annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.

Bari tedavisi bitseydi derken töbe bismillah belki nişana kadar ölür kalır mı demek istedi ki, öyle kötü kalpli olabilir mi acaba

Ben de oyle anladigim icin tiksindim kadindan agzimi acsam sevgilimin yuzune karsi butun sulalesine butun degerlerine dumduz gidecegim o yuzden onunla ayni ortama girmiyorum bugun

Kosa kosa evlenmeyerek cok iyi bir sey yapiyorsunuz. Bence nasil ki evlenmek icin kendinize sure verdiniz, bu isleri cozmek icin de verin. Hemen simdi evet ya da hayir diye bir cevap bulmaniza gerek yok. Zamana yayin. Nisani da erteleyin istiyorsaniz. Az gorusseniz bile goruseceksiniz o kadinla gelecekte, aileniz olacak. Sizin sinirinizi de illa bozacak. Bence bu bir iki yili bunun provasi olarak gorun. Ne kadar gorusmeye ne kadar dayanabiliyorsunuz bakin.

sevgilin annesinin laflarından etkileniyor olsaydı evet ayrılık için yeterli bir sebepti.
ama senin durumunda ilişkinize yazık olur.
sen bir sakin ol evet kadın dangur dungur konuşmuş terbiyesizlik etmiş ve evet evlendiğin takdirde bir şekilde bu kadınla muhattap olacaksın. ama bunu tolere edip edemeyeceğine sen karar vermelisin. sevgilin bu kadınla minumum düzeyde iletişim kurmana değer mi?
şimdi bu sinirle ve üzüntüyle karar vermen sağlıklı olmayabilir. biraz zaman geçsin kendine zaman tanı. bak bakalım olaylar nasıl gelişecek. nisan da nişan da yapsan o imzayı atana kadar vazgeçme özgürlüğün var.

Pek naza niyaza gelemediğini, çabukta carladığını biliyorum artık ben. Ama sevgilin genelde anlayışlı ve yapıcı. Senin öfkenide gayet güzel göğüslüyor. Ben olsam anne faktörü için sırt dönmezdim. Çünkü; adam zaten seninle. Annesi onu doğurdu diye neden sevgilisinden vazgeçmek zorunda kalsın ki? Önemli olan onun tavrı, oda zaten çıkışarak karşılık vermiş.

Bence o tekrar tekrar düşünsün evliliği. Karşısında 3. Kişinin tavırları için kendine küsen bir eş adayı var.
Bu tavır kimseye mutluluk getirmez.

Yapma gozunu seveyim ya, kadin ogluna ustu kapali "bekleseydin belki ölür" demeye getiriyor. Sevgilimi seviyorum ama her insanin hassas oldugu noktalar var, evlenmeye de o kadar istekli degilim su durumda.

Pek naza niyaza gelemediğini, çabukta carladığını biliyorum artık ben. Ama sevgilin genelde anlayışlı ve yapıcı. Senin öfkenide gayet güzel göğüslüyor. Ben olsam anne faktörü için sırt dönmezdim. Çünkü; adam zaten seninle. Annesi onu doğurdu diye neden sevgilisinden vazgeçmek zorunda kalsın ki? Önemli olan onun tavrı, oda zaten çıkışarak karşılık vermiş.

Annesi boyle konusurken sevgilim hep "ya sessiz ol, yassy duymasin bak" dedi. Annesi bu yazdiklarimdan daha ilerisini konusunca "kes artik sesinj ya" dedigi icin girdiler birbirlerine. Oyle aman aman bir tepkisi de olmadi yani.

Annesi çok ayıp etmiş. İkiniz de öğrenci olduğunuz için ailelerden para alıyorsunuz diye düşünüyorum. Bu yüzden evin gelir gider dengesini merak etmesi normal. Ama babanın kazancını ortaya atarak çirkinleştirmiş olayı.

Tek sorun annesiyse ve sevgilin dengeyi sağlayabilecek biriyse bu nedenle ilişkiyi bitirmeye gerek yok. Ama işte erkek çok önemli böyle konularda. Kimi 2 sokak ötedeki annesine sınır çizebilir, kimi dünyanın bir ucundaki annesi yüzünden evliliğini çöp eder.

Nişan ve evlilik sürecinde sık sık muhatap olmak gerekecekse nişanı erteleyin bence. Tedavi devam ederken bir de böyle sorunlarla uğraşmaya gerek yok.
Zaten yaşınız genç, birlikte yaşıyorsunuz sanırım. O yüzden evlilik hayat düzeninizde pek bir şey değiştirmeyecek gibi. Acele etmeye gerek yok bence.

Degilim. 1 abim 2 de kucuk kardesim var.

tamam. bu anneden hiç hoşlanmadım. bi tek çocuk olup ailesinde bolca kanser olmasına rağmen adamı radyasyonla ilgili bir işte çalışmaya teşvik ettiğini bildiğim bir arkadaş var da. dedim adam ölsün de mallarına konayım diye bekliyor herhalde. aynı enerji etkileşimini aldım.

bir diğer diyeceğim armut dibine düşer. annesi böyle bir çakalsa (!) oğlu başka bir tür çakaldır. boynuz kulağı geçer yani. annesi şeytan oğlu melek ayaklarını bırakalım. genelde o anneler akla giriyor seneler içinde bu arada.

ben evlenmenizi doğru bulmuyorum bu adamla. kim ne derse desin içgüdülerim bu yönde. sizi üzdüysem üzgünüm sadece gelecekte daha çok üzülmemeniz için konuştum kendimce.

Annesi boyle konusurken sevgilim hep "ya sessiz ol, yassy duymasin bak" dedi. Annesi bu yazdiklarimdan daha ilerisini konusunca "kes artik sesinj ya" dedigi icin girdiler birbirlerine. Oyle aman aman bir tepkisi de olmadi yani.
Ama bence mizacı bu. Genelde yumuşak kalıyor galiba. Birde orada olayı direk kavgaya taşımak istememiş olabilir. Sonradan konuşup senden habersiz paylamak istemiştir belki. İlişkinin dominant tarafı sensin ve senden çekiniyor gibi hissediyorum ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X