Annelerin Güncesi

bende kaza olmadığı sürece hamile kalamam gibi yani kızımda hazırım çok istiyorum diyerek oldu süreç ama şimdi cesaret edemem bir daha gibi

denemeyi bırak gördü mü kızım emin bile değilim çocuk makası dahil öyle korkuyorum ki
2 buçuk yaş için kullanabilir olmalıymış

yani mesela giyinme konusunda iliklemeye çalışıyo ama ilikleyemiyo çoraplarını giyinemiyo ama çıkarıyo demiş yetersiz bulmuş bu da doktordan doktora değişen yorumlar gibi
mesela benim kızım yapboz yapamaz çünkü gerçekten hiç ama hiç ilgisini çekmiyo legolara bile yeni başladı
bu süreç hiç bitmeyecek emekledi mi yürüdü mü kelime söylüyo mu konuşoyumu vallahi annem ben bu kdr zor çocuk büyütmedim siz neyi ne zaman yaptınız bilmem diyo zaten öyle olsa beş tane doğurmazdım diyip gülüyo
Kaliplara sokulmalari cok yanlis hele birde bunu pedegoglar yapiyorsa. Robot degilki bunlar tusuna bas hop 2,5 yasindasin cisini soyle, hop ustunu giyin.

Mesela bu adim adim setinin 25. Ayinda tek ayak ustunde once tutunarak sonra tutunmadan durmasini bekliyordu o ay ugrastik olmadi dengede duramadi biraktik. Gecen gun baktik kendi kendine tek ayak ustunde duruyor yani bu cocuklar birileri ne zaman isterse degil, kendi gelisimleri ne zaman buna musait olursa yapabilirler.

Canim senin içinde zor bir durum daha lohusasin biri bebek diğeri de daha küçük ama mümkün olduğunca sakin olmaya çalış oğlunun da öyle davranması normal o da küçük bir de kardeş geldi kardeşini senin kontrolünde ellemesine sevmesine izin ver uzak tutmaya çalışmak daha ters tepiyor ona küçük görevler ver aferin sen artik abi oldun kardeşin seni çok seviyor falan diyebilirsin ben de yaşadım benzer şeyleri benim oglanlarin arası 4,5 yas büyük oğlum çok kiskandi kardeşini
Desteğin için çok teşekkürler canım

bende kaza olmadığı sürece hamile kalamam gibi yani kızımda hazırım çok istiyorum diyerek oldu süreç ama şimdi cesaret edemem bir daha gibi

denemeyi bırak gördü mü kızım emin bile değilim çocuk makası dahil öyle korkuyorum ki
2 buçuk yaş için kullanabilir olmalıymış

yani mesela giyinme konusunda iliklemeye çalışıyo ama ilikleyemiyo çoraplarını giyinemiyo ama çıkarıyo demiş yetersiz bulmuş bu da doktordan doktora değişen yorumlar gibi
mesela benim kızım yapboz yapamaz çünkü gerçekten hiç ama hiç ilgisini çekmiyo legolara bile yeni başladı
bu süreç hiç bitmeyecek emekledi mi yürüdü mü kelime söylüyo mu konuşoyumu vallahi annem ben bu kdr zor çocuk büyütmedim siz neyi ne zaman yaptınız bilmem diyo zaten öyle olsa beş tane doğurmazdım diyip gülüyo
Sen yazinca aklima geldi hemen hemen ayni seyleri soyledim. Corabi cikariyo fermuari takmaya calisiyo falan diye. Guzel demisti sadece. Onemli olan bunlara ugrasiyo olmasi dedi. Gerisi de ince is gibi biraz. Aklim almadi gercekten. Bi tek pijama altini giyebiliyo mesela. Onunda cogunlukla tek tarafina iki bacagini da sokuyo.
Buyuk kucuk renkleri gruplama falan arada deniyorum ama hic ilgilenmiyo. Farkli ilgileri var hepsini .
Iyi ki boyle bi pedagoga denk gelmemisim. Benim konustugum adam acaip rahatti. Iyice strese girerdim yoksa.
Ben ikisine de kullanıyorum canım gayet güzel memnunum ama 5 artısı yok molfixin 5 artısını kullanıyodum komilinin 5i tam oldu bize tavsiye ederim
sagol canim insallah rahat eder sipamda. Yoksa gece uyandirip altini degistirmek zorunda kaliyorum. Zaten uykusu cok fena bu ara bi de uyandirinca iyice huysuzlaniyo

