Arkadaşımın yaptığı aklıma takıldı?

Olsun siz o destek konusunda aklınıza kötüyü getirmeyin. Öyle zamanlarda destek olan birinin olması gerçekten büyük nimet. Ama arkadaşınızın gerçekten sizw sorması gerekirdi. Benim bir arkadaşım vardı benzerini bana yapmıştı. Kendisi evliydi durmadan sakın evlenme falan derdi, evlendim, onun çocuğu var bu sefer aman çocuk yapma demeye başladı. Ben de görüşmeyi kestim gitti. Fikirlerini kendisine saklamalı bazıları. Asıl niyetini bilemeyiz ama insan kendine hak gördüğünü başkasına çok görmemeli.
Kesinlikle katılıyorum bu görüşünüze malesef öyle insanlar var

Benimle çok ugraşmadı ki izdivaç olayları falan olmadı karşı taraf söylemiş nişanlısına oda bana söylemedi ben başkası aracılığıyla duyum böyle birşey varmış dediğimde evet var böyle birşey nişanlım böyle dedi bende böyle dedim dedi. Ben gidip sordum yanırım ben düzgün yazamadım yukarıda
2 kere sizinle görüşmek isteyen kişilerin konusu geçmiş ya
Ben mi yanlış anladım?

Aynen mantıklı ama mesela ben uğraşmak istemesem ben karışmıyorum kendisine sorun derdim. Bilemeyiz ki kalbini görüp aklını okuyamıyoruz kimsenin.
İkinci ihtimal benim varsayımım
Ama bence asıl ilkinden sebep reddetmiştir
Uygun değillerdir birbirlerine
Öyle bi durumda taraflara haber vermem ben
Sonra kimse ben sordum demiyor
Direkt olay aracıya kalıyor

Bi de kötü niyetli olsa hiç konusunu geçirmezdi konu sahibine

Damadın kuzeni benim direkt olsun diye baktığım biri değildi. Orada nişan kurdelesini ona vermemi istediler. Daha sonra pasta kesilince bir kadına beni gösterdi beni arayıp anlatan kişi aile fotosunda çocuk ve kadını görünce annesi olduğunu anladım. Nişandan eve gidncede damat kuzenini söyledi şu bu diye. Davayı oradan çaktım arkadaşıma söyledim bunlar dikkatimi çekti diye. Yoksa kuzene bir bakayım ilgimi çekiyor mu i diye bakmadım.

Olabilir bilmiyorum aile olma farklı sanırım ben böyle olaylara çok karışmadığı için yadırgadım. Ben olmaz demem mesela söylerim ben karışmam sen bilirsin derim sanırım bundan garibime gitti
Bu tür durumları çok yaşadım. Bizden kaynaklı olabilir. Benim için çok havalı ona bakmaz bunu beğenmez, böyle şeylere karşı derlerdi.
Külliyen yalan kiskanirlardi bal gibi 🤣🤣🤣 neyse bende sonradan duyduğumda evet istemezdim iyi yapmışsınız derdim hep. Hatta en son eşimle tanismamizi bile nerdeyse engellemeye çalışanlar olmuş.
Yok biz arada olmak istemeyiz gibi söylemişler eşime.
sonra eşim bir yıl boyunca uğraşmis bana ulaşmak için. Ve bize şimdide siz sosyal medyadami tanıştınız ayy diyorlar🤣🤣 şöyle soylim arkadaşın kıskanıyor olabilir eğer gerçek arkadaşsa zaten direk sana sorardı.

Hayır benim takıldığım nokta bunun söylememesi sonuçta gidip bir ya böyle birşey var bence çok senlik değil dersiniz. Ben bu olayı başkasından öğrenince evet dedi anlattı yani takıldığım kısım burası oldu. Daha önce buna benzer başka biri ile alakalı yok denildiğini gördüm ve benimle alakası olmasada onun bilinçli yapıldığını hissettim bu mu etkiledi acaba beni bilmiyorum. Arkadaşım öyle kıskanacak biri değil bunu diğer arkadaşım için rahatlıkla söylerim o daha iyi biri olmasını kıskanabilir ama sanmıyorum bu arkadaşım için. Sadece orada aslında üstü kapalıda olsa bana sorsaydın demek istedim

Unutmuştur. Küçük bir ayrıntıya çok gereksiz takılıyorsunuz bence. Adamı beğenseniz, görüşmek isteseniz hadi neyse de öyle bir durumun da olmadığını yazmışsınız zaten. Söyleyip söylememesi neden önemli ki bu kadar?

