Arkadaşıma yardım için bana yardım edermisiniz.

ya bu erkekler yapıp yapıp sonrada ama ben seni seviyorum demiyormu sigortalarım atıyor.
aman ne sevgi ne sevgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
git başkalarıyla sağda solda buluş,birde üstüne foto çektir sonrada seviyorum de...
sevgi bu kadar içi boş kelime mi? aslında değil ama biz boşaltıyoruz..
ya bu erkelerin aklı fikri şeylerinde.................... ya kafaları başka birşeye çalışmıyor....onun için yapmayacakları rezillik kalmıyor...
güvenebiliyorsa birlikta olmaya devam etsin ama güvenemiyorsa boşansın...çocuğunu tek düşünecek olan kadın değil herhalde...baba olsaydı da düşünseydi...sonuçta kadın bu durumu atlatamazsa evli olup,aynı evde yaşasalar bile huzursuzluk çocuğu gerer.

bir adam bir kez yapabildiyse bu olayı artık kayış kopmuştur onda bir anda bambaşka bir adam olmayacak ya!
hem yakalanmasaydı devam edecekti muhtemelen. o kadında neymiş be maşallah evli olduğunu bile bile o adamla ilişki yaşamış resmen.
eğer arkadaşınız birbaşka erkekle evlendircem diye gezmiş tozmuş resimler çekinmiş olsaydı eşi ne yapardı bu durumda? bunu kabullenebiliyorsa eşi,arkadaşınızda kabul etsin!
bir ilişkide güven sarsıldıysa bir kez artık geri gelmez,hiçbirşey eskisi gibi olmaz.yazık değilmi arkadaşınıza eşine sarılırken aklında hep o bayan olacak, eve biraz geç gelse yada işle ilgili seyahate çıksa aldatıyor mu şüphesiyle içi içini yiyecek!
elbette ki siz fikir vermeyin kendi kararını kendisi versin arkadaşınız.sizin yapabileceğiniz tek şey arkadaşınıza kendinin değerli ve önemli olduğunu hatırlatmak.kimse böyle üzülmeyi böyle boynu bükük bir hayat yaşamayı haketmiyor.çok zor çookk!!!!!!!

ay ben böyle adamlara sinir oluyorum bu ne kendini bilmezlik herşeyin usulü var adabı var kızın yanına gitmek de nerden çıkmış napmış bu adam
arkadaşınızla bence bir süre ayrı kalsınlar ve bu sürede sağlıklı düşünsünler ortada çocuk da varmış ben böyle durumlarda çocuk için üzülüyorumm sizde karışmayın sadece arkadaşınız hangi kararı alırsa alsın ona destek olacağınızı söyleyin netice de karı-koca barışsalar siz kötü olursunuz...

hepinize teşekkür ederim ben dün görüştüm ve böyle bir konuda yorum asla yapmıyacağımı ve hertürlü kararında yanında olacağını söyledim.ona sadece istersen bir süre sakin kafayla düşün,kendine gel ve ona göre bir karar al dedim.yani en azından eksisini ve artılarını tartmasını söyledim.sizinde dediğiniz gibi bir karar alıp arkasındanda pişman olabilir.sadece bu yorumu yaptım.söylediğim gibi ona içimden geleni söyleyemiyorum.böyle bir vebale giremem....

Arkadasca cekildik diyip isin icinden cikma ihtimali cok yüksek.
Ama tabi resimlerin hangi samimiyet halinde cekildiginede bagli.
"Esi hatasini farkettigi icin olayi kapattigini söylemis" diye yazmissin.
Bu aklimda süphe uyandirdi.
Arkadasiniz mi esinin hatali olup konuyu kapattigini farketmis, yoksa esimi demis ben hataliyim diye?

resimleri gördüm birbirlerine sarılmışlar .hiç arkadaşça değil zaten oda arkadaşça dememiş.arkadaşım öğrenmeden aylar önce ayrılmış kızdan hatasını anlayıpta söylediği şey buymuş.

ne demek adı konulmamıştı... bir de ad koysalardı ; sevgiliyiz ; nişanlanacağız diye...
yani verilen cevaba bak... yüzsüzlük tamamen ... bir de madem hata farkedildi ; bilgisayarda fotoğrafların işi ne ... hataysa sil kardeşim ; sen de hatanı unutmaya çalış...

adam zaten silmiş tatlım.arkadaş kendine ait bir dosyayı yalnışlıkla silince onu bulmaya çalışıyor ve kaynağını,bulunduğu yeri göster deyince bunlarda orda çıkıyor.zaten ayrıldığı için silmiş...arkadaşımda aylar sonra öğrenmiş..resimler kışın çekilmiş arkadaşım öğreneli 10 gün falan olmuş canım ya...

koysun kapının önüne dicem ama herkesin yaşantısı, olaya bakışı farklı oluyor..ne yapacağını arkadaşın bilecek zaten de sende tarafsız kalmaya özen göster cnm..sevgiler..

Resmen aldatılmış ileri gitmedi de ne demek..daha ne kadar ileri gidecekler adam şehir dışına bile çıkmış kız için.hayrına gitmemeiştir herhalde ..affedip affetmemek arkadasının elinde.ama affetmek büyüklüktür lafına aldatma konusunda inanmam..affeden alçalır diye düşünüyorum...ve bir daha aldatılmayı bastan kabul eder...şahsen o adamla aynı yataga girecek,ona sarılacak kadar onursuz olmazdım..

