Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

dırımcım geçmiş olsun... bence çocuklara bakayım derken bünyen zayıfladı.... şimdi hemencecik hasta oluyorsun..... çok geçmiş olsun canım.... bana sorarsan iyileşincede günlük vitaminlerine devam et.......

tünaydınnn herkeseee.
ay be unuttum doğum olayını ya. izeyemedim. dün itara bi arkadaşım geldi. çok geç yattık sahuru yaptık yattık diyebilirim. sabahta yataktan çıkmak istemedim. ama yaa aklıma gelse çıkardım neyse kısmet değilmiş..

sağolun kıslarr mevsimsel dönüşden oluyor alerjik astım var bende

annemdeyimm şimdii

kıslar idrar testimi aldım. Protein negatif çıkmış. lökosit norml sınırlara gelmiş.. ee benim elim ayağım niye fil gibi oldu yaa:KK43:((

Dirim yavrummm geçmiş olsun canınm. c vitamini almaya çalış canım. mevsimsel geçişlerde bünye zayıf oluyr. bide oruç tutuyorsun bünyen zayıflamıştır canım. iki tane paşa var gözünün içine bakan dikkat et canım kendineŞeniz
ahanda öptüm aldım mikropları sendenyerimseniben

merhaba arkadaşlar.ben bir kaç gündür sizlerin yazdıkalrını takip ediyorum.ben ikiz annesi değili,fakat 2 sene önce bende ikiz annesiydim.şimdi sizi okurken çok şanslı olduğunuzu düşünüyorum.Benim hamileliğimde bilgisayar yoktu çevremde ikiz anneside yoktu.Çok tecrübesizce geçirdim hamilelik dönemimi.oysaki size bakıyorum birbirinizden çok şeyler öğreniyorsunuz,birbirinize yardımcı oluyorsunuz.benimle beraber bir arkadaşımda hamileydi ama onun tekti.okadar farklıydıki hamilelik dönemimiz.o arkadaş doğuma kadar sürekli dolaştı.benim dr.yat dinelen.uzan,kendini yorma diyordu.tam olmasada doğuma kadar arkadaşalrımla görüşemedim bile.zaman ilerledikçe çok ağırlaştım yürümekte bile zorlanıyordu.Arkadaşıma bazen çok özenirdim.Neden diye kimi zaman anlam veremezdim.Sizlerin yazdıklarınızı okuyunca,ne mutlu diyorum sizlere çok bilinçlisiniz her konuda birbirinize yardımcı oluyorsunuz.Yanlız olmadığınızı biliyorsunuz.bazen okuyunca şaşırıyorum rahim boyunuzu,kasılmalarınızı herşeyi biliyorsunuz.Meğerse ben ne kadar bilinçsiz bir ikiz hamileliği geçirmişim.Belkide dr.kaynaklanıyordu.herşeyi ayrıntılı anlatmıyordu.yoksa benimmi sormam gerekiyordu bilmiyorum.benim doğum şikayetlerim 1 hafta önceden başlamışta benim haberim bile yok,belkide doğum geçiktirilebilirdi.Eğer arkadaşlar rabbim tekrar ikiz annesi olamyı nasip ederse sizlere bende dahil olacağım.bilinçli bir anne olurum inşallah.sizlerin affına sığınarak bir ricada bulunacağım.ne olursunuz doğumdan önce bebekleriniz için çok birşey almayın hele bir kucağınıza alın herşey çok bir gün içinde hallolur.kimse beni yanlış anlamasın bu benim size haddim olmayarak arkadaş tavsiyesi.Hepinize sağlıklı hayırlı doğumlar ve evlatlar diliyorum.DUALARIM HEPİNİZLE SAKIN UNUTMAYIN

merhaba arkadaşlar.ben bir kaç gündür sizlerin yazdıkalrını takip ediyorum.ben ikiz annesi değili,fakat 2 sene önce bende ikiz annesiydim.şimdi sizi okurken çok şanslı olduğunuzu düşünüyorum.Benim hamileliğimde bilgisayar yoktu çevremde ikiz anneside yoktu.Çok tecrübesizce geçirdim hamilelik dönemimi.oysaki size bakıyorum birbirinizden çok şeyler öğreniyorsunuz,birbirinize yardımcı oluyorsunuz.benimle beraber bir arkadaşımda hamileydi ama onun tekti.okadar farklıydıki hamilelik dönemimiz.o arkadaş doğuma kadar sürekli dolaştı.benim dr.yat dinelen.uzan,kendini yorma diyordu.tam olmasada doğuma kadar arkadaşalrımla görüşemedim bile.zaman ilerledikçe çok ağırlaştım yürümekte bile zorlanıyordu.Arkadaşıma bazen çok özenirdim.Neden diye kimi zaman anlam veremezdim.Sizlerin yazdıklarınızı okuyunca,ne mutlu diyorum sizlere çok bilinçlisiniz her konuda birbirinize yardımcı oluyorsunuz.Yanlız olmadığınızı biliyorsunuz.bazen okuyunca şaşırıyorum rahim boyunuzu,kasılmalarınızı herşeyi biliyorsunuz.Meğerse ben ne kadar bilinçsiz bir ikiz hamileliği geçirmişim.Belkide dr.kaynaklanıyordu.herşeyi ayrıntılı anlatmıyordu.yoksa benimmi sormam gerekiyordu bilmiyorum.benim doğum şikayetlerim 1 hafta önceden başlamışta benim haberim bile yok,belkide doğum geçiktirilebilirdi.Eğer arkadaşlar rabbim tekrar ikiz annesi olamyı nasip ederse sizlere bende dahil olacağım.bilinçli bir anne olurum inşallah.sizlerin affına sığınarak bir ricada bulunacağım.ne olursunuz doğumdan önce bebekleriniz için çok birşey almayın hele bir kucağınıza alın herşey çok bir gün içinde hallolur.kimse beni yanlış anlamasın bu benim size haddim olmayarak arkadaş tavsiyesi.Hepinize sağlıklı hayırlı doğumlar ve evlatlar diliyorum.DUALARIM HEPİNİZLE SAKIN UNUTMAYIN

