günaydın muallimim
güne başladın maşallah,
uykuların nasıl?

yahu benim de tırnağımda dolama çıktı,
ondan 2 gün öne ayağımdaki geçmiştii,
bugün de gözümde arpacık çıkmış,
hayatımda başıma gelmemiş haller hem de..
gittiğim bulunduğum yerlerde nazar mı değiyor acabaa?

ya sorma canım..........gece kac kez uyanıyorum .......karnım gercekten ıyıce buyudu catlamalar basladı dıonmem cok zor oluyo...............gunduz cok rahatım gece gecmek bılmıyo.............sabah olunca ohhh cekıyorum.cok sukuer bu gunlere geldım ınş bu ayıda atlatırım............27 ıçındeyım............rabbım yardım etsın hepımıze............ınş haftaya gıdıcenm dr a ogun donerken nıyetım alışverıs yapmak.............gereklılerı alım ...............senın kuzular nasıl.................

olabılır..........bol bol oku kendını .............ınan ben cok nazar olayını takmam ama gercekten oluyo ınsanların kımısı severek ama kımısı kıskançlıkla bakıyo.............benı arayan tanıdıklarım var ınan delı edıyolar once selam sonra nasılsın ıyıyım dıyorum tekrar bebekler nasıl hepsı ıyımı dr ne dıyo tekrar kapatırken yıne bebekler saglıklı degılımı...............öle sıkıyolarkı sankı yetmıyo ıyıyım dıyorunmm ya dedım bıkere ..............sankı ıyı degılım haberını beklıyolar............ınsanlar bazen ılgınç.............bol bol okumak hem kendımızı hem bebışlerı rabbım korusun...............zaten dogumdan sonra anne zayıftır bunye guçsuzdıur her hastalıga acıuktır..............dıkkat et usutme havalar dengesuz gıdıyo................herkesle temas etme ................

ya sorma canım..........gece kac kez uyanıyorum .......karnım gercekten ıyıce buyudu catlamalar basladı dıonmem cok zor oluyo...............gunduz cok rahatım gece gecmek bılmıyo.............sabah olunca ohhh cekıyorum.cok sukuer bu gunlere geldım ınş bu ayıda atlatırım............27 ıçındeyım............rabbım yardım etsın hepımıze............ınş haftaya gıdıcenm dr a ogun donerken nıyetım alışverıs yapmak.............gereklılerı alım ...............senın kuzular nasıl.................

yap artı yap inşallah ablacım yaaa..
inşallah 33leri de görür bitirirsin inşallahh

aah ah muallimim halimizi bi görsen,
valla eskiden kalkıp sabah namazını kılamazdım kolay kolay,
şimdi Sare hiç şaşmıyor,sabah ezanında uyanıyor,ahanda bu saate kadar ayakta..
şimdi o uyudu mız mız,Hale uyandı,
ben de bu arada dün akşamdan kalma ev dağnıklığını toplayayım,bulaşık makinesini boşaltıp yerleştireyim,çamaşır makinesinde sabahtan yıkadıklarımı asayım dedim kucağımda Sare,bazen anakucağına koyuyordum,bazen de durmuyor hiç,,
derken çamaşır asma yarım kaldı,bi çaykoydum karnım aç,
şimdi de Halenin geceliklerini çıkarmam altını değiştirmem lazım,,
ortalık karışık vesselamm:hulya:

olabılır..........bol bol oku kendını .............ınan ben cok nazar olayını takmam ama gercekten oluyo ınsanların kımısı severek ama kımısı kıskançlıkla bakıyo.............benı arayan tanıdıklarım var ınan delı edıyolar once selam sonra nasılsın ıyıyım dıyorum tekrar bebekler nasıl hepsı ıyımı dr ne dıyo tekrar kapatırken yıne bebekler saglıklı degılımı...............öle sıkıyolarkı sankı yetmıyo ıyıyım dıyorunmm ya dedım bıkere ..............sankı ıyı degılım haberını beklıyolar............ınsanlar bazen ılgınç.............bol bol okumak hem kendımızı hem bebışlerı rabbım korusun...............zaten dogumdan sonra anne zayıftır bunye guçsuzdıur her hastalıga acıuktır..............dıkkat et usutme havalar dengesuz gıdıyo................herkesle temas etme ................

her söylediğine harfiyyen katılıyorum,
bi kere ben de nazarı takmam,pek kendimi de dinlemem zaten,ay nazar değdi diye kendimi bişey sanarım diye utanırım,
ama bu kadarı üst üste hayret ediyorum,
milletten çocuk kaçırıyor demesinler diye onları da sakınamyorum pek ne yalan söyliyim,
öyle işte yaaaa,,
insanların nazarını yine de dikkate almak lazım ama..

canım annen yakındı sana dımı..........azcık gelıp baksın kızlara sen bıseyler ye............ama bu ilk aylar öle gecıyo ..........kolaymı ıkı tane ............huysuzluk oluncada tamam anne bıtıyo..........anne hakkı bosuna odenmez demenmışler.............ama sevgılerı herseye deger.............bu gunlerın yınede tadını cıkar canım cok cabuk buyuyolar.................ev ısı her zaman olur zorlama kendını...............

annem yakın ama kendine göre işleri çok,,
şimdi de misafileri geliyormuş kahvaltıya,çevresi arkadaşı,geleni gideni çoktur..

her anları çok güzel,
yoruluyorum ama şikayetçi değilim asla,
Allah onları bizlere bağışlasınn..

eşimle kahvaltı yaptık,hazırladı sağolsun,
dışarı çıkıcaz şimdi yürüyüşe,sahile iniciez,hava çok güzell..

herkese selam kızlarrrr,,,
doguramadım bende hala,,,beklıyorum sabırsızlıkla,
cok ara verdım bende herkes ıyıdır umarım,,,,
öpüyorumm

X