Annelerin Güncesi

kurabiyem eşime ulaşmnış aradı beni ne güzel hislerini anlatacakken teslim alan resepsiyonist kız fln derken telefon konuşmamız benim kıskançlık krizimle noktalandı :KK47: ama çok aşığım tabiki kıskancam diymii :KK23:
eve giderken ufak da bir pasta alicim sonra kızımla süslenir bekleriz sevdiceğimizi:KK68:
Yıllar sevginizden hiç eksiltmemis boylesi çok az kişiye nasib olur çünkü evlilikte ister istemez çiftler birbirini yipratiyor dolayisiyla sevgi azalıyor. Imrendim size valla...

Çalışan anneler bakici mi kres mi nasıl ayarladiniz hangisi sizce? Ben hala kararsizim ayda en fazla 10 günlüğüne birine ihtiyacim olacak bakici mi kres mi karar veremedim.
nsy5555 nsy5555 canim sen ne yaptin bakici bulabildin mi?

Yıllar sevginizden hiç eksiltmemis boylesi çok az kişiye nasib olur çünkü evlilikte ister istemez çiftler birbirini yipratiyor dolayisiyla sevgi azalıyor. Imrendim size valla...
bizimde kızgınlıklarımız kırgınlıklarımız oluyor ama çok şükür tadı tuzu diyeceğim cinsten belki en çok çok biz bize yaşadığımız ve sorunları kapımızın dışında bırakabildiğimizdendir bilmiyorum ama iyiki böyleyiz
her evlilik de dönemler oluyor işte kimiziz durağan kimimiz bol aşklı kimimiz kırgın ya da aklı karışık dönemlerdeyiz zaman herkesi olmak istediği döneme götürsün o dönemde olanlara ben dahil bi maşallah diyelim tabi :nazar::dua:

Çalışan anneler bakici mi kres mi nasıl ayarladiniz hangisi sizce? Ben hala kararsizim ayda en fazla 10 günlüğüne birine ihtiyacim olacak bakici mi kres mi karar veremedim.

benim annem bakıyor ama buna rağmen kreş düşünüyorum artık büyüdüler evde tutmak eer sürekli gelişimlerini destekleyemeyeceksek çok da ii olmaz diye düşünüyorum hem yaşıtlarıyla beraber olmaları bir çok huylarını törpülemede ii gelir ki ben en çok kızımın paylaşımcı olmayışından dertliyim orada eminim öğrenecek

Ben konuşunca biraz rahatladım bugünlerde kendimi daha keyifli hissediyorum. Bende yardım almayı düşünüyordum şimdi kararsızım bir aklım git diyor öyle kolay bitmez bu kafamdaki yılların birikimi, bir aklımda hiç bulaşma diyor
ben okul açılsın kararlı yim canım kendi kendimë sacmalamaya başladım çünki.dediğim gibi artık kendimle başa çıkamıyorum hiç bi değişiklik yok yapmak istediğim söylemek isyediğim konularda.denemekte yarar var deyip gidicem artık

Çalışan anneler bakici mistemiyor bir de e kres mi nasıl ayarladiniz hangisi sizce? Ben hala kararsizim ayda en fazla 10 günlüğüne birine ihtiyacim olacak bakici mi kres mi karar veremedim.
Canim biz bakicida karar kildik kreste hic durmadi sanirum kurallara uymaadi.Bizim ikinci donem tayinimiz olabilir simdikili uc dort ay idare edecez sonra kres dusunuyorum.

