Annelerin Güncesi

Aynen yaa ınstegramda bi kadın var o sürekli bunu tavsiye ediyodu hiç aklıma gelmedi buraya yazmak inan

Ben bi ara temizlik manyakligina tutulunca ingtegramda da sürekli temiz evim düzenli evim titiz ev hanımı gibi bi sürü kişiyi takip etmeye baslamisim:)bi kadın var evim evim temiz evim adında acayip pratık bilgiler veriyo.ama bi kaç gün önce biri hakaret etmiş bütün gonderileri sildi.şimdi yeniden yukluyo tabi.belki kendimi affettirim onu tavsiye ediyim size o zamam:))evim_evim_temiz_evimm

Arkadaşlar ağlamaları umursamamak çocuğu duyarsızlaştırır gibi geliyo bana çocuklar heranlamda bizi taklit ediyor sonuçta ben ne mi yapıyorum dikkatini dağıtmaya çalışıyorum sarılıyorum istediği şeyi vermeyeceğimi ağlaman birşey değiştirmez onu sana veremem diyerek kararlı davranıyorum ama inatlaşmadan bunu bir kere söylüyorum bi de herşeyi yapmak istiyorlar ya fırsat veriyorum kapı çalınca fatihten başkası açamaz artık misal yoksa kıyamet kopuyo kapıyı çalan da neye uğradığını şaşırıyo kendim yiycem olayı yok bizde aksine sen yediyiy misin var o da kardeş faktöründen kaynaklı

hadi bu seferlik unutalim :))

bende aglamayi umursamamak duyarsizlastirir diye dusunuyorum ama bizim yaptigimiz o degil ki.
Yine yaninda durup aglamadan soyle annecim. Aglarken ne dedigini anlamiyorum falan diyorum. Seni bekliyorum diyorum. Baskahic biseyle ugrasmiyorum. Ugrasirsam ona da cildiriyo. Bi sure sonra sakinlesip guzelce soyluyo. Sariliyoruz opusuyoruz..
Tabi bunu sadece siddetli aglama krizlerinde yapiyorum. Ozellikle gece uyanip yaptiklarinda. Diger durumlarda sarilip konusarak halledebiliyoruz.
Birde her cocuk farkli tepkiler veriyo sanirim.
O gece krizlerinde yanina gittigim an vurmaya cigliklari arttirmaya kendini yerden yere atmaya duvarlara vurmaya basliyo. Sarilinca kafasini kafama kafama vuruyo. Yeterki kendine zarar vermesinde aglasin diyo insan.

Bizim sipada kendisini kaldirip delikten baktirmazsam geleni itekleyerek disari cikartiyo. Delikten bakcaktim delikten bakcaktim diye. Bakiyo aaa baba gelmis diyo gulerek aciyo kapiyi biraz once aglayan ziplayan o degil gibi sakinlesiyo aninda

Aman cok sikildim cok bunaldim. cocuk Hasta bi yere gidemiyorum. Esim haftanin her gunu ise gidiyo. Chaftada bi iki gun anca saatinde geliyo. Guya uzun sure izin yaptilar acisini cikartiyolar resmen. Aksama kadar gokceyle tek basimayim.
Tableti verdim kuzucuk oynuyo ne hikmetse ilk defa bu kadar uzun sure oynadi.
Ders calismam lazim mecalim kalmiyo. Keske uykusu duzene girse yine eskisi gibi

Bilemiyorum canim, okudugum bir cok kitap da bu sekilde yapilmasini soylemis. Bizde ise yaradi, her cocuk tabiki bir degil mesela dikkat dagitma bizde ise yaramadi daha da costurdu.

Sabah esimle Arda kahvalti icin birseyler almaya markete gitmislerdi marketten donuste yolda kepce calisiyormus Arda yanindan gecerken saskin saskin bakmis biraz ilerleyince kepcedeki adam korna calmis Ardayi cagirmis. Kepceye binmis Arda direksiyonunu cevirmis kornasina felan basmis. Adam demiski bunlarin kucukleri var soyle baban sana alsin :) Su an kafayi takti kucugunden kucugunden diye :)

Perşembe günü gökçe mor pony istedi. Maaşı alınca alabileceğimi söyledim. Oluyy anne dedi :) eşim dün gitmiş almış mor pony ama akşam geç geldi sabah verdi gökçeye ponyi. Şuaralar pony e taktı kafayı
Bide youtubeden izlediği videoları taklit ediyor. Damacanayı mikrofon gibi kullanıp bişeyler anlatıyo. Hosgeldiniz arkadaşlar, bugün niloya ve pepe birlikte oynuyacak lar vs vs anlatıyor:) çok tatlı ya.

