Apartmana sıkışan kedim(?)

ben de evlenmeden önce apartmanda bir kedi ve bir yavrusu vardı. apartmandakiler başıma üşüştüler onlara yemek veriyorum diye, neymiş efendim apartman çiş kokuyormuş, çocukları çok korkuyormuş aşağı inemiyormuş hatta birisi evine girip çocuğunun yatağına işediğini iddia etti:oha:. bir başladım bağırmaya apartman boşluğunda"birincisi veletlerinize hayvan sevgisi aşılayın bu benim sorunum değil, korkmasınlar küçücük hayvanlardan. ikincisi apartmana işeyen anca sizin o korkak veletlerinizdir. ayrıca vicdanınız var mı bi sorgulayın ve bir daha bu kediler için benim kapıma gelmeyin. besleyeceğim de seveceğim de, kapıma gelenin canını sıkarım" diye. o gün bu gündür tek kelime edemiyorlar annem hâla besliyor minişlerimi, ayrıca başka bebişleri de oldu onları da büyüttü gele gide :KK70:

sakın ne olur dışarı atmayın, zaten atsanız da geri gelecek alışmış bir kere. havalar soğuk hayvanlar aç. azcık çirkef olun ne olur ne var sanki yiyor mu bu hayvanlar o pislik insanları ya?

Hepsi tek tek kapıma dayandı kavga ediyorlar benle bu sabah biri kavga etti benimle kadının bir bağırması var...
Sinirlerim oynadı
Anlıyorum canım bende apartman sitesinde oturuyorum geçen sene apartmanın çevresinde dolaşan kedilere yemek veriyordum bir kaç komşu alıştırıyorsunuz önünü alamıyoruz eve girmeye çalışıyorlar dedi evet sokak kedileri özellikle bu konuda biraz fırsatçılar malesefki ama şiddet gördükleri an asla uğramıyorlar tanıyorlar direk o kişiyi :KK43: Onlara inat vermeye devam ettim bir iki söylendiler sonra sustular... zaten sokaklarda hayatları yeterince zorlu:KK43: Samimi söylüyorum hayvanları bazı insanlardan daha çok seviyorum. Eşin seviyor ise hayvannları seninde imkanın varsa sahiplensen aslında. Gerçekten çok iyi dost oluyorlar yani imkanın yoksa bazı semtlerin parklarına kedi evleri vs bırakıyorlar hayvanseverler yiyecekte bırakıyorlar o tarz bir yere götürebilirsiniz .

Yazık ya. Bu hayvanı yemek vermeye alıştırdınız kapalı ortama alıştırdınız şimdi başınızdan atmanın yolunu arıyorsunuz. Eğer devamını getiremeyecekseniz onu daha iyi şartlara alıştırmayacaksınız!! Şimdi nasıl uyum sağlayacak kışın en soğuk günlerinde yeniden dışarı atıldığı sokağa? Ömürlük bakamayacaksanız iki heves uğruna hayvanların düzenini bozmayın.
Siz ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz...
O kedi yeni doğmuştu ben büyüttüm annesi terk etmişti.
Bu mu heves...
Ben değil bazı beyinsizler istemiyor o kediyi...
Usluba dikkat edersek...

ben de evlenmeden önce apartmanda bir kedi ve bir yavrusu vardı. apartmandakiler başıma üşüştüler onlara yemek veriyorum diye, neymiş efendim apartman çiş kokuyormuş, çocukları çok korkuyormuş aşağı inemiyormuş hatta birisi evine girip çocuğunun yatağına işediğini iddia etti:oha:. bir başladım bağırmaya apartman boşluğunda"birincisi veletlerinize hayvan sevgisi aşılayın bu benim sorunum değil, korkmasınlar küçücük hayvanlardan. ikincisi apartmana işeyen anca sizin o korkak veletlerinizdir. ayrıca vicdanınız var mı bi sorgulayın ve bir daha bu kediler için benim kapıma gelmeyin. besleyeceğim de seveceğim de, kapıma gelenin canını sıkarım" diye. o gün bu gündür tek kelime edemiyorlar annem hâla besliyor minişlerimi, ayrıca başka bebişleri de oldu onları da büyüttü gele gide :KK70:

sakın ne olur dışarı atmayın, zaten atsanız da geri gelecek alışmış bir kere. havalar soğuk hayvanlar aç. azcık çirkef olun ne olur ne var sanki yiyor mu bu hayvanlar o pislik insanları ya?
Sen geldin burası pislendi diyor kadın :)
Benden önce temizmiş....:)
Size katılıyorum. Sokağa atmayacağım sahiplenecek birini bulacağım

