Arkadaşımın yaptığı aklıma takıldı?

İkisi farklı kişiler biri damadın kuzeni diğeri abisinin eşinin kardeşi.
Ben abisinin kaynanası ın söyleme şeklini tavrını hiç begenmedim ben istemiyorum düşünmüyorum dedim o kadar beni zorladı ki saçma konuştu kadın. Hatta ark bana iyi dedin dedi. Gerçekten kadın bir garip herşeye karışıyor falan. Bu kuzeni başka biri ki benim dış görünüşe çok takıntılı olmadığımı biliyor. Kıskandı desek öyle biri değil bugüne kadar görmedim ama bu başıma 3. Kez gelince neden diye bir sorguladım.

Yani arkadasinizin mustakbel eltisinin kardesi

Bu kadar yakin akraba olmak istememis de olabilir, akraba olamama ihtimaliniz de korkutmus olabilir
Cunku o zaman bizim bulustugumuzda kimseye soylemeden bulusursunuz, demis
Yani tanisacaginiz kisi arkadasinizin yakini oluyor ve herhangi bir aksilik durumunda yeni sozlenmis biri olarak kendi iliskisine zarar gelip gelmeyecegini dusunmus olabilir
İnsanlar cesit cesit

Ben olsam bu 3 oldu falan diye dusunmezdim
Sen neden istemedin diye sorardim
İstemediyse bir bildigi olabilir, arkadasima da guvenmeyeceksem kime guveneyim

Ki biri zaten ablanizin yaptigi bir sey ki o da az cok size ya da ailenize uygun olup olmadigini bilebilir

Kismetimi kapatiyorlar gibi bir fikriniz olusmus sanirim
Ya da imaniz sizin iyi olabilecek bir iliski yasamanizi istememesi

Soyle bir sey dusunsem arkasindan, bir saniye dahi arkadasimin yuzune bakamazdim
Bu kotu kalpliliktir cunku
Ustelik kismete inaniyorsaniz kirk arkadasiniz bir araya gelip engellemeye calissa yine doner dolasir sizi bulur kismetiniz

Bunlar degilse de fikriniz, konu acilmisken nedenini sorar kapatirdim
Arkadaslik bu kadar cetrefilli bir sey degil

“Şöyle olabilir miydi, neden böyle dedi, neden sormadı fikrim alınmadı” diyerek serzeniste bulunman garibime gitti.
Yani 20 yıllık dostun var karsında boy konusunda büyük konustum sen öyle değilsin dediğinde sende dış görünüse pek önem vermem dedigin halde nasıl oluyorda damadın kuzeni dikkatini cekti? Hosuna gitmis tabi. Tavırı, uslubu hayalden yaratmayacagına göre begenmissin.

Zamanında herkese olumsuz cevaplar verdiysen herkes senin cevaplarını manuele baglamıs olabilir. Yada arkadasın dim direkt “olmaz” dediyse istemedigi bisey vardır diye düsünüyorum. Yani evet 20 yıllık dostluk var ama aile olmak istememis olabilir.
Kuzenim yani dayı kızının eşinin abisi diger kuzenimiz teyzemin kızını çok beğendi konusmak istemisti bulup ekledi. Bunu duyan dayı kızı direkt teyze kızı olan kuzenimize yazıyo “ x abimi cıkar muhatap olmanızı istemiyorum” diye. Yani istemedi ailede. Bazı şeyler nettir. Aile yasam tarzıyla arkadaşlık pek aynı sey değil. Arkadasın bu olaya sıcak bakmamıs. Kıskanclıgından değildir.

Cünkü benimde bazı erkek arkadaslarım ve kuzenlerim kız arkadaşlarımı beğendiklerinde bana diyorlar kızlara sormadan “olmaz” diyorum. Cünkü istemiyorum uygun bulmuyorum düşüncem bu yönde. Uygun bulsam çöpçatanlıgım devreye girebilir.

