Annem evlatliktan reddetti arkadaşlar

Benim annemde canı sıkılınca bana ve eliliğime sarıyor. bu kadar olmasa da benzer kelimeleri bana da kullandığı oldu.

inan artık zerre kafama takmıyorum. Aradığında havadan sudan konuşuyorum. O konuşmaya başladığında telefon kenarda kendisi konusuyor konuşuyor ben işlerimi yapıyorum.

Günün sonunda kapımı kapatıyorum ve eşimle çocuğumla kalıyorum.

Bende insanım bende anneyim bakmakla zorunlu olduğum küçücük evladım var.

Annemde olsa herkes bir yere kadar.

Anneni aramaman hatta onu yok sayman lazım. Manipülatif anne modeli, eziklemekten hakaretten zevk alıyor. Ruh sağlığını korumak için uzak dur. Bu modelin bedduası da tutmaz için rahat olsun. Belli ki senin huzurun var ve o bunu çekemiyor

Bu ay evde eşim yoktu çalışmadığım günler ara sıra arıyodum. Beni mi yagliyorsun evine cagirmiyorsun kuru kuruya arıyorsun dedi .Bugün de beni engellemiş

Bu ay evde eşim yoktu çalışmadığım günler ara sıra arıyodum. Beni mi yagliyorsun evine cagirmiyorsun kuru kuruya arıyorsun dedi .Bugün de beni engellemiş
Bak şunruh halini çok iyi anlıyorum. Profilim açık, ah anne ah diye bir konum var, oku ne yaşadığımı gör. Her şeye rağmen bilinçaltımızdaki kutsal anneyi yıkmak çok zor bizim için. Sana tavsiyem psikolojik destek alman. Özellikle mdr ve şema terapi eğitimi olan birini bulmaya çalış. Ben bu kış almak zorunda kaldım. Ruh halim vucuduma zarar vermeye başlamıştı artık. İnan bana dünyam değişti, artık anne ve babama daha sağlıklı gözlerle bakıyorum. Buna gerçekten çok ihtiyacın var. O senin onu 'anne' gördüğün kadar seni 'evlat' görmüyor. Sadece aşağılayabileceği insanlara ihtiyacı var. Yanına da bu yüzden gelecek, kardeşler mesafe koymuş, adamı evden atmış, yeni hedefi sensin aşağılanma sırası sende, senin evinde sana ve kocana eziyet edecek. Aklın varsa arama, konuşma ve sakın ÇAĞIRMA. Kendi evinde köpek muamelesi görmemelisin, izin verme buna

Beni aradığında neden cagirmiyorsun biz bile anamızı atmadık baktık halangil bile 10 sene bakti yatalak annesine sen pislikmissin deyip durdu

Beni aradığında neden cagirmiyorsun biz bile anamızı atmadık baktık halangil bile 10 sene bakti yatalak annesine sen pislikmissin deyip durdu
Sen de yatalak kalırsan dışarı atacak değiliz korkma, hala zehrini son hız akıtabildiğine göre henüz taş gibisin şimdilik lüzum yok deyin.

Sen diyor kayinvalide koymak istemiyorsun diyor onlar 2 hafta kaldı gönderdin diyor
Bak git terapi al, ağır manipülasyon altındasın. Ben bu kulvardan geçtim. Gelince ne yapacak. Onu beğenmedim, bunu beceremedin, kocan bana surat yaptı, o bardak neden orada, senden karı olmaz, bunu da koca diye aldın.... bak evliliğinden olursun, bu kadın huzur vermeye ya da bulmaya gelmiyor. Sizi birbirinize düşürüp gidecek. Sen anan diye çekersin ama elin adamı senin kadar sabretmez, kocan şehir dışındayken gelsin gitsin en azından, bu kadını sen çekiyorsun diye o da çekmesin. 'Bana hoşgeldin demedi' diye kıyamet koparmak elde çiçeklerle gönül almak zorunda bırakmak nedir ya, hangi valide sultan bu senin anan

