Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Benim işim bol. Ben her gün tez yazıp kurslara gidiyorum canım. Dans kursuna kadar aktifim merak etme
Çok irrite etti konu ve cevaplarınız beni. Ne güzel para da bol o zaman, annenizin dairesinden kira beklemenize gerek yok. Evlâdımı geçtim, inşallah ileride ben ölmeden malım hakkında ileri geri konuşan, kira bekleyen at ağızlı bir damadım olmaz.

Sizin iş dediğiniz şeyleri dershane bozması özel üniversitenin kantininde lattesini yudumlayan tüm Pelinsular yapıyor.

Bence kocasına da aşırı bilendi şu an ama ona ağzını açamayacağı için burada boşaltıyor sinirini.
Kıyamam kız yazık üzüldüm şimdi. Aydınlanma yaşadı tabi. İnsanın ölümünü planlayıp miras payını düşünen kocası olması zor. Boşanmak istese boşanamaz da, çocuğu için katlanacak mecburen.

O zaman hicbi mesele yok bana göre. Ben olsam ben de derim bunu eşime ailen cifte standart yapio diye eşim görmüyorsa çünkü aramizda öyle kontes bi ilişki yok her seyi konusuruz. Kendi ailem olunca da bisey diyemem icerlerim. Vermek zorunda değiller ama gelin burda oturun diyorlarsa onu istemedigim zaman da öyle yağma yok cekiolarsa art niyet ve düşüncesizlik ararim. Bunlarin gazina gelip de eşine tavir alma bostan yere. Kendilerine yapilsa on katini der bunlar kocalarinin ailelerine. Burda gururlu magrur kadini oynuolar salla.

Bi de her sey hastaliktan degil ya. Kardesini suclamak icin yazmiyorum asla. Ama hasta diye tum kaynaklar tek birine aktarilmamali diye yaziyorum. Yakınen tanidigim bipolar biri 8 universitesini yarida bırakti en son 9.yu okurken yani hicbir geliri yokken kendi inancli olmadigi halde kapali bi kizla evlendi ramazan sofralarinda oruçlu taklidi falan yapiodu. Kac tane is batirdi ben sayamadim büyük ogullarina hicbisey yapmadilar ama ona yağdırdılar o da bunu kullandi hep, gitti tekelci bile açtı tum ickileri oturup iciodu orda aksama kadar. Abisini zerre dusunmedi hicbi zaman. Hasta diye her istediği yapildi ama o hep tedavileri de yarim birakti. Sonunu hic yazmiyim haberlere falan cikti zaten tüm aileyi maddi manevi bitirdi kendini de yok etti. Vicdan ve karakter de önemli sirf her sey hastalıktan degil yani.

Siz ailenizin hakkında eşinizin ağzına laf vermeye devam edin, acısını ilerde çekeceksiniz. Kendi ağzınızla dedikleriniz daha sonra silah olarak size doğrulunca gelin konuşalım. Ailenize göstermediğiniz hassasiyeti eşinizden beklemeyin, siz ailenizi nereye koyarsanız o da o yere koyar.

Vala ironinin gerçeklere bu kadar benzedigini ilk defa görüyorum :) bence böyle hakikaten de. Güzel anlamissiniz aslinda.. Bi de şunu ekleyelim bence ailesi cevaben, sana şunu şunu yaptik diye kizlarinin yüzüne bi ameliyati bile vuracak kadar hesapci ve tiynetsiz.

Ya konu açmak agzimi actim gelin icine edin mi demek. Boyle bi konuda insan para degil kendisine yapilan tavri o cifte standardi dert eder. Tutturmussunuz bi paragoz paragoz. Neyini anlamiosunuz ailesinin tavrina icerliyor.

Bak ben konu acmadim bunla ilgili ama benim de ailem evlat ayırıyor üstelik hasta olan benim ve bu durum zoruma da gitmiyor ben de yardim ediyorum kardesime bi de üstüne. Ama benim bunu dert etmemem, onlarin evlat ayirdigi gercegini degistirmiyor.

Ben de bu konuşmaların durup dururken değil Büşra'nın para pul meselelerini kaşımasıyla başladığını düşünüyorum. Yine de bir anne baba bunlari dile getirmemeli savunulacak bir tarafı yok ama durup dururken açılacak mevzular değil bunlar. Çocuklarından bu kadar para sakınacak aile, estetik masaflarını baştan karşılamaz zaten.

Konu sahibinin bu kadar tepki almasının sebebi, annesi ve özellikle kardeşi ile ilgili herşeyi eleştirip üsten bakması.
Hiç abla gibi değil de malına mülküne ortak olan gereksiz biri gibi bahsediyor kardeşinden.
Anne baba hadi diyelim ayrım yaptı daha 22 yaşında, hasta olan kardeşin ne günahı var da evlenmesinden, çocuk istemesine kadar herşeyini eleştiriyor.
Küçük görüyor kardeşini her halinden belli.

ya ben çocuğumun detaylı ultrason faturası bir hayli kabarık olunca "oğlum sana bu kadar masraf ettik bak ahanda faturası bu" demek için saklıyım demiştim eşime şakasına, annesi harbisini yapmış.
Belki faturayı saklıyorlardır

Konulara siz yazınca haklı olduğumu kesinlikle anlıyorum. Haklılığımın sağlaması gibi bir şeysiniz. Sizinle aynı fikirde değilsem doğru yoldayımdır

Ben doğruları söyleyince de annesine ve kardeşine üstten bakıyor diyorlar. Halbu ki Allah şahit hepsi doğru. Annem bana alınan ama kardeşime alınmayan montu bile laf etti. Ben de dedim ki ben haftanın 5 günü okula gidiyordum, insan içine çıkıyorum mecburen almam gerekiyordu dedi. Doğru ama kardeşine yapmadık, bak o evde oturuyor dedi. Oturduğu için ihtiyaç duymuyorsunuz yani monta diye sordum..

ay bu da bir garip ya
ben annenizi de anlamadım inanın, olur mu öyle şey yahu.
Belki kardeşiniz de içten içe hep size yatırım yapıldığını düşünüyordur.
Hiç konuşuyor musunuz onunla?

Konulara siz yazınca haklı olduğumu kesinlikle anlıyorum. Haklılığımın sağlaması gibi bir şeysiniz. Sizinle aynı fikirde değilsem doğru yoldayımdır
Şaştım kaldım bak böyle, oldum, kendi ailesinden iğne talep edemeyip kayın aile malı kovalayan damadı müzeye kaldıralım bari ya.

Annesine bipolar bence demişti onu da unutmayalım hayırlı evlat

Şu noktada size katılıyorum bence de Büşra hnm ın sorunu paradan çok yapılan çifte standart.
kızları madem bu kadar kötü durumda cidden 22 yaşında evlenip çocuk yapmasına nasıl izin verirler?
Ben burda en çok suçlu olanın aile ve konu sahibinin kocası olduğunu düşünüyorum. Kıza bütün yaptırdıklarını sayıp dökmüşler insan evladına bunları söyler mi anne babasın sonuçta eşi de üstüne gazlamış ki eşi bence baya sinsi biri konu sahibi de kendini ayrılmış hissediyor. Evde kalınca belli boşluğa düşmüş zaten hamile annesinin üslubu çok yanlış.
İlk başta hasta deyince bende madem öyle normal iki evi vermesi demiştim ama çocuk sahibi olmayı isteyecek kadar sağlıklı bir kadın varken sen okudun o okumadı sana burda oturmadığın ve emrimizin altına girmediğin için cezalandırıyoruz gibi olmuş olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…