Annelerin Güncesi

Kizlar dun d r dan eslestirme kartlariyla, dikkat guclendirme siparis ettim. Bugun herkes Osman Abalinin dikkat gelistirme setini tavsiye etti dun aldiklarim icin pisman oldum. Osman Abalininkine baktim icerigi guzelmis, sizinde aklinizda bulunsun.
Konusmasi icin pedagoga gittigimizde o da bize osman abalinin setlerini alabilirsiniz demisti.
En dusuk 3 yas icin var. 3 yasi doldurmali mi acaba diye dusunuyodum. Simdi erken mi olur ki

Birde depoladigim 5+ bezler bitti. 5 numarayi cok sik degistirmem gerekiyo. Cis tasiyo. 6 numara buyuk. Huggies denmistim cocuk kasiniyo onu kullaninca.
Komiliyi deneyecekler vardi. Nasil memnun musunuz? Bi de onu deneyeyim diyorum

Evet canım sürekli birseylerle ilgileniyorum ece zaten kaç gündür mahvetti beni bambaşka bir çocuk oldu yurt dışından teyzem geldi annemde kalıyor uzun zamandır annemde o var diye gelmiyor hafta sonu çocukları eşime bırakıp kuaföre gitmek istiyorum inşallah gidebilirim

Birde depoladigim 5+ bezler bitti. 5 numarayi cok sik degistirmem gerekiyo. Cis tasiyo. 6 numara buyuk. Huggies denmistim cocuk kasiniyo onu kullaninca.
Ben aldım canım primadan biraz farklı ama güzel prima 5+bize de küçük geliyordu Komili gayet iyi oldu sızdırma pişik vs yapmadı bugün bitti bezimiz yine Komili alcam

Konusmasi icin pedagoga gittigimizde o da bize osman abalinin setlerini alabilirsiniz demisti.
En dusuk 3 yas icin var. 3 yasi doldurmali mi acaba diye dusunuyodum. Simdi erken mi olur ki
Canim ben 2 3 sayfanin icerigini gordum 3 tane kalem mesela en uzunu en kisasi hangisi, mesala 6 tane kalem var yukariya kalemin birini koymus yukaridaki kalem ile asagidakilerden hangisinin ayni oldugunu soruyor. Sonra eslestlestirmeler var. Ben su an yapabileceklerini dusundum. Biz evde uzun kisa buyuk kucukleri calisiyoruz.

Kizlar dun d r dan eslestirme kartlariyla, dikkat guclendirme siparis ettim. Bugun herkes Osman Abalinin dikkat gelistirme setini tavsiye etti dun aldiklarim icin pisman oldum. Osman Abalininkine baktim icerigi guzelmis, sizinde aklinizda bulunsun.
Bende bakayım canım sağol

Bizde büyük küçük çalışması yapıyoruz halim var üzerinde renkli büyük küçük daireler var ben yeşil mavi yuvarlağa basalim diyorum basıyor küçük turuncu yuvarlağa basalim diyorum vs öyle çalışıyoruz:)

Ben aldım canım primadan biraz farklı ama güzel prima 5+bize de küçük geliyordu Komili gayet iyi oldu sızdırma pişik vs yapmadı bugün bitti bezimiz yine Komili alcam
Sagol canim bi deneyeyim bakalim rahat eder insallah benimkide huggies baglayinca vikar cikar diyip duruyodu
pedagogda soyledi de buyuk kucuk cikartmalar falan varmis bi de sanrim. Ama ne duzeydedir bilememistim. Cikartmalari cok seviyo. Eslestirmeleri de yapiyo ama digerlerini gostermek istedigimde reddetti hep belki kitapta hosuna gider alayim bakalim. Her yas grubunicinde varmis 15 yas bile. Severse alirim her sene

geçen gün bir arkadaşım pedagoga gitti iki buçuk yaşında çocuğu
renkler,şekiller, zıt kavramları bilmeli
makas kullanmalı
kendi kendine giyinmeli, yemeli,içmeli
çişini söylemeli
o bu bir sürü şey söylemiş
eve geldiğinde çocuğumu yarış atı gibi hissettim diyor
bilmiyorum benim artık kafam karışık bu konularda bilinçlendikçe çocuk büyütmek daha zorlaşıyor sanki

