Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Yalniz eşin ailenin yanında da böyle net konusuosa sana guvensizliklerinden degil de eşinin potansiyelinden korktuklari icin vermiyor olabilirler :) bugun kira verseler yarin öbür gün kredimizi öde dersiniz ayrilsaniz yarisi damada kalir diye. Evli insanların her türlü maddi konuda kendilerini kotarabilmeleri gerektigini düşünsem de ailelerine de dünyaya sefalet cektirmeye mi getirdiniz bu cocuklari illa sizin göçüp gitmenize mi göz diksin diyesim geliyor çoğu zaman.
Eşim ailemin yanında asla tek kelime etmedi. Sadece kendi aramızda konuştuk. Bizim toplumun çoğunluğunun yaptığı yorumlari burda gördüğüme hiç şaşırmadım. Dediğiniz gibi acıma iç güdüsüyle yaklaşmış nerdeyse hepsi. Bizim geçtiğimiz yoldan geçmeyen bizi anlamayaz elbet

Adalet olsun diye herşeyi ortadan 2 ye mi böleceğiz. İnsanın görece savunmasız olan çocuğunu , öldükten sonra da korumaya çalışması mı sizce adaletsizlik?

Büşra hanım, her zaman her şartta kardeşinin yanında olacağını annesine hissettirseydi, annesi zaten böyle bir koruma güdüsüne girmezdi diye düşünüyorum.

Anne baba çocuğuna yardım eder, etmeli. Ama bu kadar talep görürken (tüm işler önünde sırada bekliyor gibi bir havası var) keyfi için çalışmayan çocukta, aldığı kararların cezasını çekecek. Bak 40’larına yaklaşsa ve çocuk için az zamanı kalsa gene anlayacağım. Ama 27 yaşında ne bu allah aşkına.
Siz okudugnuzu anlamıyorsunuz sanırım hoş değil ablanin böyle yapması diyorum. İyi niyetli değil abla kardeşine diyorum siz hala konsyrsnz. Önce okumayı öğrenin rica ederim.

Babamların iki evi var. Birinde oturuyorlar diğeri kirada, abim evlenirken, ben yıllardır çalıştım, didindim, tek emekli maaşıyla geçim derdi yaşamak istemiyorum bu yaştan sonra, herkes kendi evini tutsun, alsın demişti. En iyisini yaptı bence. Sonra ben evlendim herkes baktı basının çaresine. Annemle babamda rahat rahat yaşıyorlar.

Kimse çocuğuna ev vermek zorunda değil. Bir çocuk ne emeklerle büyüyor, işini gücünü eline alan kendi hayatını kursun bir zahmet. Anne baba canı ister ev verir canı ister vermez.
ben evlenirken ailemin kendi oturduğu hariç 2 evi,4 dükkanı vardı babamın 2 tane zeytinliği bahçesi vs...bize hiçbir şey vermediler :) ablama da bana da...borçsuz evlendirdiler eşyalara yardım ettiler diye şükrediyoruz.
bu arada ablam da yüzde 75 engelli bunu da belirtmek isterim...12 yıllık evli hala ev kredisi ödüyor yazık..

3 mü 😏 biz en üst kattayız 🥴 Kocam bey bizim evimizin üstüne ev olamaz diye en üst katı tercih ettiydi, kimlerle muhattap oluyormuşuz şurada, birinci katta oturanlar bile varmış aramızda 😱 bundan sonra beni alıntılayacak olanlar kat numarasını belirtsin lütfen ona göre cevap vereceğim :KK70:
E bizim ev tek kat ben ne olacagim 😶😶

valla çocuğum var 19 aylık bakıcı bakıyor kimseden de bir şey beklemiyorum...
Herkes sizin şartlarınıza mi sahip bu ülkede? Kaç kadın çocuğuna bakıcı tutabilecek güçte acaba? Parası olan konuşuyor işte. Benim de belki maddi durumum çok iyi ben de tutarım bakıcı, olmazsa da kaynanam bakar en kötü.