canımm yanlış anladıysam beni affet ikizlerini kayıp mı ettin:gitme: allah sabır versin başın sağolsun canım.:teselli:

canımm yanlış anladıysam beni affet ikizlerini kayıp mı ettin:gitme: allah sabır versin başın sağolsun canım.:teselli:

malesef evet canım.ama bu konu hakkında bu bölümde yazmak istemedim.kimseyi üzmek istemem.ikiz annesi olmak çok büyük ayrıcalık ve güzellikmiş ben bunu bu siteye üye olduktan sonra çok iyi anladım.arada affınız sığınarak bende ikiz gebelikle ilgili yorum yapıyorum.bende az değil tam 36 hafta ikizlerimle beraberdim.şimdi benide aranıza alırsanız mutlu olurum arkadaşlar.

canım 36 hafta cok ıyı .........nasıl oldu kayb ettın anlatsana................rabbım ınş onların yerıne yenıden verır ben de kaybetmıştım..................bol dua

kıslar idrar testimi aldım. Protein negatif çıkmış. lökosit norml sınırlara gelmiş.. ee benim elim ayağım niye fil gibi oldu yaa:KK43:((

canım benimde 7.ayda elim ayağım çok şişmişti.benimde herşey normaldi.dr.fazla ayakta kaldıysa,ki kalmıştım.birde tuzlu yediysen cips özellikle çok etkiliyor.malesef onuda yiyordum.bütün gün evde olunca sıkıntıdan.sonra bunlara dikkat edince normale döndü.elimde ve ayağımdaki şişlikler.inşallah seninde geçecek

canım 36 hafta cok ıyı .........nasıl oldu kayb ettın anlatsana................rabbım ınş onların yerıne yenıden verır ben de kaybetmıştım..................bol dua

canım seni kırmak istemem ama lütfen anlatmayayım.arkadaşları üzerek haksızlık etmiş olurum. canım geçmiş yazında epidural sezeryandan bahsetmiştin.ben epidural değilde.spinal sezeryanla yaptım doğumumu.çok memnun kaldım.belimden 2 iğne yaptılar.anestesiz başımdaydı sürelki.sonra belden aşağısını hiç hissetmedim.ben daha beni bayıltın ben korkarım derken.kızımı getirdiler yanıma.o kadar ani olduki bu benimmi diye sormuşum dr.oda bana kız doğuruyorsun ya kimin olacak dedi.sonraki sezeryan ağrısını,kum torbasını hiç hissetmedim bile.hemşireler iğne yapalım diyorlardı uyuşukluk geçtikten sonra ona bile gerek olmadı hiç ağrım olamdıki.dr.görüşün bilgi alın eğer durumunuz uygunsa ben tavsiye ederim arkadaşlar.

malesef evet canım.ama bu konu hakkında bu bölümde yazmak istemedim.kimseyi üzmek istemem.ikiz annesi olmak çok büyük ayrıcalık ve güzellikmiş ben bunu bu siteye üye olduktan sonra çok iyi anladım.arada affınız sığınarak bende ikiz gebelikle ilgili yorum yapıyorum.bende az değil tam 36 hafta ikizlerimle beraberdim.şimdi benide aranıza alırsanız mutlu olurum arkadaşlar.

cnm hoşgeldin....bende yeni ikiz annesiyim ......bende hamişken bu topic böle aktif değildi

hatta en baslarda yazım var hamişken yazdığımm.....buraya sorardım ben cvb bulunca cvp gelirdi ...neyse geçti o günler.....
bişey almayın demişsin kötü tecrübe kazanmışsın bende 16 haftada başlayan kanamalar ve 28 haftadamda sancılar açılma olunca bişey almadım ....yani 16 haftadan sonra almadım zaten 20 haftada cinsiyetleri belli oldu...annem gizli gizli dünyaları yığdı...bende bigün kaçtım aldım....28 haftada hastaneye yattım ve doğurdum çıktım....
ama almadığıma hazırlanmadığıma pişman oldum....alacak olan rabbim doğdukdan sonrada alıyor ki buna tanık oldum....kimselere yasatmasın ama heran kaybedeceğim duygusu gebeliği çok etkiliyor ben yasadım...şimdi arkadaşşlarıma alın koyun hazırlayın diyorum.....bu benim düşüncemmm

hee ben şimdi her sorulana cvp veriyorum çünkiii ben alamadım ve fazla hastanede kalmış olmam bilgimi arttırıdı çok gebe problemleri gördüm nst den bile anlar oldum rahim boyunu çözer oldumm

canım hoşgeldin aramıza ne demek çok seviniriz, mutlaka senin de tecrübelerine ihtiyacımız var.. herşey Allah ın takdiri canım biz sadece bu emanetleri taşıyoruz eğer ömürleri varsa da onun takdiriyle yaşamlarına yardımcı olacaz sadece emanet bize bu evlatlar tıpkı bizim anne babamıza emanet olduğumuz gibi.. Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah tekrar hamile kalırsın ve ikizlerin üçüzlerin olur amin. neydi problem canım doğum esnasında mı problem yaşandı?

artvınlı sagıol canım ınş doğumla ılgılı bılgın ıçın...................rabbım ınş guzel gunler versın hep tedırgınız za-ten.........ınş o ol desın tamamına erer alırız kucamıza...........ınş sende yenıden canım............ınş

X