Annelerin Güncesi

@lutita nasıl oldun ?
A Akaibu gökçenin konuşmasında var mı bi düzelme ?
@Leydiminik evet bende abini soracaktım. Nasıl oldu ?
E Esinn10 onur nasıl oldu var mı bi gelişme ?
Ayy bide akademisyenannne hangi yoruma kızmış. Bilen varmı ? Nerdeyse bütün yorumları okudum bi türlü bulamadım.
Haberler maalesef kotu dun onurun beyin ölümü gerceklesti drlar anne ve babasini cagirip organ bagisi yapip yapmayacaklarini sordu annesi kabul etmedi dr artik bittigini şu anda sadece kalbinin attigini ama pazartesiye kadar butun organlarinin iflas edecegini ve kalbinin de durcagini soyledi annesi kabullenmiyor hayir tedavi olacak iyilesecek diyor yanmis durumdalar acimiz cok buyuk

Mevsimsel bişeydir belki. Ama bence yinede bi kan tahlili yaptır duruma göre dr sana vitamin falan verir belki.

Ya acaba emzigi geri mi versen ? Ondan mı yapıyor böyle ?
Kan ilacı kullanıyorum ama unuttuğum da oluyor yani düzenli kullanmıyorum. Bide aç karna falan içmek lazım. Benim aklıma hep tok karna geliyo :KK70:

Haberler maalesef kotu dun onurun beyin ölümü gerceklesti drlar anne ve babasini cagirip organ bagisi yapip yapmayacaklarini sordu annesi kabul etmedi dr artik bittigini şu anda sadece kalbinin attigini ama pazartesiye kadar butun organlarinin iflas edecegini ve kalbinin de durcagini soyledi annesi kabullenmiyor hayir tedavi olacak iyilesecek diyor yanmis durumdalar acimiz cok buyuk
Allah ana babasina sabır versin. Kimseyı de evladı ile sınamasın. Başınız sağolsun canım :KK43: inan çok üzüldüm.

Mevsimsel bişeydir belki. Ama bence yinede bi kan tahlili yaptır duruma göre dr sana vitamin falan verir belki.

Ya acaba emzigi geri mi versen ? Ondan mı yapıyor böyle ?
emzik emzirme artik hangisine tepki veriyo bilmiyorum ki. Esim pedagoga geri versek sadece emzigi dedi. Adam asla oyle bisey yapmamamizi. Eger bizi cezalandiriyosa her istedigi sey icin ayni seyi yapacagini soyledi.
Bi de uyuyamiyo gunduz falan ondan da daha hircin sanirim. Emziksiz uyumaya alisamafi hala. Cani cikiyo artk en son da oyle uyuyo

:KK43: canım benim sen üzülme duzelicek doktor da geçici bir durum olduğunu söylemiş. O konuşmasa da sen konuş onunla. Kii senin zaten elinden gelenin fazlasını yaptığını düşünüyorum. Öpüyorum adaşımizida senide.:KK19:
yok ya daha iyiyim sukur. Uzman biri de gecici diyince daha cok rahatladim. Bi de esimin ailesi de pimpiriklidir baya. Onlarda noldu bu cocuga muska yazdiralim falan diye beni bunalttiklari icin bikkinlik var uzerimde. Yani tamam bende inancliyim ama tanimadigim etmedigim bi adama gidip cocugumu okutup muska alip uzerine para vermek sacmageliyo. Adam sapikmi ne okuyo digru mu okuyo. O muskaya ne yazdi nerden bilcem ben. Kp e dedim hafiz degilmisin sen oku istedigin kadar. Dibimizde ki camiye goturur imama okuturum gerekirse ama bunun icin para alan bi adama goturmenize izin vermem dedim. Konusmuyolar benimle. Sarki soylerken zorlanmiyo. Surekli sarki soyluyoruz dilim damagim kuruyo sicakta. Soylemeyince vuruyo agliyo sipa. Onun uykusuzlugu beni de vurdu azicik uyusa da dinlensem keske :)

basiniz sagolsun canim allah sabir versin :KK43:

