Annelerin Güncesi

Bosver canim sikma canini. Senin mahcup olacagin bir durum yok ki.
Benim ananemde anne karsi oyle nedense.
Annem daha ilkokuldayken dedem vefat etmis. 6 cocuk en kucugu bi kac aylik ananem bi basina kalmis. Yurtdisinda yasayan cocugu olmayan abisi en kucugu bize ver biz bakalim sen o kadar cocuga nasil bakacaksin demis. Ananemde onu vermem nurteni alin demis. Annem aglamis gitmem demiste o oyle kalmis mesele.
Bi gun konusu gecti ananeme sordu Kucugu vermeye kiyamadin 4 cocugun daha vardi niye onlari demedin de beni dedin diye. Sizde amma duygusalsiniz falan diye anneme kizdi etti kalkti. Hala ayirir ama.
Mesela bi gun kuzenlerle oturuyoruz. Ben ve 2 kuzenim var. Birisi geldi bizi sordu bunlar kim diye. Bu ikisi benim torun bu da nurtenin kizi dedi ben torun olmuyorum heralde ona gore
Insallah bizler dusmeyiz ayni gaflete

Canim ders calismis olmanin stresiyle biraz fazla alinganlik yapmis olabilir misin :)

Bizde gecen hafta cumartesi gunu arda ogle uykusuna yatmadan once annemi goruntulu arayalim dedik kamerayi bir actilar aydos ormaninda piknik yapiyorlar mangal semaver masaya oturmuslar. Bu kadar mi denk gelir. Cok mahcup oldular ertesi gun icin sizi piknige goturecegiz dediler yagmur yagdi iclerine dert oldu :)

Belki gerçekten ders çalışıyosun ve engel olmamak için haber vermemiştir.bak hem yarın getirecekmiş.canım saftirik bi kalbin değil çok temiz bi kalbin var.bu arada böreğe takıldım.nasıl bişi:))
yok ya ne istemesi.ikimizinde evlilik niyeti yoktu.üniversiteye hazırlanıyodum ve babam çok üzerime titriyodu hem dershane hem özel ders.çok yıktım onları çok.ala okuyorum bu yıl son sene.kamu yönetiminden mezun olacağım inş.sınıf öğretmeni olmak istiyodum çünkü anadolu öğretmen lisesi mezunuydum.ozmanlar ek puan çok geliyodu.
Arada hatırlamak iyi oluyo.hayattan daima ders çıkarmalıyız.Allah tan eşim çok iyidir Allah razı olsun.en zoru evlendikten 3ay sonra askere gitti ve bende hamile olduğumu öğrenmiştim o süreç zor geçti.Bu arada babam kıyamadı hemen affetti ama annem süründürdü hala kırgın ve ben hala eziğim

İnşallah canım eşit olmak gerek ama annanen bayağı belli ediyormuş,annem boyle yapınca eşim annen beni sevmiyor o yüzden böyle yapıyor seni ayırıyor diyor ben de ne alakası var sacmalama diyorum biz evlenirken esimle evlenmemi istememişlerdi bizimkiler eşim hâlâ ayni şeyi düşünüyorlar sanıyor,üzülüyorum boyle olunca
İki kardeşimin orada olması bir tek benim olmamam tuhaf geldi o arayıp cagirsaydi, ben anne çalışıyorum gelemeyiz deseydim keşke bilmiyorum belki alınganlık yapmisimdir ama ilk defa olmuyor

Annemde mahcup oldu,belkide tamamen iyi niyetlidir ama işte ben üzüldüm
Börek Afyon a ait haşhaş la yapılıyor içine yeşil mercimek koyuluyor zahmetli bir börek oyaliyor ama çok lezzetli oluyor

sukur ki pisman olunacak bir evlilik olmamis. Oyle olsa daha fena allah korusun. Boyle devam eder insallah bir omur. Mutlulugunuz daim olsun :)

ananem cok fena. Daha boyle bir ton ornek sayabilirim. Iyi kadindir aslinda ama ne bileyim duygusuz mu ruhsuz mu cozemedim :))

Bir de soyle b3i durum var. Mesela ben herseyimi kendim yaparim kimseden yardim almasam da hallederim. Simdiye kadar hic bi sikintimi aileme yansitmadim. Ama kardesim oyle degil. O yuzden onun uzerine daha fazla dusuyolar. Daha muhtac goruyolar. Ihtiyaclarini daha fazla sorguluyolar. Daha sik konusurlar.
Mesela Benim dershane kizilaydaydi. Aksam 9 bucuk gibi evde olurdum. Bazen belli olmuyodu 10 a kalirdim annemler 10 dan once nerdesin diye aramazlardi hic. Kardesimin ders saati bittigi an ararlardi ama. Beklerdi o aramasalar bni niye aramiyosunuz diye aglardi vs.
Sende guclusun ayaklarin uzerinde durmayi evini cocuklarini iyi idare ediyosun. Eski meselelere de bakarsak Belli ki cok akillari kalmiyo gibi geliyo sanki.
Bunda da gercekten ders calisiyosun diye dusunmuslerdir bence. O gun annen gelicek nasilsa biliyo ne kadar calistigini

güzel kalplim temiz kalplim üzme kendini bak senin kısmetine taze börek düşmüş Mahçup olmaksa annene

Annemde mahcup oldu,belkide tamamen iyi niyetlidir ama işte ben üzüldüm
Börek Afyon a ait haşhaş la yapılıyor içine yeşil mercimek koyuluyor zahmetli bir börek oyaliyor ama çok lezzetli oluyor
İnanmıyorum ya içime doğdu.çocukluğumun bi kısmının geçtiği yer Afyon 6 yıl ordaydık.ve o böreği oralarda çok yedim.sen börek falan yazınca aklıma o börek geldi.oyüzden sordum:))