Sen yazinca aklima geldi hemen hemen ayni seyleri soyledim. Corabi cikariyo fermuari takmaya calisiyo falan diye. Guzel demisti sadece. Onemli olan bunlara ugrasiyo olmasi dedi. Gerisi de ince is gibi biraz. Aklim almadi gercekten. Bi tek pijama altini giyebiliyo mesela. Onunda cogunlukla tek tarafina iki bacagini da sokuyo.
Buyuk kucuk renkleri gruplama falan arada deniyorum ama hic ilgilenmiyo. Farkli ilgileri var hepsini .
Iyi ki boyle bi pedagoga denk gelmemisim. Benim konustugum adam acaip rahatti. Iyice strese girerdim yoksa.
sagol canim insallah rahat eder sipamda. Yoksa gece uyandirip altini degistirmek zorunda kaliyorum. Zaten uykusu cok fena bu ara bi de uyandirinca iyice huysuzlaniyo
bizimde iki hafta sonra randevumuz acayip gerginim hele de öyle birine denk gelirsem tamam artık
bilmiyorum çocuğuma bakıyorum herşeyi normal geliyo içimden 1 yaşında değil de 15 aylıkken yürüdü de ne oldu diyorum yani bu ay tek ay üstünde durmasa zıplamasa ne olur diyorum
galiba bende artık çevreye kulak tıkamaktan bile yoruldum

tabletine kuzucuk oyununu yukledim renkler buyuk kucuk ayrimi ile ilgili oyunlar. Hepsni yapiyo mesela buyuk elmayi buyuk sepete. Beyaz ati beyaz kulubeye sokuyo. Hep busekilde oyunlar var icnde tam zmaninda indirmisim:) surekli oynamiyo tabi ara sira veriyorum oyuncaklari daha cok tercih ediyo oncden cok duskundu tablete smdi istemiyo

tabletine kuzucuk oyununu yukledim renkler buyuk kucuk ayrimi ile ilgili oyunlar. Hepsni yapiyo mesela buyuk elmayi buyuk sepete. Beyaz ati beyaz kulubeye sokuyo. Hep busekilde oyunlar var icnde tam zmaninda indirmisim:) surekli oynamiyo tabi ara sira veriyorum oyuncaklari daha cok tercih ediyo oncden cok duskundu tablete smdi istemiyo
Cok guzelmis canim, indirdim hemen. Daha once indirdiklerimi de senden duymustum. Varsa baska boyle :)

bizimde iki hafta sonra randevumuz acayip gerginim hele de öyle birine denk gelirsem tamam artık
bilmiyorum çocuğuma bakıyorum herşeyi normal geliyo içimden 1 yaşında değil de 15 aylıkken yürüdü de ne oldu diyorum yani bu ay tek ay üstünde durmasa zıplamasa ne olur diyorum
galiba bende artık çevreye kulak tıkamaktan bile yoruldum
Insa:dua:llah karsisindakinin bi anne oldugunu unutmadan yaklasan birine rast gelirsin canim sende
aa indireyim bende hemen sagol canim. Minikler ogreniyor duruyo hala bizde :) ama sikilmis istemiyo hic. Oyle ogrenir belki

