Annemi anlamakta zorlanıyorum

Bu sizin evliliğiniz konusu dışında genel olarak annenizle ilişkiniz nasıl? Anneniz soğuk biri mi sevecen biri mi
Annem dıştan soguk görünür ama aslında çok sevecen sıcakkanlıdır. Ama kolay kolay kimseyi beğenmez, ilk anda birini sevmediyse mutlaka o insandan bi darbe yemişliğim vardır. Nişanlımı annem benden önce tanıyordu, çok iyi çocuk diye bahsetti ki bana tanışmamı o söyledi, ne olduysa nişan olduktan sonra oldu, öncesinde karşı değildi :KK43:

Anne ahı almam değilmi böyle durumda :KK43: hayır nişanlımda ailemi çok seviyor, annemin böyle düşündüğünü bilmiyor. En iyisi ikna etmeye çalışmamak, çünkü ne desem ters bu kadar kötüyse ben neden görmedim diye bazen düşünüyorum.

yahu neden alasanız.
anneniz sağlıklı düşünmüyor. bir kötü demiş bir bu şehirde olursa olur demiş. kötü insan şehre göre değişmiyor.
siz ikna etmeye çalıştıkça sizin psikolojiniz bozulur.
tekrar söylüyorum yaşınız itibarıyla durum bildirin sadece.
ikna için diyolağa girmeyin. o konuşsun söylesin siz cevap vermeyin bildiğinizi yapın.

Annem dıştan soguk görünür ama aslında çok sevecen sıcakkanlıdır. Ama kolay kolay kimseyi beğenmez, ilk anda birini sevmediyse mutlaka o insandan bi darbe yemişliğim vardır. Nişanlımı annem benden önce tanıyordu, çok iyi çocuk diye bahsetti ki bana tanışmamı o söyledi, ne olduysa nişan olduktan sonra oldu, öncesinde karşı değildi :KK43:

O zmaan anneniz ikizler burcu:)))

Annenizi ikna etmenin bir yolu vardır illaki, üzülmeyin. Belki sizle ilgili değilde kendince sorunları vardır. Menapoz gibi?

Benzer durumları bende yaşadım geçen senelerde.. Benim annem öyle ağır laflar etmiyordu fakat sürekli triplere giriyodu elle tutulur bir sebepleri yokken olumlu yaklaşmıyolardi ve ben çok büyük bir hata yaparak bunları erkek arkadaşıma da anlatıyodum çünkü sürekli soruyodu kendisi, merak ediyordu. Sonuç olarak beni terketti şimdi nişanlı başkasıyla evlenecek. Bir yıldır döktüğüm gözyaşının haddi hesabı yok. Ben, ben olmaktan çıktım. Ailem de biz bsy yapmadık ki hayırlısı buymuş deyip seviniyolar benim üzüntüme. Evladını düşünmek bu değil. Bu bencillik tamamen. Evladı kendini mali gibi görmek hep kendine hizmet ettirmek hep yanında istemek... yani sonuç olarak anneni dinleme diyeceğim nişanlını gerçekten seviyorsan ve ondan eminsen. Senin için biraz yıpratıci olacak bu süreç ama arada dengeyi sağlamaya çalış. Nişanlına annenin yaptıklarını anlatma. Yaşın küçük değil işin gücün var evlenmemen beklemen için bir sebep yok. Senin de bir yuvan olmalı. Ki öncesinde de başından bir nişanlılık geçmiş. Olgun çağlarda bunları atlatmak daha zor oluyo ve bu da olumsuz sonuçlanırsa evlilik sürecini kötü hatirliycaksin yaklaşmak bile istemeyeceksin. Üstüne ailenin sebep oldukları için onlardan da soğuyacaksn ve onlarla yaşamak eziyet olacak sana. Tekrar söylüyorum nişanlından eminsen diren mücadele et. Annenle konuşabilecek sana hak veren akrabaları devreye koy. Şu aşamada seni dinlemeyebilir. Büyükler daha etkili olur. Allah sabır kolaylık versin.