emzik emzirme artik hangisine tepki veriyo bilmiyorum ki. Esim pedagoga geri versek sadece emzigi dedi. Adam asla oyle bisey yapmamamizi. Eger bizi cezalandiriyosa her istedigi sey icin ayni seyi yapacagini soyledi.
Bi de uyuyamiyo gunduz falan ondan da daha hircin sanirim. Emziksiz uyumaya alisamafi hala. Cani cikiyo artk en son da oyle uyuyo

yok ya daha iyiyim sukur. Uzman biri de gecici diyince daha cok rahatladim. Bi de esimin ailesi de pimpiriklidir baya. Onlarda noldu bu cocuga muska yazdiralim falan diye beni bunalttiklari icin bikkinlik var uzerimde. Yani tamam bende inancliyim ama tanimadigim etmedigim bi adama gidip cocugumu okutup muska alip uzerine para vermek sacmageliyo. Adam sapikmi ne okuyo digru mu okuyo. O muskaya ne yazdi nerden bilcem ben. Kp e dedim hafiz degilmisin sen oku istedigin kadar. Dibimizde ki camiye goturur imama okuturum gerekirse ama bunun icin para alan bi adama goturmenize izin vermem dedim. Konusmuyolar benimle. Sarki soylerken zorlanmiyo. Surekli sarki soyluyoruz dilim damagim kuruyo sicakta. Soylemeyince vuruyo agliyo sipa. Onun uykusuzlugu beni de vurdu azicik uyusa da dinlensem keske :)
Haklısın canım. Bende para karşılığı bu işi yapanlara hiç güvenmem. Bunun için seninle niye konuşmuyorlar anlamadım. Sana destek olacaklarına köstek olmayi tercih etmek neden acaba.

Haklısın canım. Bende para karşılığı bu işi yapanlara hiç güvenmem. Bunun için seninle niye konuşmuyorlar anlamadım. Sana destek olacaklarına köstek olmayi tercih etmek neden acaba.
Cunku ben cahilim biseyden anlamam. Cocugu mundar ediyorum. Onlar 3 cocuk buyuttu muskada yazdirdilar hic bisey olmadi bla bla bla. Kendilerinden sogutuyolar iyice.

Dün akşam gökçeye çeyrek kasede daha az tavuk sote yedirdim. Böyle böyle yemeğe başlar inşallah. Çiğnemede sıkıntı yok hanfendi keyfi yemiyor tükürüyor hemen. Dün eşim küçük yumurta almış oyuncak hani içinden oyuncak çıkıyorya onlardan. Yemeğini yemezse yumurtayı açmayacağımı söyledim biraz zamanda alsa az da yese sonuçta yedi. Birazda pilav yedi. Kardeş istiyormuş bide hanfendi :KK70: kardes istermisin dediğimde evetttt die boynuma atliyo acaba kardes ne biliyor mu :KK70:

Üzerimde aylardir bir yorgunluk bir tembellik var kızlar. Öyle ki kahvaltı yapmadan işe gitmeyen ben. Biraz daha uyucam die kahvaltı yapmadan ise gider oldum. Şimdi evleri silip süpürmem lazım ama totoyu kaldirasım gelmiyo. Noluyo anlamadım ki. İşe gidince sıkıntısız çalışıyorum. Hatta her zamankinden daha yoģun çalışıyorum malum olaylar yüzünden. Ama işten gelince hemen yemek yapan ben yokum. Dün nasıl olduysa yaptım. Gökçe kek istedi geçen gün resmen çocuğa unutturdum iki dakka yapayım demedim. Öyle böyle değil yorgunluk. Vitamin mi alsam die düşünmeye başladım. Bunu yazarken bile yoruldum :işsiz::KK53:
Canım bi doktora git istersen bazen kansızlık ta yapabiliyor yorgunluk. Ama sana tavsiyem tam kan tahlili in yanında mutlaka demir depolarına demir bağlama kapasitesine ve ferritin düzeyine bakılsın. Bazen sadece hemoglobin değerine bakılıp normal deyip gönderiyorlar.

