Arkadaş?

yani benim evli olmamakla ilgili bir problemim olmadığından çok da bir sorun değil o benim için. sadece bir seferinde attığı ok kötü yere saplandı o kadar ama onun dışında aman evde kaldım diye bir derdim yok, o yüzden o benim için bir sorun değil de anneye şikayet etmesi olmadı tabii.

valla dea o gelir de facebooktan atarlı giderli yazmakla meşgul bu aralar "çocukluk arkadaşı dediğin....." diye başlayan uzun bir tirad yazmış az önce. tabii beni listeden çıkarıp annemi çıkarmaması hoş olmuş :) maksat laf bana kadar gelsin.
o gelir de bu kadar çocukluktan sonra ben ona he der miyim bilmiyorum

Güya seni suçlu çıkaracak, annen diyecek ki o kız senin 30 senelik arkadaşın, ayıp insan hayatta kaç defa böyle arkadaş bulur özür dile tarzında şeyler söyleyecek. Amaç bu yani. Kısa yoldan çözüm bulmuş, hem içi soğuyacak hem de mesele kolayca kapanacak, he ama seni ezdiğini hiç gözü görmüyor bu esnada.
Benim de böyle bir kuzenim var, benimkisi daha bir gariptir. Sevgilisi neler söyledi neler, sabahın beşlerinde ağlayarak kız beni arıyordu X bana böyle yaptı diye. İçini çekmekten konuşamıyordu. Ben de ayrıl diyordum, makul tavsiyeler veriyordum. Ama yok 3 gün sonra devam. Ben çenemi yorduğumla kalıyordum. Artık var ya takmıyorum, daha erkek delisi modunda cevaplar veriyorum, kalitemi indirdim anlayacağın. Kaliteli cevaplar ona fazla geliyordu ki tutmuyordu. Ben de canım üstüne gitme, damarına basma, her şeyini de söyleme canım aaaa tarzında gidiyorum :)
Geçen bize gelmiş sınavlarım başladı ders çalışıyorum falan fazla ilgilenmedim. E ve gittiğinde anasına Sorunlunun morali bozuktu, suratı da asıktı demiş. Annesi de üşenmeyip annemi arayıp sormuş. Not: 22 yaşındayım, bekarım, sevgilim yok, ciddi bağlanma sorunum var hissedemiyorum :) kısacası ilişki manasında asla benden bir cacık çıkmayacak, bunu kabullendim ama yüzüme de vurmasınlar yaaaaa

Menşınsız laf sokma(!) başladı yani :)
Kadınların çok boş zamanı var kuzum çok. Bi' de öyle tanıdık ki bunlar, aynı modellerin aynı tepkileri.
El sallayıp "severek izliyoruz" diyesim geliyor.
Belli ki o "he" diyeceğini düşünüyor. İnançlı olsam "Allah'ım beni bu gruba dahil etme" diye dua ederdim.
Sen bilirsin işini

ben de dua etme işini başkalarına bırakayım,
o şimdi bir de perşembe ya "Allah arkadaşın bile hayırlısını versin, Amin" yazmış. ne hayırsızlığımı gördü orası da muamma ama gidip altına "inş. cnm. yha!" yazasım geldi.
eh dedim ya bir arkadaşlığın daha sonun geldik, yapımda ve yayımda emeği geçenlere teşekkürler. şu kadar sözden atardan sonra zaten benim ruhum kaldırmaz bu arkadaşlığı

Bırak kendi haline.Face te çıkarmış arkadaşlıkla ilgili birşey yazmış dedin ya.Geri bildirim paylaşma cevap mahiyetinde.Bazen en büyük tepki tepkisiz kalmaktır.

ooo dur bakalım 22 yaş öyle bağlanma sorunu gibi büyük laflar etmek için erken, doğru adam yaya kalmıştı, ancak gelir
senin kuzen de anası da bir hoşmuş yani.
benim annem hayatta demez öyle şey, zaten karışmaz işime 30 yaşında kadınım yani fikrini sorarsam söyler de ama onun dışında kiminle arkadaşlık edeceğime de karışmaz yani, eh bir zahmet karışmasın zaten bu yaşta da.