Herkes sizin şartlarınıza mi sahip bu ülkede? Kaç kadın çocuğuna bakıcı tutabilecek güçte acaba? Parası olan konuşuyor işte. Benim de belki maddi durumum çok iyi ben de tutarım bakıcı, olmazsa da kaynanam bakar en kötü.
o zaman kardeşinizin hamilelik ihtimali sizi niye bu kadar üzüyor ? bana da gökten zembille inmedi bu şartlar önce kariyerimi oturttum sonra çocuk yaptım 34 yaşında anne oldum...yani önce hamile kalıp sonra bana iş vermezler diye ağlamadım çünkü o şımarıklığı yapacak şansım yoktu.her şeyimi planladım

Eşim ailemin yanında asla tek kelime etmedi. Sadece kendi aramızda konuştuk. Bizim toplumun çoğunluğunun yaptığı yorumlari burda gördüğüme hiç şaşırmadım. Dediğiniz gibi acıma iç güdüsüyle yaklaşmış nerdeyse hepsi. Bizim geçtiğimiz yoldan geçmeyen bizi anlamayaz elbet
Yuzde 61 engeli olan rahmetli kardesim hala yasaydi
Annem ve babam birinden biri olme ihtimaline karsi
tasinmaz bir mulkleri var
Sattiklarinda hepimize birer daire kendilerini de hesapliyorlar
5 daire ayriyeten kardesime de yuklu bir miktar para koyacaklardi hesabina
Birak gelinler yada damat bu konuda yorum yapamazlardi
Hatta benim esim destekledi bile
Buyuk gelinde desteklemisti o zaman
E biz 3 muzde okuduk onun sayesinde tabi ki ayriyeten destek olmalilar bizim icin diyorum
Sizin durumunuz daha farkli
Enisteniz ne is yapiyor
Durum ona gore degisebilir bence

o zaman kardeşinizin hamilelik ihtimali sizi niye bu kadar üzüyor ? bana da gökten zembille inmedi bu şartlar önce kariyerimi oturttum sonra çocuk yaptım 34 yaşında anne oldum...yani önce hamile kalıp sonra bana iş vermezler diye ağlamadım çünkü o şımarıklığı yapacak şansım yoktu.her şeyimi planladım
Beni ihtimali üzmüyor ki ben yaşı daha 22 ve bakacak hali yok diye söylüyorum. Ayrıca sanki sizin kardesinize laf edilmiş gibi ne bu tepkiniz? Ben ağlamıyorum da ahh is bulamiycam eyvah hamile kaldım diye. Çok da iyi yaptım tam istediğim yaşta anne olmak isteyerek. İş her şekilde nasip olur

Yuzde 61 engeli olan rahmetli kardesim hala yasaydi
Annem ve babam birinden biri olme ihtimaline karsi
tasinmaz bir mulkleri var
Sattiklarinda hepimize birer daire kendilerini de hesapliyorlar
5 daire ayriyeten kardesime de yuklu bir miktar para koyacaklardi hesabina
Birak gelinler yada damat bu konuda yorum yapamazlardi
Hatta benim esim destekledi bile
Buyuk gelinde desteklemisti o zaman
E biz 3 muzde okuduk onun sayesinde tabi ki ayriyeten destek olmalilar bizim icin diyorum
Sizin durumunuz daha farkli
Enisteniz ne is yapiyor
Durum ona gore degisebilir bence
İşte insanlar detayları bilmeden yorum yapıyor. Sizin gibi soru sorarak anlamaya çalışmadan direkt atlıyorlar. Bizim toplum böyle cahil (sözüm bilgisizce ve vakti bol issiz gibi yorum yapan diğerlerine)

Beni ihtimali üzmüyor ki ben yaşı daha 22 ve bakacak hali yok diye söylüyorum. Ayrıca sanki sizin kardesinize laf edilmiş gibi ne bu tepkiniz? Ben ağlamıyorum da ahh is bulamiycam eyvah hamile kaldım diye. Çok da iyi yaptım tam istediğim yaşta anne olmak isteyerek. İş her şekilde nasip olur
işsizlik rakamlarından haberiniz yok galiba...Ülkedeki ekonomik kriz falan?? gerçekten sizin iyiliğiniz için söylüyorum biraz olgunlaşın gerçekleri görün...kardeşiniz bipolar olduğu için bebeği olsa zaten depresyona girer yalnız bakamaz...siz de bu kafalarla biraz zor kariyer yaparsınız...
çok iyi yapmışsınız bebek gelince kiraya çıkar bir de işsizlik durumu ,çok bilen kocanızla beraber güzel bir mağduriyet yaşarsınız...

işsizlik rakamlarından haberiniz yok galiba...Ülkedeki ekonomik kriz falan?? gerçekten sizin iyiliğiniz için söylüyorum biraz olgunlaşın gerçekleri görün...kardeşiniz bipolar olduğu için bebeği olsa zaten depresyona girer yalnız bakamaz...siz de bu kafalarla biraz zor kariyer yaparsınız...
çok iyi yapmışsınız bebek gelince kiraya çıkar bir de işsizlik durumu ,çok bilen kocanızla beraber güzel bir mağduriyet yaşarsınız...
Hahaha okey

Sana gelince 30dan once dogurmak lazim kardeşine gelince 22 de bakamaz

X