Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

a.s.
oyyyy oyyyy kalabalığa bakkkk günaydınn güzel anneler canlarımmmmmmmmmm

öperimmm sizin o güzelll minikleriniziiiiiii
Hoşgeldin canıııım,keyfin yerinde maşallahh:nazar:,
biz de sizi öpyoruz teyzesiiii,
nasılsın canım,yavrular nasııll:1rolleyes:?
herkese günaydın gerçekten bugün yoğunuzzz ne kadar güsel yaaaaa opuyorumnanaktan
hoşgeldin canımma.s.,
nasılsıınn bugünn:1rolleyes:
slm kızlar tetanoz aşısını bende duydum fakat 2 dr.a gitmeme rağmen ikiside bişey demedi bu sefer gittiğimde bensorıyım bakıyım faakt kaçıcı haftada vurulcaz benım randevum 28+6 ya denk gelıcek arasammı acaba
Canım biraz geç gibi ama yine de bir sor istersen..

Canım bak,bildiğim kadarıyla şöyle;
İkizlerde doğum öncesi 10 hafta üzretli iznin var.Fakat bu süre doğum 40 hafta üzerinden hesaplanarak başlıyor,yani,30.haftanda..
Fakat burası önemli,tedavini yapan doktorun bir rapor yazar,ikiz gebelik dolayısıyla 36.-37.haftada gebelik sonlandırılıacaktır tarzında bir rapor oluşturusa,doğum iznin bu rapordan 10 hafta öncesinden başlar.O yüzden onu doktorunla bir konuşisana vereceği bir rapor seni bugün bile izne çıkarabilir..

aa bak bunu söylediğin iyi oldu hiç bilmiyordum acaba öyle bir rapor yazsa SSk bunu kabul edermi ben özel hastaneye gidiyorumda eger oy olursa çok güzel olur doktorumda izine gidiyor bende o arada SSK ya gideceğim inşallah yapabilirim rapor işini
bende şöyle duydum ne kadar dogru bilmiyorumda açık rapor veriyormuş 40 hafta üzerinden dogum yapıncada ona göre düzenliyorlarmış raporu anlamıyorum bu işleri

slm kızlar tetanoz aşısını bende duydum fakat 2 dr.a gitmeme rağmen ikiside bişey demedi bu sefer gittiğimde bensorıyım bakıyım faakt kaçıcı haftada vurulcaz benım randevum 28+6 ya denk gelıcek arasammı acaba

canım galiba 6. ayın içinde vuruyorlar... çünkü beni öule çağırdılar... hatta iki dozmuş... iki kere gidicem... bu arada beni sık sık çağıracaklarmış kontrol için öyle dediler... ee güzel hizmet niya kaçıralımki... ayrıca senin ev adresini ve telefon numaranı alıyorlar.... doğumdan sonra eve bile geliyorlarmış... bebek bakımı için... belki dr lar bişey demeyebilir... benim dr ayrıca yakın arkadaşım olduğundan lafın arasında söylemişti oda.... sen yinede sağlık ocağını ara sor derim.... ama senin bulunduğun mahallenin olacak unutma

tatlı teyzelerriiii hymarrycim bugün dediğim gibi günlerdeeeeen sonra güsel uyuduk sırrı neydi bilmiorummm.. dün akşam kalıp sohbet etmek isterdim ama belim çok ağrıdı ve dayanamadım.. ya nediycem kızlar siz kaçıncı haftanızdasınız ama hala çıkıp geziyosunuzzz ben bel ağrısından ölüom ve hiçbiyere çıkamiom hep evdeyim yaaa niee böle oluyoooo

kızlar tetetoz aşısı ben olmadın özeldeki doktorum biz çok strel ortamda ameliyat yapıyoruz dedi

zaten 23 haftadan sonra olmuyor düşük riski yapıyorr

yaa bu aşıdan benim doktorda bahsetmedi bende ilk sizden duydum geciktik mi c.tesi doktordaydım bir daha ki randevum 30. haftamda:çok üzgünüm:

bugün birazıcık daha rahat uyumuşum kızlar az önce kalktım vallaaa rüyamdada sürekli bebişlerimle uğraştım ve bol bol yemek görüp yedimmmm... hayır olsun...
kaydirigubbakcemile3 canım ben de gece rahat uyudum çok şükür,ama erken uyandım sonra bir daha uyuyamadım,sağa dönüyorum,sağ tarafımı gıdıklıyorlar,sola dönüyorum solumu gidıklıyorlar,ben de diyorum ay yazık bişey mi oluyor içerde acabakaydirigubbakcemile3?
Srt üstü hiç yatamıyorum,uyuyamadım gitti erkenden uyandıımma.s
tetanoz aşısının 2sinide vuruldum ben sizler neden bukadar gec kaldınız acaba
canım iki aşı arasında da en az 3-4 hafta olması gerektiğine göre sen erken olmuşsun sanki?Kim söyledi o haftalarda aşını olmanı,ben birini 23 te oldum,birini geçen hafta olmam gerekiyordu,üşendim gidemedim:eek:lmaz:

yaa bu aşıdan benim doktorda bahsetmedi bende ilk sizden duydum geciktik mi c.tesi doktordaydım bir daha ki randevum 30. haftamda:çok üzgünüm:

tatlım bunu zaten dr sölemiokii hatta ben dr uma sölediğimde gerek yok ama sen bilirsin demiştiii bende hep çevremden duydum öle gittim kaydımı yaptırdım...

