Annem ve mal ayrımı

Birde anne dediğiniz kadının evindeymişsiniz pes!!!!
Vah gidene.........

Bununla ilgili geçmişte olan hakkınızı alamadığınız için kardeşlerinizle birleşip bir hukukçuya danışın bence.Reşit olmadığınız için anne istediği gibi at koşturmuş bence burdan yürümeye çalışın bu daha çözülebilir gibi geldi hak kaybınız var çünkü.Anneannenizin vereceği mal içinde mantıklı düşünüyorsunuz ama anneniz vermez,ondan şuan hak alamazsınız.Bence eski olayın üzerine gidin,bu mal kaçırma gibi olaylarda yasal süre olmadığına göre,ilk olay daha çözülebilir o yüzden o kanaldan sıkıştırın.Birlik olup geçmişe dönük hakkınızı alabilirseniz anneniz sinir olabilir ama yarın öbür gün hakkınızı yemeye kalkarsa başına geleceği görmüş olur.Ayrıca yargılamak için demiyorum ama yerinizde olsam annenizle ve onun gibi düşünen kimseyle görüşmem.

O evi satcaklarmış emlakçıda hatta.Payımı verin dedim vermezlerse kesinlikle uğraşıcam bende.2 gün önce onun tartışması oldu üvey babam dediki hadi annen o evden sana pay versin satılırken anneni boşamıyomuyum dedi şaka gibi gerçekten neymiş oda masraf yapmış santrafiş almış beton döktürmüş tel gerdirmiş eve düşen yıldırım bu adam tam olarak bu.sonra annemle tartıştılar tabi.anneme bakınca derin üzüntü yaşıyorum nasıl bir anne bunu yapar bize pay düşücek diye korkusu yüzüne yansıyor bana bakışları nefret dolu

Aldığı evi satışa çıkarttılar Almanya’dan ev almak için sağolsun kocası çok akıllı 21 senedir burdan ev alamadı yine babamdan kalma biyeri satıp almak için çabalıyorlar şimdi.Bana payımı vereceksin dedim yani devletten aldığı o parayı verecek eğerki vermezse kesinlikle bırakmicam peşini çünkü yeter artık evliliğimede yansıyor eşim bana kızıyor hasta olucaksın boşver allaha havale et diyor konuşma muhattap olma diyor

Hakkınızı alırken de kazık atmamalarına dikkat edin güncel ederi için iyi bir araştırma yapın ve hak kaybınız olmasın.İstediğiniz paydan düşük vermek istiyorlarsa hukuksal olarak çözün hiç yüz göz olmayın.Ben payımı belirler söyler, paramı alıp bir daha selam vermezdim Günün sonunda herkes yaşattığını yaşar,eşi annenize bir gün sağlam kazık atarsa oturup o ağlasın.Eşiniz haklı alın payınızı iletişimi kesin.

Ve gerçekten hiçbirşey yapmadı annem bana küçüktüm giysi almak istese suratını asardı bana git bu evden gurur yokmu sende derdi daha 13 yaşındaydım..okumadım düğünüm yapılmadı tam tersi ben evde ev işi yaptım kız kardeşime baktım (ortak çocukları) öz kardeşim gibi seviyorum kendiside çok dürüsttür bana diyor babamın yüzüne bakarken nasıl utanmıyor ben utanıyorum onun yerine lütfen hemen dönme Türkiye’ye beni bırakma diye hıçkırıklara boğuldu beni bunlarla bırakma diye..tartışmadan sonra eşime bilet aldırmıştım ertesi güne oda acenta yanlışlık yapmış iptal oldu neyseki dönücem inşallah az kaldı

Evet kesinlikle öyle yapıcam ne ise onu verecek ve muhattap olmak istemiyorum üzüntülüyüm sadece keşke çocuklarını düşünen bir anne olsaydı ben çocuğuma baktıkça içim eriyor benim annemde bizim hakkımızı savunan bir anne olsaydı

Son kez bekliyorum eğerki bu satılan yerden hakkımı vermezse bende kardeşlerimle ona acımicam üzgünüm..kısa sürede satılacak alıcısı var vericem diyor bekliyorum bakalım..bu yer içinde malesef hiçbirşey yapamıyoruz anneanne üzerinde tapu diye..

