ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

Yahu kadın başınızı bir sapıkla belaya sokmuş. Nişan bozmuş, boşatmış.
Daha kötü ne olabilir, eşinizi boğması mı?

Eşiniz neden part time çalışmıyor? siz doğum yapınca geçiminiz nasıl sağlanacak? bir sayfada okudum bugün bir bebeğin masrafı öyle az bir para tutmuyor nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz? annenizin huyunu biliyorsunuz neden 1 ay kalmayı kabul ettiniz?
ev de ne tadilat varsa var gidin taşının

önceki evliliğim ben başka şehirde olmama rağmen anneme iyi davranmıyor diye bitti. Ona da ağza alınmayacak laflar etti. Nişanlım da ona tahammül edemediğini söylemişti. Eşim sorumsuz değil, biz bu zorlukları bilerek evlendik. Başta 1.5 sene okuyacaktı ama Sivil Havacılık yönetmeliği gereği okul ona 2 seçenek sundu. İstersen 1.5 senede bitir okulu ama lisans almak için 17 tane sınavın 1000er dolarlık ücretini kendin ödersin ya da 4 sene okursun sınavları okul içinde yaparız dediler. O da 4 seneyi tercih etti. 4 sene okuması da beklediğimiz bir şey değildi.

Ben doğum iznine ayrılacağım kv gelecek doğum iznim bitince işe geri döneceğim. Bir süre böyle zorluk çekecektik bunu biliyorduk ama ben annemin bizi bu kadar zorlayacağını bilmiyordum.

anneniz katı olabilir ama eşinizide hiç hafife almayın eşinizde yatmayı versin gurursuz insandan hayır gelmez öğrenciyim diyip sizi kullanmasına izin vermeyin
Annemle yüz göz olmamak için yatmış ama bu kadar batacağını o da düşünememiş. Şimdi benimle beraber kalkıp okula gidiyor dersi olmasa da sırf laf yememek için.

Eşyalar nerede

Yani bir aylık kiradan tasarruf edelim diye bu tarz annenin evinde kalınır mı

Anneanne babaanne vs varsa onlara gidin hatta arkadaş vs de olur iki üç gün
Annemin bir anı bir anını tutmadığı için bebek de gelecek ne kadar kötü olabilir ki dedim. eşime de söylemiş aldırın çocuğa bakamazsınız diye. eşim neye uğradığımı şaşırdım dedi.

Eşyalar nerede

Eski evin kirası ne kadardı

Cidden ne kadar tasarruf olabilir ki eşyayı depoya koy sonra tekrar taşı vs

Annenizden ziyade henüz öğrenci olan bir insanla evlenmeniz, hatta bunun 2. evliliğiniz olması ve öğrenci olduğu halde gebe kalmanız beni şaşırttı. Biraz planlı programlı hareket etmeniz gerekmez miydi?
Eşimin okulunun 4 sene olacağı da hamile kalmam da beklediğimiz şeyler değildi.Eşimin okulu aslında 1.5 sene sürecekti. Sağlık sorunum vardı zaten hamile kalamıyordum. Kp vefatından 1 hafta sonra öğrendik bebeği sanki o gidip yerine bebek geliyor gibi eşim çok bağlandı.

Eşyalar nerede

Eski evin kirası ne kadardı

Cidden ne kadar tasarruf olabilir ki eşyayı depoya koy sonra tekrar taşı vs
Eşyalar yeni evde tadilat bitecek ki yerleştirelim. Üstünü naylonla kapattık bekliyor. eski evim işime 1 dk yürüme mesafesindeydi 1500 kirası vardı. bu ev de yine evime yakın 1000 lira. ama yürüme mesafesi yarım saat falan. Bu ev tutulurken annem melekti. Bilemedik böyle olacağını..

Eşyalar yeni evde tadilat bitecek ki yerleştirelim. Üstünü naylonla kapattık bekliyor.

O zaman gidin tadilat siz evdeyken yapılsın

Ben Kv dem böyle birşey dese onun evinde koltukta yatacağıma iki sandalyeyi birleştirir tadilat olan evde yatarım

Tadilatta ne yapılıyor o bir ay dense de ya bitmezse

BEN KATİYEN SİZİN GİBİ DÜŞÜNMÜYORUM KARDEŞİNİZ AİLE PARASINI YİYOR EŞİNİZE ZATEN SİZ BAKIYOSUNUZ AİLENİZ AYNI İMKANLARI ONA SUNMASINI BEYLEMENİZ ANLAMSIZ YERSİZ

O zaman gidin tadilat siz evdeyken yapılsın

Ben Kv dem böyle birşey dese onun evinde koltukta yatacağıma iki sandalyeyi birleştirir tadilat olan evde yatarım

Tadilatta ne yapılıyor o bir ay dense de ya bitmezse
Bugün eşimle konuşacağım olabildiğince erken gidelim diye. Eşim de sürekli eve gidip tadilat erken bitsin diye ustaların başında durmaya çalışıyor. Ama bir oda bile bitse eve geçmeyi planlıyorum aslında.

Annemle yüz göz olmamak için yatmış ama bu kadar batacağını o da düşünememiş. Şimdi benimle beraber kalkıp okula gidiyor dersi olmasa da sırf laf yememek için.
çıkıp geziyor zorunuza gitmiyormu kendinize saygınız olsun lütfen bir aile olacaksınız ama eşiniz saygı duyulacak gibi değil

Ben doğum iznine ayrılacağım kv gelecek doğum iznim bitince işe geri döneceğim. Bir süre böyle zorluk çekecektik bunu biliyorduk ama ben annemin bizi bu kadar zorlayacağını bilmiyordum.

ya güzel arkadaşım bak bizde eşim çalışıyor ben çalışıyorum ve aklım çıkıyor bebeğim olduğu zaman yetemem diye, bir şey de aklımız kalır da çocuğum karşısında kendimi kötü hissederim diye. geçen gün annemler mont hediye almışlar nasıl mahcup oldum anlatamam ama sen diyorsun ki annem zorladı anneniz zorlamıyor kimse kimseye destek olmak zorunda değil, doğum izni dediğiniz 3 ay! 3 ay boyunca ne yemeyi ne içmeyi, kirayı, bebek bezini, emmezse mamasını vb... nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz? ya bakın bütün gün çalışıp eve gidip 12 ye kadar evde ek iş yapıyoruz elimize 2 kuruş fazla para geçsin diye, bir kaygımız var anlatabildim mi? siz neden kendi hatanızı annenize yüklüyorsunuz?
tekrar soruyorum eşiniz neden part time çalışmıyor?
ben üni de marketler de çalışıyorum hafta sonları.

DGS diyorsunuz tamam burslu diyorsunuz özel okulda mı okuyor .
3-4 yıl az değil
.Anneniz haklıdır belki offf çok zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…