Sen böyle diyince biraz ferahladım sabır sınayan davranışlar tamamen kardeşden kaynaklı değil dönemsel de demek ki ben de çok sabırlıydım şimdiye kadar şimdi kızarım bak oğlum öyle yapma lütfen diyorum kızma anne lütfen diyor hiç vurmam mesela bebeğin üstüne atlamaya yeltenince sertçe tutmuştum kolundan muumaa anne vuuma muuma diyo vurmadım oğlum diyince de kızmadın dimi vuumadın dimi diyip duruyo babaanne de bunda etkili biliyorum anne kızcak baba dövcek deyip duruyodu ondan da etkilendi çocuk babadan korkacakmış biraz babası da bu söylemden etkileniyo sanırım bu sış etkenler olmasa hayatım çok daha kolay olurdu

Makasi hic denemedik, erken degil mi?

Ben gittigimde bi kagit verdi. Burda yapamadiklarini isaretle diye. Hayir olarak isaretledigim tek sey vardi o da cisini soylemiyo olusu.
Giyinme konusu siz tshirtunu cikartirken kollarini yukariya kaldiriyo mu? Ceketini tuttugunuzda kollarini kendi sokuyo mu seklindeydi. Iste coraplarini giymeyw calisiyo mu gibi.
Kendi kendilerine nasil giyip cikartsinlar ki. Yapabilen var midir acaba. Sasirdim.
Genelde basit seyler vardi. 3 lu yapbozlari yapabilir mi falan gibi.
Hayirlar cok olsa da endise etcek bi durum yok suan ilgisini cekmiyo da olabilir. Tv den uzak tutun ilgilenin otesini dusunmeyin sunu ogrendi bunu ogrendi diye dusunmeyin demisti.
Yoksa insan gercekten kendini yarista gibi hissediyo

ay cok heyecanli

Bazen arada birden hamile oldugumu farketsem ne iyi olur diyorum. Cunku cok istememe ragmen hic cesaretim yok

bende kaza olmadığı sürece hamile kalamam gibi yani kızımda hazırım çok istiyorum diyerek oldu süreç ama şimdi cesaret edemem bir daha gibi

Makasi hic denemedik, erken degil mi?
denemeyi bırak gördü mü kızım emin bile değilim çocuk makası dahil öyle korkuyorum ki
2 buçuk yaş için kullanabilir olmalıymış

yani mesela giyinme konusunda iliklemeye çalışıyo ama ilikleyemiyo çoraplarını giyinemiyo ama çıkarıyo demiş yetersiz bulmuş bu da doktordan doktora değişen yorumlar gibi
mesela benim kızım yapboz yapamaz çünkü gerçekten hiç ama hiç ilgisini çekmiyo legolara bile yeni başladı
bu süreç hiç bitmeyecek emekledi mi yürüdü mü kelime söylüyo mu konuşoyumu vallahi annem ben bu kdr zor çocuk büyütmedim siz neyi ne zaman yaptınız bilmem diyo zaten öyle olsa beş tane doğurmazdım diyip gülüyo

Aklima gelmisken anlatayim sizede dokeyim biraz icimi. Teyzemin bi gelini var. Bizimkilerden 7 ay buyuk. Benim sipa dogdugundan beri surekli karsilastirma pesinde. 1 yasidan beri cocugunun ustun zekalo oldugundan suphelendigini soyluyo.Ailelerinde ustun zekali bi cocuk var. Genetikmis onun cocugunda da cikabilirmis. Teee 20 gunlukken mevlutunde basini dimdik tutabiliyomus ordan belliymis farkli bi cocuk oldugu kas gelisimiyle zekanin ne alakasi var dedim gulmemi bastirarak kaldi oylece
Gidiyorum daha geleli 5 dk olmadi eve gokce niye konusmuyo baslamadi mi konusmaya diyo. Yarismaya gelmedik ya 5 dk olmus geleli bilsigi ne var ne yok her gordugune gidip direk soyleyecek hali yok ya cocugun.
Bir de ikide bir benim kizim gokcenin yasindaykenle baslayan cumleler kurmuyo mu bi gun yapiscam bogazina. Yok niye sayi saymayi ingilizce ogretmemisim. Renkleri de ingilizce ogretmeliymisim.
Cocugu gercekten ustun zekali degilse buyuk bi yikim olacak onun icin. Annesi bu kadar mukkemmel odakliyken o cocuk nasil olacak bilemiyorum.

Ben ikisine de kullanıyorum canım gayet güzel memnunum ama 5 artısı yok molfixin 5 artısını kullanıyodum komilinin 5i tam oldu bize tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…