Benzer durumları bende yaşadım geçen senelerde.. Benim annem öyle ağır laflar etmiyordu fakat sürekli triplere giriyodu elle tutulur bir sebepleri yokken olumlu yaklaşmıyolardi ve ben çok büyük bir hata yaparak bunları erkek arkadaşıma da anlatıyodum çünkü sürekli soruyodu kendisi, merak ediyordu. Sonuç olarak beni terketti şimdi nişanlı başkasıyla evlenecek. Bir yıldır döktüğüm gözyaşının haddi hesabı yok. Ben, ben olmaktan çıktım. Ailem de biz bsy yapmadık ki hayırlısı buymuş deyip seviniyolar benim üzüntüme. Evladını düşünmek bu değil. Bu bencillik tamamen. Evladı kendini mali gibi görmek hep kendine hizmet ettirmek hep yanında istemek... yani sonuç olarak anneni dinleme diyeceğim nişanlını gerçekten seviyorsan ve ondan eminsen. Senin için biraz yıpratıci olacak bu süreç ama arada dengeyi sağlamaya çalış. Nişanlına annenin yaptıklarını anlatma. Yaşın küçük değil işin gücün var evlenmemen beklemen için bir sebep yok. Senin de bir yuvan olmalı. Ki öncesinde de başından bir nişanlılık geçmiş. Olgun çağlarda bunları atlatmak daha zor oluyo ve bu da olumsuz sonuçlanırsa evlilik sürecini kötü hatirliycaksin yaklaşmak bile istemeyeceksin. Üstüne ailenin sebep oldukları için onlardan da soğuyacaksn ve onlarla yaşamak eziyet olacak sana. Tekrar söylüyorum nişanlından eminsen diren mücadele et. Annenle konuşabilecek sana hak veren akrabaları devreye koy. Şu aşamada seni dinlemeyebilir. Büyükler daha etkili olur. Allah sabır kolaylık versin.
Çok üzüldüm canım yaşadıklarına, umarım karşına çok daha iyi seni seven biri çıkar. Ben anlatmıyorum, yapım gereği zaten ağzım sıkıdır, bide anlatırsam nişanlım ailemden soğur Suan çok seviyor onları. Annem bunun göstermelik olduğunu düşünsede, olumsuz hiçbir sözü olmadı aileme karşı veya arkalarından. Ben ayrılsam annem çok sevinecek, akrabaları devreye soktum daha kötü oldu. Annem kendi ailesi ve akrabalarından başka kimseyi dinlemez pek, onlarda pek olumlu bakmıyorlar, ama elle tutulur bi sebep yok dediğin gibi. Ben duygularımdan ve nişanlımdan Eminim ama olayın Dini boyutunu düşünüyorum, anne duası almayanlar mutlu olmaz falan diyorlar ya o acıdan korkuyorum :KK43:

yahu neden alasanız.
anneniz sağlıklı düşünmüyor. bir kötü demiş bir bu şehirde olursa olur demiş. kötü insan şehre göre değişmiyor.
siz ikna etmeye çalıştıkça sizin psikolojiniz bozulur.
tekrar söylüyorum yaşınız itibarıyla durum bildirin sadece.
ikna için diyolağa girmeyin. o konuşsun söylesin siz cevap vermeyin bildiğinizi yapın.
Öyle haklısınız ki, çok teşekkür ederim. Öyle yapacağım

O zmaan anneniz ikizler burcu:)))

Annenizi ikna etmenin bir yolu vardır illaki, üzülmeyin. Belki sizle ilgili değilde kendince sorunları vardır. Menapoz gibi?
Annem zaten herşeyi kafasına takan birisi, kova burcu ama ben inanmıyorum kova burcu olduğuna yükseleni ikizler olabilir :)) sıkıntısı olmasada canını sıkacak bişey mutlaka bulur

Annem zaten herşeyi kafasına takan birisi, kova burcu ama ben inanmıyorum kova burcu olduğuna yükseleni ikizler olabilir :)) sıkıntısı olmasada canını sıkacak bişey mutlaka bulur
Bencede yükseleni kesin ikizler:) benim annem ikizler burcu . Bugün izin verdiğine şimdi vermiyorum der:)

