5 senedir katlanılan hayat.

Yahu çocuğum sen akılsız mısın mis gibi İşin gücün varmış İzmir'de lojistik firmaları gırla Ben de İzmir'de yaşıyorum
Aç davanı Al darp raporunu uzaklaştırma kararını da çıkart zaten evinde kira değilmiş ailen de yardım eder eşek gibi de nafakanı öder o pislik herif
Ayrıca çok utanıyorum demekle olmuyor kalkacaksın O zaman ayağa
Şu an seni hem dövmek istiyorum hem de inanılmaz derecede üzülüyorum çünkü Yaşın çok küçük kim bilir ne travmalar yaşadın ne dayaklar yedin de üniversite mezunu bir kadın olarak kendini bu kadar kötü ifade ediyorsun
Nerede oturuyorsun kız sen bir dövdüreyim o kocanı😊
İzmir’de oturuyoruz. Teşekkür ederim. Ben telefon kullanmıyorum. Oğlumdan gün içinde pek vakit bulamıyorum. Belki o yüzden devrik cümleler kuruyorum. Eşimin ailesi genel olarak hep kendi bildiklerini doğru görürler, eşime de bu geçmiş. İsterse cümle alem onu dövsün yine de eşim bana küstüğü, surat astığı için diyerek cümleye başlar.

İzmir’de oturuyoruz. Teşekkür ederim. Ben telefon kullanmıyorum. Oğlumdan gün içinde pek vakit bulamıyorum. Belki o yüzden devrik cümleler kuruyorum. Eşimin ailesi genel olarak hep kendi bildiklerini doğru görürler, eşime de bu geçmiş. İsterse cümle alem onu dövsün yine de eşim bana küstüğü, surat astığı için diyerek cümleye başlar.
Şiddetin hele de çocuğun maruz kaldığı sürekliliği olan bu şiddetin hiçbir bahanesi olamaz. Lütfen boşan, umarım mutlu olursun çocuğunla

Bak burada bunca kişi seni tanımıyor etmiyor Ama herkes Kızdıysa Demek ki bir yerlerde yanlış yapıyorsun öyle değil mi?
Akıllı ol güzel çocuğum bu hayata bir kere geliyorsun anlıyorum yaşın küçük anlıyorum Manipüle oldun Ama artık öyle veya böyle annesin
doğru annelik senin sandığın gibi dayak yediğin ve hatta çocuğunun dayak yediği evde çocuğunu büyütmek değildir
Birazcık Cesaretli ol ve yarın ilk işin ailene yaşadıklarını anlatmak olsun ama öyle üstünkörü değil en ince ayrıntısına varana kadar anlat..ardından aynı gün aç davanı hatta gel yaz buraya
Ailen 1 yıl kadar sana destek çıksa yeter O esnada da yine drama Queenlik yapıp Aman aileme yük oluyorum triplerine girme otur çocuğunu büyüt
Allah yardımcın olsun ne diyeyim

Ay seni bide ben duvara çarpıp kendine getirmek istiyorum şuan. Benim eşim çocuğumun yanında bana vurmayı bırak, böyle bir şeyi aklından geçirdiğini hissetsem o eli bi tarafına sokarım.
Bunuda kendimden önce çocuğum için yaparım.
26 yaşındasın ve yok varisim var yok yıllarım bilemem ne. Ebesinin şeyi. Annem babam bana ev alır demişsin bide. Ee gitsene neyi bekliyorsun? Çocuğuna yazık ya, hiç mi acımıyorsun o şiddet ortamında büyütmeye.
Baba zaten bi halt değilmiş üstüne birde senin düşünce tarzına bak. Çocuğu boşanan diğer ailelerin çocuğu gibi olur muş muş muş.
Beni daha çok sinirlendiren bir konu olmamıştı gerçekten ya pes!

Benim de bir oğlum var. İnan bana oğlumun yanında bana şiddet gösterip onu buna tanık edecek adamı olduğu yere gömerim. Canımın yanmasını gözüm görmez çünkü orada söz konusu benim evladımdır. Çocuğunuzu seviyorsanız bu döngüyü kırmanız gerekiyor. Yok anneme babama yük olurum, yok artık benim evim olmuyor geçin bunları. Hiçbir çocuk bunları yaşamayı hak etmiyor. Gerçekten çocuğunuzu dediğiniz gibi çok seviyorsanız kurtarın onu da kendinizi de.

