Annelerin Güncesi

de
Kızlar sabah kahvaltısını nasıl veriyorsunuz ? Neler yiyor? Aren hala bigün süt bulamaçı bigün muhlama yiyor. Peynir yumurta verdigim de direk kusuyor. Farklı bişeyi yemiyor.
Bizden de pek referans olmaz ya. Peynir yediremiyodum hic. Bu ara peynire takti. Cok az bayat tam bugday ekmegiyle(bayat olmazsa yemiyo niyeyse) peynir ve muz yedi sadece.
Zeytinmis yumurtaymis salatalikmis benim icn hala hayal.
Menemen yaparsam yumurta yer bi de muzlu ya da avokadolu pankek yaparsam. Yumusacik oluyo onlarla. Bal da dokersem yiyo.
Muhlamayi bildigimiz normal mihlama gibi mi yapiyosun? Misir unlu falan

de

Bizden de pek referans olmaz ya. Peynir yediremiyodum hic. Bu ara peynire takti. Cok az bayat tam bugday ekmegiyle(bayat olmazsa yemiyo niyeyse) peynir ve muz yedi sadece.
Zeytinmis yumurtaymis salatalikmis benim icn hala hayal.
Menemen yaparsam yumurta yer bi de muzlu ya da avokadolu pankek yaparsam. Yumusacik oluyo onlarla. Bal da dokersem yiyo.
Muhlamayi bildigimiz normal mihlama gibi mi yapiyosun? Misir unlu falan
Aynen banada hayal gibi geliyor. Bi ark. oğlu var arenden 4 ay küçük. Yaptığı kahvaltıyı saydı şok oldum. Omlet peynir zeytin salatalık falan şeklinde. Evt cnm normal bize yaptığımız gibi yapıyorum. 1 kase yiyor tabiki ekmeksiz. Yaparken içine koca bi dilim kaşar da koyuyorum peyniri öyle yediriyorum. Süt bulamacında da yumurtayı öyle yiyor. Öyle öyle yediriyorum işte.

Kızlar sabah kahvaltısını nasıl veriyorsunuz ? Neler yiyor? Aren hala bigün süt bulamaçı bigün muhlama yiyor. Peynir yumurta verdigim de direk kusuyor. Farklı bişeyi yemiyor.
bir haslanmis yumurtanin beyazini yiyo sarisini bulamac yapiyorm bnde hala. Ustunede sut iciyo. ( genel kahvaltmiz bu)
Bazen omlet veya sahanda yumurta ekmekle az bisey yiyo.
Mihlama yapiyorm bazen bnde bol kasarli tereyagli ekmeksiz yiyo kendisi kasikla.
Ara ogun olarak kahvaltidan snra salatalik veriyorm eline yiyo kahvaltida yemez.
Peynir hic yemedi dha smdiye kdar labne yiyo bazen ekmeksiz kasikla

Normal bi kahvaltı artık benim hayallerimde bile yok
Üç beş Kaşık süt bulamaçı yerse pek şükür

Halamın iki çocuğu var biri benden küçük biri büyük halam bildim bileli onlara süt içirmeye çalışır onlara kalmaya gittigimde yatmadan birer bardak süt getirirdi ben severim içerim sütü bazen onalrınkini de içerdimbazende onlar ya çiçeğin dibine yada banyoya dökerlerdi :KK53::KK48:
Sonum halan gibi olacak bence:KK70:

bilemiyorum cidden. Simdi kardesimle konustuk. Dun patronuna gitmisti. Biri 4 yasinda biri de 6 aylik falan iki kizi var. Bi gun kadin arabayla bi yere gidiyomus. Kucuk huysuzlanmis. Buyuk kizina kardesinle konusurmusun sakinlessin demis. Canim suan bunu yapmak istemiyo demis kiz:KK70:
Dun gelen cocuklarla oyuncaklarini paylasirmisin demisler. Biraz dusunmem lazim demis. Sonra da gelip dusundum ve bunahazir olmadigima karar verdim demis :KK70: demekki yeterince dusunmemissin demis kadin. Hayir buna gercekten hazir degilim demis:KK70:
Umudumu kaybediyorum resmen :KK70:
:KK70::KK70:Koptum ya ben. Demek ki tam konustuklarinda durum daha bitik:KK70: a:KK67:(yanlışlıkla çıktı silinmiyor bu şey)