ben okul açılsın kararlı yim canım kendi kendimë sacmalamaya başladım çünki.dediğim gibi artık kendimle başa çıkamıyorum hiç bi değişiklik yok yapmak istediğim söylemek isyediğim konularda.denemekte yarar var deyip gidicem artık
Anladım canım inşallah kurtulursun sıkıntılarından. Şöyle durup düşününce ne çok şeye yetmeye, yetişmeye çalışıyoruz ne çok yoruluyoruz ama bizi asıl yoran kafamızın içindekiler onlar olmasa aslında biz koşuşturduğumuz şeylerle çok mutluyuz.
Bazen kendi kendime kızıyorum sağlık sorunumuz yok maddi sıkıntımız yok gül gibi çocuklarım var eşimin kötü alışkanlıkları yok, bize bağlı, insanlar nelerle mücadele ediyor diyorum ama yeterli olmuyor ufak dediğimiz şeyler birikiyor birikiyor bir yerden sonra taşıyamayacağımız duruma geliyor

bizimde kızgınlıklarımız kırgınlıklarımız oluyor ama çok şükür tadı tuzu diyeceğim cinsten belki en çok çok biz bize yaşadığımız ve sorunları kapımızın dışında bırakabildiğimizdendir bilmiyorum ama iyiki böyleyiz
her evlilik de dönemler oluyor işte kimiziz durağan kimimiz bol aşklı kimimiz kırgın ya da aklı karışık dönemlerdeyiz zaman herkesi olmak istediği döneme götürsün o dönemde olanlara ben dahil bi maşallah diyelim tabi :nazar::dua:

benim annem bakıyor ama buna rağmen kreş düşünüyorum artık büyüdüler evde tutmak eer sürekli gelişimlerini destekleyemeyeceksek çok da ii olmaz diye düşünüyorum hem yaşıtlarıyla beraber olmaları bir çok huylarını törpülemede ii gelir ki ben en çok kızımın paylaşımcı olmayışından dertliyim orada eminim öğrenecek
Maşallah canım Allah mutluluğunuzu daim etsin

Kizlar bugün ev kiraladik çok beğendim site içinde çok güzel tam istediğim gibi yalniz eşimin yigeni oturuyor ayni sitede yakin olmak istemiyordum kimseye ama öyle denk geldi severim eşimin yigenini yeni evliler dosemeciye gittim koltuklarimin kumasini degistircem onlarda anca bayramdan sonra olacak bayramda tatile gitcez dönüşte tasincaz Allah nasip ederse burayı da kiraya vercez iki sene sonra satmayı düşünüyoruz borcumuz var anca iki sene sonra bitecek o zamanda bu evin parasının üstüne kredi çekip yeni ev alacaz inşallah

Kizlar bugün ev kiraladik çok beğendim site içinde çok güzel tam istediğim gibi yalniz eşimin yigeni oturuyor ayni sitede yakin olmak istemiyordum kimseye ama öyle denk geldi severim eşimin yigenini yeni evliler dosemeciye gittim koltuklarimin kumasini degistircem onlarda anca bayramdan sonra olacak bayramda tatile gitcez dönüşte tasincaz Allah nasip ederse burayı da kiraya vercez iki sene sonra satmayı düşünüyoruz borcumuz var anca iki sene sonra bitecek o zamanda bu evin parasının üstüne kredi çekip yeni ev alacaz inşallah
Hayırlı olsun canım Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin

hayırlı olsun inş iyi insanlarla komşu olursun rahat ve huzurla oturursun evinde

Hatunlar
Tarhana yapanlar geç mi kaldım bi diyiverin teyzem yolluyodu her sene bu sene yapamıcakmış e bizimki de bayılıyo tabi napsam bilemedim anneme didim yapılmaz artık diyo uğraşamam ben diyo :)
Çalışıyo kadın

Bu sene kışlık işine kendim gircem zaten haftasonu alıyorum domates biber falan

Kaç gün mayalancak tarhana yapsam mı ne koydunuz içine nette baktım biraz ne bulursa koyanda var domates biber nohut soğan un yoğurt yapanda

Tavsiyelerinizi bekliyorumm
Canım ben geçen hafta ilk defa yaptım. Tadına bakmadım henüz nasıl oldu bilmiyorum. Ben domates biber maydanoz sarımsak besleyici olsun diye nohut buğday kırmızı mercimek koydum. Tabi süzme yoğurt ve tam buğday unu da koydum. 3 gün mayalandı içine maya koymadım çok kabardı 3-4 saatte bir yoğurdun. 4. Gün kuruttum

Alt ust komsunuzu da arastirsaydiniz canim. Hayirli olsun. Guzel gunleriniz anilariniz olsun yeni oturacaginiz evde insallah.

