Makyaj Ürünleri Anneniz makyaja kızar mıydı ?Kaç yaşında makyaja başladınız.

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
kaşlarımı 17 yaşımda aldırdım,kavga dövüş Çok üzgünüm çoook
makyaja da 18den sonra sadece kalem çekerek başlamıştm..
hala da cildime cok yüklenmem,ama annem hiç karışmazdı karışmıyor da :1rolleyes:

Benim annem hiç karışmazdı süslenmeme hatta lisedeysen saçlarım kolsetonun aşk aleviydi kendi elleri ile boyuyordu..Lise hazırlıkta göz kalemi parlatıcı sürmeye falan başladım sanırım..Baya süslüyümdür ben lisedeyken de oldukça süslüydüm şimdi yaşlandık saldık kendimizi hey gidi gençlik tatlicadiarzu

Makyaj yapmaya, liseyi bitirdikten sonra göz kalemi ve ruj sürerek başladım.Rujumun rengi vişne çürüğüydü ve dudaklarım dolgun olduğu için annem istemezdi çok dikkat çekiyor diye:)) Kaşlarımı 24 yaşında aldırdım:)Halada , ayda yılda bir aldırırım.Saçlarımı da yine 24 yaşında boyattım galiba :)) Eh napalım bizim zamanımızda böyleydi tatlicadiarzu

makyaj yapmaya hiç özenecek fırsat bulamadım.ilk makyajımı nişanımda kuaförde yaptılar.sinir olmuştum,hala da makyajla pek aram yok.eşim de beni doğal güzelliğimle seviyormuş...bazen özenip süslenmek falan istiyorum ama nedense yapamıyorum...
annem bana hiç kızmazdı makyaj falan yapmazdım ki...
şimdi ise çok kızıyor...makyaj yapmalıymışım...

annem makyaj yapmaz

ancak bana da karışmadı hiç..

ilginçtir ben makyaj yapmaya üniversitede başladımşakkıdı

saçlarımı da ilk üniversite de boyadım 3. sınıftaydım galiba..

lisede tek yaptığım rimel kullanmaktıtatlicadiarzu

yasakkelimeBen de makyaj yapmaya lise bitince başladım ,kaşlarımı da o zaman aldım ,annem bu konuda çok katıydı çok korkardım.Bu nedenledir ki kızıma bu konuda hiç kısıtlama getirmedim zaten kızımda çok süslüdür .Annemin bayağı bir takıntıları vardı ,örneğin 18 yaşına kadar ayıp diye siyah renk giydirmedi,üniversiteye başlayınca ilk işim siyah dar bir bluz almak olmuştu yıllarca hep siyah giydim ,şimdi ise komiktir pembe gibi renklere bayılırım ,ağdaya karşıydı yaptığımı duysa döverdi ,saçlarımı hep sarıya boyatmak istemişimdir saç boyamaya izin vermediği için bir ara siyah yapmıştım böylece hayatım boyunca sarı saçlı olamadım .Bu yüzden çocuklarıma karşı hep çok hoşgörülü oldum ,anneciğim iyiydi hoştu ama böyleydi .benneyaptımki

annemden cok babam cok kızardı makyaja,gizli gizli yapardım

Son düzenleyen: Moderatör:
makyaja 14 yaşında başladım. gizli gizli yapardım
makyaj dediğim gözüme kalem çekmekten ibaretti
kaş almaya 30 yaşında
eskiden erken yaşta kaş almak ayıptı
yani bizim oralarda öyleydi

liseye basladigimda aldim kaslarimi incecikannem cok kzimisti hakliydi
lisenin havasiyla birden kendimi degistirmeye calistim aptal kafam
makyajda yapiyodum ay ne salaltim ya
simdi aklima gelince guluyorum
simdi bile o kadar suslenmiyorum

Lise yıllarımda haftasonları dudak parlatıcısı ve göz kalemi sürerdim.
Kaşlarım zaten ince olduğu için hiç aldırmadım desem yeridir.
Halen de günlük hayatta makyaj yapmayı pek sevmiyorum.
Ancak önemli bir gün olacak da makyaj yapacam..

makyaja lise hazırlıktayken başladım :icecream:
okula makyajla gidiyorum die müdür her sabah kürsüden laf sokardı muhahaha :roflol:
fegat çok zeki çevik ve ahlaklu bi öğrenci oldugumdan ötürü pek öyle uğraşmazdı tatlı sert takılırdı şakkıdı
kaşlarımın doğal hali zaten çok güzeldi ama aptal kafam bi arkadaşımın lafına kanıp aldırdım üni 2. sınıftaykendim sanirim :a015:
annem 14-15 yaşımdan bu yana hergün kızıyo yüzün çift şeritli otobana döncek bırak şu makyaj işlerini die ama dinleyen kim :roflol:

Makyaj malzemelerine çocukken çok meraklıyım.

Teyzemin dolabında beyaz pudrasını bulup yüzüme sürer sonrada görmesinler diye kaçardım.:1rolleyes: Para biriktirir gider kendime ruj alırdım ilkokulda. Annem bişey demezdi de babam çok kızardı. Arkadaşımla gider bi kavanoz krem alır bütün vücudumuza boca ederdik. Böyle yaramazlıklarım vardı.

