Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Pekmezden daha iyi geldi bize çakşır. Hazır suyu da satılıyo ama ben kök alıp kendim kaynatmıştım aktardan bulabilirsin canım

Herkese merhaba geçtiğimiz ay kimyasal gebelik yaşadım. 2 kasımda kanama başladı bunu adet gibi düşünebilirsin dedi doktorum. Bat 27 kasım ve ben sıkı bir şekilde ovulasyon testi yaptım. Zira 30 tane ovulasyon 30 tane de gebelik testi almıştım. Şimdi size teknik bir soru: benim gebelik testini ne zamandan itibaren yapmam doğru olur?

O zaman geç kalmamışsın canım yarın başlarsan yakalarsın muhtemelen seninde 14üncü gün çatlıyo
Canım o zaman ben sana hergunun resmını cekıp atayım cunku ben hıc kullanmadıgım ıcın hıc bılgım yok hergun gunduz yada aksam mı yaparsam daha ıyı olur yanı bı zamanı var mı

Cnm bnm bı bılgım yok

Yumurtlama zamanini degerlendirdin mi anlamadim canim karisti kafam okurken

Doktor söylemedi Ama internette bası hekimlerin görüşü bu yönde
***Mantar enfeksiyonları gebelikte, antibiyotik ve doğum kontrol hapı kullananlarda ve şeker hastalarında sık görülür. Mantara bağlı vajinitlerde beyaz renkli ve peynirimsi bir akıntı olur. Vajinal mantar enfeksiyonlarıspermin yumurtaya doğru taşınmasını engeller. Vajinal ortama değiştirerek spermin canlı kalma süresini kısaltır. Mantar enfeksiyonları erkeklerde de görülebilir ve kaşıntı, akıntı gibi yakınmalara yol açar. Bu enfeksiyonlar sperm transportunu engeller ve sperm hücrelerine tutunarak sperm hareketliliğini azaltır. Antimikotik (mantarlara etkili) ilaçlar ile kolayca tedavi edilebilir.

Araştırdığım için öyle düşünüyorum mantar olduğunu nasıl anlıyoruz olupta anlayamama söz konusu olabilir mi geçen ay bende de idrar Yolu enfeksiyonu vardı antibiyotik kullandım

Araştırdığım için öyle düşünüyorum mantar olduğunu nasıl anlıyoruz olupta anlayamama söz konusu olabilir mi geçen ay bende de idrar Yolu enfeksiyonu vardı antibiyotik kullandım
Oncelıkle mesjların ıcın tesekkur ederım.. canım mantar yada enfeksıyon olundugunda kasıntı ıdrar yaparken yanma ve ılıskı sırasında agrı oluyor ve dedıgın gıbı bazen akıntı peynırımsı oluyor oyle mantar olunuyor bende boyle cnm ve gecse de yıne tekrarlıyor

canim ovulasyon takibi yapmissin pik oldugu gunden sonra en az 11 12 gun gecmesi gerek gebelik testi icin ki o gunlerde bile silik cikabilir hatta cikmayabilir. Ama pik olduktan sonra 15 gun sonra cikar yani bugun ovulasyon testi pozitifse 15 gun sonra gebelik olursa cikar

Kizlar biliyorsunuz ki vajina kendi kendini temizleyebilme ozelligine sahip eger biz kendimiz mudahale edersek ozellikle genital bolge temizleme jelleri yada sabun dus jeli falan kullanirsak o bolgeye mantar oluyormus. Ustelik günlük ped kullanmakta mantar ve idrar yolu enfeksiyonunu arttiriyor. Bilginize....

Peki beta hcg kanda kaç olduğunda idrar testinde de çizgi çıkar? Benim beta 60 larda iken ikinci çizgi çok olmasa da silik çıkıyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…