Annelerin Güncesi

Bende çamaşırı ayrı atıyorum deterjan bir

Kahvaltı canı isterse çok güzel yer istemezse aç gezer

sivi sabunla kullanma bnce cnm kizina bn sampuaniyla yikiyorm ellerni sen ne kullaniyosn bilmiyorm gerci ama sivi sabun saglikli olcagni sanmiyorm

ayri yikiyorm zaten birikiyo hemen. Haftada birkere yikaniyo camasrlari. Doluyo makine. Deterjani dalin kullaniyorm
sampuaniyla yikamak aklima gelmemisti oyle yapayim sagol canim

Ben iki kere aldım kumaş sıkıntı yaşamadım hiç yeni gelenlerde güzel dün akşam kayınvalideme gösterdim çok güzellermiş dedi hatta burda çarşamba pazarı kuruluyo çok uygun kumaşlar var dün kv dediki boşver artık çarşambaya gitme burdan al ne güzelmiş kumaşları dedi
eee ben de vereyim o zaman siparisleri bosuna dusunmeyeyim bi de kursa gidiyorsun sanirim bu yazlik salvar dikilen kumaslar viskon de mi biliyor musun

Kızlar sabah kahvaltısını nasıl veriyorsunuz ? Neler yiyor? Aren hala bigün süt bulamaçı bigün muhlama yiyor. Peynir yumurta verdigim de direk kusuyor. Farklı bişeyi yemiyor.
valla kahvaltilarimiz zahmetli bizim krep pankek cesit cesit omlet melemen her gun baska bisey yaparim en son sut receli yaptim onu sevdi bayila bayila yiyor

bende bi kac gun once klozetr bi oturttum isteyince. Cis yapmadi ama aglamadi da. Kalkdir diyince kaldirdim. Dun bi daha deniyim dedim direk ciglik atti agladi.

Hazir degiller sanirim hala

iki gundur cisim geldi diyo durup dururken. Hadi gdelm tuvalete diyorum korktm diyo. Lazmliga otrmuyo tvaletten korkuyo. Ama cism geldi deyip duruyo. Cikartcm bugn bezi bakalm napcak cikolataya kancakmi :)

Beyaz atletleri yani iç çamaşırlarını ayrı yılıyorum 90 da, diğer renkli kıyafetlerini bizimkilerle birlikte yıkıyorum. Deterjanı da ayrı değil.

Bizim kadar saçma kahvaltı yapanı yoktur. Sabah bir yumurta çatalla ezip danino ile karıştırarak yedirebiliyordum sadece ama bu sayede her gün yumurta ve yoğurt yemiş oluyor aksi halde ikisini de ağzına sürmez. Sonrası akşama kadar çorba faslı :/

Ben o işi yazın köyde yapma kararı aldım hem halılarım batmaz hem kv yardım eder. Tuvalet eğitimi çok büyüyor gözümde :KK43:
kızlar bende korkuyorum 3 çocuk buyuttum ama zor gerçekten sabır işi resmen biraz erteledim meme gibi sonra tekrar denerim

Kızlar bugün balkonda kahve iciyorduk esimle kizimda icerideydi koridordan bize doğru geliyordu eşim galiba kaka yaptı bir tuhaf yuruyor dedi sonra bize yaklaştı gulerek bir baktık benim topuklu ayakkabılar ayağında o kadar komikti ki bir sürü erkek ayakkabısı var onları almıyor benim ayakkabılarını giyiyor hep kimin ayakkabısı o diye sordum benim dedi:)))

Muratbey top top tuzsuz peyniri var ondan almıştık top top diye diye yedi bizim oğlan bugün. Sanırım topikte tam kahvaltı yapan bir benim oğlan var. Canının istemediğini ısrar etmiyorum bugün peynir yedi, her gun farklı bir besine ağırlık veriyor kahvaltıda
Benim kız benim yüzümden kahvaltı yapamıyor çünkü çok iğrenç bir maması var mecbur bulamaç yapıp içine katıyorum. Bazen bulamaçla doymazsa masaya gelir ekmek bal zeytin salatalık yer. Çocuk süt alerjisini atlatsa bizimle kahvaltı yapacak gibi. Biz iştahsız diye masaya çağırmayız o kendiliğinden gelir oturur yemek istediklerini gösterir veririz. Konuyla alakasız ama kızım tam bir yeşillik hastası maşallah. Semizotu maydanoz marul biber kıvırcık için deli oluyor saplarına kadar yiyor sizinkilerde yiyor mu yoksa benim kızda birşeyler eksikte onu mu doldurmaya çalışıyor?