Siz ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz...
O kedi yeni doğmuştu ben büyüttüm annesi terk etmişti.
Bu mu heves...
Ben değil bazı beyinsizler istemiyor o kediyi...
Usluba dikkat edersek...

E durum buysa o kedi asla yaşayamaz dışarıda? Kusura bakmayın bu konu da benim hassas noktam. Sokak hayvanlarının kendi ortamlarında yaşayabilmesi için evcilleşmemeleri gerekiyor. Onları okşamak sevmek bile doğaya olan savunma mekanizmalarını etkiliyor, zarar veriyor. İnsanımız bu konuda çok bilinçsiz.

Tamam beslediniz çok güzel bir şey yaptınız ama devam ettirmediğiniz için hiçbir anlamı kalmadı. Ben ellerimde büyüyen bir yavruyu tüm mahalle karşıma gelse bırakmazdım.

Benimde astım bronşitim var.. ama alerjik durumsa bilemem.. bahçede bakma şansınız varsa orda bakın.. su insanları anlamıyorum,sanki dünya onlar için yaratıldı sadece
İşte elimde yemekle kediyi bir ara çağırıyorum gelmedi aşağıda yemek vecek alıstıracaktım olmadı.

E durum buysa o kedi asla yaşayamaz dışarıda? Kusura bakmayın bu konu da benim hassas noktam. Sokak hayvanlarının kendi ortamlarında yaşayabilmesi için evcilleşmemeleri gerekiyor. Onları okşamak sevmek bile doğaya olan savunma mekanizmalarını etkiliyor, zarar veriyor. İnsanımız bu konuda çok bilinçsiz.

Tamam beslediniz çok güzel bir şey yaptınız ama devam ettirmediğiniz için hiçbir anlamı kalmadı. Ben ellerimde büyüyen bir yavruyu tüm mahalle karşıma gelse bırakmazdım.
Yavru değil artık kocaman oldu resmini atarım buraya başarabilirsem:)

Kadın çöp koyuyor kapısının önüne kedi dağıtmış diye bana çemkirdi...
Mikrop saçıyormuş kedi ya sinir oldum.

Bence biraz çaçeron olmak gerekiyor.
Apartmana çöp koymak serbest mi ki kedi çöpü eşeledi diye bağırıyor. Siz de koyma o zaman deyin gitsin. Fırsat vermeyin şu vicdansızlara ya.
Bu soğukta alışmış kedi dışarı salınır mı?

Bizim apartmanın arka bahçesinde de ben besliyorum kedi. Hatta parkelerden kocaman kulübe yaptık eşimle üç gün uğraşıp. Yalıtım, mantolama bile yaptık :p Üç kedi yatıyor içinde. Biri kapıyı açık buldu mu apartmana giriyor. Bana da dediler senin yüzünden giriyor diye, ben de kapıyı açık bırakmak normal mi, o zaman otomat niye var, kapı açıkken hırsız da girer kedi köpek de dedim. Bir şey diyemiyorlar şimdi.

Kediniz ele gelmiyor mu, yabani değilse mamayla çıkartabilirsiniz. Çevrede kulübe, kedi evi vs. için uygun bir yer varsa yapıp koyabilirsiniz. Mamasını da önüne koyarsınız. Ama öyle bir yer yoksa çıkınca yaşayamaz o kedi. En azından bir süre evinizi açıp sahiplendirseniz keşke. Benim de alerjik astımım var ama evimde kedi var. Gece bizimle yatmadıktan sonra çok sıkıntı çekmiyorum. Bizle yattığı geceler zorluyor sadece. İyi bir marka elektrikli süpürge, kaliteli mama çok büyük oranda çözüyor tüy dökmesini aslında.