Bu benim başıma 3 kere gelince biraz dikkatimi çekti. Bende mi birşey var oldum. Açıkcası bende çok samimiyet sevmiyorum biraz mesefa iyidir her zaman herkes için sadece ben söylerdim ve banada söylenmesini beklerdim iyi ise kötü ise ben karar vereyim bir düşüncesine ihtiyaç duyduğumda ben gidip sorayım isterdim sanırım.
Ya bu işler hiç belli olmuyor.

Ben bir tane çok sevdiğim evlilikte çok uyumlu olabilecek olgun akıllı bir arkadaşımi eşimin arkadaşına önerdim direk resmine bakarak baştan kabul etmedi.Arkadasimin ruhu bile duymadı mesela duysa üzülürdu dış görüntüsünden direk beğenilmedigini bilse idi.

Kimi dış görünüse çok takılır kimi giyim tarzına kimi başka şeye .

Arkadaslaim/akrabalarim ile eş akrabalarinin benim vasitamla bir iliski icerisine girmesi , bu iliskinin sonunda olumsuz durumlar yasanma ihtimali nedeniyle bana da cok dogru gelmiyor.

Sizin adınıza evet ya da hayır demesi şık olmamış

Ama madem istemiyorsunuz zaten hayır diyecektiniz Nesine takıldınız ?

O 2 kişi de bir şekilde aynı aileye dahil olan insanlar, ileride bunun problem yaratacağını düşünüp kafadan hayır dediğini düşündüm arkadaşınızın.
Bir de bu başıma hep geliyor demişsiniz, demek ki beğenmediğiniz şeyleri insanlara öyle bir yansıtıyorsunuz ki o tarzda erkeklerle olmayacağını direkt düşünüyorlar. İleride serzeniş dinlemektense en baştan kapatıyorlar mevzuyu.

O 2 kişi de bir şekilde aynı aileye dahil olan insanlar, ileride bunun problem yaratacağını düşünüp kafadan hayır dediğini düşündüm arkadaşınızın.
Bir de bu başıma hep geliyor demişsiniz, demek ki beğenmediğiniz şeyleri insanlara öyle bir yansıtıyorsunuz ki o tarzda erkeklerle olmayacağını direkt düşünüyorlar. İleride serzeniş dinlemektense en baştan kapatıyorlar mevzuyu.
Şu yaşıma kadar kimseye serzeniş yapmadım bununla ilgili çünkü gidip kimseye demedim bana şunu bunu ayarla diye. Benim takıldığım noktada bu kız arasında sohbette nasıl birinden hoşlandığımızı konuşmuşuzdur bu kadar yani gidip kimseye ıyy bu böyle kötü gibi birşey yapmadım. 🤷‍♀️

Sizin adınıza evet ya da hayır demesi şık olmamış

Ama madem istemiyorsunuz zaten hayır diyecektiniz Nesine takıldınız ?
Ben sadece arkadaşımın gelip bana anlatmamasına takıldım bana başkası telefon ile ulaşınca gidip söyledim evet öyle birşey var dedi. Hayır bile dese gelip söylememesi beni biraz düşündürdü.

Arkadaslaim/akrabalarim ile eş akrabalarinin benim vasitamla bir iliski icerisine girmesi , bu iliskinin sonunda olumsuz durumlar yasanma ihtimali nedeniyle bana da cok dogru gelmiyor.
Bu normal bende girmem öyle işlere bu güne kadar hiç kimseye aracı olmadım. Tanışmak isteyen varsa söyledim ben karışmam dedim. Benim takıldığım nokta Olumsuz yanıt bile verilse neden söylemediği?

