Apartmana sıkışan kedim(?)

Korkan var hoşlanmayan var. Saygı duymak lazım. Evinizde bakın veya sahiplendirmeye çalışın. En azından bir yuvası olur.

Minicik bir cana nasıl düşman olabilir insanlar cidden anlayamiyorum ya. Ne yapti bu hayvan size. Evinize girdi hirsizlik mi yapti yemeginizi mi çaldı? Kapinizi, caminizi mi kırdı? Nasil sinirlendim ya insanlık ölmüş diyorum bu duyarsızlari duyunca. Lütfen ama lütfen siz bari ondan vazgeçmeyin yazik günah kış günü:KK43:

Sizin tedavi yonteminiz de baya ilginc olmus. :KK70:Yalniz ters tepip daha da travmatik bir hal alabilirdi durum. Neyseki olmamis. Ama sanirim herkesde ayni sonucu vermez bu yontem.
Kediye bir dokundu mu insan travma falan kalmaz. Yumuşacık, sıcacık, mır mır.. gözleri buğulanıp keyifle sana bakar. Anlatılmaz yaşanır aslında.

Melek olmuş, başınız sağ olsun ama cidden riskli ya. Sanırım zaten sakin bir kedi olduğunu biliyordunuz. Benim evdekiyle yapamam ben mesela. Hem hareketli hem insan gördü mü saklanıyor hem de klasik tekir huysuzluğu var üstünde. Ben köpek korkumu terapiyle yenebildim. Eşim de "hadi şu köpeği sev, bak valla bir şey yapmaz" diye dayatma yapıyordu. Ayrılık noktasına geldik biz, çünkü çok korkuyordum ve o beni anlamıyordu bana göre. Yönteminizin işe yaramasına ve kardeşinizin kedi dostu olmasına sevindim. Pisilere öpücükler. :KK200:
Teşekkür ederim.

Bir kedim var. Geçen gün evin bahçesine hava almaya çıkardım. 2 dk içinde hemen eve girdi ki bahçeyi çok sever. Demek istediğim şu ki onlar da üşüyor ve hava çok soğuk. Daha önemlisi de vicdan... Bunları düşünün isterseniz. Yaptığınız iyiliği başkalarının sözüyle geri çekmenize şaşırıyorum doğrusu.

Bakın burası Çanakkale’de bir barınak ve çocukların halini görün ki sokağınızdaki canlara sahip çıkın , siz bir lokma verin onlar size yaşadıkları sürece minnet duyar .

Eklentiler

• 418B414A-1836-4C6E-8E2C-DEA541D63EDD.jpeg
    418B414A-1836-4C6E-8E2C-DEA541D63EDD.jpeg
    50,8 KB · Görüntüleme: 55
İşte barınakların hali belki haftada iki defa yemek yiyorlar oda büyük ve güçlü olanlar yiyor küçük olanlar açlıktan yada büyük köpeklerin parçalaması sonucu ölüyorlar .

Eklentiler

• 914951C7-E235-4D48-9621-4B4C80D0CADE.jpeg
    914951C7-E235-4D48-9621-4B4C80D0CADE.jpeg
    79,6 KB · Görüntüleme: 50
  • 1E2A100C-2284-4133-948D-A1203227EDF5.jpeg
    1E2A100C-2284-4133-948D-A1203227EDF5.jpeg
    65,8 KB · Görüntüleme: 49
  • 3A024936-FE09-4AFA-9134-29F8D367DD26.jpeg
    3A024936-FE09-4AFA-9134-29F8D367DD26.jpeg
    71,9 KB · Görüntüleme: 65
Hayvan koruma deneklerinden yardım isteyebilirsiniz .