Bence biraz çaçeron olmak gerekiyor.
Apartmana çöp koymak serbest mi ki kedi çöpü eşeledi diye bağırıyor. Siz de koyma o zaman deyin gitsin. Fırsat vermeyin şu vicdansızlara ya.
Bu soğukta alışmış kedi dışarı salınır mı?
Görmeniz lazım kadınlar açıyorlar ağızlarını yumuyorlar gözlerini bir terbiyesizce konuşma tarzları varki kadınlar duymuyorlar karşıdakını resmen otomatik tüfek gibiler...

Bizim apartmanın arka bahçesinde de ben besliyorum kedi. Hatta parkelerden kocaman kulübe yaptık eşimle üç gün uğraşıp. Yalıtım, mantolama bile yaptık :p Üç kedi yatıyor içinde. Biri kapıyı açık buldu mu apartmana giriyor. Bana da dediler senin yüzünden giriyor diye, ben de kapıyı açık bırakmak normal mi, o zaman otomat niye var, kapı açıkken hırsız da girer kedi köpek de dedim. Bir şey diyemiyorlar şimdi.

Kediniz ele gelmiyor mu, yabani değilse mamayla çıkartabilirsiniz. Çevrede kulübe, kedi evi vs. için uygun bir yer varsa yapıp koyabilirsiniz. Mamasını da önüne koyarsınız. Ama öyle bir yer yoksa çıkınca yaşayamaz o kedi. En azından bir süre evinizi açıp sahiplendirseniz keşke. Benim de alerjik astımım var ama evimde kedi var. Gece bizimle yatmadıktan sonra çok sıkıntı çekmiyorum. Bizle yattığı geceler zorluyor sadece. İyi bir marka elektrikli süpürge, kaliteli mama çok büyük oranda çözüyor tüy dökmesini aslında.
Gelmiyor kaçkez denedim yabani yaklasmıyor.

Bi zahmet aksamlari copunu disari cikarsin tembellikten olecekler daha kediden sikayet mi ediyorlar? Koridorda kalan cop sabaha kadar kokutur her yeri. Tek bir kedinin ne zarari olabilir ki? Gelip gecerken sevsen, iki lokma yemek versen nolur sanki ölür musun? Artik icleri nasil kararmişsa bu insanciklarin... Evinizde bakamiyorsaniz, kapinizin onune ona kucuk bir kedi evi yapip koyabilirsiniz. Bir de kum kabi, mama kabi koydunuz mu tamamdir. Mis gibi yasar yavrucak.

Kedi yabaniyse gece herkes uyurken mamayla kandırıp aşağıya bir yuva yapsanız? Yabani kediyi sahiplenmek isterler mi bilemedim şu an..

Kızlar merhaba bizim apartmanda bir kedi var ben buna üzülüyorum yemek veriyorum ama komşularım verme gitsin diyorlar.
Apartman kapısı kapalı kedi sürekli damda geziyor ve merdiven dairesinde.

Ama komşularım bana düşman oldular, artık yemek vermeyeceğim.

Eşim yöneticiye birlikte kediyi dlşarı çıkaralım dedi adam oralı olmadı tek söyledikleri aç kalsın gider.

Sizce ne yapalım ben kocamla birlikte kedinin aşağıya inmesi gitmesi için uğraşacağım pazar günü.

Sonra geri gelir mi kedi gelirse boşa yorulmuş alacağım...
Sizce ne yapalım?
Kediyi evine al. Nasıl kıyacaksın ona. Merdivenlerde gezmesi de hoş değil. En iyisi sıcak bir yuva. Bir tuvalet kabı al, koy evin bir köşesine. Veterinere götür. İç, dış parazit ilaçlarını yaptır. Ve sende kedili, mutlu yaşama adım at.

X