Bu ne biçim bir laf ama! Süs köpeğinden bahseder gibi
Ne yani sen çalışmasan (birçok kadın gibi ve gayet doğal) sadece erkek çalışsa seni besliyor mu olacak?
Kusura bakma ama annen çok yanlış düşünüyor.
Evet bencede yanlış düşünüyor. Nişanlımın benim paramdan dolayı birlikte olduğunu sanıyorlar ama işin garibi biz zengin değiliz. Bende öyle çok aman aman kazanmıyorum. Hayat müşterek eğer zorlanırsam bende çalışırım diyorum, ama annem bunu istemiyor. Kaldı ki nişanlım ister çalış ister çalışma senin bileceğin bişey, ben o konuda baskı yapmam, evi geçindirmek bana ait diyor.

Bencede yükseleni kesin ikizler:) benim annem ikizler burcu . Bugün izin verdiğine şimdi vermiyorum der:)
O zaman kesin :)) çünkü bi tanış canım seninde yaşın geldi diyen o şimdi erken daha kimler çıkar karşına diyende o. Çok erken daha millet 35 inde evleniyor diyende o, evde eşyalarımı toplarken bıktım artık 30 yaşında insanın eşyasını toplamaktan, evlenin basıma kaldınız diyende. Neresinden yaklaşsam tersliyor yani

O zaman kesin :)) çünkü bi tanış canım seninde yaşın geldi diyen o şimdi erken daha kimler çıkar karşına diyende o. Çok erken daha millet 35 inde evleniyor diyende o, evde eşyalarımı toplarken bıktım artık 30 yaşında insanın eşyasını toplamaktan, evlenin basıma kaldınız diyende. Neresinden yaklaşsam tersliyor yani
Hımm belki menapozda olabilir. Baya sinirli bir hatun belli:)

"Öffff kendin bilirsin anne" olmalı kuracağın cümle

Ortada bi sorun yokken işini bozmaya çalışıyor
Muhatab alma bence
Gelmek istemiyorsa alışverişe gelmesin mesela
Aramıyorsa aramasın
Yapacak bişey yok, nasıl bi anne ki hakkımı helal etmem bi dah görüşmem vs diye tehdit edebiliyor
Hiç mi sevgisi yok sana ya?
Hem çalışınca elin adamını beslemiyoruz, kendi özgürlüğümüzü kazanıp aile bütçemize destek oluyoruz, biri annene söylesin

"Öffff kendin bilirsin anne" olmalı kuracağın cümle

Ortada bi sorun yokken işini bozmaya çalışıyor
Muhatab alma bence
Gelmek istemiyorsa alışverişe gelmesin mesela
Aramıyorsa aramasın
Yapacak bişey yok, nasıl bi anne ki hakkımı helal etmem bi dah görüşmem vs diye tehdit edebiliyor
Hiç mi sevgisi yok sana ya?
Hem çalışınca elin adamını beslemiyoruz, kendi özgürlüğümüzü kazanıp aile bütçemize destek oluyoruz, biri annene söylesin
Ona göre çok sorun var, aileyi beğenmemiş, o aileden bana aile olmazmış. Benim aileye ihtiyacım yok ki annem babam var ben nişanlımla bi aile kuracağım zaten dedim, kaldıki insanlardan kötü bi laf Yada bişey duymadım. Alışverişe gittik herşeyi bana bıraktılar ne istiyorsan onu al dediler. Neymiş bana sormadan hediye almaları gerekirmiş. Nişan bohçası olması gerekirmiş. Ben böyle şeylere takan biri değilim diyorum, sevgilerini öyle göstermeleri gerekirmiş. Daha neler neler ama somut bişey yok. Yani şu sözünden şu lafından diye bişey yok. Annem öyle hissediyormuş, bende o yüzden duasını almamaktan korkuyorum

Ona göre çok sorun var, aileyi beğenmemiş, o aileden bana aile olmazmış. Benim aileye ihtiyacım yok ki annem babam var ben nişanlımla bi aile kuracağım zaten dedim, kaldıki insanlardan kötü bi laf Yada bişey duymadım. Alışverişe gittik herşeyi bana bıraktılar ne istiyorsan onu al dediler. Neymiş bana sormadan hediye almaları gerekirmiş. Nişan bohçası olması gerekirmiş. Ben böyle şeylere takan biri değilim diyorum, sevgilerini öyle göstermeleri gerekirmiş. Daha neler neler ama somut bişey yok. Yani şu sözünden şu lafından diye bişey yok. Annem öyle hissediyormuş, bende o yüzden duasını almamaktan korkuyorum

