Annesinin yanında aslan kesilen erkek!

Edyy

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
418
490
Kizlar aslinda bu konuyu burada okuduklarimin bilincaltimda sakladigim bir meseleyi yeniden gün ısıgına cikarmasi sebebiyle aciyorum. Olayi anlatayim;
Yaklasik olarak 3 yillik evliyim. Gecen sene kirada oturuyorken ev sahibimiz cikmamizi istedi. Tam bu dönemde de esime yurt disindan cazip bir maasla is teklifi geldi 1 yillik bir is. Bizde ne yapsak ne etsek derken sonunda ev almaya karar verdik. Begendigimiz ev insaat halindeydi ve teslimati bir yil sonraydi. Biz evi aldik. Kocam da dedi ki ben zaten 1 yil yurt disindayim sen de annenlere git (annemler baska sehirde yasiyor) esyalarida depoya koyalim. Kabul ettim cunku o yokken onun ailesiyle kalmak son tercihim olurdu. Esyalari depoya koyduk. Bazi özel esyalari ayirdik hurclarla kv min evine goturduk. Bu arada da esim yurt disina gidene kadar kv evinde kaldik. Benim kv sehir hayatina adapte olamamis hala köyde yasiyormus gibi davranan birisi ve her seye cok müdahaleci. Banyoya giriyorum zart diye kapiyi aciyor sirtini lifleyim mi diyor artik kapiyi kitledigim halde bile girmeye calistigi oldu. Esimle disari yemege cikiyoruz saat basi ariyor yemege gelmiyo musunuz, cayi demledim nerdesiniz vs.. rahat birakmiyor bir türlü. Evde yemek masasina oturuyoruz kv ayakta bekliyor esimin tabagi bitince benden önce ona yemek koyucak cunku ben az koyuyorum 30 cesit yemek oldugu icin tepeleme doldurmuyorum bu yüzden benden önce onun tabagina kosuyor. Ben inanilmaz sinir oluyorum bu tavirlata sanki ben etkisiz elemanim onun karisi da annesi de kendisi! Neyse buna benzer bir sürü sey. Zaten yalniz kalamadigimiz icin gerginim bir sabah zart diye odamiza daldi bende üzerimi degistiriyordum yok artik dedim böyle odaya girilir mi ben cok tedirgin oluyorum sen böyle yapinca dedim bu cikti geri odadan. Ama öyle sinirliyim ki dedim ki kocama bak hep görmezden geliyorum ama bu annenin yaptigi yetti artik yatak odasina böyle kapi calmadan girilmez dedim. Neyse bu annesini uyarmis güya. Kahvalti masasina cagiriyorlar kv, kaynim ve esim var evde. Ben sinirimden kuduruyorum odami topluyorum sakinlesmem lazim. Kocam geldi odaya hadi kahvaltiya dedi gelmiyorum dedim bu sinirlendi gecti mutfaga biktim ikinizden de gidicem gelmicem daha falan sayiyor benim de biletimi alip annemlere gönderecegini söylüyor o arada benim kv basladi aglamaya ben odaya girdiysem ne olmus ki zaten üstünü giyinmisti o ( üstümü giyiniyordum yari ciplak durumdaydim) falan diyor ben duyuyorum bunlari dayanamadim ben yalan mi söylüyorum giyinmemistim dedim benim adlan parcasi anasinin agladigini görünce bir saldirisi var üzerime kv ve kaynim bir yandan onu tutuyor bir yandan bana laf sayiyorlar. Neye ugradigimi sasirdim. Kocam direk dövecek ellerinden siyrilsa.. neyi kinadiysak basimiza geldi diye de bagiriyor. Ben de cileden ciktim actim agzimi yumdum gözümü neler saydim hepsine neler annen agladi diye dünyayi yiktin ben kimim senin icin kac gündür agliyorum o ne olacak dedim. Ama hazmedemiyorum onlarin yaninda ustume yurumesini. Siz birlik olup üzerime yuruyemezsiniz dedim, sizin koydeki kızlardan mi sandiniz beni diye ciglik cigliga bagiriyorum. Ama icimde ne varsa kustum her seyi söyledim banyoya bile daliyor rahatsiz oldugumu bildigi halde dedim. Ben annenlerle yasamak zorunda degilim ama gunlerdir gıkımı cikarmadan duruyorum dedim. Bu arada bizimki sakinlesti ama ben sakinlesemiyorum önce beni gönderiyordu sonra ben esyalari toplayip valizi kapiya koyunca kapinin önüne gecti göndermedi beni. Evdekiler cikti gitti ikimiz kaldik öyle agliyorum ki gözlerim sismis kan canagi gibi. Hazmedemiyorum. Nasil yaptin bunu bana onlarin yaninda sen dedim özür dilerim diyor bu sefer.. bu halde o evde 2 gün daha kaldim sonra kocam yurt disina bende annemlerin yanina geldim. Gitmeden de ona o gün o evde olan hic kimseyi affetmicem ve duyduklarimi unutmicam dedim. Ve eskisi gibi de olmayacak hicbir sey dedim. Olayin üzerinden yaklasik 5 ay gecti. Daha sakinim ve ailesinin hareketlerini umursamiyorum artik. Kocamla arami sorarsaniz iyi o günden beri hatasini affettirmek adina kendince para muslugunu acmis durumda yüksek limitli kredi kartlari, sinirsiz alis veris, tatil vs.. ne istesem yapiyorum.. ama gecti mi yoo.. o günü hic unutmayacagim..
Uzun oldu ama kusura bakmayin icimi döktüm..

