Arkadaşlar bir konuda yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım.

Eşiniz haklı. Görümceme kalsa liseyi okumayı yanımıza gelmeyi istedi. Bana böyle bir imada gelen bile olmadı. Ben eşime kimsenin sorumluluğunu alamam dedim. Şu an kpsse süreci var. Gene bulunduğumuz şehre tepkim aynı olur. Yeri geliyor kendi doğurduğum zorluyor elin çocuğuyla hiç uğraşamam.

Bence tercihten önce konuşun. Sizin olduğunuz yeri yazdırmayın.

Eşimi haklı buluyorum ama kardeşim sonuçta diyorum bir yandan ailem ile de bu şekilde paylaşırsam beni anlamayacaklarını tepki gösterebileceklerini alınabileceklerini düşünüyorum çünkü benim en ufak bir hayır dememe o kadar alınıyorlar ki diğer kardeşlerim bağırıp çağırır hiç birşey demezler.
Peki ne yapacaksınız ? Kök ailenizle aranız bozulmasın diye evliliğinizden mi vazgeçeceksiniz !

Eşiniz haklı ve sizi kirmadan düzgünce izah etmiş yurt vs çıkana kadar da elimiz üstünde olur demiş en doğru olan bu hepimiz yurtta evde kaldık hayatı öğrendik zor ama en güzel yıllardı kardeşinize destek çıkın fakat aynı evde kalmayın ailenizde anlasın bir zahmet herkesin kendi düzeni var

Eşin haklı olduğu ilk konu görüyorum. Gerçekten şanslısınız çok olgun,sınırlarını bilen ve onlara saygı duyulmasını bekleyen bir eşe sahipsiniz.
Ailenizle eşinizi konuşturmayın. Kırılırlar diye düşünüyorsunuz muhtemelen kırılırlar ama geçer. Siz söylerseniz çabuk geçer çünkü insan evladına fazla küsemez,kıyamaz. Ama eşinize kırılırlarsa uzun yıllar asıl onu çekersiniz. Aile ve eş arasındaki soğukluk daha kötü olur.

Merhaba arkadaşlar,

3 yıllık evliyim gayet rayında giden bir evliliğim var ailelerden farklı şehirlerde yaşıyoruz. Genellikle biz görmeye gidiyoruz. Eşim ile yaşadığımız şehirde tanıştık ve evlendik. Uzun yıllar içerisinde çok şükür kendi düzenimizi neredeyse sıfırdan kurduk. Kız kardeşim bu yaz üniversite sınavlarına girdi. Ailemi ziyarete gittiğimiz zamanlarda bir kaç kez babam eşime; sizin orayı kazanacak inşallah kazanır, kazanırsa sana yıkarım gibi laflar etmiş. Eşim ortada puan yok, başvuru yok, kazanılmış bir durum yok diye üzerine düşmemiş ve cevap vermemiş hiç bir olumlu veya olumsuz tepki göstermemiş babama. Bir kaçına bende tanık oldum bana da aynı yaklaşım ile geldi babam. Eşim bu konuyu benimle paylaştı. Eşim ben kendi kardeşimi de bizimle uzun yıllar yaşamasını istemem evimiz kendimizi özgür hissettiğimiz ve rahat olduğumuz dinlediğimiz yerimiz. Bu yollardan bizde geçtik hayata atılması için destek değil köstek oluruz. Ha baba evi ha burası bir fark değişmez kendi ayaklarının üzerinde durması için denize atlaması lazım, Ev/yurt ayarlanana kadar tabi ki bizde kalabilir elimiz üzerinde olur gerekli desteği sağlarız lakin ben en az 4 yıllık bir misafiri hastalık/ölüm gibi konular olmadıkça evimde ağırlamak istemem dedi sonuçlar belli olsun ona göre net şekilde tavrımı koyacağım dedi aslında senin ailene bunu söylemen gerekir lakin sen aileni kırmak istemiyorsun ben net olarak düşüncelerimi paylaşacağım dedi kırılan kırılsın yapacak bir şey yok bize sorulmadan durumumuz sorulmadan bu tür düşüncelerin direkt olarak paylaşılmasına ve bizim yaşantımıza saygı duyulmamasına çok kızıyorum diyor. Ben ne yapacağım yardımcı olun lütfen ?
Eşin çok düzgün bir insana benziyor kıymetini bil, ailene de ayar ver abuk subuk konuşmasın. Baban ne rahat adam ya

Eşiniz tamamen haklı. Siz 4 sene görümcenizle veya kayınbiraderinizle yaşamak ister miydiniz?

konu="EPY, post: 77668322, member: 1170175"]
Merhaba arkadaşlar,

3 yıllık evliyim gayet rayında giden bir evliliğim var ailelerden farklı şehirlerde yaşıyoruz. Genellikle biz görmeye gidiyoruz. Eşim ile yaşadığımız şehirde tanıştık ve evlendik. Uzun yıllar içerisinde çok şükür kendi düzenimizi neredeyse sıfırdan kurduk. Kız kardeşim bu yaz üniversite sınavlarına girdi. Ailemi ziyarete gittiğimiz zamanlarda bir kaç kez babam eşime; sizin orayı kazanacak inşallah kazanır, kazanırsa sana yıkarım gibi laflar etmiş. Eşim ortada puan yok, başvuru yok, kazanılmış bir durum yok diye üzerine düşmemiş ve cevap vermemiş hiç bir olumlu veya olumsuz tepki göstermemiş babama. Bir kaçına bende tanık oldum bana da aynı yaklaşım ile geldi babam. Eşim bu konuyu benimle paylaştı. Eşim ben kendi kardeşimi de bizimle uzun yıllar yaşamasını istemem evimiz kendimizi özgür hissettiğimiz ve rahat olduğumuz dinlediğimiz yerimiz. Bu yollardan bizde geçtik hayata atılması için destek değil köstek oluruz. Ha baba evi ha burası bir fark değişmez kendi ayaklarının üzerinde durması için denize atlaması lazım, Ev/yurt ayarlanana kadar tabi ki bizde kalabilir elimiz üzerinde olur gerekli desteği sağlarız lakin ben en az 4 yıllık bir misafiri hastalık/ölüm gibi konular olmadıkça evimde ağırlamak istemem dedi sonuçlar belli olsun ona göre net şekilde tavrımı koyacağım dedi aslında senin ailene bunu söylemen gerekir lakin sen aileni kırmak istemiyorsun ben net olarak düşüncelerimi paylaşacağım dedi kırılan kırılsın yapacak bir şey yok bize sorulmadan durumumuz sorulmadan bu tür düşüncelerin direkt olarak paylaşılmasına ve bizim yaşantımıza saygı duyulmamasına çok kızıyorum diyor. Ben ne yapacağım yardımcı olun lütfen ?
[/QUOTE]

