Annelerin Güncesi

Hatunlar
Tarhana yapanlar geç mi kaldım bi diyiverin teyzem yolluyodu her sene bu sene yapamıcakmış e bizimki de bayılıyo tabi napsam bilemedim anneme didim yapılmaz artık diyo uğraşamam ben diyo :)
Çalışıyo kadın

Bu sene kışlık işine kendim gircem zaten haftasonu alıyorum domates biber falan

Kaç gün mayalancak tarhana yapsam mı ne koydunuz içine nette baktım biraz ne bulursa koyanda var domates biber nohut soğan un yoğurt yapanda

Tavsiyelerinizi bekliyorumm

Hatunlar
Tarhana yapanlar geç mi kaldım bi diyiverin teyzem yolluyodu her sene bu sene yapamıcakmış e bizimki de bayılıyo tabi napsam bilemedim anneme didim yapılmaz artık diyo uğraşamam ben diyo :)
Çalışıyo kadın

Bu sene kışlık işine kendim gircem zaten haftasonu alıyorum domates biber falan

Kaç gün mayalancak tarhana yapsam mı ne koydunuz içine nette baktım biraz ne bulursa koyanda var domates biber nohut soğan un yoğurt yapanda

Tavsiyelerinizi bekliyorumm
Bence geç kalmadin canım benim annemde hep bu zamanda yapıyor tam yapılışını bilmiyorum ama annemde içine soğan, biber,domates,nohut, un,yoğurt kullanarak yapıyor birde tarhana otu oluyor burada ama her yerde bulunmuyor sanırım onun yerine maydonoz nane de kullanabilirsin yarin sorarım anneme kaç gün bekletiyor diye bana da annem veriyor bir de ben her sene fuardan alıyorum uşak tarhanası çok güzel hatta bugün de sırf tarhana için fuara gittim aldım bir kilo

Bence geç kalmadin canım benim annemde hep bu zamanda yapıyor tam yapılışını bilmiyorum ama annemde içine soğan, biber,domates,nohut, un,yoğurt kullanarak yapıyor birde tarhana otu oluyor burada ama her yerde bulunmuyor sanırım onun yerine maydonoz nane de kullanabilirsin yarin sorarım anneme kaç gün bekletiyor diye bana da annem veriyor bir de ben her sene fuardan alıyorum uşak tarhanası çok güzel hatta bugün de sırf tarhana için fuara gittim aldım bir kilo

Ben sevmiyorum o otu annemler kullanmazdı ananem daha doğrusu teyzemde baharat koymuyo tuzsuz yapıyo kendi öyle yediği için ek gıdaya geçerkende iyi olmuştu tuzsuz olması şimdi pişirirken ne istiyosam koyuyorum içine o yüzden baharatsız yapıcam annemde al dışardan dedi ama benim yapasım var bu sene neler neler yapasım varda neler yapcam bakalım :) hazır yemek iyiydi ama taşın altına elimi koyma vakti geldi :)
Sorarsan sevinirim canım bende teyzeme sorucam orta bi yol bulup halletcem artık
Nette baktım kimi 10 gün kimi 3 gün kimi saabh sermiş akşam ovalamış :)

@ysfkbrfth hayırlısıyla al kucağına inş doğuma giderken bize de haber ver ve kendini iyi hissettiğinde yine haberlerini bekliyoruz

Ben sevmiyorum o otu annemler kullanmazdı ananem daha doğrusu teyzemde baharat koymuyo tuzsuz yapıyo kendi öyle yediği için ek gıdaya geçerkende iyi olmuştu tuzsuz olması şimdi pişirirken ne istiyosam koyuyorum içine o yüzden baharatsız yapıcam annemde al dışardan dedi ama benim yapasım var bu sene neler neler yapasım varda neler yapcam bakalım :) hazır yemek iyiydi ama taşın altına elimi koyma vakti geldi :)
Sorarsan sevinirim canım bende teyzeme sorucam orta bi yol bulup halletcem artık
Nette baktım kimi 10 gün kimi 3 gün kimi saabh sermiş akşam ovalamış :)
Bekletme suresi ekşime suresi oluyor ne kadar bekletirsen o kadar ekşi oluyor sanırım sorarım ben anneme yazarım yarin bende domates yapcam annemle beraber turşu yapcam gecen sene ilk kez turşu yapmıştım çok güzel olmuştu bu sene biraz fazla yapmayı düşünüyorum birde vişne reçeli yaptım seviyor bizimkiler iyi oluyor yazin birseyler yapinca kışın bol bol yiyiyoruz