Eklentiler

• 22AFD9A8-CA3A-4925-842F-33614311D70E.jpeg
    22AFD9A8-CA3A-4925-842F-33614311D70E.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 61
Bende kedileri sevmiyorum ve korkuyorum ama apartmanda biri surekli besleyip alistiriyor. Sabah okula giderken hep karsima cikiyor. Haklilar kimse sevmek zorunda degil korkan var. Mesela ben. Evinize alin cok seviyorsaniz orasi apartman barinak degil

Umarım siz ve sizin gibilerin soyu bir an önce tükenir. Nasıl kötü bir ruhunuz var. Ah benim karşıma çıkmıyorsunuz bir çıksanız varya, biri ne besliyorsun dese dünyanın kaç bucak olduğunu gösteririm. Allah çıkarmıyor işte. Sessiz sedasız insanların karşısına çıkarıyor. Öyle bileniyorum ki sayenizde, hayattaki tek nefretim sizlersiniz.

Bir insan hayvan sevmiyorsa uzak durun bilinki o kişi çok bencil , eğoistir ve vicdansızdır böyle kişilerden uzak durun onlardan her türlü kötülük gelir .......

Rabbim kimseyi vivdansız yapmasın ve bu dünyada kendinden başka kimseyi barındırmayana asla huzur vermesin , evlerinde sofralarında bereket olmasın .

Bende kedileri sevmiyorum ve korkuyorum ama apartmanda biri surekli besleyip alistiriyor. Sabah okula giderken hep karsima cikiyor. Haklilar kimse sevmek zorunda degil korkan var. Mesela ben. Evinize alin cok seviyorsaniz orasi apartman barinak degil

Bunun hesabini sanami vericem? Korkuyorum iste garip geliyor bana ayrica ilk kezmi gordun kediden korkani?

Güçlü kadına bak minicik kedilerden korkuyormuş :KK70:

Şimdi burada "apartman boşluğunda kedi mi beslenir" diyenler var. Bu tür yorumlar gelmeye de devam edecek. Size şöyle bir olay anlatayım: Apartmanın dışında kedileri besliyordum. Yemek artıkları kesinlikle vermiyordum insanlar görür mideleri kalkar diye. Sadece kuru mama veriyordum. Komşular beni yönetime şikayet etmiş ve bir daha beslersem kaldığım evden atılmakla üstü kapalı tehdit edildim.

Kediler apartmanda mı besleniyordu? Hayır. Pis kokulu, insanların midesini bulandıracak şeylerle mi besleniyordu? Hayır. Kimseye bir zararları var mıydı? Hayır. Peki insanlar neden rahatsız oldu? Çünkü kimsenin iyiliğe, güzelliğe, hoşgörüye, sevgiye tahammülü kalmadı. O kediyi götürüp Mars'ta beslesen rahatsız olacak insanlar biliyorum.

Konu sahibinin maalesef alerjisi ve astımı varmış. Bu koşullarda kediyi eve alması sağlığını çok kötü etkiler. Alerjisiyle birlikte astımı daha çok ilerler. O yüzden "al evinde bak" diye kestirip atmayın. Evine alıp bakabilme imkanı olsa üzülüp buraya konu açar mıydı?

En yakın arkadaşım da kedilerden ölesiye korkuyor. Bize çok saçma geliyor ama bu da bir tür korku işte. Kedilerden korktuğu için böyle kötülüklerini istemiyor ama. Korktuğu için uzaktan mamalarını verip kaçıyor. Muhtaç bir kedi görünce sahiplendirmeye çalışıyor. Dokunmuyor, yaklaşmıyor ama hayatlarını da zorlaştırmıyor.

Nefretinizi "korkuyorum" bahanesiyle saklayamazsınız.

Konu sahibi sizin sorununuza gelirsek eğer kedi aynı yerde yemek yemeye alıştıysa bir süre daha gelip yemek aramaya devam eder. Yavruluğundan beri de siz beslediğiniz için büyük ihtimalle dışarıda yemek bulmayı beceremez. Tanıdıklarınıza haber verin sahiplenmek isteyen çıkar belki. Kış vakti ne yapacak yavrucak. Üzüldüm gece gece :KK61: Komşularınıza zaten diyecek bir şey bulamıyorum. Küçücük kedinin kime ne zararı olabilir?

