Annem yardımcı olmuyor. Yatılı yaşlı misafir. Ben ne yapmalıyım?

Hayat sadece şu andan ibaret değil ki… Şu an yaşadığın zorluklar gelecek de yaşayacağın güzellikler için vesile olacak. Yaşlı insanlara bakıyorsun, iyi ve sorumluluk sahibisin.
Annen dilerim seni üzdüğünü erken fark eder. Bu hususta yapılan yanlışları ve duygularını söylemeni öneririm. Babasıyla annesini de muhtemel para için yanına aldı. Allah onlara da merhamet versin. Senin için de güzel kapılar açılsın inşallah

İsyerindeki arkadaşımn dehb oldugunu düşünüyorum. Size hep negatif taraflarını soylemisler. Pozitif tarafi da var is hayatinda basarili oluyorlar. Mesleki anlamda cabuk öğrenip hizli ve dogru karr verip uyguluyorlar. Sizinde basarili olacaginiza eminim.

Madem sizde olan farkliligin farkindalarmis bi zahmet doktora goturselermis. Anne babanız cok hatali. 4 cocuk dunyaya getirmek maharet degil. Dunyaya getirdiginle ilgilenmek onemli olan.

Annenize attiginiz mesaji okudum, aynen oyle deyip geçmiş. Yazik

Evet 36 yaşında dehbliyim çalıştığım kurumun tarihinde performans değerlendirmesinde maksimum 10 kişi üstün performans almıştır biri de ben oldum her gün işe geç kalmama rağmen. Manyak gibi konsantre olup aşırı iyi iş çıkarabiliyoruz zaman zaman.

Anneannenle dedenin maaşı varmi? Bakıcı tutmak daha iyi olacak sanırım bu şekilde olmaz nereye kadar. Annen sana güvenip çağırmış gibi duruyor

Yalnız dert gibi dert ha. Üzüldüm sana konu sahibi kardeşim. Güzel bir disiplin oturt güzel calis kütüphaneye git güzel bir okul kazan git kardeşim. Bu günler geçecek genceciksin daha merak etme.

Benimde is hayatinda gordugum en iyi performans o kisiye ait. Durumlara pozitif yanindan bakmak lazım bence

Ya kusura bakmayın ama linçlensem de bunu söylemek zorunda hissediyorum. Muhafazakar ailelerin çoğu çocuklarını hizmetçi gibi görüyorlar. Çocuk kendini düşündüğü zaman da bencil, asi hatta dinsiz damgası bile yiyor. Etrafımda ne kadar muhafazakar aile tanıyorsam hepsinin kız çocuklarının inanılmaz sorumlulukları var.
Konu sahibi kardeşim sen de sonuç ne olursa olsun önce kendini düşün ve bi an önce o evden kurtulmaya bak.
Annen 4 çocuk yapana kadar çalışsaydı. Yaşanacak zorlukları sen telafi etmek zorunda değilsin. Kardeşlerine destek olmanı bi noktaya kadar anlayabilirim ama anneanne, dede, yemek işleri asla senin görevin değil.
Bu hayat tarzı sana da ders olsun. Dehbliyim diye kendini avutma. Muhafazakar bi ailede yetiştiğin için muhtemelen hedefin ne okursan oku sonunda evlenip çocuk çoluğa karışmaktır. İlerde çocuklarına böyle bi hayat yaşatmak ister misin bunu düşün.
Ben de senelerdir anksiyeteliyim. Üniversite sınavlarına hazırlanırken yakalandım bu illete. Evet kesinlikle yaşam kalitesini düşüren hastalıklar sana hak veriyorum ama engel değil.
Aslında öğrenmen gereken çok kıymetli şeyler yaşıyorsun hayatının en güzel günlerinde maalesef.Annenin mal sahini olabilmek için çocuk çoluğa karıştıktan sonra eşine destek olması büyük hata. En başından olmalıydı. Hatta çocuk olmadan bu adım atılmalıydı.
Diğer kardeşler varken büyüklerin sorumluluğunu alıp çocuklarının düzenini bozması çok büyük hata.
Senin hafızlık vs diyerek okula ara vermen büyük hata. Keşke önce eline diplomanı alsaydın. Veya hafızlığa devam edip oradan gelir elde etmeye çalışsaydın.
Hayatını yargılamamak istemem kırıcı olduysam kusura bakma ama lütttfen bundan sonra önce kendini düşün. Senin durumunda en kısa kurtuluş yolu hangisiyse ona koşmak gerekir diye düşünüyorum. Üniversite hayalin varsa bence şimdilik askıya al çünkü muhtemelen borçları vs bahane edip göndermeyecekler. Evde ciddi iş yükü alıyorsun seni kaybetmek istemezler. O yüzden ortaöğretim KPSS hazırlanıp farklı il tercih etmen gerek diye düşünüyorum. Uzaklaşmazsan maddi kazancına da konarlar. Evet durumun çok zor Allah yardımcın olsun ama bi an önce harekete geçmek senin elinde.

Bu aile büyüklerinin gelirleri yok mu?
Dede,babaanne emekli mi?
Evleri kendilerinin mi?
Şayet gelirleri varsa,ev kendilerininse bence evlerine gitmeliler,günlük birini alabilirler,evi temizler,yemeklerini yedirir.
Sizin sorumluluğunuz değil bu yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…