Blackkcat ayrıca teşekkür ederim canım ben boyle herşeyin üstüne gidiyorum vallahi
4-5 sene evvel eşimin teyzesinin gelini doğum yaptı bugün yarin derken birgün fırsat buldum hadi bugün gideyim dedim.Esim beni gorumcemin kapısının önünde bıraktı gideceğim yer de oraya yakındı ayy dedim önce gorumceye uğrayayim ayıp olmasın,zile bastım büyük görümce açtı kapıyı beni görünce gulerek seni
(ev sahibi olan görümce)mi söyleyerek o mu çağırdı dedi yoo dedim gülüyor saka yapıyorsun o çağırdı demi diyor hayır diyorum bu sırada içeri girdim hepsi şook meğer hepsi toplanmış gorumceler eltim o doğum yapan kişiye gitmek için ben de hep derdim abla beni de cagirin tek gitmeyeyim sizle birlikte bende gideyim ortanca görümce ya bak biz program yapmadık ben tesadüfen uğradim falan dedi hediyeyle mi tesadüfen uğradin abla dedim hicbir şey demedi:))
Gerçi şimdi hic umrumda değil öyle bir beklentim yok cagirmiyorlar çünkü ben kendim gidiyorum gideceğim yere

Benim kuzu ilk haftadan sifayi kapti burun cesme gibi sabahtan beri. Uyuyamiyo tikanikliktan habire uyaniyo yavrum.
Anzer bali vardi evde cok az. Bi tatli kasigi verdim oyle ver dediler diye. Cay kasigi demisler yanlos hatirlamisim. Agir gelme insallah. gelse de belli olur muydu ki hemen bi kac saat oldu vereli

güzel kalplim temiz kalplim üzme kendini bak senin kısmetine taze börek düşmüş Mahçup olmaksa annene
Caniim arkadaşım ya çok tatlısın ama tesekkur ederim güzel sözlerin için
İnanmıyorum ya içime doğdu.çocukluğumun bi kısmının geçtiği yer Afyon 6 yıl ordaydık.ve o böreği oralarda çok yedim.sen börek falan yazınca aklıma o börek geldi.oyüzden sordum:))
gerçekten mi canım bak senin de kalbin temizmis

Geçmiş olsun canım ilerlemez inşallah bende bir tatlı kaşığı bal koyuyorum sütüne ama seninki anzer baliymis dokunmaz herhalde

A Akaibu çok teşekkür ederim canım.hepimiz çok mutlu olalım inşallah.
Akifi uyttum zorla.yaa ağlıcam dayanamıyorum artık bixim çok büyük uyku sıkıntımız var.Akif çok az uyuyo ve çok zor dalıyo.neler neler yapıyorum yok.Doktorcuğumuzda bana artık uğraşma çocuğun uykusuyla dedi.uyku öğrenilen bi davranış bi süre alışkanlık gerektirir dedi.bir de uykuyu pek sevmiyo olabilirmiş.2 yaşından sonra oturur zamanla dedi.

Geçmiş olsun canım ilerlemez inşallah bende bir tatlı kaşığı bal koyuyorum sütüne ama seninki anzer baliymis dokunmaz herhalde
Insallah canim.
Nasil bisey onuda bilmiyorum. Esimin is arkadasi vermis bunu versin diye. Basimin etini yiyo niye fazla verdin diye. Yemin ediyorum beni de paranoyak yapti bu adam. Onu bana benzeteyim derken ben ona benziyorum resmen

Bende zaten öyle düşünüyorum canım ben kardeslerime göre daha güçlü bir yapidayim,annem mesela hep der,kardeşim için ben olmasam bu çocuğa bakamaz onlar diye ama ben tek başıma herşeyi hallediyorum ya beni pek düşünmüyor o yüzden

Bizimde annemlerde cocugun ayari bozuluyor. Burda cok egleniyor ama duzeni yok. Kv askeri disiplinle bakiyor uyku saati yeme saati meyve saati o saati bu saati herseyi saatli. Burdayken gece 12 de uykum geldi dedi anca uyudu. Tekrar eski duzene donmesi 1 haftayi buluyor. Ama yapacak birsey yok burda da konusmasi her seferinde biraz daha gelisiyor.

geçmiş olsun canım belki üst üste fazla verirsen alerji fln yapar diye geldi benim aklıma

Seni anlıyorum cnm banada oluyo bazen:))kimse gizli bi iş yapamaz bende hep üzerine gelirim.ama o anki halleri görülmeye değer oluyo.benim görümcemle kv de pek bi gizli bi yerlere giderler ya da evde yer içerler karşılaşıncada türlü türlü bahaneler uydurmalar....
geçmiş olsun cnm.bişi olmaz merak etme.2 saati geçtiyse sıkıntı yoktur bence.

Canim ben de zor uyutuyorum kızımı bazen bayağı zorluyor beni gece uyuyor çok şükür inşallah düzelir uykusu
Insallah canim.
Nasil bisey onuda bilmiyorum. Esimin is arkadasi vermis bunu versin diye. Basimin etini yiyo niye fazla verdin diye. Yemin ediyorum beni de paranoyak yapti bu adam. Onu bana benzeteyim derken ben ona benziyorum resmen
benim esimde birisinden almış yüzde yüz doğal dedi ama nereden gelmişti bal unuttum:))
Telaş yapmayın bir kereden birşey olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…