Annelerin Güncesi

Nasa haberleri okuyan cocuk :) guzelllll
Hep ilgisi vardı bilime ilkokula giderken öğretmenim bugün en kısa gündüz en uzun gece öğretmenim bugün gece ile gündüz eşit hic atlamazdi öğretmen benim bilim adamı oğlum diyordu ogluma:))birgün bana dünyayla ilgili birşey sormuştu bilmiyorum yanlış soylemeyeyim öğretmenine sor o daha iyi bilir demiştim öğretmene sormuş sonra anlatırim demiş öğretmenim anlatacaktiniz ne zaman ne zaman diye diye kadın en sonunda tamam demiş tahtaya şekil çizip anlatmış:)))

Anne olmak ne kadar zor dimi. Vay efendim 11 aylik oldu disi cikmadi, vay efendim 16 aylik oldu yurumedi vay efendim 3 yasina geldi konusamiyor. Ek gidaya gecemedi gecti puturlu yiyemiyor. Sonra geriye donup bakiyorsun disi cikmis, yurumus hatta konusmus, konusmus susturamamissin, sonra herseyi yemege baslamis ama biz anne olarak cok kafamiza takmis cok uzulmusuz.

Allahin izni ile yemek konusunda da sikinti kalmayacak. Arda dogar dogmaz reflu oldu emzirdim kustu emzirdim kustu aglamadigim gun kalmadi, 7 doktor gezdim 1 tane cocuk genel cerrahi bulduk iceri girdim ve hayatimin sokunu yasadim adam bana resmen gece kusarsa olur dedi su olursa olur bu olursa olur dedir o kadar rahat kullandiki olum lafini sok icinde kaldim. O gun esimi odeme icin beklerken pusetinde dunya tatlisi ardayla yasit bir kiz cocugu vardi, kalbi delikmis ailesi annesi babasi o kadar gucluyduki o gunden sonra bir daha aglamiycam guclu olucam dedim.

Allahim onlara saglik versin, 2 yasinda puturlu yemesinde 3 yasinda yesin 4 yasinda yesin. Yeterki bizimle olsun, mutlu saglikli olsunlar.

Ne guzel canim ya, masallah :) Bizim ogrencilerin yurtdisindaki ogrencilerden farki merak edip soru sormamasiymis, sinav baskisi cocuklari engelliyormus. Soru soran merak eden cocuk candir.

Ne guzel demişin.

Amin canım ne güzel ozetlemissin ben de zamanında o kadar çok şeye üzüldüm ki, aslında herşeyin zamanı var, kimisi erken,kimisi vaktinde,kimisi ise geç yapıyor bazı şeyleri ama yapıyor mu elbette yapıyor simdi kızım tuvalet eğitimini tamamlamadı ama hic kasmiyorum elbette alisacak olan bize oluyor ayni zamanda çocuklarımıza çünkü bizim stresli olmamız onları da etkiliyor.Allah sağlık sıhhat versin herşey zamanla oluyor bugünler en güzel günler büyüdüklerinde öyle olmuyor uzaklaşıyorlar biraz daha

gecen gün eşim büyük oğlumun toplantısına katildi rehber öğretmen çocuklarınıza ders çalışmıyor gibi nedenlerle kizmayin, onlarla güzel vakit geçirin,onlarin evinizde 4 sene daha misafir olduğunu unutmayın demiş eşim anlattı o kadar huzunlendik ki ikimizde inanamadik bu kadar cabuk mu daha dün kucucuktu dedik zaman çok hızlı geçiyor
Ne guzel canim ya, masallah :) Bizim ogrencilerin yurtdisindaki ogrencilerden farki merak edip soru sormamasiymis, sinav baskisi cocuklari engelliyormus. Soru soran merak eden cocuk candir.
sağol canım doğru tespit bencede

Hemde ne zor.. ben 1 yaşına 2 gün kala yeğenimi kaybettim.. ağzında kocaman bi kitleyle doğdu sorun değil alınır dediler. Tavşan dudakdı sorun değil ameliyatla düzelir dediler. 8 aylıkken beyin kanaması geçirdi beynen ve bedenen engelli olacak dediler. Aynı zamanda epilepsi hastasıydı. Hortumla besleniyordu.. aylarca hastanede yattı. Eniştem yaşatmak için çok çaba sarfetti ama malesef kaybettik.. bu yüzden arenin hala konuşamıyor olması hala pütürlü yemiyor olmasına üzüldügüm an yeğenim gelir aklıma. Çok şükür sağlıklı ya diyorum.. Sağlık gerçekten de herşeyin başı.. Sağlık..

Başınız sağolsun canım. Gerçekten kasmamak ve başka çocuklarla karşılastirmamak gerek. Her birey farklı.

Cok zor seyler yasamislar gercekten. Rabbim uzuntulerini unutturacak mutluluklar nasip etsin.

Ay tekerleme gibi yazmisim
ay öyle güldüm ki sabah sabah

Güle güle giysin çok güzelmiş :)
sağol canım

allah rahmet eylesin anneciğine babacığına sabırlar versin
evet çok şükür sağlıklılar beraber nefes alabildiğimiz her an için çok şükür

Ayy bnde deldirmek istiyorum ama korkuyorm

Buarada hava cok sogudu lcw tulumlar gelmismi ????

Valla usengeçlik nereye kadar gidecek bilmiyorum ben de, odadan çıkıp çay almaya üşeniyorum

Gece saat 2 anne gonguma (dondurma) yiyelim mi dedi bir ses
Yiyelim ama baba hasta o yiyemez onun da canı ister, o iyileşsin yiyelim dedim, o an aklıma ilk ne geldiyse,
Evde öksüren bir büyük bir de küçük hastam var çünkü dondurma ile riske atamazdım

A Akaibu sensiz olmaz ama çekiliş
daha 2.5 ay var belki ayarlayabilirsin bencesi
maddi olmasına gerek yok ki
bu ara o kadar sikisigiz ki. Kredimiz var ocakta bitecek. Araba icinde kp kredi cekmisti. Bizim kredimiz bitince ona devam edecektik. Kpin isleri bozuldu. Bizim borcumuz icin sikintiya girmesin diye onu da oduyoruz suan. Bir de bi sikintimiz var bu gun yarin sonucunu ogrencez eger kotu bi sonuc alirsak maddi manevi destekte bulunmamiz gerekecek.
Hayirlisi olsun herseyin de. Bu kadar derdin arasinda bir de cekilis dersem esim ben ne dusunuyorum sen ne dusunuyosun diyebilir :)
Bu seferde uzaktan izleyeyim sizi. Hatta kim kime aliyo bileyim de gulerek izlerim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…