Annelerin Güncesi

Krese gitmiyor. Oyun grubu oturduğum yerde yok maalesef.
Inşallah konuşur bir an önce çok uzuluyorum
O zaman çocuklu ortamlara girin bol bol canım komşu çocuklarıyla olur,akraba çocuklarıyla olur parka götür,kitap oku ona üzülme illaki ilerleyecek ben zamanında çok üzüldüm ki benimki daha büyüktü kelimeleri anlaşılır değildi bir anda ilerledi herşey şimdi 10 yaşında okuma yazma okul hayatında hiç sorun yaşamadık sen gayret et bol bol konuş onunla

Yaklaşık 1.5 saattir agliyorum

Komşu çocuklarıyla sık sık bir araya geliyoruz. Kızimdan 10 gün büyük arkadaşı da var o çatır catir konuşuyor. Sosyal medyada kizinin konuştuğu anları koymuş. Izledigimden beri ağlıyorum.
Konuşsa bana sorular soracak her şeyin daha bilincinde olacak. Zaten sessiz sakın yapi da bi kızım var.

Canım bu kadar kafana takma, 150 kelimesi var dedin yanılmıyorsam değil mi? Demekki bi sıkıntı yok. Bu topikte onlarca seninkiyle yaşıt bebek var hepsi şakır şakır konuşmuyor elbette. Bak benim kızkardeşim 4 yaşına kadar doğru düzgün konuşmamış, su bile isterken işaret ediyormuş anneme. İleriki yıllarda da hep sessiz sakin biriydi ama hep çok başarılıydı şimdi eczacılık okuyor. Yok kafan rahat etmiyorsa işin uzmanıyla görüş rahatlarsın üzme bu kadar kendini.

Allah razı olsun. Evet doğrudur bende araştırıyorum geç konuşmalarda var. Ama insanların bakışları beni rahatsız ediyor artık. Eskiden bu kadar takmiyordum. Ama şimdi çok kotuyum aklıma geldikçe gözlerim doluyor. Evet 150 kelimesi var yaklaşık. Ne zaman sökülecek diye ağzının içine bakıyorum resmen

Ne bakıyosun insanlara onlara sen konuşuyosunda ne işe yarıyo diye cvp ver hiçbir konuda insanları takma her çocuğun gelişimi farklı kendini yerken belki çocuğuna da baskı yapıyosun farkında olmadan bu baskı da onu geri itiyo olabilir
Benim kızımda daha şurda 3 ay belki oldu tam konuşmaya başladı
Ama baksan çok hızlı koşar yürümesi iyidir düşceği zaman kendini toparlar ya yavaş düşr ya düşmez onunda bu yönü gelişmiş

Hepsinin özelliği farklı karşılaştırma yapma bunu duyduğuna şükret

Ama lütfen böyle düşünme şu anda bu senin için büyük bir sorun olabilir,ama sorun değil zamanla ilerleyecek bir durum her çocuk aynı degil gelişim olarak insanları önemseme ben de kreşe başladığımızda çok üzülüyordum sonra söz verdim kendime üzülmeyecegim bu benim canım onun için mücadele edecegim her kelimeyi defalarca söylecegim evimin işini falan bıraktım hep oğlumla ilgilendim sonuç olarak oğlum birden açıldı

Bak ben sana birşey anlatayım hergün okula gidiyordum orada çocukların oğlumu dışlaması ve bunu tebessümle seyreden anneleri vardı hep bunlara maruz kaldık
Ama kendime söz verdikten sonra birgün bir etkinliğe götürdük çocukları okulla birlikte bir veli yanıma geldi bana agzını yaya yaya ayyy siz x in annesimisiniz evet dedim ayyy sizin oğlunuz benim kızıma ş....lık demiş ve etrafımızda bir sürü insan bize bakıyor (benim oğlum o kelimeyi ne bilir ne de söyleyecek durumda) kadına dedim ki bakın benim çocugum konuşmasını henuz o kadar ilerletmedi ama sizin çocuğunuz bu kadar terbiyesiz kelime bilecek kadar ilerletmiş ama şaşırmamak gerek siz bile bu kadar insanın içinde bağıra bagıra telaffuz edebiliyorsunuz sorun bizde degil sizde dedim kadın dondu resmen dondu çekti gitti işte insanlar bu kadar acımasız ben ona bunları söylemeseydim kendimi yerdim gerektiğinde agızlarının payını verceksin Allah başka dert vermesin bunlar geçici şeyler