Hayırlı olsun canım Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin

hayırlı olsun inş iyi insanlarla komşu olursun rahat ve huzurla oturursun evinde

Alt ust komsunuzu da arastirsaydiniz canim. Hayirli olsun. Guzel gunleriniz anilariniz olsun yeni oturacaginiz evde insallah.
sagolun kızlar kaporayi verdik emlakciya ama ev sahibi bizi görmek istemiş yarin goruscez yalniz bir sorun çıktı merkezi sistem ama mutfakta ocak için tüp kullanıyormuş banyoda ise şofben gerekiyormus bu biraz canimizi sıktı bizim burada hepsi doğalgaz şofbenimiz yok vardı doğalgaz a geçince eşim ablasına vermişti ben lazim olur verme demiştim niye lazim olsun demişti iste lazim oldu sinir ediyor bu adam beni :işsiz:

sagolun kızlar kaporayi verdik emlakciya ama ev sahibi bizi görmek istemiş yarin goruscez yalniz bir sorun çıktı merkezi sistem ama mutfakta ocak için tüp kullanıyormuş banyoda ise şofben gerekiyormus bu biraz canimizi sıktı bizim burada hepsi doğalgaz şofbenimiz yok vardı doğalgaz a geçince eşim ablasına vermişti ben lazim olur verme demiştim niye lazim olsun demişti iste lazim oldu sinir ediyor bu adam beni :işsiz:
Tam bize uygun yer olarakta iyi diyosan tutun ama başka buluruz dersen erteleyebilirsin hem tüp hem elektrik hem doğalgaz kullancan masraflı olcak

Tam bize uygun yer olarakta iyi diyosan tutun ama başka buluruz dersen erteleyebilirsin hem tüp hem elektrik hem doğalgaz kullancan masraflı olcak
Evet canım bende vazgecelim dedim eşime o da sen evi çok begendin vazgecmeyelim diyor birkaç eve daha baktık onları begenmedim ama bu eve girer girmez çok beğendim bilemedim ne yapsak biraz düşünüp yarin netlestiririz bayramdan hemen sonra okul açılacak küçük oğlum burada kayıt oldu adres değişikliği nakil falan olacak off çok telaşlı olacak

Kızlar haftaya yani bayramın 3. Günü tatile gitcez bugün benim lekelenme oldu lekelenmeden bir hafta sonra regl oluyorum tam tatil zamanı regl olcam o yüzden bugün eczaneden hap aldım 3 gün önce başla dedi benim durumu anlatınca o zaman simdi başla sabah aksam devam et bıraktıktan 3-4 gün sonra regl olursun dedi kullanan varmı bu haptan ben simdimi baslayayim hafta sonu başlasam gecmi olur acaba keşke hemen olsam da bitse ama hemen olamiyorum spiralden dolayı gecen ay 14 un de oldum

Evet canım bende vazgecelim dedim eşime o da sen evi çok begendin vazgecmeyelim diyor birkaç eve daha baktık onları begenmedim ama bu eve girer girmez çok beğendim bilemedim ne yapsak biraz düşünüp yarin netlestiririz bayramdan hemen sonra okul açılacak küçük oğlum burada kayıt oldu adres değişikliği nakil falan olacak off çok telaşlı olacak
Önemli olan evin içine sinmesi bu zamanda temiz kiralık bulmakta çok zor düşün taşın azcıkta kaşın :) telaşlar iyidir kafanız dağılır

Masallah Allah nazardan korusun.
Kresi bazen bende düşünüyorum ama sık hastalanir mi diye endiseleniyorum.

Canim biz bakicida karar kildik kreste hic durmadi sanirum kurallara uymaadi.Bizim ikinci donem tayinimiz olabilir simdikili uc dort ay idare edecez sonra kres dusunuyorum.
Bakici buldunuz mu alisti mı peki?
Yani 2. Dönem mi kreş düşünüyorsun?
Ben napcam bilemedim ne zormuş karar vermek.

X