Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

oyyyyyyyyy yerım onları zaten ıftar vaktı .....................masallah bayramı gorcen ınşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş ....................

duygucuum canım ben şeker sıkıntısı yaşamadım,burda bir ara 50lik yüklemesi yüksek çıkan wavy diye bir arkadaşımız vardı,bilirsin,o araştırmıştır,o sana cevap verirdi aslında,ama ben şekerli annelerin bebeklerinin kilolu olduklarını ve bu yüzden erken alınmak zorunda kalabildiğini duymuştum,ama resmi bir bilgi değil bu tabi,,[/QUOTE]

sagol cnm umarım zamanında dogarlar drum dıyetle sorunun ortadan kalkacagını söyledı ama ıcım yınede rahat degıl :sinifsinif:

inşallah muallimim inşallahh,
doktorumuz tam bayram sonrasını gün olarak verdii,24 Eylül kısmetse,Rabbim göstersin o günleri..

duygucum doktor ne diyorsa güven ona dikkat et,keyifli olmayacak pek ama daha kıymetli besinlerle beslenmek zorundasın napıcan:sm_confused:
içini ferah tut canım..

wayy slm senın seker sorunun varmıs öle dedi hymarry bebeklere zararı varmı bendede cıktıda bılgın varsa paylasırmısın :KK43:

wayy slm senın seker sorunun varmıs öle dedi hymarry bebeklere zararı varmı bendede cıktıda bılgın varsa paylasırmısın :KK43:

canım öncelikle geçmiş olsun. benim 50 lik yüklemem yüksek çıkmıştı 100 lük iyi çıktı ama henüz doktorumla konuşmadım bakalım ne dicek..

bu arada gebelik şekerinin şöyle sıkıntıları var. gebe üzerindeki etkisi gebelik sonrası diabet olma ihtimali ve idrar yolu enfeksiyonlarının artmasına neden oluyor.. bebek üaerinde etkisi bebeğin normalden daha hızlı kilo almasına ve erken doğumu tetiklemesi, bebeğin hzılı kilo alması demek gelişmesi iyi demek değil. genelde gebelik şekeri olan anne adaylarının bebeklerinin ciğerleri daha yavaş gelişebiliyormuş ve yenidoğan yoğun bakıma daha çok ihtiyaç duyuluyormuş ve bebpğin ilerde şeker problemi çıkma olasılığını arttırıyormuş bvenim bildiklerim bunlar canım.. inşallah dietle dengelenir ve herşey yoluna girer canım benim..

canım öncelikle geçmiş olsun. benim 50 lik yüklemem yüksek çıkmıştı 100 lük iyi çıktı ama henüz doktorumla konuşmadım bakalım ne dicek..

bu arada gebelik şekerinin şöyle sıkıntıları var. gebe üzerindeki etkisi gebelik sonrası diabet olma ihtimali ve idrar yolu enfeksiyonlarının artmasına neden oluyor.. bebek üaerinde etkisi bebeğin normalden daha hızlı kilo almasına ve erken doğumu tetiklemesi, bebeğin hzılı kilo alması demek gelişmesi iyi demek değil. genelde gebelik şekeri olan anne adaylarının bebeklerinin ciğerleri daha yavaş gelişebiliyormuş ve yenidoğan yoğun bakıma daha çok ihtiyaç duyuluyormuş ve bebpğin ilerde şeker problemi çıkma olasılığını arttırıyormuş bvenim bildiklerim bunlar canım.. inşallah dietle dengelenir ve herşey yoluna girer canım benim..

sevındım canım senın adına benımde cok yuksek degılmıs ama aklımdanda cıkmıyor doktorum rahat ol desede ıcım rahat degıl bende tekrar pzts gıdıcem doktora bıdaha yapıcaklar sanırım tahlıl sen kacıncı haftandasın cnm

sevındım canım senın adına benımde cok yuksek degılmıs ama aklımdanda cıkmıyor doktorum rahat ol desede ıcım rahat degıl bende tekrar pzts gıdıcem doktora bıdaha yapıcaklar sanırım tahlıl sen kacıncı haftandasın cnm

ben 24+4 üm. senin 50 lik yüklmen mi yüksek çıktı 100 lük yüklemen mi? eğer 50lik ise 100 lük yüklet derim...

yaww kızlar iyileşin artık ya haftalar 20-25 i geçti millete bişiler oldu bak sizden küçükleri korkutuyosunuz haaaaa

egelicim bari telefonunu bıraksaydın sizleri merak ediyorum arıyamıyorum doğum tarihlerimizi yazdığımız gibi telefonlarıdamı yazsak ne yapsak :sinifsinif:

bebişim özelden mesajını bekliyorum canım
bugün dirimcim yok piyasada alişle ömere iyidir işallah

diğer bacılar siz nasılsınız bel ağrıları sancılar dışında çok öpüyom göbişlerden

bebişim canım demek yüksek çıktı sancılarıınn,üzüldüm yaaa,Allaha şükür bizde sıkıntı yok,
artan ilacın da durdurmazsa yeniden allırlar seni gibi geliyor bana,zamanında gelsinler de annesi başka bir isteğimiz yok,yavrular daha küçük çünkü,çok zor olur,şu mübarek günler hürmetine sağlıklıa bayramı görsek bebişim daha kurtardık demektir..