Merhaba herkese,
20 yıllık dostum bir ay önce istemesi oldu 2 hafta öncede nişanı. Benide çağırdı yardım şu bu derken yıllardır çok iyi anlaşırız zaten. Ama aklıma takılan bir şey oldu kardeşime anlattığımda sana öyle gelmiştir falan dedi emin olamadım. İstemesinde damadın uzaktan akrabası herkesin içinde oğlu ile görüşmemiz istedi, tavrını sevmediğim için olumsuz yanıt verdim. Neyse nişan günü damadın kuzeni görmüş ben zaten hareketlerden anladım eve gittiğimizde arkadaşıma söyledim dikkatimi çekti falan diye. Sonra damat arkadaşıma söylemiş bir sorsan konuşsalar diye arkadaşımda sormam gerek yok istemez o demiş. Bana da söylemedi ben başka biri numaramı alınca konu açtım ya evet böyle birşey var dedi. Bir kaç gün önce onlardayken böyle böyle dedi bende olumsuz yanıt verdim falan dedi. Bende buna bozuldum ben olsam sorardım ki sormuşluğumda vardır ben karışmam siz bilirsiniz derim. Bilerek arkadaşıma neden görüşmeyeyim ki dedim benlik sorun yok dedim. Oda iyi kimseye söylemeden biz buluşunca sizde gelirsiniz diye cevap verdi.
Benim amacım çocukla görüşmek değil ama fikrim sorulmadan hemen cevap verilmesini yadırgadım.
Bu benim ilk kez gelmiyor başıma bir kere ablama sormuşlar ablam mezhep farklılığı var diye yok demiş bunuda kardeşimden duymuştum. Ve bir arkadaşımın akrabasıda sormuş arkadaşım bana sormadan olumsuz yanıt vermiş. Bende mi sorun var yoksa insanlarda mı anlamadım. Ben böyle birşeyi heleki yakın ark kesin sorarım karışmam.
Siz ne düşünüyorsunuz? Konuşmayı düşündüm neden böyle yapıyorsun diye kardeşim olabilir boşver dedi. Sizin fikrinizide almak isterim. Teşekkür ederim.

Yani gorusmek isteyen kisiler birbirlerine denk degillerse ben de hic araci olmam. Iyi olursa allahtan kotu olursa kuldan bilinecek. Bana normal geldi anlattiklariniz.

Ya bu işler hiç belli olmuyor.

Ben bir tane çok sevdiğim evlilikte çok uyumlu olabilecek olgun akıllı bir arkadaşımi eşimin arkadaşına önerdim direk resmine bakarak baştan kabul etmedi.Arkadasimin ruhu bile duymadı mesela duysa üzülürdu dış görüntüsünden direk beğenilmedigini bilse idi.

Kimi dış görünüse çok takılır kimi giyim tarzına kimi başka şeye .
Burada bana söylememeyi gerektirecek birşey yok hadi ben çocuğu begenmediğimi söylesem kırılmasın diye denilmesine elbette. Ki yazın begenmediğimde insanlar sorduğunda laf olmasın kırılmasın karşı taraf diye bir şey hissetmiyorum dedim. Ki 20 yıllık ark gidip söylerim begenmedim diye ondan çekinmem ama çocuğa gidip böyle söylenmez. Bana söylenmemesi dikkatimi çekti sadece

Unutmuştur. Küçük bir ayrıntıya çok gereksiz takılıyorsunuz bence. Adamı beğenseniz, görüşmek isteseniz hadi neyse de öyle bir durumun da olmadığını yazmışsınız zaten. Söyleyip söylememesi neden önemli ki bu kadar?
Ben söylerdim sonuçta kendi kararı derim karışmam söylememesi daha anormal geliyor bana fikirlere müdahale etmek gibi?

Noo ben arkadaşıma ciddi istediğimi söyledim. Hatta o nişanlandı kişiye hayır derken bile bir konuş falan diyordum bana sen evlenmeye hazır gibisin demişti bende evet bu yıl öyle hissediyorum demiştim. Anlam veremediğim şey bana söylememesi
Ahhahhah her şeyine kosturdugum,cabaladigim arkadaşım benim için duygularını acik edince,(benimki gönlümce olmadı,seninki de olmaz,hiç sanmıyorum demişti)😂
Aslında arkadaşlık filan diye birşey olmadigini anlamistim,siz de yakında anlarsınız😂😂

X