Sizi birbirinize uygun görmemiştir. Benim de neredeyse 20 yıllık bir arkadaşımı düğünümüzde eşimin arkadaşı beğenmişti. Eşimin arkadaşını ben önceden tanıyordum ikisini birbirine uygun görmedim o yüzden direk yok olmaz dedim. Bunda bir şey yok bence. Zaten arkadaşımın tipi de değildi beğenmeyeceğinden emindim. Bunda bir şey yok bence. Amacınız görüşmek değilse neden görüşmek istiyor gibi davrandınız onu da anlamadım.

Merhaba herkese,
20 yıllık dostum bir ay önce istemesi oldu 2 hafta öncede nişanı. Benide çağırdı yardım şu bu derken yıllardır çok iyi anlaşırız zaten. Ama aklıma takılan bir şey oldu kardeşime anlattığımda sana öyle gelmiştir falan dedi emin olamadım. İstemesinde damadın uzaktan akrabası herkesin içinde oğlu ile görüşmemiz istedi, tavrını sevmediğim için olumsuz yanıt verdim. Neyse nişan günü damadın kuzeni görmüş ben zaten hareketlerden anladım eve gittiğimizde arkadaşıma söyledim dikkatimi çekti falan diye. Sonra damat arkadaşıma söylemiş bir sorsan konuşsalar diye arkadaşımda sormam gerek yok istemez o demiş. Bana da söylemedi ben başka biri numaramı alınca konu açtım ya evet böyle birşey var dedi. Bir kaç gün önce onlardayken böyle böyle dedi bende olumsuz yanıt verdim falan dedi. Bende buna bozuldum ben olsam sorardım ki sormuşluğumda vardır ben karışmam siz bilirsiniz derim. Bilerek arkadaşıma neden görüşmeyeyim ki dedim benlik sorun yok dedim. Oda iyi kimseye söylemeden biz buluşunca sizde gelirsiniz diye cevap verdi.
Benim amacım çocukla görüşmek değil ama fikrim sorulmadan hemen cevap verilmesini yadırgadım.
Bu benim ilk kez gelmiyor başıma bir kere ablama sormuşlar ablam mezhep farklılığı var diye yok demiş bunuda kardeşimden duymuştum. Ve bir arkadaşımın akrabasıda sormuş arkadaşım bana sormadan olumsuz yanıt vermiş. Bende mi sorun var yoksa insanlarda mı anlamadım. Ben böyle birşeyi heleki yakın ark kesin sorarım karışmam.
Siz ne düşünüyorsunuz? Konuşmayı düşündüm neden böyle yapıyorsun diye kardeşim olabilir boşver dedi. Sizin fikrinizide almak isterim. Teşekkür ederim.
Arkadaş veya aile ortamında genelde uyumlu davranan siz mi olursunuz? Veya bir ortamda yemek vs için seçenek sunulduğunda farketmez mi dersiniz? Eğer böyleyse insanlar sizi tanıdığını iddia edip sizin adınıza karar verebiliyor maalesef. Şimdi konuşsanız olayı büyüttüğünüz düşünülebilir, bence her konuda kendi kararlarınızı verdiğinizi örneklerle gösterin.

Bu izlenimi bırakacağım bir şey var mı bilmiyorum. Daha geçen bana ben büyük konuşuştum kısa biri falan ama sen hiç öyle değildin dedi. Evet herkese evet demiyorum yalan değil ama geçen nişanlısının yanında bunu söyledi kimsenin duygusuyla oynamaz diye bundan yoksa burnum havada asla begenmem değil. Biliyor beni zor seviyorum ama bana gelip söylememesi birde bunu 3 kez yaşamam beni düşündürdü açıkcası
Belki sadece dış görünüş olarak değil huy karakter olarak size uygun görmedi.

Sizi arkadas olarak seviyor ama akraba olmak istemiyor bence. Mesela sevdigim bir arkadasim var arkadas olarak iyi ama sevgililerine kok sokturur sonra da ayrilir. E şimdi bu arkadasimi esimin ya da benim ailemden biri ile arasinı yapmam. Bu sekilde bir durum olabilir.

Kadinin da herkesin icinde oğlumla goruş demesi asiri iticiymiş bu arada hic hoslanmam oyle teyzelerden
Sadece görüş dese iyi inanılmaz iticiydi kendimi iyi tuttum.

