Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

ayyy ne güzelll şeker bunlar nerden sipariş ettiniz linki bulamadım ben oyy bunları yapana kadar doğururum ama olsun üç beşgün ertelerim mevlütü

Geçmiş olsun..Allah eşimle mutluluğunu bozmasın.Güle güle kuşum....opuyorumnanaktan
amin canım cümlemizin sevgisini huzurunu daim etsinopuyorumnanaktan
ye valla güzelim yiyebiliyorsan bende yiyom valal abartmadan 100 lük normal sonuçta banane:umursamaz:
yok kıss ne formu n dikkat etmesi valla iştahım açılsın herşeyi yicem. ay millet hamilelikte iştahını sınırlayamaz benimde tam tersi oldu valla doya dya yemeyi hatta çatladığım halde ay şundanda yiyim diyip yemeyi özledim. oburum yani aslında ben :kedi:

Çikolata değil ama çayla yerim diye kek aldım:kedi::kedi:

dimek ikinciden kaynaklanıyorç. vurulurkende yaktı biraz. allahtan canım tatlı değildir. sadece garipsedim hani öncejki ağrımadı dişye.. hemşirenin günahını almışım:kedi:
eneemm delinin zoruna bak anam açsın onlar şeylerine baksınlar. töbe töbeee azım bozuldu bak.:kedi: milleti boşver canım sen kendine bak bebeişlerişne bak gerisi boş valla bende yapamıyom temizlik falan. ama napim bebişlerimden önemlimi..opuyorumnanaktan
cnm becerebılırmıyımki sölim sana sat 10subat muhtemel ddogum trhı 17kasım ama ıkız oldugu ıcın doktorum 20ekım 36cı haftada alırım dıyor sımdıden tskler

http://lbdf.lilypie.com/0jPWp3.png
canım kullanıcı paneline gir. profili düzenle kısmına gir. orda en altta kilo doğum takip yeri var oraya yapıştır. 20 ekime göre ayarladım canım..

canım benim sağol iyiyimm.. biraz kaılmalar varr ama ne yaparsınn benimkiler çok yaklava:ramazzz...aman dinleninnnnnn[]

ah o yatamazları yrrim ben yerimmopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan dikakt et kendine canım dinlen ayaklarını uzatıp boşver gerisini...Şeniz

ayyy ne güzelll şeker bunlar nerden sipariş ettiniz linki bulamadım ben oyy bunları yapana kadar doğururum ama olsun üç beşgün ertelerim mevlütü

yok be canım çok kolay yapılıyomuş malzemelr birmax.com da ordan alıp birleştiriyosun tabi ekndi zevkine göre.. çiçekelr var tüyler ne istersen kendine göre dizayn serbest.. b en bu resmi gittigidiyordan aldım tanesi 1 .10 tl ymiş 50 tane alana sepet gibi bişey hediyeymiş.. ama yapınca maliyet düşüyor vede istediğin gibi daha güzel süslüyorsun..

duygu_22, helike, kaswa, margot_fonteyn, nesli_tun, nevra_t, xxnilxx
kızlar iyi misiniz?
gemişi mi okuyor herkes..kimsenin sesi çıkmıyor (

İyiyiz Allaha şükür. Butün gün artik dinleniyorum ve hiç bir iş yapmıyorum. Eşim sağolsun, herşeyi yapıyor. Kasılmaları var mı yok mu onlari sürekli dinliyorum, galiba birkaç gün içinde deli olacağım böylece. İki hafta sonra kontrolum var Inşallah o zamana kadar birşeyi cikmaz.

Gecen annemle biraz bebek alışveriş yaptık ve artik son asamasındayız. Yataklar, oto koltuklari/ana kucaklari, kiyafet, havlu, küvet, biberonlar (ilk başta 8 tane yeter mi acaba), biberon sterilizator (mikroda kullanilandan, aventin), hepsi alındı. Artik geri kalanlari bir iki hafta içinde bitireceğiz. Bayramdan sonra kayanam ve görümcem geliyorlar, belki daha da erken, duruma bağlı. Onlar doğuma kadar ve doğumdan sonra kalırlar. Amacim bebekler ile en kısa zamanda kendi düzenimi kurup onlari eve yollamaktir.

Sizin dogumdan sonraki zamanlar için planlariniz ne?