Şu an bile iş arıyorum. Bulduğum gibi başlayacağım. Boşanmayı çok kuruyorum kafamda hatta anaokuluna yazdıracağım, kalan 3 ay annem bakacak ve eminim ki eşim sadece bir kaç saat görmekle yetinecek çünkü kayınvalidem asla bakmaz. Eltimle aynı evde kalıyorlar onun oğluna bakıyor
Kayınvalide bakmasın zaten. Bilemeyiz tabi ama sonuçta eşiniz de onun yetiştirdiği bir çocuktu

Bu durumu yaşadığında boşananlara ne oluyor çok merak ediyorum. Kaldı ki boşansam bile, ayağımdaki varisler, kireçlenmeler, çalışmadan geçen seneler, kırışıklıklarım, ve ilk bekarlığım geri gelmeyecek. Olay bu zaten benim için
Yediğiniz dayaklardan herhalde, muhakeme yeteneğiniz kaybolmuş. Acil destek almanız lazım.

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 yaşında oğlumdan başka kimsem yok. Arkadaşım yok, kardeşim yok, bir annem bir de babam var ama onlara da bunları anlatamam. Bu tür konuları sizden başkasına anlatamam. Konu konu derdimi anlatacağım elimden geldiğince. Eşimle 5 yıllık evliyim, 3 yaşında benden ve babasından bile akıllı dünya güzeli bir oğlum var. Babası 2,5 sene öncesinde bana el kaldırmaya başladı. Seçim zamanı kılıçtaroğlu İzmir mitingi yaptığı zaman ilk büyük dayağımı yedim, hemde konağın göbeğinde. Birileri polisi aramıştı sanırım polis bile gelmişti. Evet dövdüm beni alın götürün falan demişti. Benim eşim beni lafta çok sever ama boşanma konusu geçse hemen beni def eder, bir keresinde davaya kadar girmiştik ben ağlamıştım boşanmak istemediğimi söylemiştim ç. O zaman oğlumuz daha 1,5 yaşında olduğu için hakim bizi boşamamıştı. 26 yaşıma geldim ve eski ben’e hesap veremez hale geldim. 1,5 sene önce işten ayrıldım oğluma bakabilmek için. Ne kendimi geliştirdim ne de boşandım. Sadece artık birini sevmeden de nasıl aynı evde yaşanır öğrendim. Sürekli benim küsüp mutsuz olduğunu söylüyor. Öyle değilim sadece değiştim ve mutlu olmam için hiçbir sebebim kalmadı. Ha sorsanız kötü biri mi değil elbet , eee 7/24 beni dövecek hali yokya. O kendini en iyisi bilir ve hep beni kötüler. Benim küslüklerim yüzünden psikolojisinin bozulduğunu söylüyor. Artık bardağı taşıran son damlam bayramda kayınvalidemde iken oldu. O banyodaydı oğlumun kakası gelmişti lazımlığa oturtturdum bekliyorum. Banyodan çıktı, ben de bir hışımla ona sinirlendim, çünkü kayınvalidemdeyken ben aşırı yoruluyorum, kayınvalidem ile aram iyi, ben bana o kadar şey yaptılar hiç sesimi çıkarmadım çıkarmam çünkü umrumda değil, eşim beni sevsin saysın yeter. Neyse yorgunluğumun siniri ile sesimi yükselttim ama bağırmadım, abilendim diyelim. Benim sınırım var artık yeter dedim. Bana bir bağırdı oğlumla ikimiz kalakaldık. Duvara falan vurdu sonra geldi kafama bir vurdu o hızla benim kafamda oğluma çarptı. Babasının sümüğü olan oğlum o gün ilk defa anne hadi gidelim burda durmayalım dedi çekti beni kolumdan. O gün tamam dedim. Bu adam benim senelerimi harcadı, ve artık benim bir umudum kalmadı diye.

accessdenied accessdenied bu konuya ciddi ciddi uzulmus olamazsin ya :KK43:

Bu durumu yaşadığında boşananlara ne oluyor çok merak ediyorum. Kaldı ki boşansam bile, ayağımdaki varisler, kireçlenmeler, çalışmadan geçen seneler, kırışıklıklarım, ve ilk bekarlığım geri gelmeyecek. Olay bu zaten benim için
Çocuğun hayatını falan kurtarmış olacaksın ya hani…

Bunun bir kurgu olduğuna ve hiç bir kadının, kadınlık onurunu ve yavrusunun güvenliğini bu denli hiçe sayamayacağına inanmak istiyorum.