Bilmiyorum olabilir ama çok samimi olup rahatsızlık verecek biri değilim yani sürekli hala gidip gelmem aradaki bagı korumak için buna dikkat ediyorum ama rahatsız olursa diye. Ben çok ayrılan falan bir tip değilim. Belki yukarıda belirttikleri gibi olabilir karşı tarafın ailesini bilmemi istemiyor işte çok iyiler kafasında olabilir

Belki sadece dış görünüş olarak değil huy karakter olarak size uygun görmedi.
Tanımıyor karşı tarafı nişanlısı sadece ona kefil olurum demiş. Arkadaşım aileyi iş ciddiye binince 1.5 aydır tanıyor oda kaç kere gitmiştir ki bana da ben daha tanımıyorum bir kere oturduk sadece dedi

Arkadaş veya aile ortamında genelde uyumlu davranan siz mi olursunuz? Veya bir ortamda yemek vs için seçenek sunulduğunda farketmez mi dersiniz? Eğer böyleyse insanlar sizi tanıdığını iddia edip sizin adınıza karar verebiliyor maalesef. Şimdi konuşsanız olayı büyüttüğünüz düşünülebilir, bence her konuda kendi kararlarınızı verdiğinizi örneklerle gösterin.
Çok öyle değilim uyumluyum ama zevklerimiz söylerim çekinmem zorlama bir uyum değil. Yemediğim yemekleri bilirler falan ama belki son dönemde arkadaşım babasını kaybedince 2.5 yıl falan extra destek olmaya çalıştım hep ben aradım mesela ben gittim bundan olabilir. Ama babası zor süreç geçiriyordu bu sebeple yaptım buna biraz daha dikkat edicem belki etkisi olabilir

Sizi birbirinize uygun görmemiştir. Benim de neredeyse 20 yıllık bir arkadaşımı düğünümüzde eşimin arkadaşı beğenmişti. Eşimin arkadaşını ben önceden tanıyordum ikisini birbirine uygun görmedim o yüzden direk yok olmaz dedim. Bunda bir şey yok bence. Zaten arkadaşımın tipi de değildi beğenmeyeceğinden emindim. Bunda bir şey yok bence. Amacınız görüşmek değilse neden görüşmek istiyor gibi davrandınız onu da anlamadım.
Hayır benim takıldığım nokta bunun söylememesi sonuçta gidip bir ya böyle birşey var bence çok senlik değil dersiniz. Ben bu olayı başkasından öğrenince evet dedi anlattı yani takıldığım kısım burası oldu. Daha önce buna benzer başka biri ile alakalı yok denildiğini gördüm ve benimle alakası olmasada onun bilinçli yapıldığını hissettim bu mu etkiledi acaba beni bilmiyorum. Arkadaşım öyle kıskanacak biri değil bunu diğer arkadaşım için rahatlıkla söylerim o daha iyi biri olmasını kıskanabilir ama sanmıyorum bu arkadaşım için. Sadece orada aslında üstü kapalıda olsa bana sorsaydın demek istedim

Çok öyle değilim uyumluyum ama zevklerimiz söylerim çekinmem zorlama bir uyum değil. Yemediğim yemekleri bilirler falan ama belki son dönemde arkadaşım babasını kaybedince 2.5 yıl falan extra destek olmaya çalıştım hep ben aradım mesela ben gittim bundan olabilir. Ama babası zor süreç geçiriyordu bu sebeple yaptım buna biraz daha dikkat edicem belki etkisi olabilir
Olsun siz o destek konusunda aklınıza kötüyü getirmeyin. Öyle zamanlarda destek olan birinin olması gerçekten büyük nimet. Ama arkadaşınızın gerçekten sizw sorması gerekirdi. Benim bir arkadaşım vardı benzerini bana yapmıştı. Kendisi evliydi durmadan sakın evlenme falan derdi, evlendim, onun çocuğu var bu sefer aman çocuk yapma demeye başladı. Ben de görüşmeyi kestim gitti. Fikirlerini kendisine saklamalı bazıları. Asıl niyetini bilemeyiz ama insan kendine hak gördüğünü başkasına çok görmemeli.