Kaşlarımı almıyorum.
Şimdiyse meraklı değilim makyaja. Yüzüme hiçbirşey sürmem. Zaten gerek yok.
Maskara ve dudak nemlendiricisi sürerim. Eğer özel bir yere gideceksem de ilave olarak allık ve naturel tonlarda bir far.

Annemin makyaj yapmama kızması mümkün değildi,çünkü kendisi makyaj yapmadan işe gitmezdi.Çok da güzel makyaj yapar bu arada.Ama bendeniz annemden örnek alıp da bi gün dahi ünv.ye makyajlı gitmemişimdir.2 yıldır az da olsa bi allık,bi göz kalemi,özel günlerde de fondöten yetiyor bana.Profesyonel biri yapsa seve seve otururum :))) makyaj yapmayı bilmek önemli.Yoksa onu sür ,bunu sür,kişinin güzelliği de bozuluyor.

İlk kaşlarımı aldırdığımda 20 yaşımdaydım.Üniversiteyi bilem bitirmiştim. :roflol:
Saçlarımı ilk olarak 23 yaşında boyattım..
Makyajı da sanırım lisede veda gecesinde yaptırdım kuaföre. Kendi kendime yaptığım makyajı hiç hatırlamıyorum.
Halen yaptığım tek şey parlatıcı ve maskara kullanmaktır.şakkıdı
Annem hiç bir zaman karışmadı sağolsun..:1hug:

makyaj yapmaya lise son sınıfta dersaneye giderken başladım.oda sade bir parlatıcı..gözlerim hassas olduğu için kalem sürmezdim halada sürmem..şimdi kocaman abla oldum ve makyaj kültürüm hiç değişmedi.bir parlatıcı ve hafiften allık..detaylı makyajı çok nadir(özel bir yemek yada düğün falan..)yaparım..onun içinde annem bu konuya hiç takılmadı ama babam ""kızım sakın kaşlarınla oynama çünkü çok güzel""derdi ama maalesef düğün günümde kaşlarımda alındı...ama ben bir anne olarak kızımın ne parlatıcı ruj nede oje sürmesine dayanamıyorum..herşey yaşında güzel...

daha ufacık çocukluğumdan beri kokoşluk var ruhumda.
annemin pudrasını kolanyayla karıştırıp maske yaparmışım..
bi gün de hiç unutmam 6 yaşında falanım gecenin bi yarısı rüyamda kırmızı oje gördüm uyandırdım babamı gece yarsı ojee ojee diye ağlaya ağlaya.
o zamanlar kozmetikçiler yok makyaj malzemeleri eczanede satılıyo ojeler falan zavallı babacım nöbetçi eczane arayıp bana kırmızının 4 ayrı rengini getirmişti..
hani birini beğenmezsem birini beğenirim diye..
kendimi bildim bileli kırmızı ruj kullanırım.
annem çok katıdır ama takan kim..
kaşlarımı lise 2 de almıştım da kıyamet kopmuştu..
ama bi gün bile bilmem ki okula makyajsız fönsüz gideyim.
göze de batmazdım çünkü fena inek bi öğrenciydim. hala da kokoşum.. ailemin dışında kimse makyajsız görmedi beni daha:hooray:

annem i artik geçtim de anneannem bi felaketti canimm )

çok karistilar hala karisiyorlar. ama allah'tan ki bende hiç oyle makyaja falan heves etmedim yani birazda bos yere kiziyorlardi bana.

okula giderken hiç bir zaman kullanmadim, sadece dugunlerde maskara birazcik ruj tamam...

saçlarimi 20 yasinda falan boyatmaya basladim. pisman da oldum rezil ettim o guzelim saçlari. neyine senin boya rofle bilmem ne...

kaslarimida vallaha kizlar gulmeyin ama geçen sene aldim ilk defa (25 yasinda), ayyy anneannemin annemin kabusu "kas" :-D
sanki alsam bakireligim elden gitmis olacak, ama geçen sene kavga dogus kiyamet derken aldim dayimin oglunun sunneti için, super olmustu (çok kalindi yaaa) simdi iste arada bir aliyorum, makyaj da çok ozel gunlere sakliyorum.

nisanlim da makiyaji hiç sevmez. dogal guzelligim bana yetermis. boyle begeniyor iste...

:-D

kaş aldırmama hiç kızmamıştı. Zaten pek belli de olmuyor. Makyaja ise üzülerek söylüyorum çok erken başladım evde yanlızken yapardım. Kaliteden markadan anlamadığım için o zamanlar cildimi çok bozdum hala sıkıntısını çekmekteyim keşke o yaşta hiç sürmeseydim yüzüme diyorum. O yaşlarım 13-14 dü.

Şimdi ise kalem rimel parlatıcı dışında bir şey sürmüyorum. böyle daha rahat bana göre. Zaman ve özen istiyor çünkü makyaj.

Annem daha çok saçlarımı boyatmama kesmeme kızmıştır ve halen kızar.tatlicadiarzutatlicadiarzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…