Babasının sümüğü ne demek? İğrenç 🤢

Bir de troll de, olsa kurgu da olsa ya da gerçek dertli de olsa paragraf ve noktalama kullansalar…

İlk kez benim de birisini evire çevire dövesim geldi verdiği cevapları okudukça.
Üniversite arkadaşları ne dermiş boşandığını duyunca… derdini seveyim bu mu yani en büyük sorun?
Kafasına vurulmaktan Travmatik Beyin Hasarı geçirdiğini düşünüyorum yoksa insan çocuğunun yanında dövülmekten zevk alırmış gibi hala ayrılmam boşanmam diyemez ya

38 yaşındayım bebeğimi kaybettim ve biraz realist olalım ki bu saatten sonra bebek sahibi olmam da çok zor hatta imkansız

Gayet realist bir insan olarak olarak ifade edeyim ki şu anki yaşınızdan sonraki yaşlarda gebe kalıp anne olan salt kendi ailemde üç kadın, elde üç bebek/çocuk var, dördüncü yolda. Ailemdeki kadınlardan biri ve yanı sıra halen aynı ofiste çalıştığım bir iş arkadaşım bekârken siz yaşlarda yumurtalarını dondurmuşlardı, 40'tan sonra gebe kaldılar.

Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir gelecek dilerim.

Son düzenleme:
Yahu siz iyi misiniz? Kadınların kendini düşürdüğü konuma ben çok sinirleniyorum. Size kötüsünüz diyemem sizi tanımıyorum. Fakat dayak yiyen buna rağmen kocam da kocam diyen çocuğunun önünde şiddet gören ama yine de kocasız kalmaktan vazgeçemeyen bir kadına saygı duyamam. Konuyu ne diye açtınız ne demeliydik? Kocasız sakın kalmayın dayak da yeseniz kocanız başınızda çok şanslısınız mı diyelim? Yarın sizi kapının önüne koyduğunda da gideceğiniz yer ailenizin yanı hanımefendi. En azından gururunuzla çekin gidin şimdi. Dediğim gibi küçücük çocuğun şahit olduğu şeylere çok üzüldüm sadece. Kocanızın evinde ailenizin yanından daha rahat ettiğinizi düşünmeniz de gülünç ağzınızı açıp sinirlenme hakkınız bile yok kafanıza darbe alıyorsunuz karşılığında. Yazık çok yazık.
troll resmen. 5 yılda kireçleme vs olmuş.

Ahahahahhahagag. Ben de yarın istifa edeceğim çünkü yüzümde birkaç kırışıklık var. Bu çalışmam için büyük engelmiş, yeni öğrendim. valla boşanınca gençliğine fiziken dönen görmedim ama ruhen gördüm.

Kırışıklıkların paragrafın gidişatını bozdu.

Bir de sizin yörede filan mı kullanılıyor bu ifade . Babasının sümüğü nedir oğlunuza yakistirdiginiz şey bu mu

Emin olun öyle biri değil. Kendini seviyor, hayatını seviyor. Ben bu gün boşansam desem annemlere o götürüp bırakır
Nereye götürüyor yahu, ev benim, boşanırsam ailem ev de alır yazdınız. Kusura bakmayın da kurban psikolojisini pek bir sevmişsiniz. Kendi evim olacak, olmasa bile ailem arkamda durup ev bark verecek ama ben çocuğumla ikimizi kafa kafaya tokuşturacak adam için boşamayın bizi yaa diye mahkemede yalvarıcam ha! Keşke biri karı-koca sizi şikayet etse de çocuğunuz huzurlu sakin güven dolu bir ortama verilse. Bari anne babanız baksın büyütsün çocuğunuzu, siz de kopamadığınız kocanızdan dayakları yiyip oturun. 3 yaşında çocuk babasından korkup anne gidelim buradan diyor ama annesi babasız büyütemem diyor. Nasıl yüzüne bakıyorsunuz çocuğun? Size vurmasından geçtim, vurmanın şiddetiyle çocuğa gidiyor darbe.

26 yaşında kireçlenme kırışıklık nasıl oluyor? Bu adam pat diye yarın ölse ne yapacaksınız? Kocasının vurduğu yerde gül biten kadınlara bir şey diyemem, yetişkin kazık kadar olmuşlar ama el kadar çocuklarını o ortamda zorla tutan kadınlardan nefret ediyorum. Hep 3 yaşında bebek kalacak sanıyorsunuz, okula gitmeyecek arkadaş çevresi olmayacak zorbalanmayacak değil mi? Çocuğunuz sorun travma yaşayacak ve bundan siz sorumlu olacaksınız, şimdiden bilin bunu. Adamlar kaçmasın diye çocuk yapmalar yetmiyor, adamlar kaçmasın diye çocukların önünde dayak bile yeniyor. Kocası batsın, gebersin.

26 yaşındasın. Kendine gel. Ayağındaki varisi, krişiģi eşin yapmadı! Kendine çeki düzen ver.

troll resmen. 5 yılda kireçleme vs olmuş.

Olur. Haraketsizlikten :)

21 yaşinda krala kelle yetiştirir gibi evlenmiş. Peşine pırt çocuk.

Birde dünya şampiyonu kadini kiskaniyorum yazmış.
Dünya şampiyonunu kiskanana kadar dişarda çiçek satan ablanin bile daha düzgün bir kariyeri olduğunun farkında değil.

X