Annesi cahil, görgüsüz filan olabilir.
Yaptıkları rahatsız edici, haklısınız..
Ama asıl kırıcı ve yanlış olan eşinizin davranışları olmuş.
Lakin şimdi aranız iyiymiş,unutabildiyseniz, tekrarının yaşanmayacağına dair söz aldıysanız daha fazla kurcalamayın, geçmişe dönüp bakmanın faydası yok çoğu zaman.

Bu arada eşiniz kendini affettirmek için maddi şeyler dışında manevi yönden sizi rahatlatsa daha sağlıklı bir ilişkiniz olur tabii..

Ya evet, kayınvalide hatalı. Ama keşke o son olay yaşanmadan evvel, kadınla sakin sakin kendiniz konuşsaydınız. Eşinizin konuşmaları tüy dikmiş üzerine belli ki.
Ondan sonrası zaten komple gereksiz. 3'ü bir olup az daha sizi döveceklermiş anladığım kadarıyla. İyi ki şiddet görmeden çıkabilmişiniz o ortamdan. Fakat 2 gün daha o insanlarla aynı ortamda kalmanızı anlayamadım doğrusu. Gemileri çoktan yaktığınız halde kalmanız manasız olmuş.
Bundan sonrası için o tarafla artık ilişkileri minimum seviyede tutacaksınız. Kocanızla da boşanmayacağınıza göre aranızı düzeltin derim. Ama bana o da çok masum görünmedi, tutmasalar dövecekti demişsiniz. Hemen dolduruşa gelip karısını dövmeye kalkıyorsa, bu olayın tekrarlanma ihtimali de var demektir, dikkatli olun.

Barışmışsınız sonuçta kin tutmanın alemi yok. Ayıp etmiş o ayrı tabi. yurt dışında sanırım. çok da boş bırakmayın bence hırslanıp.

Bence de kv çok kötü biri değilmiş mesela benim kv dede cantami karistirip kirli iç çamaşırları mi yikamisti! !

Hatalı davranan eşiniz miş ama geçmiş geçmişte kalmalı sonucta vurmamış :/
Her şeyi unutun ve kv lere fazla gitmeyin

Ben yasadigi rahatsizliklari dile getirmekten cekinen biri degilim şak diye aninda durumu noktalar gerekeni söylerim. Ama kv bunlara hic tepki vermez ve bildigini uygulamaya devam eder. 2 gün daha kalmamin sebebine gelince benim ailem esimin gidecegi tarihi bildigi icin o gitmeden annemlerin yanina gecseydim bir sorun oldugunu anlayip üzüleceklerdu. Sirf ailem bu durumu fark etmesin diye kaldim. Ama hayatimin en zor iki günüydü.. eşime gelince bir daha ayni seyi yaparsa onu bosayacagimin farkinda ki yaparsa kimsenin gözyasina bakmam o yüzden onlarin yaninda bana tavirlari cok daha dikkatli artik.

Benimki de yapti kirli camasirlari attigim makineyi kurcalarken buldum onu..

Geçmişle yaşarsanız elinize hiç birşey geçmez. Hatta bir zaman sonra eşinizi çevrenizi bunaltmaya başlar sağlığınızdan da olursunuz. Eşiniz genel anlamda iyiyse ki hatasınıda anlamış kendinizede onada bir sans verin. Olanları unutmaya çalışın.