Bırak kendi haline.Face te çıkarmış arkadaşlıkla ilgili birşey yazmış dedin ya.Geri bildirim paylaşma cevap mahiyetinde.Bazen en büyük tepki tepkisiz kalmaktır.
ay hayatta yapmam. ne o öyle çocuk gibi. işim gücüm yok oturup ona atarlı söz mü düşüneceğim. o yazsın dursun kendi kendine.
ben de annemin facebookundan oyun için can göndereyim diye açtım kadının facebookunu o zaman ana sayfasında gördüm. gidip de sayfasına bile bakmam bu saatten sonra, bana ne.

kim olursa kaç yıllık arkadaşım kuzenim kim olursa olsun ;beni mutsuz eden insanları hayatımda belli mesafede tutuyorum..
evli olmayı veya anne olmayı,hayattaki tek başarısı gören ve bunu üstünlük olarak yorumlayan insnaları hele hiç tutumuyorum..
hayatta herkes tercihleriyle vardır..sen dayağı yiyip oturmak buna rağmen de evliliğinle varolmak istiyorsan bu da senin tercihindir..böyle bir insanı hayatımda tutmamak da benim tercihim
bu arada evliyim çocuuum var bir de kariyerim hemen havaya giriyorum bekleyin geliyorum

Benim anneme de benzer şikayetler gitti annem koskoca insanlarsınız beni karıştırmayın okul okuyan sizsiniz kendiniz halledin dedi .Ama daha sonrasın da iyi oldu bitirdiğin bu kızla arkadaşlığını haset biri böylelerinden herşey beklenir demişti annem bana .Vallahi evlenince altın madalya takmıyorlar kimseye ben uzun yıllar evlenmeyecem diye yırtındım ama karşına o insan çıkınca basiretin bağlanıyor ama bu demek değilki kişiliğin değişsin hala neysem oyum annem evli barklı kadınsın ağır ol biraz çocuk gibi davranma diyor bana :) Ama bana zamanın da yapılanları bekar arkadşlarıma yaparsam nasıl bir insan olurum ki hergün ne zaman evlencen diye sorup insanı delirtenlerden biri olmam çok çektim çünkü zamanın da ..

İşte o kendince öyle hesaplamış Mari, ama tutmayınca küsüp, siteden atar yapmaya başladı. Hırsı içinde kaldı
Kişi kendini bilir derler ya benimkisi de o hesap. Şu an bütün kız ve erkek arkadaşlarımın ilişkisi var. Acayip derecede sap modundayım. Kimseyi de beğenmezsen öyle olur gözüyle bakıyorlar da işin aslı çok farklı. zaman kaybı ya, bir sürü birbirinden zor sınavlar, dersler var, spor rutinim, diyetim, tipim, saçım, kıyafetim hepsi özen isteyen işler. Hepsi benim bebeklerim ayrı ayrı ilgilenmem lazım. Şimdi böyle bir programda birini eklersem araya vakit alacak, ilgi isteyecek, gezelim diyecek, mesaj at diyecek. Günümden hiç yoksa 2 saatimi sömürecek. Arada serbest görüştüklerim oluyor, o gün çıkıp eğleniyorum. Ama geldikten sonra mesajlara, gün hakkındaki kritiklere cevap vermiyorum :) Zira eğlenmek dışında hiçbir şey hissetmiyorum. En delice heveslerimin, çekimlerimin bile vakti var elbet bitiyor.

valla ne yazsam bilemedim. ben çok samimi olduğum bütün arkadaşlarımla çok önce görüşmeyi kestiğim için hiç böyle bi sıkıntı yaşamadım. benim için kopma noktası genelde benim sevgilim varken bana onu boşverip beraber takılmamızı söyleyen arkadaşlarımın sevgili edinince beni boşvermesi olmuştu. kendimi kullanılmış hissetmiştim ki sanırım senin sorununun özü de bu.
şimdi kimseyle o kadar samimi olmadan düzeyli görüşüyorum, en azından kafam rahat ediyor.
gerçekten bilemedim ya sevgili bulup buldumcuk olduklarında kopardım ben genelde.

Bu yazdığınla nickinin hakkını vermişsin. Bkz: Salome'nin evlilik hakkındaki düşünceleri.

Burda iki gunde bir kocasiyla ilgili konu acan hatuna samimiyetsiz oldugunu soylemistim. Bayagi saydirmisti agzi yamulmayasica..
Analarimiz 40 yil cekti de kimseye "kocam cok rererö" demedi. Kadin okuma-yazma bilmeyen haliyle 'bosanmayacagim nasilsa,kimsenin kafasini agritmaya gerek yok' mantigindaydi.
1 yil suren evliligimde aylarca kendime bosanmak icin zemin hazirladim,kimsenin ruhu bile duymadi. P.st herif ortaliga sacana kadar..
Benim evliyadan hallice arkadaslarim arayip "adeninannesi seni ruyamda gordum bosaniyodun" deyip duruyolardi. En sonunda "tamam lan ib.eler bosaniyorum. Bi bekliyeydiniz dava acaydim bari,taam taam gelin anamlardayim" dedim.