Canım keremalp peynir ve yumurta kesinlikle yemiyor :KK43: Öyle olunca haftaiçi bakıcı abla karışım veriyor hala. Bir ara kahvaltilik denedik sadece domates ve zeytin yiyordu vazgeçtik. Napim yumurta önemli karışım yesin büyüyünce nasıl olsa yer diye düşünüyorum kreste orda burda. Haftasonu ben başka şeyler deniyorum. Biz ne yersek onlardan veriyorum. Doymamışsa bir süre sonra meyve veriyorum çorba veriyorum. En azından karışıma ara vermiş olsun diye. Bir günü bir gününü tutmuyor. Emzirmeyi bırakıyoruz inşallah bugün 2. gün. Alakası var mı bilmiyorum ama bu sabah iyi yedi mesela. 1 küçük salatalık 2 küçük domates yarım kırmızı biber 2 zeytin dün akşam pizza yapmistim küçük bir dilim de ondan yedi 1 çay bardağı meyve suyu:KK57::oha::KK49::nazar::nazar: Ben de şaşkınım maşallah normalde ben evdeysem tatilse meme daha çok aklına geliyordu. İnşallah bütün bebişlerin istahlari düzelsin. Amin:dua:

Benim kız 6 yaşında biliyorsunuz hala ayrı atıyorum çamaşırlarını oğlanınkileride onunkilerle birlikte atıyordum. Hem bizimkileri hem çocuklarınkileri üçe bölüyorum açık renkli koyu renkli ve beyazlar. Birde çok fAzla kıyafet değişiyoruz dolayısıyla makinanın çalışmadığı gün yok. Yinede içime sinmediği için birlikte atmayı düşünmüyordum ama çevremdeki herkes çocukların büyüdüğünü abarttığımı düşünüyor. Geçen çok titiz bi yengem var o da ne gerek var artık deyince cidden abartıyor muyum acaba dedim

Kızlar bişey sorucam bebişlerin çamaşırlarını hala ayrı mı atıyorsunuz yoksa beraber mi
Ben yeni yeni birlikte yıkamaya başladım zaten çocuklarda bizde çok sık çamaşır degistiriyoruz ve sürekli çamaşır yikaniyor o yüzden beraber yikiyorum ama bazen kizimin birkaç parça oluyor rengi uymuyor o zaman ayrı da yikiyorum belli olmuyor
Günaydın canlar:) Keremalp i emzirmeyi azaltmıştım biliyosunuz. Uzun zamandır geceleri neredeyse hiç emzirmiyordum diyebilirim. En son salı aksami uyuturken emzirdim. Dün okuldan gelince emzirme faslini atlayayim yatarken emziririm diyordum gaza geldim yatarken de emzirmedim. Acıyo oğlum, uf olmuş dedim. Doktora gidelim diyo bana:)) Meme için biraz mizirdandi ama asıl ağlama sebebi süt icmemek oldu. Her akşam bir bardak süt içiriyordum oyunla sebeklikle icmeyecem bana ninni açın onu izleyecem diye tuttururdu. Ben de sütünü icersen ninni açabiliriz deyince ortalık karıştı o kadar çok ağladı ki. Sütü de içmedi. Zaten biraz hastaydi iki gündür peditus veriyordum. Bıraktım icirmedim sütü. Ayagimda sallayayim dedim yatmadı, emerken uyuyordu benle hep. Sonra benim uykum çok geldi yatcam dedim ben uyumuş numarası yaptım biraz dolandı ama yanıma geldi sonra. Yakaladım hadi oğlum çok geç olmuş uyuyaylim dedim. Ninni söyleyip pış pışladım uyudu resmen. Gece meme istemedi yine mizirdandi ama uyanmadı. Şu anda da hala uyuyor. pat diye karar verdim ama artık 2 yaş oldular diyorum kendime hep. Bugün evdeyim okul yok oyalanıp atlatabilirsem daha kolay olacak sanırım. Dua edin canlarım:dua: Pes edip bırakmayayım zira çok fenayım bir yanım ömür boyu emzirmek istiyor :KK43:
İnşallah canım kolaylıkla atlatirsiniz bende aslında üzüldüm biraktirirken ama şimdi iyi oldu diye dusunuyorum çünkü istahinda ciddi derecede fark oldu sakın pes etme artık zamanı geldi canim önce zor oluyor ama sonrası rahat oluyor
Canm annem benim annem deyip opuyo sariliyo ben mest esim kiskanc :KK70:
Aynı durum bizde de var bana çok duskun kızım babasına gitmek istemiyor gel diyor hayır diyor bana sarılıp annem diyor:))
canim ben birgün rafadan yumurta birgün omlet veriyorum birkaç zeytin salatalık yiyiyor cevizi bazen kahvaltıda bazen gün içinde yiyiyor ama ekmek kesinlikle yemiyor peynir yemiyor bende duyduğunu düşünmüyorum hemen arkasından öğlen yemeği veriyorum esimde kızıyor bana çocuk şimdi kahvaltı yaptı neden hemen yemek veriyorsun diye ama doymuyor gibi geliyor bilmiyorum tereyağı peynir reçel ekmek yese tam kahvaltı olacak bana gore:))

