Sadece çok özledim. 😥

Seni çok özledim annem. Hiç bitmeyecek hiç dinmeyecek bi özlem gibi geliyor ama bir gün bitecek. Zamanını bilmemek mi beni bu kadar üzüyor ah bilmiyorum. O gülüşünü kıkırdamanı falan o kadar özledim ki. İçimin acısı hiç bitmiyor. Hani zaman geçince alışacaktım alışamıyorum. Ablanla teselli bulmaya çalışıyorum ama olmuyor.

Daha hiç anne dememiştin bana, demediğin daha mı iyiydi 😥

Ahh canım bebeğim bi gün örümcekten düşmüştün o gün nasıl korkmuştum ama hiç bişey olmamıştı çok şükür. O gün kaldırdım örümceği yine düşersen diye. Ah bilsem annem o yediğinide atardım evden, hiç alır mıydım. Galiba ağzıma hiç bir zaman kaju alamıcam.

Canım benim güzel oğlum ağlamam seni üzmesin nolursun ben sadece özlemden ağlıyorum. Her hareketini o kadar özledim ki. Sabah uyandığında ablanı uyandırmak için beşiğinde bilerek ses çıkarmanı, benim seni kucaklayıp içeri götürmeme rağmen sürüne sürüne ablanın kapısına gidip kapıya vurmanı, banyonun kapısı açıldığı zaman nerde olursan ol koşa koşa banyoya girmeni çalışmanı. Ahh canımın içi bi defa seni uyutmuştum da bizde ablanla tv izliyorduk hava kararmıştı ışık açmamıştık. Sonra bi ses duydum tıkır tıkır kalktım geldim meğer uyanmışın da karanlıkta mutfağa sürünerek gelip dolabın içindeki çöpü kurcalıyorsun. Ahh benim çiçeğim o gün kilit taktım dolaba..hala duruyor ama kimse kurcalamıyor çöpü annem.

Bi defa da ben evi süpürürken sürekli fişi çekiyordun ahh çiçeğim benim sinirlenmiştim sana üst üste yapınca affet beni annem. Keşke demek istemiyorum ama olsan da yine çeksen çeksen dursan sesimi çıkarırsam ne olayım.

Ahh benim güzel oğlum baban işten gelince nasılda koşardın kapıya hemen kucağına çıkardın. Ablana bişey alıp sana almazsa ağlardın. Bilmezdikki senin de yiyeceğini. Sonra sana da almaya başladı da nasıl gülerdin her gördüğünde kıkır kıkır. Cennetimin kuşu seni çok özledim.

Ablan yastığı alıp tv karşısına geçer meyve suyu içerdi sende isterdin. Biberona koyardım da yanına yatardın hemen. Canımın içi..😥

Bazı şeyler anı oluyor annen bu beni üzüyor.

Hele çok küçükken gece boyu hiç uyumamıştın da sabaha kadar ayağımdaydın bırakınca ağlardın. Uykusuzluk ya bende sıkılmıştım bu durumdan. Ah annem hiç bi uykusuzluk o kadar güzel değilmiş meğer.

Hep sana deli oğlan derdim, nasıl bi meteymişsin derdim. Ahh annem nasıl güzel bi meteymişsin meğer.

Sevdiğin şarkı çıkınca kafayı sallayarak oynardın. Tatlı şeylere bayılırdın. Çok saçma ama yumurta yemediğin zaman reçele batırır verirdim yerdin. Canım bebeğim ne çok özledim seni ahh..

Evimizde geçireceğin son geceyi hissettin mi ki uyuyamadın gece gece dolaştın durdun evin içinde. Annem bilsem oynatırdım ben seni uyu diye beklemezdim. Bilemedim kurban olduğum son uykun olduğunu bilemedim.

Cennete uçacağın gün alnındaki terleri sildim bilemedim son günümüz olduğunu. Elini tuttmuğum son gün. Boynundan öptüğüm son gün. Ahh ciğer parem bilemedim annem. Bilsem hiç ayrılır mıydım o hastaneden.

Uyanır uyanmaz camın önüne oturmanı o kadar özledim ki. Az mı fotoğraf çektim orda.

Annemmm kedinin tüyü bile bana seni hatırlatıyor. Ahh güzel metem bir gün buluşcaz. Amma bugün amma yarın. Elbet buluşcaz annem. Seni çok ama çok seviyorum

Oğluma bi fatiha okuyun olur mu. Ciğer parem her fatihada gülümsesin. Ben onu dualarla uyuturdum. Nurlar içinde uyu küçük kuşum. Deli oğlum benim 🕊️
Ağlayarak okudum duamı.. Allah sabırlar versin size.

Kız mahvettin beni acını içimde hissettim duaya ihtiyacı yokki metenin o cennette annesini babasını bekliyor çok zor bir sınav ama Allah herkese bu imtihanı vermez evlat acısı herkese nasip olmazmış . Allah'ım sana dayanma gücü versin İnşallah. Geçmeyecek bir acı ama Rabb'im gönlüne ferahlık versin 😢 isyan etme hiç ne olur sabret ki cennette oğluna kavusabilin 😢 ölüm son değil ki başlangıç asıl ebedi ve güzel dünya orada dünyada ki pisliklerin hiçbirini görmeyecek tertemiz bir melek gönderdin 😔

Gözlerimden yaş aka aka okudum 😔 Teselli edebileceğim sözüm yok maalesef. Allahım size sabır versin ablasına uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin inşAllah 🤲🏻

Allah size sabır versin, cennette kavuştursun. Kızınız için yaşamaya devam etmek, mutlu olmak zorundasınız. Kendinizi bırakmadınız ve çok güzel tevekkül ettiniz hatırlıyorum. Belki bize uzak geliyor ama hayat çok kısa ve bir gün bitiyor. Cennette sizi bekliyor olacak.