Onada sinir oluyor kocan yokken çağırıyorsun zaten o varken de gelemiyoruz diyor her şeye bahanesi var

Onada sinir oluyor kocan yokken çağırıyorsun zaten o varken de gelemiyoruz diyor her şeye bahanesi var
Bak annen de olsa bu kadının her şeyine tahammül etmek zorunda değilsin. Ne hissettiğini biliyorum. O büyütmüş ben de her şeyine dayanmalıyım diyorsun ama asıl gerçek o değil. Kimse kimseyi doğurdu diye bunları yapamaz. Mücadele etme, kapat telefonu gitsin. Ve gerçekten TERAPİ AL bu kadın hasta ruhlu, kocan varken çağırdığında da adamı aşağılayıp sana kötüleyecek. Aptal olma, bu eziyeti çekme. Ben senin geçtiğin yoldan geçtim. 41 yaşındayım, çekirdek ailemi korumak dengeyi sağlamak için çok çabaladım ama annemi hayatımdan dışlamadan huzur bulmak kısmet olmadı. Abla tavsiyesi dinle, sen gönlünü hoş etmeye çalıştıkça dozu arttırıyor anla artık bunun sonu yok, manyak o

Gerçekten bütün derdi sizinle vakit geçirmek olsa eşinizin olmayışını sıkıntı yapmazdı, huzuru bozulmasın yuvası yıkılmasın kızımın durduk yere diye bunu kendi isterdi zaten. Kadının bunlarda gözü yok, dünyaya huzur bozmaya hastalık yaymaya gelmiş. İstediğiniz kalıba girmeyecek işte, o tatlı tonton annelerden olmayacak şu saatten sonra, kabullenin kendinizi yıpratmayın. Beklentide kaldıkça kaynaklarınızı boşa harcarsınız. Sonlandırın beklentiyi, kaynaklarınızı daha faydalı yola aktarın, bakın nasıl rahatlayacaksınız.

Telefonda arıyorum Ahmet varkende aramıyorsun diyor zaten tartışma çıkarıyor cidden memnun olmuyor dediğiniz gibi takmamak gerekiyor

Telefonda arıyorum Ahmet varkende aramıyorsun diyor zaten tartışma çıkarıyor cidden memnun olmuyor dediğiniz gibi takmamak gerekiyor
Ha şöyle kendine gel, sana orospu diyen insanın gönlünü hoş tutmak için çabalamaya ne gerek var

Bu toplumda normalde kız evlada çok kaynanmaz, onun kocası vardır çünkü, tepesi atarsa getirir kızlarını kapının önüne koyar. Ama annenizin derdi o değil. Kimse yüz vermiyor herkesten tersoyu yemiş, en kullanışlı oyuncağını geri istiyor şimdi. Boşanırsanız içine içine göbeciği atar, eline düşeceksiniz sonuçta evire çevire oynayabileceği oyuncağı olacak.

Sizin annenizde bu şekilde mi

annelerimiz zamanında cok zor şartlar altında büyümüş (çoğunluğumuzun) travma, sevgisizlik, eğitimsizlik derken erken yaşta evlilik maddi zorluklar altında eş,cocuk kayınvalide sorunları sonra ciddi ciddi psikolojik yönden yıpranmışlar.

bizleri özellikle ilk evlatlarından bunların acısını cıkarmaya calısıyorlar. ama üzgünüm ona da dediğim gibi yaşım olmuş 36 hiç kimseyi çekemicem. YETER.

KENDİM İÇİN YAŞICAM

Başarabildiyseniz ne mutlu. Annem küçük çocuğum var ve ona muhtaç olduğumu biliyor. İyice kapris yapıyor. Boşanma aşamasındayım zor günler geçiriyorum. Bu durumu kullanıyor. Öl dedi bana. Evliliğimi paramı kıskanıyorsun dedi. Yine de aradım aylar sonra. Telefonu açmadı

Neden evliliğini kiskancaksiniz ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…