Bugün benim 22+6 haftam.

wavy cim temizlik yapmıyonmu hadii yaaa daha iki gün önce heryer saç oldu süpürücem diyen kimdi acabaaa klava: yapma bencede ben yapmıyom bak bişi olmuyo nasıl olsa yine batıcak dimi alkisalkisalkis kekinde afiyet olsunnn çay hala içemiyorum ben yaa tiksindim sanırım ömür boyu içemiycem gibi Çok üzgünüm çoook

kıss o temizlik mi allah aşkına eşeden meşeden köşeden bişey yani.. valla süpürge olsa halının altına süpürürümkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

bende ytam tersi canım çok çayla aram yoktur ama bu sralar akşmaları canım çekiyor açık bi tane içiyom.:kedi: hamilelikte tiksinilen şeylerden sonrada tiksine biliyormuşsun canım:bbo: amann boşver çok yararlı bişey değil zatenlmaz:

dimi ama benim bebeklerim çayın kolanın tadını bilmiyorlar öğretmiycemde zemuszemus temizliğide düşünmüycem ağlıyasım geliyor senağlama bebeklerimiz doğsunda bol boool temizlik yaparız tabi fırsat bulursak şakkıdı

biz didiyooos herkese hayırlı geceler şekerler meleklerinizede kendinizede cici bakın hep gülümseyin emiii a.s.

aman pasaklı olalım biraz lşimdiye kadar temiz oldukta ne oldu dimi kıss:kedi::kedi:

hadi iyi gecelr b,itanem bende kaçıcam eşim ihmal ediliyormuş öyle diyor banazemuszemuszemuszemus

duygu_22, helike, kaswa, margot_fonteyn, nesli_tun, nevra_t, xxnilxx
kızlar iyi misiniz?
gemişi mi okuyor herkes..kimsenin sesi çıkmıyor (

canım sağol iyiyiz şükür doğurmamak için elimizden geleni yapıyoruz senin kanamaların ne durumda tehlikeyi atlattın inş bu haftaya geldin gerisi kolay artık korkmaa canım inş snde bizim haftalara kadar sorunsuz gelirsinnn

ayy bide o şekerlerr nee hoşşşş yaaaa ne güzell olmuşşşş güle güledağıtmak nasip etsin rabbim

olabilir cnm belki hemşirenin eli ağırdır..geçmiş olsun..

pamukseker sagol cnm bayramda gecmı olur dıyorum her gece ruyamda doguma gıderken gorunce kendımı psıkolojım bozuldu snrım delikafadulden

ayy ben daha şimdiden öle rüyalar görmeye başladım..Allah sonumuzu hayretsin inşallah..

şaka gibi ama bende ev işleri yapmayı temizlik yapmyı özledimm :):)) manyakmıyım neyimm

inadına öle oluyo benim de normalde yapmayı sevmediğim şeyleri pek bi yapasım geliyo..psikolojik deli olduk biz artık :))

