Annem..

Sizi yaralamaktan canınızı acıtmaktan çekinmeyen annenizin her söylediğini deliliğe vurun bence, zalimce gelecek anneye böyle denir mi denecek ama herkes doğurabilse de anne olamıyor, sizin anneniz de doğurabilen ama anne olamayan birisi, o yüzden bana anne olmadın birkaç sene kızıma baktın diye çıkar için görüştüğümü düşünüyorsan dilediğin gibi düşün, senin sözlerinin ben de bir hükmü yok dersiniz.

Görüşünce sizi bu kadar yaralayan biriyle de artık görüşmeyin, anneniz nasıl bir insan ki evladından reddi miras yapmasını istiyor🤷‍♀️ zaten sağken reddi miras olmuyor mirastan feragat yapılabiliyor ama bu feragat yalnızca sizi bağlayıcı, mirastan feragat da yapsanız reddi miras da yapsanız sizin hakkınız çocuğunuza geçiyor anneannenin yasal mirasçısı oluyor, siz yine de yapmayın ama bu bilgi de aklınızın bir köşesinde kalsın, anneannesi torununun da miras hakkı olmayacağını sansın.
Mune Mune abla seni seviyorum iyi ki bu konuya yorumunu yaptın 🌺 konu sahibi bence çok güçlü bir kadınsın ❤️ geçecek bu zamanlar,bugün hissettiğin duyguları bu kadar güçlü hissetmeyeceksin bi gün,her şey ama her şey dilediğin gibi olsun

Miras ve mal paylaşımları gibi maddi konular tamamen soğuk mantık mevzularidir. Asla kişisel algılamayın alinmayin kirilmayin ve gaza gelmeyin . Bugün bin TL hicbirsey ama biri sizin yerinize bin TL tutarinda faturanızı odese bir hafif ferahlarsiniz değil mi ? Kendinize bu kötülüğü katiyyen yapmayın miras hakkı hem yaratıcının hem kanunun size verdiği haktır anne baba ucundan dahi karışamaz. Size kocaman sarıldım üzülmeyin 🌹
Ek olarak mirastan feragat ivazli ( size mal verip sizi aradan çıkartarak ) yapılırsa kızınız mal alamaz ama ivazsız ( size mal vermeden feragat ederseniz ) miras hakkı kızınıza geçer .

X