Arkadaşa gram mı çeyrek mi almalıyım

niamh12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2024
69
90
29
Kızlar selam

Sevdiğim Bir çocukluk arkadaşım var kasımda düğünü var. Ortaokulda ve lisede 1-2de birlikte aynı sınıfta okuduk birbirimizin evine o dönem çok girdik çıktık. Ailelerimiz yakın değil ama birbirini ismen uzaktan tanır.
Lise 3’te ben başka şehre taşındım babamın mesleğinden dolayı. Üniversiteyi de başka şehirlerde okuduk.
Şehir değiştirdikten sonra pek görüşemedik tabii ama yılda 1-2 kere konuşuruz telefonda kısa da olsa ve nadiren mesajlaşırız. Birbirimizin günlük hayatını dertlerini vs hiçe yakın biliyoruz ama iki tarafta karşıdakinin hayatına genel hatlarıyla hakim diyebilirim. (İş, ilişki, hastalık sağlık vs)

Bu samimiyet seviyesine gram mı altın mı almalıyım. Ekonomik durumum kendimi geçindirecek kadar. İşim var 27 yaşındayım.

Çeyrek alsam: birikim yapıyorum kenara para koyuyorum her ay. onu yapamam kendi harcamamdan bir ay kısmam gerekir. ama beni öldürür mü öldürmez.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Gram nerdeyse üç bin lira, aileleriniz tanışsa gram alınır, bir şekilde taktığının karşılığı gelir. Ama bir konuşup bir mutfak ihtiyacını alabilirsin sanki samimiyetiniz iyi durumdaysa.

İşim var çok şükür kendimi geçindirecek kadar kazanıyorum
Kendini geçindiriyorsu işte? Altın alırsan bütçeni kontrol etmek durumunda kalacaksın anladığım kadarıyla. Gerek var mı sence? Ama o takardı dersen başka tabi.

Kendini geçindiriyorsu işte? Altın alırsan bütçeni kontrol etmek durumunda kalacaksın anladığım kadarıyla. Gerek var mı sence? Ama o takardı dersen başka tabi.

Evet haklısınız. O takar mıydı bilmiyorum valla evlenmeme de daha çok var :KK70:
Gram takarım bir şekilde ama çeyreği salayım o zaman

Kızlar selam

Sevdiğim Bir çocukluk arkadaşım var kasımda düğünü var. Ortaokulda ve lisede 1-2de birlikte aynı sınıfta okuduk birbirimizin evine o dönem çok girdik çıktık. Ailelerimiz yakın değil ama birbirini ismen uzaktan tanır.
Lise 3’te ben başka şehre taşındım babamın mesleğinden dolayı. Üniversiteyi de başka şehirlerde okuduk.
Şehir değiştirdikten sonra pek görüşemedik tabii ama yılda 1-2 kere konuşuruz telefonda kısa da olsa ve nadiren mesajlaşırız. Birbirimizin günlük hayatını dertlerini vs hiçe yakın biliyoruz ama iki tarafta karşıdakinin hayatına genel hatlarıyla hakim diyebilirim. (İş, ilişki, hastalık sağlık vs)

Bu samimiyet seviyesine gram mı altın mı almalıyım. Ekonomik durumum kendimi geçindirecek kadar. İşim var 27 yaşındayım.

Çeyrek alsam: birikim yapıyorum kenara para koyuyorum her ay. onu yapamam kendi harcamamdan bir ay kısmam gerekir. ama beni öldürür mü öldürmez.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.
Gram almalısınız, insanlar evlendikten sonra değişir eğer öyle bir durum olursa grama daha az üzülürsünüz.

Hic bir emegi olmayan duz normal arkadasima ceyrek takmam. Gram bile cok en cok 50 dolar bence normali 800 1000 tl fln
Yeni dugun yaptim emin olun altin cok az geliyor karsilik olanlar bile sayili.

Ay annesi falan çok yemek yedirdi bana ya evlerine çok girdim çıktım küçükken o yüzden düz para takmak istemedim :)

Burma bilezik ne kadar?
Kusura bakmayın ben hiç bilmiyorum bu işleri burma bilezik daha mı iyi oluyor gramdan?
1729457256811.png

X