Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

teşekkürleeer canım görmemişim ilk sayfayı şimdi sen deyince gördüm , benimde
sat 11 aralık, aşılama 36.hafta 20 ağustos, iki erkek

arkadaşlar 26.haftaya kadar bende herşey güzeldi sonra çoook zorlanmaya başladım,28 den beridir de yatıyorum işte karnım o kadar büyüdüki yürüyemez oldum şu an, karnınızı hiç ölçtünüzmü göbekten ben bu gün bi ölçeyim dedim de veee 113 cm olmuş yaa, 48 le hamile kalmıştım şu an 72 kiloyum boyum da 168cm.çok zayıf bi kızdım şimdi de zaten kocaman göbeğimi saymazsanız kollar bacaklar falan hala çok ince.
sizler ne alemdesiniz?

:1shok: :1shok: :1shok: neeee benim daha 20. haftada karnımın ölçüsü 119cm..... amanin amanin....mafoldumben

mimoza hoşgeldin canım... ne güzel senin artık az kalmış..... allah kurtarsın bitanem... :Saruboceq:

hymarry çok güzel canım yaa... değerlerinin iyi olmasına sevindim... darısı bizim başımıza....

hymarry maşallah kızlarına:nazar: oyşş yesin onları teyzeleriopuyorumnanaktandoğum tarihin belli oldu demek ay hadi gözün aydın.. 37. hafta süpperr yaa. ay 38 e dayanabilirlermiki acaba pazarlık yasaydın serdarlakaydirigubbakcemile3
çok sağol teyzesi,öpüyoruz sizi deeopuyorumnanaktan
canım 37.haftayı duyunca ben de yani çok değil mi dedim,ama sen de bir hayal değil bu dedi,sevindim tabi ama yien de daha aerken kavuşuruz herhalde diye düşünüyordum.
Bu arada Serdar Bey bizimle pazarlığı yaptı ve doğumun Göztepede olmasına ikna etti bizi.Öbür türlü sadece doğumunu yaptırıp kaçıcamisonra ertesi gün yeniden gelip görüp gidicem,açıkçası öyle olsun istemiyorum.Eğer Göztepede olursa her an bir telefon kadar yakın oluruz,bişey olursa çıkar gelirim,misafir gibi olmaz dedi.Biz de kabul ettik..
Buna ne diyorsun wavyciğimm?
hymarry çok güzel canım yaa... değerlerinin iyi olmasına sevindim... darısı bizim başımıza....
Çok sağol canım,tabi sorunsuz olarak ilerlemesi herşeyin çok rahatlık verici,güzel şeyler duymak çok güzel,
inşallah burdaki ttüüümm arkadaşlarım sorunsuz geçirirler her günlerini,doğumlarımızı konuşmak da nasip olur,ne diyim,çok duyguluyum bugünmafoldumben

canım şu kullandığın balık yağının ismi ne.... ben hiç deniz mahsulleri yemem.... hamile olmadan öncede yemezdim...... hamile kaldıktan sonra ben bir balıkyağı hağı almıştım... ama dr um kullandığım vitaminlerle bunu kullanamayacağımı, yan etkileri olacağını söylemişti.... sen diğer vitaminlerinle kullanıyorsun değilmi? hatta bana dr um elevit alıyorsun tekrardan balık hapına gerek yok dedi... ama benim içim rahat değil... bana ismini söylermisin tatlım?
canım hapın ismi marincap.bende yemiyorum o nedenle bana başla dedi doktor:kahve:

Kızlar bu gidişimde doktoruma çatlaklardan şikayet ettim."Lierac" adında bir ilaç tavsiye etti.Yani bu ilaçtan ziyade kozmetik bir ürün analdığım kadarıyla.Çeşitli ünlü parfümerilerde bulabilrisn fiyatlarını bir araştır 60-70 liradan fazla olabiliyor kimi yerlerde dedi.Biz de muayene çıkışı daha arabamıza giderken bir ecza deposuna girdik,herşey öyle uygundu kii,aldığımı bebek hijyen ürünlerine,biberonlara verdiğimiz paraya acıdık.
O bahsettiğim kremi de bulduk orda,45 liraya aldık.Doktorumuzun eşinin de ikizi var,onda doğum sonrasında da çatlakların toparlanmasında bu ilacın iyi bir etki ettiğini söyledi..
"Lierac"..

