Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kızlar nediycemm sizlereee dün fotoğraf çekildim koyucaktım ama koymadımm topiğeee,,şimdi yine benle dalga geçersiniz dieeee :umursamaz: kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

hymarryy allah bağışlasınn çok şekerrr benimde sadece 1 tane bebeğin var fotosu üstteki bebiş poz vermeyi sevmiyorr.
pamuk canım benim üstteki paşam çok tembel sanki dönse kilokaybedecek.. şimdi hem ismi kesinleşti hemde pekmez yiyince durduramıyorummmm

çok sağol canım,cümlemizinkini bizlere bağışlasın Rabbimm,bana çok yakınsın sen de..
Bizde de biri daha hareketli,genelde ikizler öyle oluyormuş zaten,baş edemesek de,balık hapına devammyerimseniben

kızlar nediycemm sizlereee dün fotoğraf çekildim koyucaktım ama koymadımm topiğeee,,şimdi yine benle dalga geçersiniz dieeee :umursamaz: kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

hoşgeldin canııımm,
ya koy yaaa,aşkolsun birbirimizle eğleniyoruz işte,aşkolsun,,

selam arkadaşlar.bende iyiyim artık doktorum 2 ay daha çalışabilirsin dedi.erken olduğu için şimdiden yatmak psikolojini bozar dedi.umarım birdaha kanamam olmazda yatmam çok korktum çünkü

selam arkadaşlar.bende iyiyim artık doktorum 2 ay daha çalışabilirsin dedi.erken olduğu için şimdiden yatmak psikolojini bozar dedi.umarım birdaha kanamam olmazda yatmam çok korktum çünkü

tekrar geçmiş olsun tatlım.. inş o günleri allah bidaha yaşatmaz... ne anlayışlı dr un var yaaa çok doğru sölemişşş nie benimki de sizin gibi demiooooo :gitme:

geçmiş olsun canım,bak ben de yaklaşık 24-25.haftalara kadar çalıştım,inan nasıl geçti hiç anlamadım.Yani çalışmak ve hareketli olmak insanı daha dinç yapıyor,inşallah tekrar yaşamazsın da..
Şimdi nasılsın?

önceleren sölüyordum çalışmaktan sıkıldım die ama hiçte öle değilmiş.evde oluncca dahada sıkıldım yat yat zaman geçmedi.erken bide alışveriş felanda yapmıyorum allahım inş.hiçbirimiz yaşamayız

kaswa cım diğer bebişler ve göbişler topiğine yavrumun bu resmini koymuştum ama renkliyi merak ediyorsun diye koyayım dedimm,
bak teyzesi bu 25+3 resmimiz:nazar:,
ondan sonra bir daha gitmedik doktora,şimdi tam 29 olduk Allahın izniyle ki,m bilir daha ne kadar büyüdülerropuyorumnanaktan

humeyra15.png

Ayyyyyyyyyyyy kuzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :nazar::nazar:ne güzellllllllll Allah nazarlardan korusun melekleri 40 bin kere maşallah suphanallah,günahsızlarım benim..opuyorumnanaktan

ay maşallah wavy cim .. 20. haftadan sonra daha çabuk büyüyolar sanırım karnışımdan biliyorum şimdi eski fotolara bakıyom minnacık geliyo yaa :) artık tam gelişme zamanlarına girdiler kuzularımız sağlıklı beslenmemiz şart 20 ile 24 arası omega 3 ağırlıklı beslenmemiz gerekliymişti ki bizim geçti fazla değerlendiremedik :kedi:

Canım sen omega-3 almıyor musun?

Gerçekten meleklerrr melekk,
Çok sağol teyzesiiii,öpüyoruz seniiopuyorumnanaktan

Hymarry cim haklısın geç değildir bende semizotu aldım işe yarar belki :) ton balığı yedim sadece azda olsa bakalım artık. kendimi annelerimiz bizde dikkat etmişmi bak biz ne zekiyiz diyerek teselli ediyorum

bebiş istiyoruz birazdan dr ye gidicez inşallah pekmez içip içip gidicem sırnaşık şey ya bebeklerim bu seferde yerlerinde duramazlar kudurturum yavrularımı sırnaşık şey

olmuyo cum teşekkür ederim komşucum sayende bi anda karar verdim dr ye gitmeye heyecandan ölüyorum sanki kızlar yaaaa korkuyorumda nedense

he var ya kızlar bir de balık yağı alan kadınların çocukları cin gibi oluyormuş,çok kişiden duydum,yani pamuğum çok önemli gerçekten ve hiçbirşey için geç değil..

Tabi tatlım omega-3 kullananılan bebeklerle kullanmayanları incelemişler o kadar fark çıkmışki arada..
Alper mumcunun sitesinden bir yazı kopyalıyorum şimdi,hala omega-3 desteğine başlamayan arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar diye.

Gebelik ve Omega 3

Hemen herkes hamilelikte beslenmenin öneminin farkındadır. Sağlıklı bir gebelik dönemi yaşamanın önemli kriterlerinden birisi de uygun ve düzenli şekilde beslenmektir. Burada önemli olan fazla miktarda yemek değil kaliteli beslenmedir. Kaliteden kastedilen ise gebelik sırasında gereksinim duyulan tüm maddeleri yeterli ve uygun miktarlarda almaktır.