Ya bu tanıştırma işleri riskli bence kendileri karar verse bile olacak var olmayacak var.

Mesela yeğenim huysuz biri ablam benden yardım istese de reddediyorum kimsenin kızının vebaline giremem.

Görücü usulü biraz farklı oluyor.Mezhep farklılığı gibi konular genelde sonradan sorun oluyor.Bastan kestirip atmasına şaşırmadım.Sizin ailenizi bilen biri sonuçta.

Bı de her insan her konuda iyi değildir.

Bazı insanlar arkadaş olarak çok iyidir ama evlilik için uygun değildir huysuzdur.

Bazı insan iyi evlat olabilir ama iyi eş olmayabilir.

Ben şahsen bir arkadaşım ile eşim tarafından elti vs akraba olmak istemem.

Bazı ilişkiler tek tarafli kalması daha iyi.

Çok takılmayın bence.

Bana çok normal geldi ya
Kaç yıllık arkadaşınız sizi tanıyordur sonuçta
Birbirinize yaşam tarzı olarak uygun değilseniz size söyleme gereği duymadan reddetmiştir
Ben çok yaptım öyle mesela o ikisi anlaşamaz deyip
Kimsenin de kısmetini kapama derdinde değildim

Bi de kırk yılın başı insan evlenmeye kalkıyor
Kızın uğraştığı ana konu kendi izdivacından çok sizinki olmuş
Belki canına tak edip otomatik reddetmiştir
Çok kafam atarsa bunu da yapabilirdim sanırım

Zaten sizin de görüşesiniz yokmuş
O zaman daha neyi sorguluyorsunuz ki?
Zaten direkt kötü niyetli olsa size hiç bahsetmezdi bence
Nereden haberiniz olacaktı o durumda?

“Şöyle olabilir miydi, neden böyle dedi, neden sormadı fikrim alınmadı” diyerek serzeniste bulunman garibime gitti.
Yani 20 yıllık dostun var karsında boy konusunda büyük konustum sen öyle değilsin dediğinde sende dış görünüse pek önem vermem dedigin halde nasıl oluyorda damadın kuzeni dikkatini cekti? Hosuna gitmis tabi. Tavırı, uslubu hayalden yaratmayacagına göre begenmissin.

Zamanında herkese olumsuz cevaplar verdiysen herkes senin cevaplarını manuele baglamıs olabilir. Yada arkadasın dim direkt “olmaz” dediyse istemedigi bisey vardır diye düsünüyorum. Yani evet 20 yıllık dostluk var ama aile olmak istememis olabilir.
Kuzenim yani dayı kızının eşinin abisi diger kuzenimiz teyzemin kızını çok beğendi konusmak istemisti bulup ekledi. Bunu duyan dayı kızı direkt teyze kızı olan kuzenimize yazıyo “ x abimi cıkar muhatap olmanızı istemiyorum” diye. Yani istemedi ailede. Bazı şeyler nettir. Aile yasam tarzıyla arkadaşlık pek aynı sey değil. Arkadasın bu olaya sıcak bakmamıs. Kıskanclıgından değildir.

Cünkü benimde bazı erkek arkadaslarım ve kuzenlerim kız arkadaşlarımı beğendiklerinde bana diyorlar kızlara sormadan “olmaz” diyorum. Cünkü istemiyorum uygun bulmuyorum düşüncem bu yönde. Uygun bulsam çöpçatanlıgım devreye girebilir.
Damadın kuzeni benim direkt olsun diye baktığım biri değildi. Orada nişan kurdelesini ona vermemi istediler. Daha sonra pasta kesilince bir kadına beni gösterdi beni arayıp anlatan kişi aile fotosunda çocuk ve kadını görünce annesi olduğunu anladım. Nişandan eve gidncede damat kuzenini söyledi şu bu diye. Davayı oradan çaktım arkadaşıma söyledim bunlar dikkatimi çekti diye. Yoksa kuzene bir bakayım ilgimi çekiyor mu i diye bakmadım.

