Arkadaş?

kendi doğrumu ona dayatmıyorum aslında. dayatsam az önce yazdım kocası onu kapının önüne koyduğunda boşa derdim, o zaman bile boşamayacağını bildiğimden demedim. ama ortada şiddet ve bir çocuk varsa ve bana mutlaka boşanacağım dediyse 2. çocuk konusu açıldığında e hani boşanacaktın diye sormam dayatma değil bence ve evet eğer sürekli bana anlatacaksa ve çözüm bulmayacaksa bana anlatma demek de hakkım bana göre, o benim gibi bakmak zorunda değil ama ben de onun sıkıntısını dinlemek zorunda değilim.
ben kıskanılacak bir hayatım olduğunu sanmıyorum, gayet sıradan bir hayat bence ama evet en azından mutlu bir hayat. ben onun mutlu olmasını isterken onun benim en zor dönemlerinden birini yüzüme çarpması üzücü.

Uzunluğundan baygınlık geçirme felan değil de, arkideşinin afedersin 'mallığından' ötürü 8 sigara yaktım okurken. 5 tane alveolümü eve yollarsın artık.
Abi ağır konuşucam baştan söyliyim.
Hatun afedersin gerizekalı, çok fazla sövmem hemcinslere falan ama, bunun gibilerine asabiyetim artıyor.
Mecburi olmadığı b.ktan bi hayatın içine sadece kendini değil, çocuğunu da gömdüğü gibi, etrafındaki insanları da sadece 'o b.okun kokusunu kamufle etmek' için kullanan, onu dinlersen hoş, dinlemezsen hoşaf olacağın şekilde kullanan; gerçekleri duyunca kirpi misali diklenen, sen gerçek dostluk gereği tavsiye vermeye çalışırken senden facebook arkadaşlığı tadında yalnızca pohpohlanma bekleyen, seni yalnızca o pohpohlanma için listesinde tutan ve dolayısıyla sen ne kadar yakını olduğunu sanarsan san onun için 'milletle' hep aynı yakınlıkta olduğun tiplere karşı asabiyetim var.
Öf.

evli ama mutsuz. evli değilsin ama mutlusun. hayatının gayesi olan evliliği üstelik 2. kez gerçekleştirmesine rağmeen nasıl olurda sen mutluyken o mutsuz olabilir. tam olarak düşündükleri bunlar sanırım. emin ol ki yerinde olmayı çok isterdi. bütün bu laf sokmaları çocuk gibi seni annesine şikayet etmeleri sana imrenmesinden. sana tavsiyem ipleri kopartıp mutsuzluğuna mutsuzluk katma. bırak iletişim kurmak isterse gelsin. ama tavsiyelerini seni gerçekten dinleyecek insanlara sakla.
böyle insanlar o gün mutsuzsa onunla birlikte vah vah çekmeni ertesi gün o muhteşem kocasıyla barışıp mutlu olduğunda onunla birlikte sevinmeni beklerler. senden beklediği bi tavsiye değil yani. onunla birlikte aynı duyguları paylaşman

resmen 3 gün önce onun derdi yüzünden uykusuz kaldım ben ve o 2. çocuk kararı almış bu sürede, ne diyeyim aptallığıma doymamayım
profil fotondaki minnoş annemin kızına benziyor, nasıl güzel bakmış.

Bizde 4 tane minnoş var ama bu resim bir siteden bende bayıldım tipine.. Boşver diyorum ya bende bu tarz insanları hayatımdan çıkardım zorda olsa.. Kimisi 5 yıllık kimisi 10 yıllık arkadaşlarımdı.. İnan tonlarca yük kalktı üstümden , hani bir laf vardır ya Allaha yakın bize uzak olsunlar

Gerçekleri söyledin diye kötü olmuşsun,

dayak atan kocası melek birde bir tane daha çocuk yapsın 2 çocuk önünde dayak yesin ohh ne mutlu aile tablosu.

ne hali varsa görsün bu saatten sonra.

adresi alayım :) elimde böyle durumlar için kullanılmamış birkaç tane kalmıştı
var böyle bir arkadaşı kendisi gibi evli gün tadında muhabbet edip kocalarını çekiştirip beraber tatile falan gidiyorlar ama arkadaşı hep saçma mevzulardan yakınırken bizimki bildiğiniz lağım çukurunun içinde ama çıkmaya isteği yok.
eminim ki yıllardır söylemediğim şeyi bugün söylediğim onun da aklından geçen ve güç bulamadığı bir şeyi dediğim, boşanmasını söylediğim için bu noktaya geldik. ne yapması gerektiğini biliyor ama yapacak cesareti yok. üstelik her türlü onun durumundaki pek çok kadın için lüks sayılacak imkanlara sahipken.
bence de böğürtlen öf!

