Annem neden böyle

eelliff

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
53
14
18
selam kızlar buraya hep yazıyorum yazmamın nedenide hep annem, sizden bir çözüm istemiyorum sadece içimi dökmek istiyorum çünkü bu konuları yakın çevreme anlatasım gelmiyor her neyse 17 yaşındayım iki de kardeşim var 4 5 yaşlarında annem kardeşlerim doğduktan sonra çok değişti her anlamda. Kardeşlerimi daha 1 yaşındayken bile dövdüğünü hatırlıyorum yine o zamanlar daha iyiydi annem şuansa bilmiyorum gerçekten aşırı değişti sabah kalkıyorum durduk yere ağza alınmayacak laflar ediyor. Daha bu sabah yaşandı, dün günü birlik tatile gitmiştim akşam geldiğimde duşumu aldım yattım haliyle duşta çamaşırlarım kalmış toplamamıştım eşyaları yorgundum ve anneminse tavırları çok iyiydi hiç bir sorunumuz yoktu dün akşam. Neyse işte sabah uyuyorum bağırma sesleri duyunca uyandım, neden çamaşırlarım ordaymış, orosxpuymuşum, neden çantamda su şişesi varmış, Allah belamı versinmiş vs vs bakın bunlar benim için normal sözler her zaman söylediği için ha daha beter dediği' şeylerde var yazmak istemiyorum şuan. neyse işte haliyle bir şey demedim tamam anne dedim uzatmadım çünkü ben cevap vermeye başlayınca daha beter oluyor kızlar. Komşuların bile kapımızı çalmışlığı vardır annemin bağırışları yüzünden. Babamı soracak olursanız babam annemin bu hallerini biliyor kaç kere annemi aldı karşısına konuştu sonuç yine olumsuz, annem ilaçta kullanıyordu bu siniri yüzünden e o da olumsuz. Yani artık duymamazlıktan gelmekten başka çaremiz kalmadı, ben kendime değil de kardeşlerime üzülüyorum içim parçalanıyor gerçekten. öyle işte kızlar içimi dökmüş oldum teşekkür ederim

Anneniz 1 yaş arayla iki çocuk doğurmuş, büyük ihtimalle yoruluyordur ve sabrı kalmamıştır. Tabi ki bu durum çocuklarını dövmesini, bağırmasını haklı çıkarmaz. Kardeşlerin doğduktan sonra değişti dediğin için bu yorumu yapıyorum. Destek olan kimse yoksa çocuklar, ev işleri, yemek, bulaşık kendine vakit ayıramıyordur. Bu da insanı sabırsız ve sinirli yapar. Belki linç yiyeceğim ama ev işlerinde annene yardım etmeni, işin ucundan tutmanı tavsiye ederim. Bazı işleri annenin elinden alıp yapabilirsin, sofrayı kaldırırken anne sen otur ben yaparım diyip sofrayı kaldırıp bir kahve yapabilirsin. Bunlar küçük şeyler ama anneni mutlu eder.

Yorumumu değiştiriyorum önceki konularını gördüm, annen normal değil, Allah yardımcınız olsun. Okuluna odaklanıp iyi bir üniversite kazanmaya bak, kardeşlerin için ne yapılabilir bilmiyorum. Eğer onlara şiddet uyguluyorsa videoya çekip sosyal medyada bu konuda destek olan kişilere gönder. Cezasını çeksin.

60 yaşına gelince ona acıyan 1 tane bile evladı olmayınca da çevreye dert yanar. İnşallah beter olsun. Kesinlikle acımıyorum böylelerine. O çocukları 1 yaşında döven anneye başka da yorumum yok. Beter olsun

Belli ki annenin sinirleri çok yıpranmış ve psikolojisi bozulmaya doğru ilerliyor. Ne diyorsa kulaklarını tıka bence. Onun kardeşlerine yapamadığı anneliği sen yap. En azından büyüyene kadar. Yazık günah.

Teşekkür ederim yani sonuçta annem oyle bir sey asla yapamam ne olursa olsun yapacak bir şey yok

Annemin yaptıgı seyleri kesinlikle dogru bulmuyorum ama ne olursa olsun annem. dertleşince falan zamanında babanın yaptıkları beni bu hale soktu vesaire dedi bilemiyorum yani annem sonuçta öyle demesek yinede

Kuzum benim ya ben senin eski konularına da baktım da cidden kıyamadım size. Eğer elinden gelirse annenin psikolojik tedavi alması için ( en kötü devlette psikiyatri bir antidepresan bir şey yazsın) randevu ayarlasan olur mu acaba ? Annenle aranızın iyi olduğu nadir anlardan birinde yakalayıp, olayı duygusala sürükleyip işte anam da canım anam seni şöyle böyle seviyoruz ama çok sinirlisin biz de üzülüyoruz gel birlikte bir şu doktora gidelim gibi konuşsan :') Valla bilemedim başka ne yapabilirsin. Sen de küçüksün sende bile travma bırakıyor bunlar ki o küçük kardeşlerine hepten yazık.

Teşekkür ederim yani sonuçta annem oyle bir sey asla yapamam ne olursa olsun yapacak bir şey yok
Annen bir yetişkin seni ve kardeşlerini koruması gereken kişi, kardeşlerin ise korunmaya muhtaç sen kendini savunabilirsin bir şekilde ama onlar henüz küçük. Empati yapacak isen kardeşlerinle yap. Ki sonradan değişti diyorsun, sen onların yaşındayken onların yaşadıklarını yaşamadın.

Annemin yaptıgı seyleri kesinlikle dogru bulmuyorum ama ne olursa olsun annem. dertleşince falan zamanında babanın yaptıkları beni bu hale soktu vesaire dedi bilemiyorum yani annem sonuçta öyle demesek yinede
Sen sonuçta annem diyebilirsin çünkü senin zamanında sana şiddet uygulamamış sonradan değişmiş. Babanın yaptıkları her ne olursa olsun 1 yaşındaki çocuklarına el kaldırmasını gerektirmez. Kardeşlerinle empati yap diyen arkadaşa katılıyorum. Kardeşlerine çok üzüldüm. Böyle anneye ölse 1 damla su vermem kusura bakma yorum sormuşsun yorumum budur kendi doğurduğu bebekleri dövene!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…