kızlar tetetoz aşısı ben olmadın özeldeki doktorum biz çok strel ortamda ameliyat yapıyoruz dedi

zaten 23 haftadan sonra olmuyor düşük riski yapıyorr

anaaa nasıl kııızz,bana doktorum 22den önce yaptırma,28e kadar bitir kurtul için rahat olsun dedi,onu da ben sordum,yani doktoru birşey söylemeyenler doktoruna sorsunlar,ama düşük olayını ilk senden duydum,sağlık ocağı da aynen doktorumun belirttiği haftalar için bir aşı takvimi çıkarmıştı,hiiiç duymadım valla,Allaha emanet yavrular..

tatlı teyzelerriiii hymarrycim bugün dediğim gibi günlerdeeeeen sonra güsel uyuduk sırrı neydi bilmiorummm.. dün akşam kalıp sohbet etmek isterdim ama belim çok ağrıdı ve dayanamadım.. ya nediycem kızlar siz kaçıncı haftanızdasınız ama hala çıkıp geziyosunuzzz ben bel ağrısından ölüom ve hiçbiyere çıkamiom hep evdeyim yaaa niee böle oluyoooo

canım yürüyüş iyi gelir bel agrına kemer kullanabilirsin oda yukunu bıraz hafifletir erken dogumuda engelliyor dedi doktorum ben çok dolaşacagım zamanlar takıyorum tavsiye ederim
sıcaklarda zor oluyor ama gene de atıyorum kendimi dışarılara beebişler olunca zor çıkarız kaydirigubbakcemile5

canım yürüyüş iyi gelir bel agrına kemer kullanabilirsin oda yukunu bıraz hafifletir erken dogumuda engelliyor dedi doktorum ben çok dolaşacagım zamanlar takıyorum tavsiye ederim
sıcaklarda zor oluyor ama gene de atıyorum kendimi dışarılara beebişler olunca zor çıkarız kaydirigubbakcemile5

canım bu kemer nasıl bi kemer anlayamadım :1no2:

egeliii herkesin hamileliği farklı geçermiş...bende çok rahattım ama son 2 gündür bende sırtımız ağrısından ölüyorum... sanki kaburgan sırtıma batıyor gibi... (oda nasıl oluyorsa) ama yemek yediğim zaman dahada artıyor... o yüzden 2 akşamdır eşimle sokakları arşınlıyoruz yemekten sonra.... duruş pozisyonlarına dikkat et bakalım tatlım ya...

valla zaten ev sahibimiz sensin gibi geliyor canım. topiğe geldiğimde sen varsan içim rahat bi şekilde oturuyorum açıkçası :) bi konuda cevap vermesen üzülüyoru tatmin edici cevaplar geliyor çünkü senden (iltifat ediyosam ne oluyum gerçekler bunlarr)

bazen hymarr cim bi kayfe alabilirmiyim diyesim geliyorrr :sm_cool: bu arada nescafe içmiyordum hiç hamileliğim sürecsince gazlı içeçcekler çay hepsini bırakmıştım 2 gündür sıcak bişey içip iyileşebilmek kahveye başladım inşalalh zararı olmaz CADIARZU

Pamukşekere tamamiyle katılıyorum bu konudakaydirigubbakcemile5

offf yaaaa otururken yastıksız oturamıyorumm yatarkende öylee birde izmirdeki dr um artık gezmek yok evden dışarı çıkmak yok dedi eşimdeee izin vermioo ve asla dışarı çıkarmiooo moralim bozuluoo evdeee acayipde canım sıkılıooo saçma değilmi kızlar yaaa daha 20.haftanın içindeyim amaaa mafoldumben

Aşkolsun o ne demek teyzesiii ,önemli olan sensin,yavruların oturucan kalkıcan,gidicen gelicen tabii,senden sonra bir vesileyle ben de kalktım zaten,yoksa çakılıp kalıyorum
Şimdi canım bak biz görünüşte 28+4 olmuşuz fakat 28+0-28+6=29.hafta olarak adşandırılıyor.Ben 24.haftama kadar tam gün çalışan bir sınıf öğretmeni olarak aktif olarak çalıştım,yoğun şekilde koşturdum.Eve geldim,ağırlaşmaya başladım,hala her gün muhakkak dışarı çıkmaya çalışıyorum,muhakkak ama,üstelik 4.katta oturuyorum ve asansörüm yok.
Kendi adıma konuşayım şimdiye kadar Allaha şükür kanama falan da yalamadığım için kendimi hiç kısıtlamadım,bu yüzden daha geç ağırlaştım diyebilirim..
Ne kadar hareket o kadar geç ağırlaştırıyor insan düşüncesindeyimm canımm..

offf yaaaa otururken yastıksız oturamıyorumm yatarkende öylee birde izmirdeki dr um artık gezmek yok evden dışarı çıkmak yok dedi eşimdeee izin vermioo ve asla dışarı çıkarmiooo moralim bozuluoo evdeee acayipde canım sıkılıooo saçma değilmi kızlar yaaa daha 20.haftanın içindeyim amaaa mafoldumben

egeliii bebeklerde bir risk yoksa niye bütün gün evde oturasınki... hem senin yürüyüşte yapman lazım.... ben valla kimseyi dinlemedim.. her sabah yüzdüm... ama bu aralar yapamıyorum o ayrı.... ayrıca evde oturmakla psikolojin bozulacaksa buda iyi değil senin için... erkenden doğuruverirsin can sıkıntısından valla...delikafadulden

canım benim dr söyledi.. muhtemelen seninkide bahseder.. bu arada ben sağlık ocağına falan hiç gitmedim tetenoz aşısıda vurulmadım doktorumda bahsetmedi.. sositososito

Benide evime gelip kayıt ettiler sağlık ocağındakiler çok şaşırdım,bir komşum söylemiş hamile olduğumu,tetanoz aşısı için gel deyip durdular ama benim drum hiç bahsetmedi bu aşıdan bende gidip yaptırmadım....

X