ay denedik bir sefer olmadı işte ne yapayım şimdi önüme gelen ilk adamla mı evleneyim canım, sevdiğim değer verdiğim biri çıkarsa evlenirim, yoksa misler gibi hayatımı yaşıyorum işte. sevgilim de oluyor, eğleniyorum da çocuk kısmı benim için zaten bir düşündürücü biraz tırsıyorum sanırım, ne yalan söyleyeyim büyük sorumluluk, doğrudan hayat şekillendiren bir şey. kocayı sevmediğine karar verip kapının önüne koyabiliyorsun da çocuğu sevmediğime karar verirsem ne yapacağım onu bilmiyorum

o beybi beybi. sen bu kafayla ıııh olmaz
şöyle bir şey önereyim sen saçını yaparken maşayı tutan sevgili yanakları mıncıralısı sevgilidir, sen rimel sürerken burnunu aynaya yapıştırıp uzaya mekik yolluyormuşsun gibi izleyen sevgili candır bi de böyle düşün. hepsine zaman bulabilirsin.
benim mesela en sevdiğim şey kendime oje sürerken eski sözlümün de ayaklarına kırmızı oce sürmekti sanırım bu sebepten ayrıldık
boşver zaten yaşın genç daha kısa süreli eğlenceler iyidir, iyi.

benim genel tavrım beni yoran insanları hayatımdan çıkarmak, bu istisnaydı çünkü çooook uzun süreliydi zaten çocukluktan kalma tek arkadaşım.
bu örnek dışında arkadaşlık konusunda çok şanslıyım ama özellikle üniversite arkadaşlarım konusunda 9 kişilik kocaman bir grubuz ve bağlıyız birbirimize onlar böyle insanlar değilller mesela. iyi ki de değiller.
ama sen de haklısın arada kol mesafesi tutmak bu 8 kişi haricinde benim de sık başvurduğum bir yöntem özellikle iş yerinde.

ben senin takibindeyim zaten.
evet bekarım, bir kere aşık olduğum adamı bulduğumu ve işler yolunda giderse evlenebileceğimi düşünmüştüm ama o da benim kafadan olduğundan bizimki zaten "kocam evimin direğidir" tadında bir evlilik olmazdı, şurdan biliyorum, aynı evde yaşamadık ama sürekli birbirimizde kalırdık.
bizim hayalimiz balayında Hollanda'da Red Light'a gidip çılgın bir balayı gecesi geçirmek sonra da o sevimli keklerden yemekti, böyle manyak bir ilişki yani.
benim kapacağım koca zaten onun kocasından çok farklı olacağından esasında onun evlilik kavramından uzak bir evlilik olacaktı.
bir daha da aynı kafada yani benim kafama uygun bir adam bulana kadar zaten evlilik gibi bir niyetim yok. evlilik amaç değil, araç olduğu sürece güzel bir kurum.

diyecek bir şeyim yok, şahane yazmışsın

Çok faydalı bir konu olmuş.
Evli olanın olmayana,hatta çocuğu olanın olmayana inceden inceye laf göndermesi gibi sahte ilişkiler!
Menfaat-Muhabbet arası gidip gelen..
En kötüsüde açık sözlü olup yüzüne söyleyincede
-Aaaa ben öyle demek istemedim.Sen beni yanlış anladın..!Sonrası soğukluk zaten.
Kocasıyla varolan kadınlar zaten genellikle mutsuzdur.Sizide bir köşede duran dert ortağı! misali görür.
Mutlu oluncada nispet yaparlar.
Bu böyle bi zavallılık hali. . .

Dost acı söyler derler, siz bu zamana kadar, arkadaşınızı incitmeden zaten yapması gereken doğru şeylerin sinyalini vermişsinizdir, ama o anlamamak için çokça çaba sarfetmiş. birine illa açıkça boşan demezsin, ama o arkadaş sizin bakış ve mimiklerinizi tanıyorsa eğer, siz söylemeseniz de anlaması gerekir ve iyiliğini düşündüğünüzü çok iyi bilir. Burada anlaşılan siz tek taraflı tanımışsınız arkadaşınızı, o böyle bir anlama ve tanıma gereği duymamış. Sonuç olarak siz onu değil, o sizi kaybettiğine üzülmeli, çünkü kolay kolay hiç bir arkadaş veya bir akraba dahi olsa '' al çocuğunu yanıma gel benimle yaşa '' demez. Değerinizi bilememiş kendisi kaybetmiş. Üzülmeyin inanın ki değmez

Bu yazdığınla nickinin hakkını vermişsin. Bkz: Salome'nin evlilik hakkındaki düşünceleri.
lou salome'un askerleriyiz. asdfghjklşi

lou'nun kim olduğunu bilmeyen cahiller için kitap önerisi: nietzche ağladığında
ve irvin yalom'un bütün kitapları.
kitap okumak, kadın gününde kısır yiyip şişmekten daha faideli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…