Evet haklısınız ama bu düşünceden kendimi alamıyorum. Benim kızım sakın yapidadir öyle koltuktan koltuğa ziplayayim evde koşup durayim yapmaz. Düşeceği yerleri bilir tehlikeli alanları bilir ve oralara yaklaşmaz. Yataktan asla düşmez etrafına hicbisey koymam. Oglenleyin gider kendi kendine uyur yataginda bi bakmisim uyumus kalmış üstünu bile örtmüş.
Çok nadir dir öyle sımardigi koşup oynadığı haftada 1 2 gün belki.
1.5 yaşından beri kitap okuyorum. 20ye yakın kitabımız var.
Bana ne demek istediğini 2 heceyle anlatıyor .
150 kelime biliyor cümle kurması için daha kaç kelime bilmesi gerekiyor ki

Hepinizden allah razı olsun

Maşallah canım. Gözümün önüne getirdim de birden kendi kendine gidip yatması üstünü örtmesi falan. Nazar değmesin valla. Akullı bıdık. Varsın geç konuşsun takma kafana. Hem tek geç konuşan senin kızın değil ki.

Ağzının payını iyi vermişsiniz.
Allah başka dert vermesin sağlıklı sıhhatli olsun en önemlisi o tabi.
Ama artık yoruldum bi ortama girdiğimde yaşıtları hoplayıp ziplarken benim kızım yanımda oturuyor. Sanki onlardan daha küçük gibi davranıyor.
Görenler 2 yaşında zannediyor. Hem konusamadigi için hemde kilosu boyu az olduğu için. 32 aylık 12 kilo 89 cm.
Dün komşuma oturmaya gittim 1 yaş küçük gösteriyor dedi. Bende 2.5 yaşına gelip de daha anne diyemeyenler var ben halime şükrediyorum dedim. Hicbisey demedi.
Hepiniz cok iyisiniz sağolun.
Aslında ben bu kadar kafama takan biri değildim. Hatta kafasına takanlari rahatlatirdim ama bu son zamanlarda doldum artik kendimi toparlayamiyorum

Tabiki Benim kızım değil ama ne zaman konuşacak zamanını düşünüyorum sürekli acaba 3 yaşından sonra konuşurmu diyorum yada 3.5 yasindami yada 4 mu geç olmaz mi diyorum sürekli kafamda rakamlar dönüp duruyor

Kızım konusmaya baslasin hemen sizlere yazı cam. Rabbim o günleri en kısa zamanda göstermeyi nasip eder inşallah
Aglamaktan gözlerim şişmiş

Kızım konusmaya baslasin hemen sizlere yazı cam. Rabbim o günleri en kısa zamanda göstermeyi nasip eder inşallah
Aglamaktan gözlerim şişmiş
Inşallah canım güzel gelişmeleri bekliyoruz

Nolur yanlış anlamayın brni niyetim akıl vermek değil. Ama çok çok tedirginsiniz anladığım kadarıyla. Kızınızda hissediyodur bunu. Anlıyolar herşeyi. Her çovuğun mizacı farklıdır kızınızı başkalarıyla kıyaslamayın. Benimkini de her gören küçücük kalmış bişey yedirmiyo musun diyo. Evet aç bırakıyorum diyorum. İnsanların ağzı torba değil.
Minyon tipli demekki kızınız. Daha gelişmek büyümek için önlerinde upuzun bi hayat var. Yeri gelir bazı konularda geri kalır baxılarında ileri.
Bizim bi kaç ay önce bi sorunumuz oldu. Kimisi normal dedi. Kimisi doktora götürün çocuğu Niye böyle olmuş falan ded. Hafta sonunu zor geçirdik pedagog bulup gittik. Çok rahatlattı bizi. Güzel bilgilendirdi. Sizin içinde iyi olabilir

Ona karşı hicbisey belli etmiyorum aslında. Daha iyiyim ben bu kadar kafaya takmadim bu zamana kadar sadece çok dolmusum ağladım rahatladım. Her şeyin hayırlısı sağlıklı olsunlarda önemli olan o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…