Annelerin Güncesi

Anneler merhaba buraya zaman zaman yazıyorum hepiniz sağolun yardımcı oluyorsunuz. Kafama takılan bi kaç şey var. Sizin de çoğunuzun 2.5 yasinda çocukları var konu açacaktim ama yine sizlere danisayim dedim.

Benim 28 mayıs 2014 doğumlu kızım var. 32 aylık.
1.5 yaşından bu zamana kadar hep videoyla yemek yedirmistim. Kendisinin bir öğün videosuz yedigini hatırlamam.
2 hafta öncesi kızım videoyla yemeyi red etti. Benim içinde kaçınılmaz firsat oldu. Çünkü bu şekilde yedirmekten memnun değildim. Biraktirmak istiyordum neyse fazla uzatmiyayim..
Kızım sadece makarna pilav patates kızartması tost meyva fındık falan yiyordu kendi isteğiyle. 1 2 ogun yiyordu.

Çorba ve yemek asla yemek istemedi. Ona özel hazırlıyordum hadi ye kızım hadi ye kizim su 2 gundur 2 3 yemek kaşığı corba içti. Ben havalara uçtum.

Karnı acıktigi zaman benden tost istiyor. Bende o akşam ne yemek varsa ekmek arasına koyup öyle vermeye başladım. Yarım tost ekmeğini yedi bitirdi. Her aksamimiz böyle geçiyor. Dün balık vardı önce tabakta denedim ağzına sürmedi sonra bende ekmek arasına balık havuc doldurdum hepsini yedi. Dün akşam nohut yemeği yaptım yine tabaga koyarak denedim yok yine yemedi. Ekmek arasına nohut koydum suyuyla beraber hepsini silip süpürdü. Inanın çok saskinim.
Nohut yemeğini bile ekmek arası yer mi bu çocuk ya

Sizlere sorum bu durum geçici mıdır?. Aslında bi yönden dusununce ekmek de yemis oluyor.
Siz ne düşünüyorsunuz??

Bir de 2 haftadır kızımın odası na ayırdım gece yarısı uyanınca yanına gidip uyumasini bekleyip tekrar geri dönüyorum. Ama sabaha karşı 6 7 gibi uyanıyor ve bi turlu yataginda uykuya dalamiyor. Bende uykusuz kaldigim icin mecbur izin veriyorum bizim yanimiza gelip uyuyor hemde kisa surede. 2 haftadir bu böyle daha hic kendi yataginda uyanmadi.
Ama yatağını çok seviyor oglenleyin gidip yatağına yatıyor üstünude örtüyor biraz sonra gidip bakıyorum kendi kendine uyumuş oluyor
Bu durum hep böyle mi sürer? Kendi yatağına ne zaman alisir?
Fikirlerinizi yazarsanız çok mutlu olurum hanımlar. Uzun oldu kusura bakmayin

bence bulunmaz nimet. Keşke benim kızda ekmek arası yese. Benimkinim yediği şeyler. Fırın poşetinde yumuşak pişmiş balık ve hayvanlı makarna( nomral makarna yemez) yayla tarha ve mercimek çorbası.
Bunların dışında yediği yemek yok.
Yoğurt kefir elma haşlanmış yumurta ve peynir yiyo bi de. Arada da mandalina suyu. Bunlarda öyle doyurucu boyutta değil

Nohut bile yiyomuş harika bi durum bence. Kızım böyle yesin masaya çıkıp göbek atcam

Uyku konusunda bizde aylardır öyleyiz her gece mutlaka yanımıza geliyo

bence bunları yediği için çok şanslısınız bile maşallah diyip hiç takılmayın önemli olan tadını reddetmemesi yeme şekli de zamanla oturur
uyku konusunda da daha yeni başlamış belki alışma dönemidir.
ben henüz yanımdan ayıramadım

Gecen gun doktor Arda ya perhiz verdi, icinde hep sebze var. Uzuldum dedimki demek normali bu. Sonra is yerinde Arda nin yasiti olanlarin anneleriyle gorustum sadece pilav makarna yogurt patates kizartmasi disinda baska birsey yemeyen de var.

biz iiki kere kullandik amoktavini buz dolabina koyuyorum sabah aksam veriyodum dolaptan cikartip yarim saat bekletip oyle veriyodm canim oyle demisti doktorumz