kızlar merhaba ben de kısmetse ikiz annesi olacağım..henüz çok yeni 9+2 yiz..üç haftadır kanamam var malesef..fakat artık çok çok azaldı ve dün doktorumuz içerdeki kanamanın bittiğini, 12. haftaya kadar çok dikkat etmemi, sonra daha rahat edeceğimi söyledi..çok şükür ikisinin de gelişimi son derece normal ve kalpleri de gümbür gümbür atıyor..
ben gonal f iğne olup bitince ovitrelle çatlatma iğnesi olarak hamile kaldım..SAT (doktorumuzun hesaplarına göre) 28 mayıs..Bursalıyım ve henüz cinsiyetlerimiz belli değil..
inşallah sağlıkla sona ulaşırız ve sağlıkla dünyaya gelir miniklerim..aranızda ilk haftalarda böyle sıkıntılar yaşayıp sonra atlatanlar var mı?

burcinn cim muhtemel doğum tarihini de,haftasını da belirterek, eklermisin lütfen..

hymarryyy kızlarına maşallahhh.. kiloları süper.. drlarımız ne kadar idealisttt.. benimde 37 de alalcak..inşallah o zamnaa kadar beklerler. ciğer geliştiriciiğne için ne dedi..hadi az kalddııı ...annem diyorki siz bayramda doğurusunuz.. oğullarımın adı RAMAZAN VE BAYRAM nasıl amaaa...
aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldinizzz

bebış ısımler guz<el olmuş kız ramazan bayram .................hymary aslında bırını şevval koymalıydın kız............şevval ayına geleyo..........hadı ınş hepsı saglıkla gelsın kızlar.............

çok sağol teyzesi,öpüyoruz sizi deeopuyorumnanaktan
canım 37.haftayı duyunca ben de yani çok değil mi dedim,ama sen de bir hayal değil bu dedi,sevindim tabi ama yien de daha aerken kavuşuruz herhalde diye düşünüyordum.
Bu arada Serdar Bey bizimle pazarlığı yaptı ve doğumun Göztepede olmasına ikna etti bizi.Öbür türlü sadece doğumunu yaptırıp kaçıcamisonra ertesi gün yeniden gelip görüp gidicem,açıkçası öyle olsun istemiyorum.Eğer Göztepede olursa her an bir telefon kadar yakın oluruz,bişey olursa çıkar gelirim,misafir gibi olmaz dedi.Biz de kabul ettik..
Buna ne diyorsun wavyciğimm

ayy inanmıyorum desen bu konuda da ilk tecrübe senden gelicek. ayy çok heyecanlandım aynı doktor aynı hastane:zemuszemuszemuszemusbencede daha mantıklı olacak canım. hatırlarsan dışardan doktor gelmesi ile ilgili araştırmalarımda pek iç açıcı olmamaıştı. en azından şimdi fiyat belli bebeişler ssk dana yararlanacak.. ayyy vallaa içim kıpır kıpır oldu. kısss allah izin verirse hastaneye bilem geliriz sizleri görmeyekaydirigubbakcemile5

Kızlar bu gidişimde doktoruma çatlaklardan şikayet ettim."Lierac" adında bir ilaç tavsiye etti.Yani bu ilaçtan ziyade kozmetik bir ürün analdığım kadarıyla.Çeşitli ünlü parfümerilerde bulabilrisn fiyatlarını bir araştır 60-70 liradan fazla olabiliyor kimi yerlerde dedi.Biz de muayene çıkışı daha arabamıza giderken bir ecza deposuna girdik,herşey öyle uygundu kii,aldığımı bebek hijyen ürünlerine,biberonlara verdiğimiz paraya acıdık.
O bahsettiğim kremi de bulduk orda,45 liraya aldık.Doktorumuzun eşinin de ikizi var,onda doğum sonrasında da çatlakların toparlanmasında bu ilacın iyi bir etki ettiğini söyledi..
"Lierac"..

hımmm bende şimdiye kadar aktardan aldığım bi karışımı kullanıyordum bitti. ve biraz kılanma yaptı.. bişey sorucam mehmet beyle serdar beyin muayenehaneleri yakınmı yakınsa hani cmt gitcez ya bizde o parfümeri deposuna uğrarız bizde. bebeiş için ogün alışveriş yapıcaz yatağpını oto koltuklarını alıcaz. orayada bakarız tabi kaybolmazsak:kedi:

"Lierac"..