iyi de niçin kıskanıyor bir anlasam? her tür imkanı vardı. ailesinin maddi durumu benimkinden çok daha iyi. istese okurdu da işi de olurdu bol bol para da kazanırdı.
tamam ailesi sorunluydu ama babası alkolik dayakçı bir tip değildi sadece garip bir adam, aile birbirinden kopuk yoksa okuyacağım dese okuturdu. o kendi seçti bu hayatı. 2 yıllık mı kazandı, bir yıl daha hazırlanır 4 yıllık okurdu, yapardı yani. kendi seçimi bu. dedim ya ahım şahım bir hayatım yok. alt tarafı şu eğitim sisteminin içinde 4 yıllık bir üniversiteden mezun olma becerisini göstermiş bir insanım yani budur. istese o da olurdu.
aman o mutlu olsun o kocasıyla ciddiyim, mutlu olsun, mutsuzluğunu istemem de görünen köy de kılavuz istemiyor.

Bunlardan benim hayatımda vardı bir kaç tane. Hertürlü olumsuzluğu anlatırlar ama söylediğimin tam tersi biçimde ve çok onursuzca davranırlardı. Madem fikir soruyorsun o halde azıcık dinle değil mi? Yok canım, bunlar tam senin dediğin gibi birer drama kraliçesi. Hiç bir şey yapmaya niyetleri yok, düştükleri ..k çukurunda hepsine bol şans.

ArkadasInIz kompleksli sanIrsam...evlilik bir beceri isi degil secimdir...dha bunu cakozlayamamis bir de laf sokmaya calIsIyo..devam ederseniz bence kemiklesmis karakterler degismez dolayisiyla caninizi sıkmaya devam edecektir...bosverin gitsin...

aslinda problem cozumunu kabul etmedigi ozelini paylasmasi ile baslamis. yakin arkadas dahi olsa es ile yasanan bazi durumlar esler arasinda kalmali. insanin ozeli olmali. sizinle ilgili duruma gelirsek, bence bu arkadasiniz sizi guzin abla niyetine kullanmis. esi ile kotuyken siz iyi olmusunuz barisinca verdiginiz bosanma fikri ile kotu arkadas gorulmusunuz.evlilik yapmadiginiz icin kiskandiginiz falan bile dusunulmus olabilir ama bazilari sunu bilmez ' evlenmek maharet degildir,onemli olan evliligi kuralina uygun surdurebilmektir ' kolayliklar diliyorum

Hastane faturasi degilde tekel bayiine abone oldum bacim kafam bi milyon oldu tavrini koy gitsin yada bi sisede sana aciyim rahatlarsin

konunu ilk okuduğumda aynen sapsik58 'in yazdıkları geldi aklıma
<ben olsam, hiç adım atmam, eğer o adım atarsa çok net olarak onun evlilikle ilgili sorunlarının beni çok üzdüğünü, aramızda gerginlik olmasına sebep olduğunu vs vs anlatarak bir daha kesinlikle bunları benimle paylaşmamasını söyler, eski günlerin ve uzun süreli arkadaşlığımız hatrına onun hayatımın bir köşesinde "kendi istediği kadar ve kendi istediği ölçüde" durmasına izin verirdim. arkadaşlığımızı tekrar canlandırmaya çalışmaz, samimiyetimizi minimumda kabul ederdim>
yazacaktım...

ama sonra, şu anda sahip olduğu çocuğu ve doğurmak istediği çocuğu düşündüm
çocuklar benim çok zayıf noktam
ne surette olursa olsun, elimden hiçbirşey gelmiyorsa ve çocukların mutsuz olduğuna şahit olacaksam, duyacaksam, hissedeceksem (annelerini şiddete uğrarken görmek gibi) bencil davranırım diye düşündüm, o arkadaşımı hayatımdan çıkarırım...

bence de öyle gibi. teşekkür ederim.

Hastane faturasi degilde tekel bayiine abone oldum bacim kafam bi milyon oldu tavrini koy gitsin yada bi sisede sana aciyim rahatlarsin
benim de sigara paketi bitti vallaha.
hesap benden

ben o gece o çocuğu düşünmekten uyuyamadım, bir de annesine nasıl düşkün. aklı çıkmıştır çocuğun ama işte onunla anlayışlarımız farklı.
zaten bundan sonra asla eskisi gibi davranmam mümkün değil, olayı ailelere kadar yaydı, bir kez uzaklaştık artık, çocuk değiliz, küsüp küsüp barışalım. yetişkin kadınlarız belirli bir mesafe lazım en iyi halde bile.

