Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Pamukşekere tamamiyle katılıyorum bu konudakaydirigubbakcemile5

:kedi: beni mahçup ediyorsunuz kızlar,asıl ben burda hepinizi gördüğümde,güzel sağlıklı haberlerinizi aldıkça mutlu oluyorum,buluşalım dedik aslında ama katılım oluyor baksanıza,o da kaldıbenneyaptımki
evime beklerim yer içeriz diycem,o daha da zor sanırım,ama hepinizi görmüş kadar seviyor,herkese karşı ayrı ayrı muhabbetlerimi sunuyoruuumm,,
garsooonn bize birer kahve dahaa:kahve:kaydirigubbakcemile3

kızlarrrr offf yaaaa benim eşimi bi görseniz okadar pimpirikli ki anlatamamm çıkarmioo iştee çıkarmioooo mafoldumben evim 5.katta ve asansörüm de yok haliyle çıkıp inmeside zor ee bide dr un koyduğu yasakkk eşim dinlemio bile beniii doğuma kadar hapsoldum ben evde yaaaaaa :sinifsinif:

egeli cim banada dr hareket etme yürüme dedi evişi filan yapma dedi bi kaç dr yede sordum ayrıca.. açıkçası bende sınırlandırdım dışarı çıkmıyorum sadece bazen akşama doğru 10 dk yürüyüoruz hava serinleyince. açıkçası sende stres yapma bünyeden bünyeye değişir ben yürüyüp olası bi sorun yaşamayım sonra pişman olmayım diye tutuyorum kendimi.

nevra cım bu aşı herkesin yaptırdığı bi aşı bi sakıncası yokki 24. haftaya kadar 1. si yağılıyor 28 e kadarda 2. si..

offf yaaaa otururken yastıksız oturamıyorumm yatarkende öylee birde izmirdeki dr um artık gezmek yok evden dışarı çıkmak yok dedi eşimdeee izin vermioo ve asla dışarı çıkarmiooo moralim bozuluoo evdeee acayipde canım sıkılıooo saçma değilmi kızlar yaaa daha 20.haftanın içindeyim amaaa mafoldumben

Canım bu ağrılar normal tabi ama doktorun seni neden bu kadar sıkıyor,bir rahatsızlığın oldu mı geride bıraktığın dönemlerde?
Yani gebelikte ikinci trimester çok rahat bir dönemdir.Düşük tehtidi kalmadığı gibi,erken doğumda görülmez çok fazla,ne bileyim yaaa..

egeli cim banada dr hareket etme yürüme dedi evişi filan yapma dedi bi kaç dr yede sordum ayrıca.. açıkçası bende sınırlandırdım dışarı çıkmıyorum sadece bazen akşama doğru 10 dk yürüyüoruz hava serinleyince. açıkçası sende stres yapma bünyeden bünyeye değişir ben yürüyüp olası bi sorun yaşamayım sonra pişman olmayım diye tutuyorum kendimi.

nevra cım bu aşı herkesin yaptırdığı bi aşı bi sakıncası yokki 24. haftaya kadar 1. si yağılıyor 28 e kadarda 2. si..

tammam öle diosun da tatlım senin o akşamları yaptığın 10 dakikalık yürüyüş bile yok bendeeee :gitme:

kızlarrrr offf yaaaa benim eşimi bi görseniz okadar pimpirikli ki anlatamamm çıkarmioo iştee çıkarmioooo mafoldumben evim 5.katta ve asansörüm de yok haliyle çıkıp inmeside zor ee bide dr un koyduğu yasakkk eşim dinlemio bile beniii doğuma kadar hapsoldum ben evde yaaaaaa :sinifsinif:

tatlım üzme kendini hayırlısıyla doğsun miniklerinde zaten bol bol geziceksin şimdi dinlenme olarak varsay.. eşinde haklı olarak seni ve bebekleri düşünüyor. aynen benim eşimde öyle inanki onlar daha stresli çok değer veriyorlar bize bebişlerimzie o yüzdn böyle davranıyorlar.. bide benim eşim yediğime içtiğime bile karışıyor :) annem rahatsız olmuş bu durumdan ama ben problem etmiyorum kötü düşünmüyorum açıkçası..

alışveriş konusuna gelincede alırsın daha bi kere çıkınca güzel güzel şeyler alıverirsiniz dağlıkla doğsunlarda sonradan giyeceklerinide kucağımıza alıp öyle alırız. kızlar şu demstock tan bahsettikçe içim gitmişti sonra dün eşime anlattım oda dedi hayırlısıyla doğsunlar alır gideriz bebeklerimzile birlikte dener dener alırız hem o zaman daha zevkli olur.. şimdilik zorunlu bi kaç aylık giydireceklerimizi bide yataklarını alalım yeter dimi şekercim..

