Apartmana sıkışan kedim(?)

Instagramda kedi sahiplendirme hesaplari var. Onlara rica etseniz paylasirlar.

Gelmiyor kaçkez denedim yabani yaklasmıyor.

Yavruyken alıştırsaydınız keşke. Yine bir deneyin şansınızı. Mamasını yerken ulaşabileceğiniz bir yere koyun. O mamaya konsantre olduğu için fark etmeden seversiniz.

Apartman ortak alan, ortak alanda kedi beslemek serbest değil zaten. Bence bir sakıncası yok ama korkan vs. de olabilir. Dışarı çıkamıyorsa tuvaletini nereye yapıyor? Damda da kum, toprak olmaz ki, koku yapar bir süre sonra. Bu hayvan kızgınlığa girer yakında, kaç aylık bilemiyorum ama, o zaman zaten zaptedemezsiniz. Bir çözüm bulmanız lazım.

Hayvan barınaklarına götürebilirsin, bakacak zamanın varsa çalışmıyorsan evinde bakabilirsin
Sokağa bıraksın, yemek vermesin inanki hayvan barınağından daha iyidir. Barınakta, belki de bir kafeste aç suzuz ölüp gidecek. En azından sokakta çöp karıştırır ve özgür gezer. Tabi sahiplense daha güzel olur.

Bende kedileri sevmiyorum ve korkuyorum ama apartmanda biri surekli besleyip alistiriyor. Sabah okula giderken hep karsima cikiyor. Haklilar kimse sevmek zorunda degil korkan var. Mesela ben. Evinize alin cok seviyorsaniz orasi apartman barinak degil

Görmeniz lazım kadınlar açıyorlar ağızlarını yumuyorlar gözlerini bir terbiyesizce konuşma tarzları varki kadınlar duymuyorlar karşıdakını resmen otomatik tüfek gibiler...

Hiç iplemeyin. En güzel cevap onlar size öyle bağırırken kollarınızı bağlayın gülün yüzlerine bitti mi deyin. Susacaklardır. "Allah kalbinize biraz merhamet versin inşallah. ben bu soğukta kedi falan salamam dışarı" deyin çarpın yüzlerine kapıyı..
Tabi bu sabırlı taktik. Bir de sabrı taşan kadın figürü var. O zaman avazın çıktığı kadar bağır. Deli deliyi görünce sopasını saklar. :KK66:

Ben evde kedi beslemiyorum sadece dışarı yemek koyuyorum. Ama biri apartmanda beslese çıkarttırmam. Hayvan sevmek ayrı bir duygu. Şimdi onlara sorsan seviyoruz derler ama uzaktan bakarak hayvanat bahçesinde kafes içindeki hayvanları severler ancak..

Kedi beslemek kötü bir şey değil ancak apartmandakileri bilerek rahatsız ede ede yapılıyorsa o kötü, bizim apartmanda da vardı eskiden, bahçe katındaki komşumuz, diğer komşu sürekli o bölgeye yem koyuyor diye, kediler kendi camından ayrılmadığı için çok şikayetçiydi, mutfağa giremiyorum diyordu kadın. İş bu boyuta geliyorsa aynı yerde yaşadığınız başka insanların yaşamına müdahale etmiş oluyorsunuz. Bu anlamda da yaptığınız kediyi beslemekten çok diğer komşuları rahatsız etmek oluyor. Bu anlattığım çok uç bir örnek ama apartmanda kedi beslemek konusunda bu anımı anlatmak istedim ki hiç değilse komşularınızın düşüncesini anlamak açısından fikir oluştursun kafanızda. Ama diyorsanız ki hayvanın kimseye zararı yok, o zaman apartmandakilerin kendi problrmi tabi ama rahatsız olunan yerde de inadına ters hareket yapılmamalı. Eğer müsaitseniz siz sahiplenin kediyi ya da başka çözümler bulun. Bizim komşu bu konuyu çok abarttığı için bizde ondan çok çektik, o yüzden anlıyorum komşularınızı ama sizde hayvana acıyorsunuz size de hak veriyorum. Kediyi ne yapın edin dışarı çıkarın yemeğini dışarda verin. Hayırlısı olsun.