canım ben,mmmm senin adına çok sevindimm..maşallahh kızlarınaa..benim sıpalar bayaı yaramaz. çıkınca ben onlara soracaımm..ben yine hastaneye yatacaım gibi yine sancılarım varr..allahım zamanında gelsinlerr başka ne isterizz...allahımkimseye sancı vermesin biizi bir solukta kurtarsınn..:umursamaz::nazar:

kızlar yaaa ben günce 10 öün yemekyiyorum meyvem sebzem hiç eksik olmuyor yanımdannn ama bebişlerim çok zayıfffffffffffffffffff ne yapacaım.. 30. haftada ölçüldük 1435 gve 1280 gibiydi..ne yapacağımmmmmmm

hymry sakın doğurma unut sancıyı ben sana derim bugün doğurcaz diye sen doğurursan kıskanırım bende doğururum yoksa haber vermmeyi unutma inş geçer tatlım bol bol dinlen

bebiş istiyoruz canım bence kilodan önce bebklerin sağlığı daha önemli ve haftalarında doğmaları zaten bir sorunolsaydı dr mutlaka söylerdi bazen bebişler ufak olabiliyor ama korkma derim tatlım sağlıklı olsunlar çıkınca acısnı çıkarırlar

kızlar yaaa ben günce 10 öün yemekyiyorum meyvem sebzem hiç eksik olmuyor yanımdannn ama bebişlerim çok zayıfffffffffffffffffff ne yapacaım.. 30. haftada ölçüldük 1435 gve 1280 gibiydi..ne yapacağımmmmmmm

canım muzlu süt yap her gün iç kimdi bilmiyorum burda önermişti. bende hergün olmasada aklıma geldikçe yapıyorum. sonuçta ihtiyacımız olan besinler..denemekten zarar çıkmaz dimi:))

selam kızlarr,
bugün kendi doktorumuza gidicez diye nst çektirmiştim dün,neredeyse hiç bişey yok,20 li değerlerde maşallahh,sadece idrar yolu enfeksiyonum tüm topikçe malum oldu artık,hastane çıkışında düzelmişti,bu 10 gün içinde yeniden nüksetmiş,
rahim boyum hastane girişi 2.8 e kadar düşmüş durumdaydı,bugün doktorumuz ölçtü 3.1 çıktı,haftaya göre iyi ama dinlenmeye gayret et dedi,

kızlar bir de birşey daha söyledi,bakın sırtüstü usg bakılıyor ya,sonra karnımı sildim,temizlediim,yerimden hııınk kalkamadım,tekrar denedim kalkamadım koca göbişten valla,sonra eşime seslendim mustafaaa ay beni kaldırsana yaaw diye o da elimden tuttu kaldırdı,doktor dedi ki,ilk kalkma çabaların ve bu elden tutunup kalkma gayreti direk bel fıtığı oluşumuna sebep hareketler,hiç kalkmaya yeltenmeden direk boyundan,tam olarak enseden sizi kaldıracak birinden yardım alın,çok dikkat edin dedi,benden size tavsiyea.s...

Auyyyyy bu arada kızlarımdan biri 1970 gr,diğer 2080 gr olmuş teyzeleriiiopuyorumnanaktan:nazar::nazar:

kiloları süper maşallaahh :nazar:
birde şu boyundan kaldırma olayı valla tşkler canım süper ve gerekli bir ibilgi oldu o usg de ve nstden kalkma olayı zaten bir harp gibi boyundan tutup kaldırma önlem almak en iyisin tşk bilgi paylaşımı için a.s.

merhaba kızlar gene atraksiyondasınız

egeli cnm dün sana demiştim ama haftan küçük olduğundan nst sokarmı diye düşündümki sokmuşş merak etme rabbim yazdıysa anlımıza gelecek kuzularımız

seni özleyeceğiz kokoş hamişiimmm

nılcım benım degerım söle 100 gr glıkozda aclık 92 60dk 170 120dk 146 180dk 110 sımdılık dıyet verdıler senın doktorun bırsey onerdımı nılcım paylasırsan sevınırım

hayır canım benim 50 likte 162 çıktı benim doktorum önemsemedi çoğul gebeliklerde yüksek sonuçlar çıkar o yüzden birde benim kendimin kilo almayısımdan sadece karnıma biriktirdiğimden bana diyet vermedi 100 lükte yaptırtmadı ondan dedim aslında 48 le başladım 69 oldum 20 kilo aldım halada alıcam :eek:

Son düzenleme:
X