Olabilir bilmiyorum aile olma farklı sanırım ben böyle olaylara çok karışmadığı için yadırgadım. Ben olmaz demem mesela söylerim ben karışmam sen bilirsin derim sanırım bundan garibime gitti

Yani arkadasinizin mustakbel eltisinin kardesi

Bu kadar yakin akraba olmak istememis de olabilir, akraba olamama ihtimaliniz de korkutmus olabilir
Cunku o zaman bizim bulustugumuzda kimseye soylemeden bulusursunuz, demis
Yani tanisacaginiz kisi arkadasinizin yakini oluyor ve herhangi bir aksilik durumunda yeni sozlenmis biri olarak kendi iliskisine zarar gelip gelmeyecegini dusunmus olabilir
İnsanlar cesit cesit

Ben olsam bu 3 oldu falan diye dusunmezdim
Sen neden istemedin diye sorardim
İstemediyse bir bildigi olabilir, arkadasima da guvenmeyeceksem kime guveneyim

Ki biri zaten ablanizin yaptigi bir sey ki o da az cok size ya da ailenize uygun olup olmadigini bilebilir

Kismetimi kapatiyorlar gibi bir fikriniz olusmus sanirim
Ya da imaniz sizin iyi olabilecek bir iliski yasamanizi istememesi

Soyle bir sey dusunsem arkasindan, bir saniye dahi arkadasimin yuzune bakamazdim
Bu kotu kalpliliktir cunku
Ustelik kismete inaniyorsaniz kirk arkadasiniz bir araya gelip engellemeye calissa yine doner dolasir sizi bulur kismetiniz

Bunlar degilse de fikriniz, konu acilmisken nedenini sorar kapatirdim
Arkadaslik bu kadar cetrefilli bir sey degil
Sormak mantıklı olabilir ama o gün sormaya fırsatım olmadı hem annesi geldi hemde özel bir kaç bir şeyini anlattı kesmedim. Bilmiyorum belkide bu benim başıma birden fazla gelince dikkatimi çekti çünkü öncekileri bu kadar umursamadı gidip sormadım bile

Ya bu tanıştırma işleri riskli bence kendileri karar verse bile olacak var olmayacak var.

Mesela yeğenim huysuz biri ablam benden yardım istese de reddediyorum kimsenin kızının vebaline giremem.

Görücü usulü biraz farklı oluyor.Mezhep farklılığı gibi konular genelde sonradan sorun oluyor.Bastan kestirip atmasına şaşırmadım.Sizin ailenizi bilen biri sonuçta.

Bı de her insan her konuda iyi değildir.

Bazı insanlar arkadaş olarak çok iyidir ama evlilik için uygun değildir huysuzdur.

Bazı insan iyi evlat olabilir ama iyi eş olmayabilir.

Ben şahsen bir arkadaşım ile eşim tarafından elti vs akraba olmak istemem.

Bazı ilişkiler tek tarafli kalması daha iyi.

Çok takılmayın bence.
Bu benim başıma 3 kere gelince biraz dikkatimi çekti. Bende mi birşey var oldum. Açıkcası bende çok samimiyet sevmiyorum biraz mesefa iyidir her zaman herkes için sadece ben söylerdim ve banada söylenmesini beklerdim iyi ise kötü ise ben karar vereyim bir düşüncesine ihtiyaç duyduğumda ben gidip sorayım isterdim sanırım.

Bana çok normal geldi ya
Birbirinize yaşam tarzı olarak uygun değilseniz size söyleme gereği duymadan reddetmiştir

Aynen mantıklı ama mesela ben uğraşmak istemesem ben karışmıyorum kendisine sorun derdim. Bilemeyiz ki kalbini görüp aklını okuyamıyoruz kimsenin.

Bana çok normal geldi ya

Benimle çok ugraşmadı ki izdivaç olayları falan olmadı karşı taraf söylemiş nişanlısına oda bana söylemedi ben başkası aracılığıyla duyum böyle birşey varmış dediğimde evet var böyle birşey nişanlım böyle dedi bende böyle dedim dedi. Ben gidip sordum yanırım ben düzgün yazamadım yukarıda

X