Dün kızıma bez baglamadim konuştum artık bez baglamayacagim sana cisini tuvalete yapacaksın bak işte ornek verdim herkes tuvalete yapıyor altına ciş yapmak yok gelince bana anne ciş geldi diyeceksin dedim ve defalarca bunları anlattım tamam dedi gittik oturdu lazimliga yok hadi yap bak yaparsan çikolata vercem sana bekledim bekledim yapmadı kalktı tekrar goturdum hayır yapmiycam diyor bana sonuç 3 defa altına yaptı biraz daha beklemeye aldım tuvalet eğitimini

Belli olmuyo bazen çok güzel yiyo bazen yemiyo bu sabah çeyrek krep yedi gerçi kalın bi krepti yanında da biraz salatalık, yumurta haşlarsam sadece beyazını yer mesela canı isterse zeytin bu sefer aldıkalrım biraz acıymış yemiyo

Benim kız 6 yaşında biliyorsunuz hala ayrı atıyorum çamaşırlarını oğlanınkileride onunkilerle birlikte atıyordum. Hem bizimkileri hem çocuklarınkileri üçe bölüyorum açık renkli koyu renkli ve beyazlar. Birde çok fAzla kıyafet değişiyoruz dolayısıyla makinanın çalışmadığı gün yok. Yinede içime sinmediği için birlikte atmayı düşünmüyordum ama çevremdeki herkes çocukların büyüdüğünü abarttığımı düşünüyor. Geçen çok titiz bi yengem var o da ne gerek var artık deyince cidden abartıyor muyum acaba dedim
bizimkilerde ayiriyorum renkleri cesitleri falan ama onunkilerihic ayirmiyorum. Tum renkleri birlikte yikiyorum.suana kadar hic solma falan olmadi. Her hafta carsaf yastik kiliflari hirkalar montlar coraplara kadar hepsini birlikte yikiyorum.
Belki kotu bisey degil yaptigin ama zor olmuyo mu canim senin icin ayri ayri bir suru cikiyodur. Senin icinde zor olur.

Kizlar aksamdan suda beklettiysem kuru borulceyi normal tencerede kac dk pisirmem yeterli olur ? Internette herkes haslayin yazmis direk.
Ilk defa yapiyorum bilemedim

Dün kızıma bez baglamadim konuştum artık bez baglamayacagim sana cisini tuvalete yapacaksın bak işte ornek verdim herkes tuvalete yapıyor altına ciş yapmak yok gelince bana anne ciş geldi diyeceksin dedim ve defalarca bunları anlattım tamam dedi gittik oturdu lazimliga yok hadi yap bak yaparsan çikolata vercem sana bekledim bekledim yapmadı kalktı tekrar goturdum hayır yapmiycam diyor bana sonuç 3 defa altına yaptı biraz daha beklemeye aldım tuvalet eğitimini
bende bi kac gun once klozetr bi oturttum isteyince. Cis yapmadi ama aglamadi da. Kalkdir diyince kaldirdim. Dun bi daha deniyim dedim direk ciglik atti agladi.