Ben genc bi anneyim 1 buck yasinda kizim var masallah cok sukur rabbime ve suanda da hamileyim ne kadarlik henuz bilmiyouz pazartesi randevumz cok istedk iknci cocgda cunku kardes kizimada iyi gelicek cok sklio ve cocklari bebekleri cok sevio ve bende yeniden dogm duygusunu tatmak istedm meryem zor bi cock degl sadece yemek de biraz beni uzuyo

Allah bağışlasın :) benim kizim ikibuçuk yaşında hem Çok istiyorum hemde korkuyorum iki çocuga yetebilir miyim die. Yetmekten ziyade çalışıyorsan ve çocuğunu emanet edebileceğin anne baba vs kimsen yoksa insan ister istemez korkuyor.

Ben ev hanimiym ama korkma rabbim yardm eder evn senlenr bence daha cok beklme o zamn tam rahata erersn daha zorlanrsn simdi ikisi bir arada buyur ben hem cok yas farki olmasn istedm

Bende ağlama krizlerine girdiği zaman, ağlayınca ne dediğini anlamıyorum sakince söylersen anlaşırız diyorum. Ağlamaya devam ediyor bende tekrar ediyorum sonra sakinleşiyor ve şey.. diyerek başlıyor anlatmaya :)

Kızımda çok çektim ben baba babaanne dede şımartıyordu her istediğini ağlayarak yaptırıyordu o da. Şimdi aynı şeyi ona da yapıyorum. O biraz daha laftan anladığı için, istediğin kadar ağlayabilirsin ama izin veremem ağlaman birşeyi değiştirmez diyorum umudu kesilince susuyor.

Dikkat dağıtma bizde de işe yaramıyor. Aslında onu susturmak için çabaladığımı farkediyor ve daha çok, bağıra bağıra ağlıyor.

Ohooo bugun ayakkabisini kendi giycekmis bi de cekecekle giyemeyince annem giydirmis disardaydim ben beni ariyo ama ne bagirma kiyametvkopuyo annem diyo bisey oldu sancan diye korktum
Dedim malimi biliyoru ben hep oyle :)

Canim huyundan dolayi degilde belki bir rahatsizligi var ondan boyle yapiyordur doktora tekrar randevu alsaniz.

sagolun kızlar desteğiniz o kadar iyi geldi ki anlatamam sabah okudum ama yazmaya zamanım olmadı alıntı yapamadigim tecrübelerini paylaşan diğer arkadaşlara da çok tesekkur ederim iyi ki varsiniz
Bugun yine ayni davranışları yaptı ama ben bugüne farkli başladım hergun ki ağlama yavrum,niye agliyorsun kizim, tamam hadi ağlama modundan çıktım mesela bulaşık makinasını ben bosaltirken ağlamaya başladı ben yapacaktım diye tamam sen de bana yardım et beraber yapalım dedim kabul etmedi ağlamayı arttırdı egildim göz hizasına gelerek agliyomusun o zaman odana gidiyoruz orada aglayabilirsin dedim odasına görürdüm istediğin kadar aglayabilirsin aglaman bitince bana söyle alayım seni dedim kapıyı kapatıp elimle kapının kolunu tuttum çıkmaya çalıştı kapıyı aralayarak ayni şeyleri söyledim aglamaya devam ettiği için kapıyı kapatıp bekledim yine çıkmak istedi bittimi ağlaman dedim bitti aglamayacagim dedi tamam o zaman cikabilirsin dedim çıktı birkaç defa aglayinca uyardim susmadi yine ayni şeyi yaptım sonra susunca cikmak istedi birkaç defa daha ağlıyordu o zaman odaya dediğim de ise aglamayacagim dedi ve sustu çok işe yaradı daha sonra ben kuaföre gittim annemde hic aglamamis sacimi boyattim kas bıyık sac kesimi kendime geldim biraz kizimdan 3 saat ayrı kalmak çok iyi geldi kafa dinledim kuaforde:))
Bu arada annem aksam kızımı okudu kadın esnemekten nefes alamadı çok nazar var sen buna hergun felak nas oku dedi umarım bu gece sorunsuz geçer ve yarin daha iyi olur sürekli saatlerce ağlaması çok kötü

Canim huyundan dolayi degilde belki bir rahatsizligi var ondan boyle yapiyordur doktora tekrar randevu alsaniz.

Ohooo bugun ayakkabisini kendi giycekmis bi de cekecekle giyemeyince annem giydirmis disardaydim ben beni ariyo ama ne bagirma kiyametvkopuyo annem diyo bisey oldu sancan diye korktum
Dedim malimi biliyoru ben hep oyle :)
Aynısını benimki de yapıyor cekecekle giyiyormus güya birşeyler yapıyor çok fenalar annen neye uğradığını şaşırmıştır çünkü bizler de iki yas sendromu diye birşey olmamış anladigim kadariyla
anneme anlatıyorum hic siz de oyleydiniz demiyor:)

Aynen yeni nesil sendromlari bunlar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…