işte aynen bende bu tür safliklarim Hayır diyemeyislerim yüzünden yardım alicam. çok yiprandim özelliklede bu yaz hele son bir hafta ne kadar çok salak yerine konuldugumu daha çok anladim ve hâlâ bi yanlislik olmalı diye düşünüyorum salak bi şekilde. Ben kendimle başa çıkamıyorum artık yardım şart artık bana ve dediginiz o süzgeçin en buyugunden.en buyugunden olmaliki oturup rahaaat rahaat eleyim:)):işsiz:
ay o bi yanlışlık var canım salaklığı bende de var çok net bi de sürekli kendimi aman kötü düşünme diye telkinliyorum illa yok canım ddemez yapmaz hatta ileri gidip bi hatam oldu kesin fln diyorum ay şimdi yazınca vallahi deliyim galiba ben diyorum

Selamlarrr Arda abi oluyor :) cok minakkasiz 4+3 ile uyumlu, gec dollenme. Bugun keseyi gorduk toplu igne basi kadar. Degisik bir duygu :)
çok sevindim hayırlı olsun canım rabbim sağlıkla zamanında kucağına almayı nasip etsin

Aa hayırlı olsun bekliyor muydun? L Leydiminik A Akaibu MIhtar MIhtar hadi sıra sizde :)))
ya dur hemen beni ne etiketliyon zaten kıpraşık duygularım var :)) allah isteyene hazır olana nasip etsin bana da zamanı geldiğinde bir kez daha annelik duygusunu nasip etsin inşallah

Yeni dogan bebeğe döndü. Sabaha doğru 4'te uyandi çığlık cigliga daha da uyumadi 3 gündür boyleyiz. 3 gün once atesi başladı doktora götürdüm azı dişi çıkıyor diyor. Bir de demir düşük çıktı.
Ne bu ya o kadar dış çıkardı böylesini görmedim. Bütün gun mız mız. Bişey yemez kilo vermiş 1 yıl öncesi kilosuna geri döndü. Ne dişmiş yahu bu kadar mi yapar?
bizim köpek dişler çok iştahsız acılı çıkmıştı o ara su bile içmemiyodu kuzum azılardan henüz bi belirti yok
umarım çabuk çıkar da hemencik toparlar fıstık bu dönemlerde verdikleri kiloyu düzelince heemn geri alıyorlar ona sıkma sen canını annesi ağrısı sancısı az olsun inşallah

ay o bi yanlışlık var canım salaklığı bende de var çok net bi de sürekli kendimi aman kötü düşünme diye telkinliyorum illa yok canım ddemez yapmaz hatta ileri gidip bi hatam oldu kesin fln diyorum ay şimdi yazınca vallahi deliyim galiba ben diyoru

çok sevindim hayırlı olsun canım rabbim sağlıkla zamanında kucağına almayı nasip etsin

ya dur hemen beni ne etiketliyon zaten kıpraşık duygularım var :)) allah isteyene hazır olana nasip etsin bana da zamanı geldiğinde bir kez daha annelik duygusunu nasip etsin inşallah

bizim köpek dişler çok iştahsız acılı çıkmıştı o ara su bile içmemiyodu kuzum azılardan henüz bi belirti yok
umarım çabuk çıkar da hemencik toparlar fıstık bu dönemlerde verdikleri kiloyu düzelince heemn geri alıyorlar ona sıkma sen canını annesi ağrısı sancısı az olsun inşallah

Cok sagol canim. Aminnn.