İyi de bu kadar ufak şeye takılıyorsa anneni memnun etmek imkansız
Hem değerin çul çaput hediye bohça ile mi ölçülüyor
Tamam mutsuz da olabilirsin bu da mümkün ama yaşamak görmek istiyorsun saygı duymalı

Ya kesin birşeyler söylesin: şunu dediler şunu yaptılar bu sebeple olmaz diye ya da karışmasın bu kadar.

30 yaşındasın arkadaşım
Bu kararı kendin verebilirsin, annen de hayır duası etmezse o onun ayıbı.

Çok üzüldüm canım yaşadıklarına, umarım karşına çok daha iyi seni seven biri çıkar. Ben anlatmıyorum, yapım gereği zaten ağzım sıkıdır, bide anlatırsam nişanlım ailemden soğur Suan çok seviyor onları. Annem bunun göstermelik olduğunu düşünsede, olumsuz hiçbir sözü olmadı aileme karşı veya arkalarından. Ben ayrılsam annem çok sevinecek, akrabaları devreye soktum daha kötü oldu. Annem kendi ailesi ve akrabalarından başka kimseyi dinlemez pek, onlarda pek olumlu bakmıyorlar, ama elle tutulur bi sebep yok dediğin gibi. Ben duygularımdan ve nişanlımdan Eminim ama olayın Dini boyutunu düşünüyorum, anne duası almayanlar mutlu olmaz falan diyorlar ya o acıdan korkuyorum :KK43:
Artık kendimle ilgili hayalim umudum kalmadı yaşadıklarımdan sonra. Sen de benim gibi olma. Benden daha akıllıca davranıyosun bazı noktalarda. Ağzının sıkı olması çok iyi. Fazla dürüstlük iyi değil. Kimse madalya takmıyor sana. Ki bu durumda erkek tarafı da haklı olur annenin dediklerini duysa niye bunları kabul etsin. Kimse bulunmaz hint kumaşı değil. Biz de değiliz. Sanki çok fedakarlık gösteren her hareketi kabul eden daha çok sever gibi gösteriliyor da yok öyle bsy bize yapılsa biz kabul eder miyiz? Anne duası almak konusuna gelince de bizde körü körüne inanmak var sorgulamadan fakat bazı şeyleri sorgulamak lazım. Anne hakkı ödenmez tabiki onlara saygıda sevgide kusur etmemeliyiz ancak anne duası alacağız diye onların haksız oldukları bizi düşünmedikleri noktalarda da sırf duasını almak için her yaptıklarını onaylayamayiz. Öyle olsa o zaman evlenmeyelim ömür boyu ana babamıza hizmet edelim dularini almak için. Evlat hakkı dye de bsy var. Bu dünyaya gelmeyi sen istemedin onlar getirdi seni ve seni büyütüp sana emek vermek de onların görevi.. kırmadan kırılmadan halletmeye çalış zor olacak ama sözü geçen birilerini araya koy. Olmadı rol yap. Seni o kadar düşünüyosa evlenmezsen çok daha kötü olacağını soyle ki bu gerçekten doğru.

İyi de bu kadar ufak şeye takılıyorsa anneni memnun etmek imkansız
Hem değerin çul çaput hediye bohça ile mi ölçülüyor
Tamam mutsuz da olabilirsin bu da mümkün ama yaşamak görmek istiyorsun saygı duymalı

Ya kesin birşeyler söylesin: şunu dediler şunu yaptılar bu sebeple olmaz diye ya da karışmasın bu kadar.