Durumu çok güzel analiz etmişsin
Esprili anlatış tarzına bayıldım

Bi arkadaşlığın daha sonuna geldik demişsin yaa güldüm baya ben de böyle derim
Uzun süreli arkadaşlık,bir de arada anneler felan var çat diye senle iletişimimi kesiyorum demeyeceksin,arayıp sorma zamana yay,o ararsa normal konuş samimi davranma ama kaba da olma,zamanla aramaları azalıp bitecektir
Hayırlı olsuun

Ah marilyn monroe yazdiklarin o kadar tanidik geldi ki. Farkli sekillerini ben yasadim. Soyle karsilikli bi kahve icesim geldi seninle. Ben iletisimi kestim. Cunku esini saldi uzerime. Sende durum farkli. Anneler de gorusuyor sanirim. Mesafeli kal bundan sonra. O yazmadikca yazma arama sorma etme. O yazarsa da politik ol. Yuvarlak cevaplarla gecistir olaylari. Bazilarina durustluk yaramiyor.

facebooktan silinmişim. hiç şaşırtmadı beni, bekliyordum zaten. hatta bu kadar geç kalmasına şaşırdım.
iyi de oldu. benim yerime kararı o aldı. bundan sonra kafam rahat.
hayır mı şer mi bilmiyorum, açıkçası umursamıyorum da. bitti gitti.

içelim mismo kahve yok bira verelim
benim arkadaşımın eşi de hakkımda ahlaksız demiş bir süre önce bundan dolayı da aileler pek sıcak değil zaten. facebooktan silmiş. bundan sonra geri dönüş yaparsa da yerimde yeller eser zaten
.

ben de gelebilir miyim yaw?

aynı benim arkadaşımın yaşadıklarına benziyor...birde şiddet de vardı off neler neler ama bir saatten sonra gördüm ki böyle gelmiş gidecek...artık çekirdek kola eşliğinde dinliyordum :)
kendisine saygısı yoktu ben daha fazla ne yapabilirdim...?
arkadaşın da buna izin verdiği için malesef ki yapabileceğin pek bir şey yok...
ya dert dinlemeye devam ya da uzaklaştır....
kararını ona göre ver bu sefer...o bu hayatı böyle deneyimlemek istiyor...

kadının yanlışlarını ve kusura bakma aptallıgına doymamasını yazmakla bitiremem... o kısmı geciyorum o yuzden.

fakat senin de bence hataların olmuş,
mesela en basta asıl düsündügün ve dogru olduguna inandıgın seyleri arkadaslıgını kaybetme pahasına neden hic soylemedin, neden uzun suredir hep poh pohladın, onun bdv'deki bazı üyeler gibi konu acıp önce kocasına sövüp sonra da canım kocişime kimse laf söyleyemez sacmalıklarına neden seyirci kaldın? bu sorular ve türevlerini kendine de sormussundur muhtemelen.
bosanmayacagını bildigin icin psikolog tavsiye etmissin, tamam,
ama 2.cocuktan bahsettiginde lafını esirgemeyip böye bir cumlenin saglıklı bir aklın ürünü olamayacagını da anlatman daha iyi olurdu bence,
esinden darp görmeyi kanıksadıgı bir hayatın icinde cocuklarını da kendi eziyetine maruz bıraktıgını vs gerekirse en agır sözlerle anlatsaydın keske. o noktadan sonra gorusmeyi kesiyorsa da kendi bilir.
ayrıca anneni aramasına vs bosuna sinirlenmissin, oyle birinden tam da beklenilecek davranıs bu, kendi sorunlarını çözmeye gücü olsaydı ve yüzlesmekten kacmasaydı önce cocugu icin cabalardı.

konuyu okurken düşündügüm tek şey o cocuk oldu...
o yuzden de arkadasınla küs, bir daha yüzüne bakma diyemeyecegim cünkü uygulamasa dahi ona mantıklı bir sekilde yol gosterecek kisiler de cevresinde sayılıdır muhtemelen.
bugun söylediklerini yapmaya korkabilir, sacmalayabilir fakat yarın aynılarını tekrarladıgında "evet lan, ben neden bu pis herifi cekiyorum ki, marilyn yalnız yasıyor ama mutlu... demek ki bu hayatın sonu degil, ben de yapabilirim" diyebilir,
belki benim bu yazdıgım o kadın icin imkansız bir cumle ama zamanın ne gosterecegini bilemeyiz,
hatta bu dogrultuda seni kıskanıyorsa dahi kötü düsünmem, belki ornek teskil edersin, yasadıgı sorunların üstünü kapatmak yerine benim neyim eksik? diyerek tüm o sacmalıklardan sıyrılmasına vesile olursun.

facebooktan sildigini yazmıssın... zaten baglarınız kopmus artık.
fakat olur da geri donerse arkadaslıgınız icin, kendin icin veya onun şahsı icin ne yapabilirim diye düsünme cok, diyecegin her olumlu veya olumsuz cümle cocuk icin olsun... zaten dinler ise kendisini de kurtarmıs olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…