Resmen aldatılmış ileri gitmedi de ne demek..daha ne kadar ileri gidecekler adam şehir dışına bile çıkmış kız için.hayrına gitmemeiştir herhalde ..affedip affetmemek arkadasının elinde.ama affetmek büyüklüktür lafına aldatma konusunda inanmam..affeden alçalır diye düşünüyorum...ve bir daha aldatılmayı bastan kabul eder...şahsen o adamla aynı yataga girecek,ona sarılacak kadar onursuz olmazdım..

kız için şehir dışına gitmemiş öğretmen olduğu için seminere gitmiş oda seminerdeymiş..güya..
tabi birlikte aynı semineri almaya karar vermedilerse görüşmek için.
bu arada kocasıda benim canımı sıkıyor.ikide bir arayıp onunla konuşta beni affetsin seni dinler diyor. galiba artık adamın telefonlarına eşimi çıkartacam canımı çok sıkıyor ya
anlıyacağınız başım çok ağrıyor ve dahada ağrıyacak gibi..adamı paralamak istiyorum..Çok üzgünüm çoook

kızlar arkadaşımın bir derdi var ama ben yardım edemiyorum.sizin yardımınıza ihtiyacım var.şimdi benim arkadaşımın eşi öğretmen arkadaşımda bankacı.eşi kendisinin bir arkadaşıyla okuldaki diğer bir bayan arkadaşının arasını yapmaya çalışıyormuş.bu arada kızın tayini çıkıyor ve başka bir şehre gidiyor.ama eşi bu bayanla msn de falan konuşuyor.arkadaşım sorduğundada hala kızı arkadaşı için ikna etmeye çalışıyorum diyor.ama bu arada da kızla kendisi muhabbeti ilerletip olayın boyutunu değiştiriyor.benim arkadaşım geçen hafta bu kızla eşinin şehir dışında ve kendi yaşadıkları şehirde çekilmiş fotoğraflarını bilg.şans eseri yakalıyor.(eşi resimleri kıza gönderip silmiş ama ortaya çıkıyor.)eşine soruncada sadece birkaç kez görüştüklerini ve adı konulmuş birşey olmadığını söylemiş ve olay büyümeden hatasını farkettiği için kapattığını söylemiş.
onu çok sevdiğini ve affetmesini istiyormuş.oda bana söyledi birşey diyemedim onunda bir çocuğu var ve ben böyle bir durumda ne yapabileceğini söyleyemiyorum.bana göre boşanması lazım.aldatmak sadece cinsellik olmayınca aldatma olmuyor değilde .arada çocuk var diyemiyor.ben affetmem diyemiyoru.insan ancak başına gelince ne kadar acı olduğunu anlarmış.yani kilitlendim.sizce ne yapmalıyım..lütfen fikirlerinize ihtiyacım var..

Bu işin çocuğu varı falan mı var ya...aldatılmış bi insan demek ki bu insan seni sevmiyr...arada sevgi yokssa huzursuz bi evde büyüyen çocuktan ne olur ki...
bnce kesinlikle o adamdan kurtulmalı...:1no2:

güvenilcek adam yokmi ya, valla bunları okudukça benim kocam yapmaz demiyorum,diyemiyorum insan herşeye hazırlık olmalı,Allah hepçimizin kocalarına sevgililerine akıl fikir versin, tavsiyem arkadaşını etkileme, iyi olur Allahtan kötü olur kuldan demişler

ya bencede öyle ama insanın başına gelmeyince karar vermesi daha kolay oluyor.
yorum yapamıyorum şu anda sadece dinleyici olarak bulunuyorum.bu topiğide yaptığımın doğru olup olmadığını anlamak için açtım.yani burdaki bayanlarında fikrini almak istedim.arkadaşıma ayrıl deyipte çocuğun vebalini taşımak istemiyorum..

deme sende öyle bir şey, sonuçta yaşamış görmüş duymuş bi kadındır sen ona sadece her durumda yanında olacağını söyle, kendini yalnız hissetmesin

güvenilcek adam yokmi ya, valla bunları okudukça benim kocam yapmaz demiyorum,diyemiyorum insan herşeye hazırlık olmalı,Allah hepçimizin kocalarına sevgililerine akıl fikir versin, tavsiyem arkadaşını etkileme, iyi olur Allahtan kötü olur kuldan demişler

çok haklısın tatlım.artık öyle bir hal aldımki kendi kocamdan bile şüpelenmeye başladım.
ve aldatılmanın güzel yada çirkinlikle ilgili olmadığına karar verdim.çünkü arkadaşım manken gibi .çokta güzel üstelik hem bakımlı hemde çok becerikli.düşününce aldatılacak en son insan gibi geliyor.ama öyle değilmiş.:1no2:

selam kızlar.bugün arkadaşım aradı.boşanma davası açmış hiç birşey diyemedim.hakkında hayırlısı dedim ve kalakaldım.doğru olanın bu olduğuna inansamda insanın içi bir garip oluyor.sadece oğlu için içim çok yanıyor.hiçbirşeyden haberi yok zavallının..arkadaşıma nasılsın dedim.içim bomboş dedi.güvenin bittiği yerde evlilikte bitiyor dedi.ve ben heran beni yine aldatacakmı diye düşünerek hayatımı geçiremem dedi..

çok üzgünüm çooook.bir erkeğin hatası yüzünden bir evlilik bitti ve ceremesini yine zavallı bir çocuk çekecek.......:a015:

siz olaya müdahale etmeyin,fikir de vermeyin.uzaktan boşanırım demek kolay... aralarında muhakkak birşeyler olmuş belli.artık aldatmayan eş kalmadı gibi birşey oldu.çocuğa da yazık.eşi pişman olup evine de bağlanabilir.tamamen onların halletmesi gereken ve onları ilgilendiren bir olay ...aman ha tarafsız kalın....

arkadaşıma tamamiyle katılıyorum.bence siz müdahale etmeyin.sonunda zararlı siz çıkarsınız bu çok önemli bir mesele

X