Canım bu ağrılar normal tabi ama doktorun seni neden bu kadar sıkıyor,bir rahatsızlığın oldu mı geride bıraktığın dönemlerde?
Yani gebelikte ikinci trimester çok rahat bir dönemdir.Düşük tehtidi kalmadığı gibi,erken doğumda görülmez çok fazla,ne bileyim yaaa..

sadece ilk 3 ay çok sıkıntılar yaşadım hep kanamm oldu hep yattıım tamm ii aylara girdik derkendeee şimdide dr um erken doğum olur diooo yok böle bi sorun ama ikiz gebelik adı üstünde tehlikeli gebelikmiş ve bianda herşey olurmuşş dikkat edilcekmiş bu yüsdennn :1no2:

tammam öle diosun da tatlım senin o akşamları yaptığın 10 dakikalık yürüyüş bile yok bendeeee :gitme:

her zaman yürümüyorum bile bende tatlımcım arada bi mesela en son geçen pazar çıkmıştık yaani :) hem evin 5. katmış merdivenler yorar insanı .. bak doğsunlar koşucan durucan miniklerin peşinden uyyyy dimi :)

sadece ilk 3 ay çok sıkıntılar yaşadım hep kanamm oldu hep yattıım tamm ii aylara girdik derkendeee şimdide dr um erken doğum olur diooo yok böle bi sorun ama ikiz gebelik adı üstünde tehlikeli gebelikmiş ve bianda herşey olurmuşş dikkat edilcekmiş bu yüsdennn :1no2:

hah işte banada öyle kişisel değilde ikiz gebeliğin riski olduğu için yürüme dediler. korkutmuycaz kendimizi kasmıycazda.. ama tabiki artık 3 canlıyız biraz kısıtlıycaz. haliyle tek bebeğin kapladığı alan baskı farklı biizmkiler farklı o yüzden kasılmamak için hareketimizi az sınırlıycaz okadar.. zaten sayılı günümüz az kaldı hayırlısıyla..

benneyaptımki çok zor canımm,bebekler için herşey diycem ama bir kova burcu olarak eve kapanmamız imkansızdır bizim,bir de yasaklarr,off off,
sabır diycem ama..

hah işte banada öyle kişisel değilde ikiz gebeliğin riski olduğu için yürüme dediler. korkutmuycaz kendimizi kasmıycazda.. ama tabiki artık 3 canlıyız biraz kısıtlıycaz. haliyle tek bebeğin kapladığı alan baskı farklı biizmkiler farklı o yüzden kasılmamak için hareketimizi az sınırlıycaz okadar.. zaten sayılı günümüz az kaldı hayırlısıyla..

canım bunun bende farkındayım biliorum ama bukadar sıkılmazki bi insan hiç olmazsa haftada bir bile çıksak bana yeticekk ve ben daha 20.haftamdayımm haksızlık bu yaa mafoldumben

pamuğum her zamanki gibi pek pozitif yaklaşmış onu dinle bak,sonuçta iyilğimiz için :jeyyar:..

:kedi: beni mahçup ediyorsunuz kızlar,asıl ben burda hepinizi gördüğümde,güzel sağlıklı haberlerinizi aldıkça mutlu oluyorum,buluşalım dedik aslında ama katılım oluyor baksanıza,o da kaldıbenneyaptımki
evime beklerim yer içeriz diycem,o daha da zor sanırım,ama hepinizi görmüş kadar seviyor,herkese karşı ayrı ayrı muhabbetlerimi sunuyoruuumm,,
garsooonn bize birer kahve dahaa:kahve:kaydirigubbakcemile3

:1hug:Cnm belki Allahım nasip eder bebeklerimizle beraber buluşuruz....:kahve:

benneyaptımki çok zor canımm,bebekler için herşey diycem ama bir kova burcu olarak eve kapanmamız imkansızdır bizim,bir de yasaklarr,off off,
sabır diycem ama..

gerçekten zor yaa gerçekten ksi gibi günler uzun havalar hep sıcakk gelde bunalma evde kafayı yemee :gitme: valla şimdi oturup ağlıycam sinirlerim çok bozuldu kızlar yaaa :gitme:

sabır diycem ama..

bende çok polyannayım sanırım canım ya şükredelimki geçici bi durum ve hayırlısıyla geçiyor diyorum gülümsüyorum :) tipik yay burcuyum işte :) benim şimdi en büyük düşüncem ki düşünmemeye çalışıyorum :kedi: şeyyyy eşimin erkek kardeşlerinden biri pek tembel ona çok sinir oluyorum bebeklerim ona benziycek diye ödüm kopuyo bugünlerd een büyük korkum o ufff yaaa.. bide diyoki çocuk isim düşündünüzmü denildiğinde düşünmenize gerek yokki biri tekin 1 biride tekin 2 olacak :dilcikar: cinsiyet tahminini bile yapıyo helal vallaa sonrada diyoki inşallah bana benzerler hey allam oyy.. konuyu nasıda saptırdımmm güya hiçç düşünmemeye çalışıyorum ya naniknanik

pamuğum her zamanki gibi pek pozitif yaklaşmış onu dinle bak,sonuçta iyilğimiz için :jeyyar:..
ay valla dinletemedimki canım yaa sen desen dinlerdi hemen :)
gerçekten zor yaa gerçekten ksi gibi günler uzun havalar hep sıcakk gelde bunalma evde kafayı yemee :gitme: valla şimdi oturup ağlıycam sinirlerim çok bozuldu kızlar yaaa :gitme:

ayy canım ayyyy kısss şükrettttt aaaa bak geliyo terlik :roflol: kocişin beni döver ama dur atmıııcam sırnaşık şey

X