Benim kız benim yüzümden kahvaltı yapamıyor çünkü çok iğrenç bir maması var mecbur bulamaç yapıp içine katıyorum. Bazen bulamaçla doymazsa masaya gelir ekmek bal zeytin salatalık yer. Çocuk süt alerjisini atlatsa bizimle kahvaltı yapacak gibi. Biz iştahsız diye masaya çağırmayız o kendiliğinden gelir oturur yemek istediklerini gösterir veririz. Konuyla alakasız ama kızım tam bir yeşillik hastası maşallah. Semizotu maydanoz marul biber kıvırcık için deli oluyor saplarına kadar yiyor sizinkilerde yiyor mu yoksa benim kızda birşeyler eksikte onu mu doldurmaya çalışıyor?
Canim benim kizimda yeşilliği çok seviyor daha iyi yesinler inşallah süt alrjisini de atlatirsiniz

Canim benim kizimda yeşilliği çok seviyor daha iyi yesinler inşallah süt alrjisini de atlatirsiniz
  • İnşallah canım. İki gündür badem sütü denemesi yapıyorum beş günde bişey olmazsa ve severse içebilecek. Kızlar badem sütü yapımı kolay ve tam bir kalsiyum ve E vitamini deposu. Tadı da su gibi süt içmeyen çocuklarınıza muz yada balla tatlandırarak içirebilirsiniz. Üstelik içinde laktoz olmadığı için hazımsızlık yada gaz yapmıyor.

Kızlar bugün balkonda kahve iciyorduk esimle kizimda icerideydi koridordan bize doğru geliyordu eşim galiba kaka yaptı bir tuhaf yuruyor dedi sonra bize yaklaştı gulerek bir baktık benim topuklu ayakkabılar ayağında o kadar komikti ki bir sürü erkek ayakkabısı var onları almıyor benim ayakkabılarını giyiyor hep kimin ayakkabısı o diye sordum benim dedi:)))
benimki de bayilir benim ayakkabilara ama senin ki oglan galiba

• İnşallah canım. İki gündür badem sütü denemesi yapıyorum beş günde bişey olmazsa ve severse içebilecek. Kızlar badem sütü yapımı kolay ve tam bir kalsiyum ve E vitamini deposu. Tadı da su gibi süt içmeyen çocuklarınıza muz yada balla tatlandırarak içirebilirsiniz. Üstelik içinde laktoz olmadığı için hazımsızlık yada gaz yapmıyor.
Bi ara baya iciyodu gokcede normal sut iciremeyince onu denemistim. Yogurt peynir falanda yemiyodu. Tarcin dokunmuyosa eger elif adaya tarcinda yakisiyo. Dokunmaz insallah dokunmaz bu sefer

Süt reçelini nasıl yapıyorsun ?
E eatmeat
ben tarifi netten aldim cahidejibek in tarifi gayet basit. 5 bardak sutu 1 bardak sekerle kaynatiyorum.kaynayinca icine 1 cay kasigi karbonat yada kabartma tozu katiyorum.bu arada tencere gayet genis ve buyuk olmali yoksa butun ocak mahvoluyor:temizlik:.yaklasik 1 saat sik sik karistirarak pisiriyorum.karistirdigim cirpiciyi cikardi mi boncuk boncuk kaliyor icinde o zaman kapatiyorum altini.kavanoza bosaltti mi buzdolabinda 2 ay kaliyormus ama benimkiler daha 2.haftasina cikmadi:KK70:.ben fistik ezmesi yapip onu kattim icine.ekmege surup veriyorum eline

benimki de seviyo yeşilliği salataya falan bayılır biber alıyo eline yiyo geçen gün markette istedi aldı biber eline verdim parada gitti kasaya verdi kasiyere para üstünüde aldı kızlar şaşırdı biber mi yicek diyolar :)

Bi ara baya iciyodu gokcede normal sut iciremeyince onu denemistim. Yogurt peynir falanda yemiyodu. Tarcin dokunmuyosa eger elif adaya tarcinda yakisiyo. Dokunmaz insallah dokunmaz bu sefer
Malesef tarçın dokunuyor canım. Tarçınsız da içebilse çok sevinirim çünkü tatsız bir içecek senin yaptığın lezzetli oluyormuydu

Malesef tarçın dokunuyor canım. Tarçınsız da içebilse çok sevinirim çünkü tatsız bir içecek senin yaptığın lezzetli oluyormuydu
Ilk basta verdigimde almamisti hic. Rengi sut gibi diye normal sut zannetti sanirim. Tarcin koyup verdim hem tatlandirsin hem rengini degistirir diye o zaman icmisti. Cok bayildigini da soyleyemicem ama iciyodu nihayetinde. Hurma ozu falanda karistirdim biraz. Tadi nasil hic bilmiyorum. Ben tiksinirim degisik seylerin tadina bakamam. Esim fena degil icilir garip tadi yok demisti

ben tarifi netten aldim cahidejibek in tarifi gayet basit. 5 bardak sutu 1 bardak sekerle kaynatiyorum.kaynayinca icine 1 cay kasigi karbonat yada kabartma tozu katiyorum.bu arada tencere gayet genis ve buyuk olmali yoksa butun ocak mahvoluyor:temizlik:.yaklasik 1 saat sik sik karistirarak pisiriyorum.karistirdigim cirpiciyi cikardi mi boncuk boncuk kaliyor icinde o zaman kapatiyorum altini.kavanoza bosaltti mi buzdolabinda 2 ay kaliyormus ama benimkiler daha 2.haftasina cikmadi:KK70:.ben fistik ezmesi yapip onu kattim icine.ekmege surup veriyorum eline
Çook sağol. Bi ara deneyeyimm.

X