30 yaşındasın arkadaşım
Bu kararı kendin verebilirsin, annen de hayır duası etmezse o onun ayıbı.
Aynennn, bende onu anlatmaya çalışıyorum. Sunu yaptılar, söyle dediler demiyor, kesin öyle yapacaklar çok fena birine benziyor annesi falan felan. Yani bana bi yanlışlarını görsem ayrılırım zaten bile bile lades demem. Annemin en büyük kozu, annesinin istemediği biriyle evlenenlere bak hep mutsuz... düşününce dogru ama bu annemin istemesinden değil, her evlilikte bu risk var dediğin gibi ama anlatamıyorum. Dediğiniz dogru aslında, evladını seven hayır dua zaten eder. Ben hayırsız bi evlat değilim ki hiç kırmadım bugüne kadar

Merhaba Kızlar,

uzun bir aradan sonra yeni konumla, yeni derdimle aranızdayım. Biraz uzun olabilir ama daha öncede buradan aldığım fikirler sayesinde kendime yön verdiğim ve dogru karar verdiğim çok oldu, o yüzden detaylı anlatacağım. Ben yaklaşık 3 aydır nişanlıyım, nişanlımı arkadaşım aracılığıyla tanıdım ve yaklaşık 2 senedir tanışıyoruz. Arada mesafeler olduğundan daha çok telefon ve mesajla görüşebiliyoruz. Baştan beri niyet hep ciddiydi. Tanıştıktan 2 ay sonra ailesini aldı yaşadığımız şehire geldiler tanışmaya. Bizi sorun, araştırın, tanıyın sonra nişan yapalım denildi. Neyse ben emin olamadığımdan biraz uzattık, çokta sorunlar oldu. Ailem bi onay verdi, bi vermedi. Çok gelgitler oldu, nitekim 1 seneyi aşkındır ailemin onayını almak için çaba gösterdik. Sonunda ailem ikna oldu ve nişanı yaptık. Buraya kadar herşey güzel ama sorun annem. Nişanlandığım günden beri git gide artan bi öfke söz konusu. Nişanlımı ben tanımadan annem tanıyordu ve onun onayını alarak hatta o istediği için tanıştım. Annemin öfkesi gün geçtikçe büyüyor ve en son bana tamam dügününe karışmam, evine gelmem sende sakın gelme. Anne duası almıyorsun ve çok pişman olacaksın gibi birsürü laf saydı, söylemediğim çok laf daha saydı. Bende öyle körü körüne evlenmiyorum, 30 yaşındayım mesleğim var, çalışıyorum. Genelde hayatta kararlarımı hep kendim verdim ve şükür pişmanlık duyduğum bişey olmadı. Biliyorum annem üzülmemden korkuyor ama İnanın kızlar ortada olan bişey yok. Yani bana nişanlın şunu dedi dese direk ayrılırım, aile hassasiyetimi en iyi o bilir. Ama annem nişan alışverişinde çok sessizdi, bize hiç nasılsın diye sormadı, kuzenlerinle konuşmamış, amcana şöyle yapmış falan felan. Nişanlım annemi arar sorar, bu kez neden aileden başka kimse aramıyor diye sorun ediyor. Ailesi arayınca telefonlara cevap vermiyor kaç hafta oldu şimdide ben çıkmıyorum diye. Bana soruyorlar kızım aileni aradık diye çok arada kalıyorum, bu kez annem daha öfke doluyor beni sanamı şikayet ediyorlar diye. Daha önce bi nişanlılık yaşadık, bide 2 yıla yakın bi ilişkim oldu. Annem ikisinide begenmemişti, nitekim bende bana uygun olmadıkları için ayrıldım. Şimdi diyor ki buda sana uygun değil benim 6. Hissim kuvvetlidir, o şöyle yapacak böyle yapacak. Bende kimse için emin konuşmam, asla öyle yapmaz demem ama annemin söylediği şeylerle ilgili en ufak bişey sezmedim. Sonra diyor benim yaşadığım şehire gelmeye ikna edersen olur bu iş, hani kötüydü diyorum, yok uzağa vermek istemiyorum ama yanıma gelirseniz onaylarım falan diyor. Kızlar ben annemi düğüne nasıl ikna edeceğim? Hakkımı helal etmem, beni sil deyip duruyor. Birsürü hakaretler beddualar havada uçuşuyor.... bana artık evlen yoksa evde kalacaksın diyordu, şimdide daha erken güzel kızsın kimler gelir daha diyor. Benim yaşımla bi sorunum yok zaten, evlenmek icin evlenmiyorum sevdiğim icin evleniyorum diyorum, öyle birini nasıl sevebilirmişim. Zengin olsa çok yakışıklı tatlı dilli olsa buna kandı diyeceğim ama hiçbiri yok, sen yakacaksın başını deyip duruyor. Kendisi paraya değer veren bir değildir ama sürekli konu oraya geliyor, işte aldığı maaş belli, bende çalışırım diyorum ki çalışıyorum zaten, hayır o gittiğin yerde çalışma, kocanımı besleyeceksin falan.... o kadar çok şey varki, gerçekten sorguluyorum bazen ben mi göremiyorum diye. Babama gelince, başta en çok karşı çıkan oydu ama o Suan nötr. Annem doldurmasa ki ona kıyamaz babam, bana kendin karar ver, eğer aklıma takılan sorunlar okursa işinden çıkamadığın paylaşırsın ama sen akıllısın kendin ne yapacagını bilirsin diyor. Ama annemle nasıl başa çıkacağım bilmiyorum, üzülmesin diyede kimse ses etmiyor haklısın diyoruz
Benim annem aynen böyle davrandı,düğün masraflarına katkıda bulunmak istemediği için,evlilik sonrası böyle davranmaya devam etti ona maaşımdan vereyim diye,iki yıl bi dargın bi barışık ama yogun sekilde gergin gecti sonra diğer iki yıl bayram dahil aramadım küstüm,evine gitmedim,ama kuruş para vermedim,beni kaybettiğini anlayınca ancak aklı başına geldi,benimle barışmak için araya sülaleyi soktu,şuan normaliz,beş yılda atlattık bu durumu,sizdeki sebebi siz biliyosunuzdur bence iyş düşünün.