Benim ablam kediden korkar ama yine de bana gelmekten kendini alıkoyamaz. Hiç bir hayvana zarar vermez. Ben de mesela şu hayvanlardan korktuğunu iddia eden ama aslında kan davası güdecek derece hareket eden, atın sokağa, istiyorsan al evine bak, kıl yumağı diyen tiplerden korkuyorum. Sokağa atıp, yemek yemesine engel olasım geliyor ama o kadar özgür değiliz. :KK70: Keşke onlar da bu konuşmaları yapacak kadar özgür olmadıklarını, konuşamayan, derdini anlatamayan ama can taşıyan bir varlığın yaşamı üzerinden ahkam kestiklerini bilseler. Kendini savunamayan bir masum gördüğünüzde hemen kötülük düşünün emi!

Güçlü kadına bak minicik kedilerden korkuyormuş :KK70:

Şimdi burada "apartman boşluğunda kedi mi beslenir" diyenler var. Bu tür yorumlar gelmeye de devam edecek. Size şöyle bir olay anlatayım: Apartmanın dışında kedileri besliyordum. Yemek artıkları kesinlikle vermiyordum insanlar görür mideleri kalkar diye. Sadece kuru mama veriyordum. Komşular beni yönetime şikayet etmiş ve bir daha beslersem kaldığım evden atılmakla üstü kapalı tehdit edildim.

Kediler apartmanda mı besleniyordu? Hayır. Pis kokulu, insanların midesini bulandıracak şeylerle mi besleniyordu? Hayır. Kimseye bir zararları var mıydı? Hayır. Peki insanlar neden rahatsız oldu? Çünkü kimsenin iyiliğe, güzelliğe, hoşgörüye, sevgiye tahammülü kalmadı. O kediyi götürüp Mars'ta beslesen rahatsız olacak insanlar biliyorum.

Konu sahibinin maalesef alerjisi ve astımı varmış. Bu koşullarda kediyi eve alması sağlığını çok kötü etkiler. Alerjisiyle birlikte astımı daha çok ilerler. O yüzden "al evinde bak" diye kestirip atmayın. Evine alıp bakabilme imkanı olsa üzülüp buraya konu açar mıydı?

En yakın arkadaşım da kedilerden ölesiye korkuyor. Bize çok saçma geliyor ama bu da bir tür korku işte. Kedilerden korktuğu için böyle kötülüklerini istemiyor ama. Korktuğu için uzaktan mamalarını verip kaçıyor. Muhtaç bir kedi görünce sahiplendirmeye çalışıyor. Dokunmuyor, yaklaşmıyor ama hayatlarını da zorlaştırmıyor.

Nefretinizi "korkuyorum" bahanesiyle saklayamazsınız.

Konu sahibi sizin sorununuza gelirsek eğer kedi aynı yerde yemek yemeye alıştıysa bir süre daha gelip yemek aramaya devam eder. Yavruluğundan beri de siz beslediğiniz için büyük ihtimalle dışarıda yemek bulmayı beceremez. Tanıdıklarınıza haber verin sahiplenmek isteyen çıkar belki. Kış vakti ne yapacak yavrucak. Üzüldüm gece gece :KK61: Komşularınıza zaten diyecek bir şey bulamıyorum. Küçücük kedinin kime ne zararı olabilir?
Beni çok iyi anlayanlardan biri sizsiniz. Teşekkür ederim.
Sahiplenecek birini arıyorum sosyal paylaşım sitererinde.
Ne yaparsın sevgisiz insanlar benimle uğraşmayı kediyle uğraşmayı tercih ettiler.(komşularım)

Beni çok iyi anlayanlardan biri sizsiniz. Teşekkür ederim.
Sahiplenecek birini arıyorum sosyal paylaşım sitererinde.
Ne yaparsın sevgisiz insanlar benimle uğraşmayı kediyle uğraşmayı tercih ettiler.(komşularım)
Huysuz ihtiyar ve haytap ile iletişime geçebilirsiniz size yardımcı olurlar .inşallah hemen yuva bulunur çocuğa .

X