Karnınızda gelişmekte olan bebeğiniz gelişmesi için gerek duyduğu tüm vitaminler, mineraller ve enerji yani kalori için size bağımlıdır. Gebelikte iyi beslenmeden kastedilen uygun diyet bebeğinizin tüm bu gereksinimlerini karşılayan dengeli bir beslenmeyi gerektirir. Bebeğinizin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimi için gerek duyduğu besin maddelerinden birisi de Omega 3 adı verilen yağ asitleridir. Omega 3 aynı zamanda sizin de kendi sağlınız ve hamilelik sırasındaki iyiliğiniz için gereklidir.

Omega 3 nedir ?
Omega 3 adı verilen maddeler biyokimyada çok zincirli doymamış yağ asitleri olarak adlandırılan yapıtaşlarıdır. Balık başta olmak üzere bazı besin maddelerinde bolca bulunurlar. Bunlar aynı zamanda esansiyel besin maddeleri sınıfındadırlar. Yani insan vücudunda üretilmedikleri, buna karşın fiziksel ve zihinsel gelişim için varlıkları elzem olduğu için dışarıdan besinler yolu ile alınmaları şarttır.
Omega 3'ler ve gebelik ?
Son 10 yıl içerisinde Omega 3 yağ asitlerinin gebelikte hem bebek hem de anne açısından önemi çok daha iyi anlaşıldı. Yapılan çalışmalar Omega 3 yağ asitlerinin anne karnındaki bebeğin

beyin oluşumu ve gelişimi,
Görmeyi sağlayan retina'nın gelişimi,
Sinir sisteminin gelişimi
aşamalarında önemli rol oynadığını göstermiştir.

Öte yandan anne açısından bakıldığında ise

gebelik zehirlenmesi olarak adlandırılan preeklampsi, erken doğum ve doğum sonrası depresyon risklerini azalttığı düşünülmektedir.

Gebelik sırasında besinler yolu ile yeterli miktarda omega 3 alınmadığında bebek gereksinim duyduğu bu maddeleri annenin depolarından kullanmaktadır. Omega 3 lerin beyinde depolandığı düşünüldüğünden bu durumda tüm gebelik boyunca anne bir miktar beyin hücresi kaybına uğrayabilir.

Omega 3 yağ asitlerinin aynı zamanda bebeğin büyümesine ve kilo almasına da yardımcı olduğu bu sayede düşük doğum ağırlığının önüne geçebildiği kabul edilmektedir.

Gebelik sırasında yeterli miktarda Omega 3 alan annelerin bebeklerinin uzun dönemde dikkat toplama yeteneklerinin daha fazla olduğu ve benzer şekilde görme gelişimlerinin omega 3 almayan annelerin bebeklerine göre daha iyi olduğu da ileri sürülmektedir. Ayrıca Omega 3 alan annelerin bebeklerinin ileri dönemde daha az davranış problemi gösterdiği ve meme ile prostat kanserine yakalanma şanslarının daha azaldığı da ileri sürülmektedir.

Yapılan bir çalışmada 9 aylık bebeklerin problemle karşılaştığında çözme yetenekleri incelenmiş ve anneleri gebelik sırasında omega 3 alan bebeklerin bu konuda almayanlara göre anlamlı oranda daha başarılı olduğu gösterilmiştir.

Hymarry cim haklısın geç değildir bende semizotu aldım işe yarar belki :) ton balığı yedim sadece azda olsa bakalım artık. kendimi annelerimiz bizde dikkat etmişmi bak biz ne zekiyiz diyerek teselli ediyorum

bebiş istiyoruz birazdan dr ye gidicez inşallah pekmez içip içip gidicem sırnaşık şey ya bebeklerim bu seferde yerlerinde duramazlar kudurturum yavrularımı sırnaşık şey

olmuyo cum teşekkür ederim komşucum sayende bi anda karar verdim dr ye gitmeye heyecandan ölüyorum sanki kızlar yaaaa korkuyorumda nedense

olsun canım eskiden herşey doğalmış,böyle ebter tohumlar da yokmuş ortada,eskiden bu kadar çocuksuz kadın,erken doğum,ölümlü doğum,karında ölümler var mıydı,şimdiki zaman çok farklı canım,
o yüzden kendimizi zorlamadan bilinçli bir şekilde beslenmek lazım,ama kendimizi de zorlamadan,keyfimize de bakarak yani ki,sağlıklı keyifli yavrular olsunlar demi,
ben de yarın 10 da gidicem doktora .ok özledim,merak bizimki canım,Allahın izniyle korkulacak hiçbişey yok,eve gelir gelmez mesaj at bizeee

"Yapılan bir çalışmada 9 aylık bebeklerin problemle karşılaştığında çözme yetenekleri incelenmiş ve anneleri gebelik sırasında omega 3 alan bebeklerin bu konuda almayanlara göre anlamlı oranda daha başarılı olduğu gösterilmiştir."
ne kadar nett..
Paylaşım için teşekkür ederim canımm..

Ya ben kimseye puan veremiyorum bu arada,neden yaaa?

Pamuk şeker bende her doktora gittiğimde heyecanla ve korkuyla gidiyorum.Annelik içgüdüsü işte.Güzel haberlerle dön inş. bizede bildir.

yok canım almıyorum elevitten başka bişey kullanmadım ben ..

ben yazana kadar nasıda ilerletmişsiniz yine maşallah size şekerleeeer

doktoruna bu gidişte sor canım,
olmadı gerek yok falan derse de ,zaten balık hapını devlet ödemiyor,alırsın bir kutu "Marincap" 11.50 lira,ben dün aldım..

X