Arsa, ev, miras, cart curt konularına odaklanamadım, adamın kahrından ölmesi sebebiyle.
Kadın da aldattığı adamla evlenmiş. Giden gitmiş vah ki ne vah.
Evet gerçekten kahroldu çok kalleşce davrandılar ve babam altın kalpli bi insandı çocuklarını düşünen helalinden çalışan bir adamdı..ve yalan değil hep terstim annemle hep babamı korudugum için evin sevilmeyeniydim o yüzden bana hep der annem kinlisin bize diye az şeyler yaşatmadı bize

Konu uzarsa aranızda eminim daha ağır cümleler de kurulur , kalbin annene asla düzelmez

Arsa, ev, miras, cart curt konularına odaklanamadım, adamın kahrından ölmesi sebebiyle.
Kadın da aldattığı adamla evlenmiş. Giden gitmiş vah ki ne vah.
Evet gerçekten kahroldu çok kalleşce davrandılar ve babam altın kalpli bi insandı çocuklarını düşünen helalinden çalışan bir adamdı..ve yalan değil hep terstim annemle hep babamı korudugum için evin sevilmeyeniydim o yüzden bana hep der annem kinlisin bize diye az şeyler ya
Konu uzarsa aranızda eminim daha ağır cümleler de kurulur , kalbin annene asla düzelmez
evet öylede oldu bende oda çok ağır konuştuk birbirimize yüzüne bile bakmıyorum

Rabbim tez zamanda hayırlısını nasip etsin kardeşlerin ve senin için

Babanıza çok üzüldüm.
Tam bir gitmiş ağalar paşalar itlere kalmış köşeler durumu olmuş.
Alabildiğiniz hakkınızı alın gecmiste küçük yaşta olmaniz sebebiyle babanizdan kalan mirası annenizin üzerine gecirdigiyle ilgili davada açın yapabilirseniz.
Ve artık annenize selam dahi vermeyin

boşandıktan sonra baba öldüyse, anne nasıl o evi satıyor..yaşınız küçük olduğundan sizin mirası o mu yönetmiş, annenin payı olmaması lazım o evde..anneannenin üzerine olan arsaya gelince, nine ölünce mirasçısı tüm çocuklarına kalacak,dedeniz de öldüyse tabii..anneniz tek çocuk mu

Açılmıyor malasef.
Hemen hemen aynisi eşim yaşadi/yaşıyor.
Babasi, eşim 15 yaşındayken, vefat etmiş. KV dünya mali ikinci kocasıyla çatır çatır yemiş.
4 tane daire, 1 müstakil ev ve bir şirketi!!
KVnin cebinde kuruş kalmayınca adam toz olmuş.
Ben sonlarına denk geldim. Kendim avukatim zaten ama miras işlerinin ehli olan arkadaşlarda soğuk su içmesini önerdi. Üstüne birde yaşlılık durumunda (KV nin doğru düzgün geliri yok) eşim annesine maddi yardimda bulunmak zorunda. Evlatliktan çıkmak mümkün olsa eşim ilk davayi açan kişi olurdu.

Çok üzücü bir durum çocuğun hakkını annesi korumayıp böyle elin adamlarına yedirecekse insan kime güvenecek. Bari dava açma hakkı olmalı çocuğun ne güzel çocuk diye merhametine kaldığı kişi hakkını yiyor, hakkını arayamıyorsun bile. Allah annenin de hayırlısını versin bu durumda yoksa çocukların hakkını koruyacak bir kurum yok o zaman.

bence hakli değilsin.
sonucta ilk zaman annen ustune alsaydi yine ilk evliliginden cocuklarina da hak dusecekti.
ayrica "babamin aldigi altinlar" diye bir sey yok. altin kadinindir. yani onlar annenin altini ve tabii ki çocuklarının hepsinin hakkı var.
bence haddin olmayan şeyde hssap kitap yapip insanlarin tepkisini cekme,üzülüyorsan
uc kuruslik arsa siz 4ü öz allah bilir kac kardessiniz. ustelik annen daha yasiyor. karari o verir.
ama boyle bir sey yapsa diger cocuklarinin nefretini kazanabilir. kendine yar olmayacak bir arsa icin (sonucta satip yemeyecek..o ölesiye duracak kosede bir yerde) neden cocuklariyla papaz olsun ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…