kızlar hayırlı geceler aranızda yokluğumu farkeden oldu mu bilmiyorum ama cumartesı kasılmalar yüzüyden hastaneye yattım .1 haftadır kasılmalarım vardı fakat ilk gebeliğim oldugu için pek önemsemedım kasılmada sancım falan olmuyodu yanı bana ağrı verıcı bişey yoktu sadece karnımı gergın ve sert hiddediyodum herdefasında 1 hafta sonra doktorumu aradım şikayetımı dile getırdım bana hemen gel bi bakalım dedi eşimle gittik doktorun yanına girdiğimde 1 haftadır sancın var benı neden aramıyosun buraya gelmedın diye fırcaladı benı bende doktor hanım sancım bi ağrım sızım yok kı benım dedim doktorumda kasılma sancı oluyo işte dedi .neyse afedersınız alttan baktı açılman yok dedi çocukların kalplerı atıyo gayet sağlıklı suyunda güzel dedi .benı hemsırenın yanına sancı odasına yolladı kaç sanıye kasıldıklarını tespıt etmek için benımkıler 1 kere kasıldılar ve 18 sanıyye sürdü hemsire doktorla irtiibata gectı doktorun odasına tekrar çağırdı .canım senı bu gece hastaneye yatırmamız gerekıyo dedi biraz fazla uzattım ama kusura bakmayın 3 şişe serum ve 2 adet ciger gelıstırıcı iğne olacaksın dedi cumartesı 2 adet serum ve 2 tanede ciğer gelıstırıcı iğne vuruldum ve her 6 saatte bir nidilat verdı hemsıreler süreklı tansıyonum ölçüldü tansıyon güzel çıkıyodu.ertesı günü yanı pazar günü öğlen gibi doktorum bizi taburcu edecegını söylemıstı son bırkere daha kontrol için odasına çağırdı yıne alttan baktı açıklıgın yok fakat bır bebegın kafası düne göre biraz daha asagıda dedi ben 3 serum demiştim 2 serum yemısın 1 tane daha yıyeceksın dedi ve 2 adet daha ciğer gelıstırıcı iğne vurulacaksın dedi .bunun yanında taburcu olduktan sonrada 1 hafta evde yatacaksın ilk 3 gün tuvalet harıcınde ayaga kalkma oturmakta yasak sadece uzanacaksın 4.günden itibaren yavaş yavaş ev içinde küçük yürüyüşler yapve ilaçlarına devam et dedi bana 1 hafta süreliğine kullanmam için nidilat sonuna kadar kullanmam içinde magnezyum diasporal pastıl verdi bunlar erken doğumu kasılmaları önlüyomuş oturmamamıda kafası asağıda olan bebek oturdugun zaman rahıme baskı yapar dedi oyüzden bunu yazdıktan sonra çıkacagım yatsam iyi olacak bi 10güz sonrada 10 eylül gibi kontrole gidecegım artık dokroum ne derse kendınıze her ihtimale karsı dikkat edın kızlar bana bişey olmaz demeyın benım gibi ağrısız sancısız hastanede yatmayın sonra birde karnınızdakı kasılmaları çok önemseyın ve hemen doktorunuzu arayın doktorum benı acayıp fırcaladı ama haklıydı ya bu 1 hafta içinde doğum olsaydı evde yakalnsaydın bu durumu bebeklerın yasamazdı biliyomusun dedi bana bı ders oldu simdi herseyde arıyorum valla ağrım sızım olmasada

cok gecmış olsun canım benım,aynısını 20. haft.sanırım yasadım.aynı tedavı uygulandı,
bebeklerden bırı baskı yapmıstı kafasını dayamıs zorluyordu,2.5 dusmustu rahım agzı uzunlugum,
neyse cok sukur atlattık,ama bende kasılma yoktu,bacak aramda cok agrı vardı yuruyemez durumdaydım.
inşallah tekrarlamaz,,,
bana doktorun kesın ve net dedıgı bu baslanılan nıdılat gıbı kasılma onleyıcı ılacları kesınlıkle baslandımı bırakmamak gerektıgı,senınde aklında bulunsun,,,allah sıfalar versın hepımızeopuyorumnanaktan

tesekkür ederım canım allah hepımızın yardımcısı olsun kendımıze dıkkat edelım kızlar

tesekkür ederım canım allah hepımızın yardımcısı olsun kendımıze dıkkat edelım kızlar canım bendekı açılmada 2 santım dedi doktorum

pensescim geçmiş olsun canım ya... haftalar ilerledikçe sürekli böyle yazılar okuyacağız herhalde.... aslında moralim bozulmuyor değil.... sakın kalkma hayatım yat dinlen...
aslında bu karındaki kasılmalar bendede var ama bugün kontrol için dr a gittiğimizde söyledim... öyle bişey olduğu zaman yat dinlen demekten öteye gitmedi.... bu arada benim minnoşlar 24+4 itibariyle 656 gr ve 740 gr.... dr çok iyi olduklarını söyledi.... bu arad öğleden sonra detaylı ultrasona girdim... allahıma şükür herşey çok iyi.... 20 gün sonra tekrar çağırdı....

canım çok geçm,ş olsun bitanem..allah tekrarını göstermesin. bu kasılma dediğin şey nasıl bişey oluyor. böyle karnın sertleşip tepecik oluşturur gibi bişey mi?

benim uzun zamandır oluyor hatta geçenlerde bütün gece uyutmadı beni. . ve o şişk,nl,k kasılma gibi şey bazen kasığıma vuruyor hafif bir ağrıyla.ama dün doktoruma söyledim rahim boyuna baktı boyu iyi açılma yok önemli değil dedi..nst ye bile sokmadı beni.oysa çok sık oluyor benim şimdi kafam karıştı benim doktor mu önemsiz görüyor acep. yoksa farklı şeyler mi yaşadıüımızbenneyaptımki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…