Sen böyle diyince biraz ferahladım sabır sınayan davranışlar tamamen kardeşden kaynaklı değil dönemsel de demek ki ben de çok sabırlıydım şimdiye kadar şimdi kızarım bak oğlum öyle yapma lütfen diyorum kızma anne lütfen diyor hiç vurmam mesela bebeğin üstüne atlamaya yeltenince sertçe tutmuştum kolundan muumaa anne vuuma muuma diyo vurmadım oğlum diyince de kızmadın dimi vuumadın dimi diyip duruyo babaanne de bunda etkili biliyorum anne kızcak baba dövcek deyip duruyodu ondan da etkilendi çocuk babadan korkacakmış biraz babası da bu söylemden etkileniyo sanırım bu sış etkenler olmasa hayatım çok daha kolay olurdu:KK47:
Evet canım dönemsel olduğunu düşünüyorum bende. Kardesten kaynakli değil. Dış etkenler maalesef işimizi zorlaştırdigi için ben genelde uzak tutuyorum. Ama bugünlerde kızım benimde sabrimi zorluyor umarim kısa sürer bu durum.
Mesela bugün dışarı çıkacağız saçlarını bağladım bi avuç dolusu tokasini getirdi saçına takmami istiyor. Kızım olmaz hepsi takilmaz diyorum inatlasiyor benimle. Baktim olmuyor değişik tokalari saçlarına doldurdum dışarı çıktık. Görenler kimbilir ne düşünmüştür:olamaz:

Son düzenleme:
Evet canım dönemsel olduğunu düşünüyorum bende. Kardesten kaynakli değil. Dış etkenler maalesef işimizi zorlaştırdigi için ben genelde uzak tutuyorum. Ama bugünlerde benimde sabrimi zorluyor umarim kısa sürer bu durum.
Mesela bugün dışarı çıkacağız saçlarını bağladım bi avuç dolusu tokasini getirdi saçına takmami istiyor. Kızım olmaz hepsi takilmaz diyorum inatlasiyor benimle. Baktim olmuyor değişik tokalari saçlarına doldurdum dışarı çıktık. Görenler kimbilir ne düşünmüştür:olamaz:
Ne dusunurlerse dusunsunler hiicc takma yaz sicaginda kafasinda penye bereyle gezdi artik kasinmaya basladi da oyle cikardi biyere girdik kiz niyetakiyo diyo kendi istedi dedim inatlasip ne kendimi ne cocugumu uzumem

Bizde yeni yontem hanimefendicilik haninefendi sunu istermisiniz cok guzelmis size cok yakisir 2 lira verseniz yeter bununda tadina bakmalisiniz falanf filan ama gayet etkili hosuna gidiyo hemen ifadesi degisiyo :)

Ne dusunurlerse dusunsunler hiicc takma yaz sicaginda kafasinda penye bereyle gezdi artik kasinmaya basladi da oyle cikardi biyere girdik kiz niyetakiyo diyo kendi istedi dedim inatlasip ne kendimi ne cocugumu uzumem

Bizde yeni yontem hanimefendicilik haninefendi sunu istermisiniz cok guzelmis size cok yakisir 2 lira verseniz yeter bununda tadina bakmalisiniz falanf filan ama gayet etkili hosuna gidiyo hemen ifadesi degisiyo :)
Ayy çok komik bunlar ya..
Birde ben denryeyim hanımefendi yi bakalım tepkisi ne olcak?

kuzum hastalandı :KK43: burun tıkanıklığı geniz akıntısı kaynaklı öksürük off ya daha ilk soğuk havada hastalık bakalım nası atlatcaz

Benim k
kuzum hastalandı :KK43: burun tıkanıklığı geniz akıntısı kaynaklı öksürük off ya daha ilk soğuk havada hastalık bakalım nası atlatcaz
Geçmiş olsun canım ilerlemeden atlatirsiniz inşallah benim kizimda da var biraz öksürük, burun tıkanıklığı

Ben galiba ciddi ciddi cocuk istiyorum. Ama cokta korkuyorum. Esim soyle bi itelese hadi hadi dese direk tamam diyecek gibiyim. Bir de gorumcem geldi gokce bebegi gorcem diye yeri gogu inletiyo. Aglayinca tamam tamam aglama diyip koluna dokunuyo nazik nazik. pisss pisss yapiyo uyusun diye. Eve gelirken bebegide goturelim diyo. Ben cok tatlisin annem diyorum ya o da bebegin yuzune egilmis cok tatlisin gokcem diyo :KK70: Cocugum kardes istiyo resmen ya. Allahim en hayirli zamanda versin insallahm hormonlarin costu.

X