Artık kendimle ilgili hayalim umudum kalmadı yaşadıklarımdan sonra. Sen de benim gibi olma. Benden daha akıllıca davranıyosun bazı noktalarda. Ağzının sıkı olması çok iyi. Fazla dürüstlük iyi değil. Kimse madalya takmıyor sana. Ki bu durumda erkek tarafı da haklı olur annenin dediklerini duysa niye bunları kabul etsin. Kimse bulunmaz hint kumaşı değil. Biz de değiliz. Sanki çok fedakarlık gösteren her hareketi kabul eden daha çok sever gibi gösteriliyor da yok öyle bsy bize yapılsa biz kabul eder miyiz? Anne duası almak konusuna gelince de bizde körü körüne inanmak var sorgulamadan fakat bazı şeyleri sorgulamak lazım. Anne hakkı ödenmez tabiki onlara saygıda sevgide kusur etmemeliyiz ancak anne duası alacağız diye onların haksız oldukları bizi düşünmedikleri noktalarda da sırf duasını almak için her yaptıklarını onaylayamayiz. Öyle olsa o zaman evlenmeyelim ömür boyu ana babamıza hizmet edelim dularini almak için. Evlat hakkı dye de bsy var. Bu dünyaya gelmeyi sen istemedin onlar getirdi seni ve seni büyütüp sana emek vermek de onların görevi.. kırmadan kırılmadan halletmeye çalış zor olacak ama sözü geçen birilerini araya koy. Olmadı rol yap. Seni o kadar düşünüyosa evlenmezsen çok daha kötü olacağını soyle ki bu gerçekten doğru.
Cok haklısın, ben şimdiye kadar annemi hiç kırmadım, kırmamda zaten. Bu konuda ısrar edince onu çiğnediğimi düşünüyor. İşte falanca söyle dedi, hayatcokgarip çok akıllı bi kız ama bu hatayı nasıl yaptı diyor akrabalar dedi. Diyorum nesi var peki, hala takmış hediye almamışlar nişanda, millet neler neler alıyormuş, beni sevse alırlarmış. Sevgi maddiyatla ölçülmez bunu oda iyi biliyor, söyleyince, bilmiyorum içime sinmeyen bişeyler var, hep kötü rüya görüyorum senin sonun iyi değil diyor. Bırakta bunu yaşayarak ben göreyim diyorum, hayatın mahvolduktan sonra ne anlamı var falan diyor

X