Senin işinde zor canım sanırım daha önce anlattigin nedenler beni de sinir eden durumlar var anlatamiyorum burada kafamdan atmaya dusunmemeye çalışıyorum ama tekrar tekrar yaşayınca haliyle takılıp kalıyorum sabir diyorum Allah hepimize sabir versin
evet canım anlatamiyirum cogunu senin gibi.sabır bu dünyadaki sinavimiz sanırım:KK43:

Sağol canım. Hepiniz o kadar içtensinizki, gerçekten sevindiğinizi hissedebiliyorum. Çook teşekkür ederimm.
Hayırlı olsun canım çok sevindim sağlıkla kucağına al inşallah
bende senin gibi kendimi temizlige veriyorum. Biseye canim sikildiginda. Gece yarisina kadar uyumaz ugrasirim deli gibi.
Keske degmeyecegini farkettigimiz insanlara karsi dik durmayi basarabilsek

ayy nasil sevindim. Allahim hayirli bol huzurlu saglikli ömur nasip eder insallah.

aman dur :KK70:
Gorumcemin bebegini sevdikce acaip heveslensemde bizim icin erken.
Ya o kadar kucuk ki minnacik kafasi elleri parmaklari. Biz kocaman etmisiz cocuklari daha iyi anladim gordukce.

Allahim hayirli zamanda bi daha nasip eder insallah
Kendimi degistirmek istiyorum basaramiyorum okul açılsın yardım alicam bi doktora gidip yoksa durumum kötüye gidiyo. dediğin gibi özellikle bu temizlik konusunda
ay o bi yanlışlık var canım salaklığı bende de var çok net bi de sürekli kendimi aman kötü düşünme diye telkinliyorum illa yok canım ddemez yapmaz hatta ileri gidip bi hatam oldu kesin fln diyorum ay şimdi yazınca vallahi deliyim galiba ben diyorum

aynen acaba ben bi hata yaptimdami böyle oldu diye dusunurken buluyorum kendimi buda beni çok yipratiyo.

stanki stanki hayırlı olsun miniğin:KK70:
@ysfkbrfth zamanını bekliyordur 40. haftadasın bugün yarın:KK70: bir kaç saat sonra her an gelebilir kızın, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim
MIhtar MIhtar geç kalmadın canım yapabilirsin tarhanan, bekleme süresi de mayasının ekşimesi, kimisi ekşi sever kimi sevmez damak tadı da göre sen de mayasını ayarlarsın:eek:

evet canım anlatamiyirum cogunu senin gibi.sabır bu dünyadaki sinavimiz sanırım:KK43:

Kendimi degistirmek istiyorum basaramiyorum okul açılsın yardım alicam bi doktora gidip yoksa durumum kötüye gidiyo. dediğin gibi özellikle bu temizlik konusunda
aynen acaba ben bi hata yaptimdami böyle oldu diye dusunurken buluyorum kendimi buda beni çok yipratiyo.

stanki stanki hayırlı olsun miniğin:KK70:
@ysfkbrfth zamanını bekliyordur 40. haftadasın bugün yarın:KK70: bir kaç saat sonra her an gelebilir kızın, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim
MIhtar MIhtar geç kalmadın canım yapabilirsin tarhanan, bekleme süresi de mayasının ekşimesi, kimisi ekşi sever kimi sevmez damak tadı da göre sen de mayasını ayarlarsın:eek:

Cok tesekkurler :)

Ben konuşunca biraz rahatladım bugünlerde kendimi daha keyifli hissediyorum. Bende yardım almayı düşünüyordum şimdi kararsızım bir aklım git diyor öyle kolay bitmez bu kafamdaki yılların birikimi, bir aklımda hiç bulaşma diyor

kurabiyem eşime ulaşmnış aradı beni ne güzel hislerini anlatacakken teslim alan resepsiyonist kız fln derken telefon konuşmamız benim kıskançlık krizimle noktalandı :KK47: ama çok aşığım tabiki kıskancam diymii :KK23:
eve giderken ufak da bir pasta alicim sonra kızımla süslenir bekleriz sevdiceğimizi:KK68:

kurabiyem eşime ulaşmnış aradı beni ne güzel hislerini anlatacakken teslim alan resepsiyonist kız fln derken telefon konuşmamız benim kıskançlık krizimle noktalandı :KK47: ama çok aşığım tabiki kıskancam diymii :KK23:
eve giderken ufak da bir pasta alicim sonra kızımla süslenir bekleriz sevdiceğimizi:KK68:
:KK70: neden kriz oldu ki

:KK70:

Allah askinizi daim etsin canim :)

Cok tatli ya :)

X