Eşiniz o kadar haklı ki, aileniz ile konuşun.

Eşiniz haklı. Sizin böyle bir şey duyduğunuz anda ailenizi kenara çekip uyarmaniz lazımdı. Es ailesi yapınca kıyameti koparacak insanlar kendi ailesi yapınca böyle nazenin olup ne yapayım diye soruyor ya aklım almıyor gerçekten 🙄
Bu arada eşiniz maşallah pek bir kibarmış ben olsam çok daha sert konuşurdum. E ama ben konuşsam ne yapmam lazım diye bir soru işaret olmazdı kafasında, pat diye çözülürdü sorun😂 çok da kibarlık yaramıyor insanlara demek ki görmüş olduk.

Dimi yaa adam ne kibar, resmen junior Zeki Müren.

Hayır tabiki bende eşime hak veriyorum ama duygusal olarakta arada kalıyorum daha doğrusu nasıl aileme karşı bu durumu ifade edeceğimi bilemiyorum .
Şimdi bi şey söylemeye gerek yok bence, sınav sonucu belli olsun, tercihler gelsin, ona göre konuşma yaparsiniz

• Beğen
Reactions: EPY
Hayır tabiki bende eşime hak veriyorum ama duygusal olarakta arada kalıyorum daha doğrusu nasıl aileme karşı bu durumu ifade edeceğimi bilemiyorum .

Biz ablası ve eniştesi olarak onun hep yanındayız. Haftasonları gelir, bir ihtiyacı olduğu zaman koşarız. Ama 4 yıl boyunca bizim yanımızda yaşaması mümkün değil. Biz böyle büyük bir sorumluluğun altına giremeyiz.

Kardeşiniz ile konuşun önden. Ay ben öyle genç kız olsam istemezdim yani. Maddi manevi sıkıntıya gireceksiniz.

Kız kardeşiniz de bu durumdan rahatsız değil mi? Açıkçası kimse ablasıyla ve eniştesiyle 4 sene geçirmek istemez bence en güzel zamanları olacak üniversite onun. Belki size gerek kalmadan kız kardeşiniz istemeyerek çözer olayı belki de başka şehir tercih edecek
Kardeşimin de benim gibi babama karşı kendini rahat ifade edebileceğini düşünmüyorum. Konuşamaz kısacası ben bile kıvranıyorum nasıl anlatacam diye.

Ben bu samimiyete şaşırıyorum. Benim ailem hiç bir zaman bu samimiyette eşimle konuşamaz. Aynı şekilde eşimin ailesi de benimle böyle konuşamaz. Herkes haddini mesafesini bilmeli.

Bu durumda siz ailenize, böyle birşeyin evliliğinize zarar vereceğini söyleyin biraz da abartarak böyle birşey olmayacağını şimdiden belirtin. Sonrasında size güvendik o şehri yazdık falan demesinler

Kimi beş para etmez kocasını göklere çıkartıyor, laf söyletmiyor kimi de böyle üslup bilen, efendi kibar adamı durduk yere kötü belletiyor. Babanız sana yıkarım derken cevap vermemeniz, yok hayır olmaz dememeniz eşim ses etmiycek galiba diye düşünmenizden mi? Siz varken kocanıza mı düşer itiraz etmek? Burs bulup yurtlarda okumuşsunuz, hiç olmadı bunu söylesenize babanıza. Siz de kız evlat değil miydiniz? Ben eşinizin yerinde olsam annemi çağırırım gel bizde kal diye. Eşe saygı -saygısızlık neymiş öğretirim. Bir kaç hafta, ay da değil 4 sene.

Eşiniz haklı zaten onu tekrar belirtmeyecegim. Kardeş sorumluluğunu siz de almak istemezsiniz. Erkek kardeşim bende bir yıl kaldı. Annem arayıp duruyordu vay şöyle yapsın, şöyle etsin, parasını bitiktirsin. Falan fıstık sanki ben anasıyım. Bir de kız bu babanız ona siz ebeveynlik edin diye istiyor. Sürekli bir hesap verme durumunda olacaksınız. Kardeşimiz canımız ciğerimiz amenna ama kendi evin sorumluluğun olduktan sonra hiç çekilmiyor. Hatanız baştan önünü kesmemek olmuş. Her halükarda kötü olacaksınız şu an.

Merhaba arkadaşlar,

Bırakın eşiniz çok haklı. Çokta düzgün derdini anlatmış size ben olsam desteklerdimde hatta eşimi. baldız ile 4 yıl aynı evde nasıl olsun? Özgürlük gidicek özel anlarınız, alanlarınız gidicek. Anneniz babanız dururken kardeşinize bakmak eşinize düşmez.

X