Hazir degiller sanirim hala

Ben çok zamandır bizimkilerle yıkıyorum tek onunkiler olsun diye beklersem çocuğun kıyafeti kalmıyo giyecek bi makine olmuyo çünkü

iki gundur cisim geldi diyo durup dururken. Hadi gdelm tuvalete diyorum korktm diyo. Lazmliga otrmuyo tvaletten korkuyo. Ama cism geldi deyip duruyo. Cikartcm bugn bezi bakalm napcak cikolataya kancakmi :)

Muratbey top top tuzsuz peyniri var ondan almıştık top top diye diye yedi bizim oğlan bugün. Sanırım topikte tam kahvaltı yapan bir benim oğlan var. Canının istemediğini ısrar etmiyorum bugün peynir yedi, her gun farklı bir besine ağırlık veriyor kahvaltıda

Aynen banada hayal gibi geliyor. Bi ark. oğlu var arenden 4 ay küçük. Yaptığı kahvaltıyı saydı şok oldum. Omlet peynir zeytin salatalık falan şeklinde. Evt cnm normal bize yaptığımız gibi yapıyorum. 1 kase yiyor tabiki ekmeksiz. Yaparken içine koca bi dilim kaşar da koyuyorum peyniri öyle yediriyorum. Süt bulamacında da yumurtayı öyle yiyor. Öyle öyle yediriyorum işte.
yarin deneyeyim bakalim insallah sever gokce de.

Sonum halan gibi olacak bence:KK70:

:KK70::KK70:Koptum ya ben. Demek ki tam konustuklarinda durum daha bitik:KK70: a:KK67:(yanlışlıkla çıktı silinmiyor bu şey)

Canım keremalp peynir ve yumurta kesinlikle yemiyor :KK43: Öyle olunca haftaiçi bakıcı abla karışım veriyor hala. Bir ara kahvaltilik denedik sadece domates ve zeytin yiyordu vazgeçtik. Napim yumurta önemli karışım yesin büyüyünce nasıl olsa yer diye düşünüyorum kreste orda burda. Haftasonu ben başka şeyler deniyorum. Biz ne yersek onlardan veriyorum. Doymamışsa bir süre sonra meyve veriyorum çorba veriyorum. En azından karışıma ara vermiş olsun diye. Bir günü bir gününü tutmuyor. Emzirmeyi bırakıyoruz inşallah bugün 2. gün. Alakası var mı bilmiyorum ama bu sabah iyi yedi mesela. 1 küçük salatalık 2 küçük domates yarım kırmızı biber 2 zeytin dün akşam pizza yapmistim küçük bir dilim de ondan yedi 1 çay bardağı meyve suyu:KK57::oha::KK49::nazar::nazar: Ben de şaşkınım maşallah normalde ben evdeysem tatilse meme daha çok aklına geliyordu. İnşallah bütün bebişlerin istahlari düzelsin. Amin:dua:
masallah benden cok yemis:nazar::deli:

Kızlar bişey sorucam bebişlerin çamaşırlarını hala ayrı mı atıyorsunuz yoksa beraber mi
Beyaz atletleri yani iç çamaşırlarını ayrı yılıyorum 90 da, diğer renkli kıyafetlerini bizimkilerle birlikte yıkıyorum. Deterjanı da ayrı değil.

Anlaşılan doğru düzgün kahvaltı yapan yok aramızda.. Bende büyüyünce nasıl olsa yiyecek diye diye kendimi avutuyorummm..
Bizim kadar saçma kahvaltı yapanı yoktur. Sabah bir yumurta çatalla ezip danino ile karıştırarak yedirebiliyordum sadece ama bu sayede her gün yumurta ve yoğurt yemiş oluyor aksi halde ikisini de ağzına sürmez. Sonrası akşama kadar çorba faslı :/

Ben o işi yazın köyde yapma kararı aldım hem halılarım batmaz hem kv yardım eder. Tuvalet eğitimi çok büyüyor gözümde :KK43:

1 1h1r ben kizimin kıyafetlerini ayrı yıkıyorum hatta su an beyazlar yikaniyor bitince renklilerini yikayacam sabun tozu kullaniyorum. Bazen camasiri cok azsa kendi narin çamaşırlarımdan bi kac parça içine atiyorum yoksa karistirmiyorum

X