Kız mahvettin beni acını içimde hissettim duaya ihtiyacı yokki metenin o cennette annesini babasını bekliyor çok zor bir sınav ama Allah herkese bu imtihanı vermez evlat acısı herkese nasip olmazmış . Allah'ım sana dayanma gücü versin İnşallah. Geçmeyecek bir acı ama Rabb'im gönlüne ferahlık versin 😢 isyan etme hiç ne olur sabret ki cennette oğluna kavusabilin 😢 ölüm son değil ki başlangıç asıl ebedi ve güzel dünya orada dünyada ki pisliklerin hiçbirini görmeyecek tertemiz bir melek gönderdin 😔
Hocanın biri siz ardından dua okudukça mertebesi yükselecek, zaten cennette diye okumayı bırakmayın demişti. Doğru söylüyorsun hepimizin gideceği yer orası inşallah yanlış kelimeler kullanıp isyan edecek cümleler kurmamışımdır ve kurmam da inşaallah ama işte sadece özlemek insanı çok üzüyor:KK43:

Ağlayarak okudum duamı.. Allah sabırlar versin size.
Allah razı olsun 😥
Gözlerimden yaş aka aka okudum 😔 Teselli edebileceğim sözüm yok maalesef. Allahım size sabır versin ablasına uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin inşAllah 🤲🏻
Aminn inşallah inşallah Allah razı olsun
Allah zorunuzu kolaylaştırsın. İnsanın kolaylaştırabileceği bir zorluk değil bu maalesef :KK43:
Malesef :KK43:

Allah size sabır versin, cennette kavuştursun. Kızınız için yaşamaya devam etmek, mutlu olmak zorundasınız. Kendinizi bırakmadınız ve çok güzel tevekkül ettiniz hatırlıyorum. Belki bize uzak geliyor ama hayat çok kısa ve bir gün bitiyor. Cennette sizi bekliyor olacak.
İnşallah gerçekten güzel sabretmişimdir. İnşallah Allah razı olsun

Hocanın biri siz ardından dua okudukça mertebesi yükselecek, zaten cennette diye okumayı bırakmayın demişti. Doğru söylüyorsun hepimizin gideceği yer orası inşallah yanlış kelimeler kullanıp isyan edecek cümleler kurmamışımdır ve kurmam da inşaallah ama işte sadece özlemek insanı çok üzüyor:KK43:
Özlemez olunur mu canım benim Peygamberimiz bile ağlamış evlat kayıplarından sonra Metin olmaya çalış sabretmeye çalış annesi ölene öksüz babası ölene yetim demişler ama evladı ölene hiçbir kelime bulunmamış Rabbim imtihanın en büyüğünü verdi umarım bu sınavdan da geçebilirsin Allah istemezse olmazdı benim çocuğum aylarca kuveznde yattı bir dünya enfeksiyon geçirdi Doktorlar kesinlikle ölecek dediler kimlik bile çıkarmayın dediler ama şu an hastalıkları olsa da hayatta yani öldürmeyen Allah öldürmüyor ama ekmeği suyu kesildiği zaman bir insanın ne yaparsan yap önüne geçemiyorsun 😢

Özlemez olunur mu canım benim Peygamberimiz bile ağlamış evlat kayıplarından sonra Metin olmaya çalış sabretmeye çalış annesi ölene öksüz babası ölene yetim demişler ama evladı ölene hiçbir kelime bulunmamış Rabbim imtihanın en büyüğünü verdi umarım bu sınavdan da geçebilirsin Allah istemezse olmazdı benim çocuğum aylarca kuveznde yattı bir dünya enfeksiyon geçirdi Doktorlar kesinlikle ölecek dediler kimlik bile çıkarmayın dediler ama şu an hastalıkları olsa da hayatta yani öldürmeyen Allah öldürmüyor ama ekmeği suyu kesildiği zaman bir insanın ne yaparsan yap önüne geçemiyorsun 😢
Öyle gerçekten. Allahım idrak ederek yaşamayı nasip eylesin hepimize. Allahım evladına sağlıklı uzun ömürler versin

Meteciğine ben de okudum.
Bir gün böyle evladını kaybeden bir anneyle konuşmuştum. Üzerinden 3 4 sene geçmiş olmalı kaybedeli. Bebekkenki anılarını bile dün yaşanmış gibi anlatıyordu.
Hepsi aklınızda mi gerçekten diye sordum. Her saniyesi aklımda hiç unutmadım ki dedi.
Evlat sevmek çok güzel bir şey. Burada ya da değil ama çok güzel.

Meteciğine ben de okudum.
Bir gün böyle evladını kaybeden bir anneyle konuşmuştum. Üzerinden 3 4 sene geçmiş olmalı kaybedeli. Bebekkenki anılarını bile dün yaşanmış gibi anlatıyordu.
Hepsi aklınızda mi gerçekten diye sordum. Her saniyesi aklımda hiç unutmadım ki dedi.
Evlat sevmek çok güzel bir şey. Burada ya da değil ama çok güzel.
Unutamaz bence de insan. Ama anı olarak kalması bir miktar üzüyor. Ne diyelim yalan dünyanın zor imtihanları. İnşallah kurban olduğum Allah'ım orada evlat sevgisini yaşatacak inşallah. Layık olalım inşallah

Allah sabır versin. Okudum, okudum da cennet kuşunun duaya ihtiyacı yok ki☹️
Yukarda bi arkadaşa da söylemiştim. Cennette diye ardından okumaktan vazgeçme dedi hoca. Sen okudukça onun orda mertebesi artacak dedi. İnşallah. Netice de bir tek cennet yokki 🤗

X