Aslinda bu olaydan sonra bana düskunlügü artti desem dogru olur. Ama neye yarar söylediklerini unutmak zor. Özellikle de "neyi kinadiysak basimiza geldi" demesi beni cok incitti.. ona da söyledim gözümden düştün yerlerdesin artik diye..

Barışmışsınız sonuçta kin tutmanın alemi yok. Ayıp etmiş o ayrı tabi. yurt dışında sanırım. çok da boş bırakmayın bence hırslanıp.
Asıl o karısını "boş bırakmasın" şekerim para yollamakla olmuyor o işler.İfritim böyle aman tasmasını sıkı tut,elinden kaçırmamak için çırpın laflarına.İnşallah ben yanlış anlamışımdır mahcup olurum.

Konu sahibine gelince maddi olarak sunulan jestleri bence artık kabul etmeyin bununla affınızı satın alacağını sanmasın.Bir daha bunların yaşanmayacağının garantisini vermesi asıl önemli olan.
Eşinizin şiddeti asla haklı değil ama aşırı tepkisini bir de şöyle yorumlayın, nihayetinde o da ailesinin evinde streslidir,kapının dan diye açıldığı anda karısıyla beraber oluyor olabilirdi bile!kayınvalidenizle yine görüşecekseniz daha az görüşün,evlerinde kalmayın evinize yatılı davet etmeyin.Eşiniz tamamen dolduruşa gelen biri belli ki.

Evet cok stresliydi hem yurt disina gidecek olmanin hem de evimizden baska bir yerde kaliyor olmanin gerginligi vardi ve annenin sahte gözyaslari ust uste gelince bana patladi. Ama bunlar onu hakli cikarmiyor, cikarmayacakta. Maddi jestlere gelince hicbir seyden kısmıyorum garip bi acimasizlik cöktü icime. Önceden bir sey almadan fiyatina bakarfim simdi kasada ögreniyorum. Belki bu da benim terapim oldu bilemiyorum..

Kesinlikle şiddetin haklı gerekçesi olmaz buna katılıyorum.Umarım eşiniz döndüğünde silbaştan saygılı bir ilişkiniz olur yeniden.

Ben olsam onlarin yaninda da ozru dilettirirdim. Aksi halde anlami yok cunku.
Teklif ettim bunu tabi ki ama yapmadi, yapmaz da. Sen de neler söylediginin farkinda misin diyor bana cok hakaret etmisim annesine! Beni zivanadan cikarmasaydin dedim. Ha ne yapti ertesi sabah kahvaltida sacimi oksamalar, anne buna cok aci koymussun benim karim bunu yiyemez falan filanlar..

Eşinizde kendi eşimi gördüm. Annesinin dolduruşlarına gelip her lafı sayıyor,daha sonra çocuk gibi ağlayıp ayaklarıma kapanıyor ve son çare kredi kartlarının limitini artırıyor..Hep böyle oldu bu bizim evliliğimizde. Ben de sizin gibi sinirlendikçe ihtiyacım olmayan şeylere dünya para bayıldım ve sonunda hiçbir şey hallolmadı. En son oturup adam akıllı konuştum. Bizim de bir aile olduğumuzu ve söz konusu bizim evimiz olduğunda annesine artık söz geçirebilmesi gerektiğini söyledim. Duygularımı satın alamayacağını da. Gerçekten uygun bir zamanda konuşunca eşler arasında halledilemeyecek bir sorun olduğunu zannetmiyorum.
Kayınvalide ile farklı şehirlerde yaşıyorsanız işiniz kolay,yokmuş gibi davranın. Belki bayramdan bayrama.

Ayni sehirde yasiyoruz malesef.. bu konuyu yakin bir arkadasimla konustugum da bir cocugunuz oldugunda aile oldugunuzu fark edecek ancak dedi. Bilemiyorum o zaman daha olgunlasir mi ama bu hareketinden sonra zaten uzak olan cocuk fikrini iyice erteledim.

parayla senin gözünümü boyuyo.1 yıl boyunca hiç görüşemicekmisiniz

parayla senin gözünümü boyuyo.1 yıl boyunca hiç görüşemicekmisiniz
Belli periyotlarla geliyor. Gecen ay geldi evimizi teslim aldik esyalarimizi tasidik. Bircok sey eksik olmasina ragmen kv evinde degil kendi evimizde kaldik. Gayet iyiydik 8 ay sonra kendi yatagimizda uyumanin mutlulugunu yasadik. Ufacik bir tartismamiz dahi olmadi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…