Apartman boşluğunda hayvan mı beslenir. Vicdanlisiniz madem alın evinizde besleyin. Hem evime almam hem de apartman boşluğundan gitmesin ona orada yuva yapayım yemek vereyim çok yanlış. Hani soğuk kış gecelerinde alınır belki içeri insaniyet namına ama alıştırmayın. Beslemek istiyorsanız evinizde besleyin.

Umarım haycanlara yemek veriyorsunuz diye kızan insanların hepsi açlıktan son nefesini verirler. Kedinin fotoğrafını çekip instagramda paylaşın ve haycansever hesapların da ilanınızı paylaşmasını rica edin. Kedinin durumu hakkında bilgi verin. Ben instagramda 8 tane kediye yuva buldum. 3 yetişkin beş yavru kedi. Bu arada benim eşimin astımı ve alerjisi var. benim de ciddi boyutlarda alerjim var. Ancak ben iki evladımla da öyle mutluyum ki, onlarsız bir hayat düşünemiyorum.

Bende kedileri sevmiyorum ve korkuyorum ama apartmanda biri surekli besleyip alistiriyor. Sabah okula giderken hep karsima cikiyor. Haklilar kimse sevmek zorunda degil korkan var. Mesela ben. Evinize alin cok seviyorsaniz orasi apartman barinak degil
Sevmeyebilirsiniz ama seven insanlara da karışma hakkınız yok, onlar da can hatta bir çok insandan çok daha iyiler...Korkmanıza da gerek yok zaten kediler insanların kendisini sevip sevmediğini çok iyi anlar.

Apartman boşluğunda hayvan mı beslenir. Vicdanlisiniz madem alın evinizde besleyin. Hem evime almam hem de apartman boşluğundan gitmesin ona orada yuva yapayım yemek vereyim çok yanlış. Hani soğuk kış gecelerinde alınır belki içeri insaniyet namına ama alıştırmayın. Beslemek istiyorsanız evinizde besleyin.
Ne dediğinizi kendiniz de anlamadınız bence.
konuyu anlamadan bodoslama dalmışsınız...

Komşularınız sadece rahatsız oldukları için mi istemiyorlar? Benim kardeşim de otistik mesela ve kediden çok korkuyor. Yolda yürürken bile kedi var mı diye bakmak zorundayız. Bizim binada beslemeye kalksalardı biz de müsade etmezdik. Ama sanırım sizinkiler sırf keyiften istemiyorlar. Bir barınak yapabilirsiniz leğenden falan. Eve almanıza imkan yok mu?

Acaba benim apartmanda mı oturuyorsun? :KK70:

Sevmeyebilirsiniz ama seven insanlara da karışma hakkınız yok, onlar da can hatta bir çok insandan çok daha iyiler...Korkmanıza da gerek yok zaten kediler insanların kendisini sevip sevmediğini çok iyi anlar.
Ben korkuyorsam kimse apartmana alamaz evinde beslesinler. Zaten disari attirdim kediler. Ben ve kardesim korkuyoruz burasi apartman barinak degil

Ben korkuyorsam kimse apartmana alamaz evinde beslesinler. Zaten disari attirdim kediler. Ben ve kardesim korkuyoruz burasi apartman barinak degil
Siz kedileri disari attiriyorsunuz insafsizca, birileri de kiz kardesinizi okuldan kovuyor. Kedi besleyenlere cırladiginiz gibi gidip kardesinizin uni arkadaslarina da cırlasaydiniz ya. Burda bir konuda dediginiz gibi, " kimi kimin okulundan kovorsunuz, bos yapmayin hadi canim" deseydiniz ya. Kediden korkmanizi anlarim. Benim de arkadasim cok korkuyor. Cocukken bu konuda travma yasamis. Ama bu konuda yaklasiminiz cok yanlis. Ben istemiyorsam attiririm falan demek cok cirkin. Hadi apartmandan attiniz. Hic sokaga cikmiyor musunuz? Heryer kedi dolu. Cop konteynirlari kedi dolu. Cop atarken hic denk gelmiyor musunuz? Butun kedilerden kacamazsiniz ki. Ben de kopeklerden korkarim. Uzaktan icten ice severim ama yaklasamam. Hadi kopeklerin saldirma ve isirma tehlikesi var. Ama kedilerin oyle birsey yapma olasiligi da yok. Insanlara zarar vermiyorlar. Bu yuzden kedi korkunuz icin tedavi olmaniz daha dogru olur. Ben kovarim, ben sunu yaparim bunu yaparim demekle olmuyor.

X