Hymarry bende bu kremi kullanıyorum dr 16. haftamda verdi sabah akşam sür dedi masaj yaparak çatlayabilecek her yerine, tabi bazen üşeniyorum sürmeye düzenli kullanamıyorum yani.......Ben eczaneden yanlış hatırlamıyosam 48 tl ye aldım....

kıslar ya kovalamaca mı oynuyoz bewn geliyom herkes gitmiş. ben gidiyom herkes gelmiş:gitme: küstüm işte bende gidiyomÇok üzgünüm çoook

kızlar bende hiç çatlamayanlardanım şu ana kadar oysa artık deri pasparlak dokunsan çatlayacak gibi ama yok, m&c den bir krem almıştım 19 tl ye onu aklıma gelirse sürüyorum bazen, ama içten nemlendirmek önemli demişti dr um.bol su içmek gerek günde 3 litre su tüketiyorum. birde ırsi sanırım,doktorum dünyanın en pahalı en iyi kremini sür istersen çatlayacaksa çatlar demişti, bende ona inandım galiba şu ana kadar bişey yok.bebeklerimin kiloları geçen hafta 2250 ve 2150 olmuştu üstelik biraz haftalarından önde gidiyorlar...

mrb arkadaşlar bişey merak ediyorum ikizgebelikte genelde kanamaoluyormu benimde 8-4 gunlukbebeklerim acaba olurmu bende korkuyorum

mrb arkadaşlar bişey merak ediyorum ikizgebelikte genelde kanamaoluyormu benimde 8-4 gunlukbebeklerim acaba olurmu bende korkuyorum
canım illede kanama olaak diye bişey yok. ama tek gebeliğe göre daha riskli olduğu için tekillere göre daha çok görünüyor. bende şimdiye kadar allaha şükür olmadı :nazar:umarım sende de olmazopuyorumnanaktan

tşk ederim inşallah olmaz maşallah sen yarılamışsın benimde seninki gibi sorunsuz geçer A llaha şükür şimdilik guzel gidiyo ama çalıştığımiçin otur kalkçok oluyo bende yoruluyorum biraz ama dr dinlen demedi dikkat et dedi izne çıkmayı 4 gözle bekliyorummmmmmmmmmmmmm

hymarryyy kızlarına maşallahhh.. kiloları süper.. drlarımız ne kadar idealisttt.. benimde 37 de alalcak..inşallah o zamnaa kadar beklerler. ciğer geliştiriciiğne için ne dedi..hadi az kalddııı ...annem diyorki siz bayramda doğurusunuz.. oğullarımın adı RAMAZAN VE BAYRAM nasıl amaaa...
aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldinizzz
sağol teyzesiii,iyiler dedi doktorumuz gerçekten..
Ben doktora sordum bu hafta zor değilmi gibi,o da bu şekilde ilerleyen bir gebelik için hayal değil dedi,sevindim işteopuyorumnanaktan
İki kız SAHUR-İFTAR nasıllkaydirigubbakcemile3?
bebış ısımler guz<el olmuş kız ramazan bayram .................hymary aslında bırını şevval koymalıydın kız............şevval ayına geleyo..........hadı ınş hepsı saglıkla gelsın kızlar.............
Şevval ismi güzel gerçekten,listemize alalım hocam,
yani Hale kesin,Şule nin yeri değişiyor.Eylül o aya mı denk geliyor tam gerçekten?
ayy inanmıyorum desen bu konuda da ilk tecrübe senden gelicek. ayy çok heyecanlandım aynı doktor aynı hastane:zemuszemuszemuszemusbencede daha mantıklı olacak canım. hatırlarsan dışardan doktor gelmesi ile ilgili araştırmalarımda pek iç açıcı olmamaıştı. en azından şimdi fiyat belli bebeişler ssk dana yararlanacak.. ayyy vallaa içim kıpır kıpır oldu. kısss allah izin verirse hastaneye bilem geliriz sizleri görmeyekaydirigubbakcemile5