Üst komşuya çıktım. Zili çalıp kenarda bekledim yine delikten görüpte annesine açtırmasın kapıyı die. Fotoğrafını gösterdim banyom yine bu halde dedim. Benimde balkonum öyle dedi ne alakaysa. Kadın en üst katta oturuyo.
Balkonla ne alakası var dedim. Bizle alakalı değil ev sahibinin yaptırması lazım. Tesisatla alakalı diyo. Tesisatla alakalı olsa bi derz çektirmeyle düzelir mi hiç. Ev sahibine gidecektim. Benden önce gitmiş. Yaptırın demiş. Kadında siz kullanıyosunuz siz yaptırın demiş. Teyze çok kızgın girmeyin siz diyo.
Deli midir nedir sinir oldum kadına. Çekeceğim var benim bundan

hani çattık derler ya tam olarak öyle olmuş
ay ne yapılır ki böylesi bi insanla şunu da dene diyeceğim birşey de yok umarım ikisinden biri çok uzatmadan yaptırırlar

eve giderken markete uğramam lazım o sorun değil de koca bir liste eve nasıl taşıyacağım alacaklarımı
onunla da bitmiyor onları yemeğe dönüştürmek var zira yarın misafirlerim var
bir de tabi ortalığı derleyip toplamak
yine de bitse de gitsek diymi artıkın

Içime su serptiniz. Pilav falan yemezmi? Sizde tost falan yapıp verin ekmek yemiş olur en azından. Sizinkinin yedikleri de güzel bence maşallah. Benim kizimin yeme şekli bana çok garip geldiği için fikirlerinizi almak istedim sağolun.

Bi de kızım ekmek arası nohutu yerken nohutları gösterdim. "Bak kızım biraz önce tabagindan yemediğim nohutlar simdi burada nasil tadi güzelmiş dimi ?" Dedim bilerek. Benimkinden ses seda yok nohutları gormesine ragmen oyle yemeye devam etti

Teşekkür ederim. Evet belkide bi süre sonra sıkılıp bizler gibi tabaktan yemeye başlar. Ama epey bi zaman sonra bence.

bi ara domatesli bulgur pilavını severdi ama şimdi onuda yemiyo. Ara ara bi şeyi çok isteyip sıkılıyo uzun süre ağzına sürmüyo. Tostu çiğnemez ısırır ağzında döndürür atar. Ah ahh neler denemedim. Hele son eserim seyirlik
Bezelyeyi ezip kabuğunu ağzından çıkaran bi çocuğum var böyle nohut falan yesin şuraya yazıyorum cidden masaya çıkıp oynucam

Ses yoksa her şeyi koyar koyar yediririm ben kesin aman maşallah diyeyim. Yesin tek de ileride masasına oturur tabağından da yer nasılsa :)

son eserinizi çok merak ettik paylaşsanıza

Cigneyememek de zor.
Su an kızımın elinde ekmek arası nohut var
Zamanla düzene girerler inşallah.
Kızımın karnı acıktigi zaman keker (seker) ve daddi (tatli) demeye başlıyor. Oradan anlıyorum aciktigini
Sizinki ne diyor?
Bi de ne zamandır yataginda ayrı yatıyor?

İnşallah sabırla bekliyorum
Acıktım diyo direk yemek getir diyo. Şu ara balığa takmış durumda sürekli balık pişir diyo.
Aslında kızım bal reçel tahin helvası tahin pekmeze bayılır. Ama bunları gösterdiğim an başka hiç birşey yemez. O yüzden sınırlı veriyorum.

Uyutunca yerine koyuyorum ama gece kalkınca yanımıza gelmek istiyo. Bi ara hiç istemezdi gelmek. Bi kaç aydır yanımızdan ayrılmıyp.
Henüz oda kurmadım bizim odamızda hala. Oda takımı alınca belki sever kalmak iater

Evet ise yarıyor. 2 hafta oldu tek kisilik yatak aldım. Oyuncaklarının olduğu odaya koydum. Seviyor yatağını.
Gece yanınizda uyutup tekrar yatağına göturmeyin direkt kendi yataginda uyutun sizde yanında bekleyin. Bu şekilde daha iyi oluyorlar. Yani çocuk gözlerini.ayni yatakta kapatip aynı yatakta açınca daha bi güvenli oluyor. Ben kızım uyuyana kadar sandalyede oturuyorum.
Bu arada yaptığınız şaheserşahesere bayildim:)
Yedi mi bari?

Yaklaşık 8 aylıkken heralde aşıştırmıştım yatağına koyardım kendinuyurdu. Ağlatarak falan da alıştırmadım bi demacaip kolay olmuştu benim için. Ne olduysa emzirmeyi bıraktırınca oldu nasıl kendini yırtıyosa artık koyamıyorım yerine :)

Hayır yemedi. Korkunçlu olmuş bu dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…