hımmm bende şimdiye kadar aktardan aldığım bi karışımı kullanıyordum bitti. ve biraz kılanma yaptı.. bişey sorucam mehmet beyle serdar beyin muayenehaneleri yakınmı yakınsa hani cmt gitcez ya bizde o parfümeri deposuna uğrarız bizde. bebeiş için ogün alışveriş yapıcaz yatağpını oto koltuklarını alıcaz. orayada bakarız tabi kaybolmazsak:kedi:
AY bilmiyorum arkadaşım Serdar Bey hastanedeki yetki ve icraatının çok daha geniş olduğunu,hemen her durumda sık sık görüşüp kontrole geleceğini,bunun beni başka bir doktora emanet etmekten çok daha iyi olduğunu falan çokşey söyledi.Şimdi annemlerle konuştumionlar da bozuldular tabi,yani ne alaka Göztepe,millet nasıl gelip gidicek dediler,çok da haklılar,yani benim kimsem yok ki orda,herrkesim burda.Of bu iş sana yaradıysa da canım,benim canımı sıktıı
Canım esasında birbiri arasında çok fazla bir mesafe yok,inan geçmişte aldıklarımıza yandık,herrrşey var,siz yola çıkın,telefonla konuşalım canım.Ya ben de çıkıp size eşlik edebilsem çok güzel olur da,iyice ağırlaşıyorum gün be gün..Bir yol bulup o yeri bulmanız lazım ama.Kafam çalışmıyor arkadaşım,sen şöyle yap de yapalım vallaa:kedi:
Hymarry bende bu kremi kullanıyorum dr 16. haftamda verdi sabah akşam sür dedi masaj yaparak çatlayabilecek her yerine, tabi bazen üşeniyorum sürmeye düzenli kullanamıyorum yani.......Ben eczaneden yanlış hatırlamıyosam 48 tl ye aldım....
İşe yaradı mı bari canım diycem ama zaten bu haftana kadar zaten çatlamamış da olabilirsin..
kıslar ya kovalamaca mı oynuyoz bewn geliyom herkes gitmiş. ben gidiyom herkes gelmiş:gitme: küstüm işte bende gidiyomÇok üzgünüm çoook
Al benden de o kadar:dilcikar:

Ya canım benim bu nasıl bir düşünce yaa,hiç öyle şey olur mu,,
Kenimle ilgili örnekler vermiycem sonra rahatsız oluyorum hep kendimden anlatıyorum diye,için rahat olsun yaa,
ne yersiz korku......

merhaba kızlar bende ikizlere hamileyim tüp bebekle biraz kaygılı geçiyor iki kere kanamam oldu ALLAH yavrularımızı bize bağılasın

Canıııım öncelikle aramıza hoşgeldiinnbuyrunnnnnnnnn
Ne mutlu sana başarılı bir tedaviyle bebeklerine kavuşmuşsuun,Allah sağlıklı sıhhatli bir hamilelik ve bebekler diliyorum canım.Kanama ilk haftalarda normal,ben yaşamadım ama yaşayıp atlatan arkadaş çok burda,onlar yazarlar şimdi seni görüncea.s..
Biz burda bayaa ilerledik gördüğün gibi,ben de ilk topiği açtığımda senin kadar bile değildim,zaman geçti,şimdi geri sayıyoruuzz:eek:
Takıl bize,herşeyi konuşuyoruz burdaikafana takılanları sor,cevap verr,burda muhabbet güzeldir.
Bu arada ilk sayfada ikiz bebek annelerimizin listesini yapıyoruz,ordaki bilgilere bakibir mesajda bilgilerini bize ilet,ekleyelim senii
Tekrar hayırlı olsun,

X