Malesef. Zaten eskisi gibi sesini duyamiyorum. Konusmamayi tercih ediyo
Üzülme canım doktorun da dediği gibi geçici bir dönemdir. Aslında çocuklar sandığımızdan daha duygusallar bir şeyi düzgün yapmadıklarında içlerine kapanabiliyorlar. Gökçe de kendini toparlar eminim.

basiniz sagolsun canim allah sabırlar versin

Canım Allah rahmet eylesin çok ama çok zor bir durum. Gençlere ölümü yakıştıramıyoruz ama allah'ın takdiri ne diyebiliriz ki. Allah annesine babasına bu acıya dayanma gücü versin başınız sağolsun canım.

Kan ilacı kullanıyorum ama unuttuğum da oluyor yani düzenli kullanmıyorum. Bide aç karna falan içmek lazım. Benim aklıma hep tok karna geliyo :KK70:
Canım en iyi ve doğal kan ilacı pekmez diyebilirim. Ben 18 yaşımdayken ağır bir kansızlık yaşadım öyleki kalbimi dinlediklerinde üfürüm sesi duyuyorlardı doktorlar hatta kalpte sorun var demişlerdi. Bende senin gibi çok yorgundum o zaman hatta merdiven çıktığımda yaşlılar gibi soluk soluğa kalıyordum. Kan ilaçları beni hemen toparlayamadı hatta sürekli uykum geliyordu o ilaçlardan. Eve içilebilir pekmez aldık hergün sabah beşte kalkıp yarım çay bardağı içiyordum ama üstüne su içmeden uyuyup iki saat sonra kahvaltı yapıyordum ve pekmez sayesinde bir ayda toparlandım öyleki kan düzeyim üst sınıra gelmişti doktor kan ilacını hemen bırak dedi bende içmiyorum ki üç ay içtim fayda görmedim bir aydır pekmez içtim dedim doktor şaşırdı.

Canım bi doktora git istersen bazen kansızlık ta yapabiliyor yorgunluk. Ama sana tavsiyem tam kan tahlili in yanında mutlaka demir depolarına demir bağlama kapasitesine ve ferritin düzeyine bakılsın. Bazen sadece hemoglobin değerine bakılıp normal deyip gönderiyorlar.

Canım en iyi ve doğal kan ilacı pekmez diyebilirim. Ben 18 yaşımdayken ağır bir kansızlık yaşadım öyleki kalbimi dinlediklerinde üfürüm sesi duyuyorlardı doktorlar hatta kalpte sorun var demişlerdi. Bende senin gibi çok yorgundum o zaman hatta merdiven çıktığımda yaşlılar gibi soluk soluğa kalıyordum. Kan ilaçları beni hemen toparlayamadı hatta sürekli uykum geliyordu o ilaçlardan. Eve içilebilir pekmez aldık hergün sabah beşte kalkıp yarım çay bardağı içiyordum ama üstüne su içmeden uyuyup iki saat sonra kahvaltı yapıyordum ve pekmez sayesinde bir ayda toparlandım öyleki kan düzeyim üst sınıra gelmişti doktor kan ilacını hemen bırak dedi bende içmiyorum ki üç ay içtim fayda görmedim bir aydır pekmez içtim dedim doktor şaşırdı.
Degerlerimin hepsi düşük canım. Pekmez evde var ama icmiyorum içmeye başlıyım bende.
Bide benim sacma sapan bi huyum var. Benim kan değerlerim düşük çıkıyo sanki gökçenin değerleri düşükmüş gibi hemen ona pekmez içermeye başlıyorum yada yeşil Mercimek falan yapıyorum gökçeye. Kendime bişey yok ama. Çok şükür gökçenin de bütün değerleri güzel.

Başınız sağolsun cnm. Allah ailesine sizlere sabır versin..

Bende arene bi kaç kez emzik vermeden uyutmak istedim ama olmadı. Krize girdi resmen. Sende takma dr demiş zaten geçici bi durum diye elbet düzelicek.

A Akaibu canım zaten Muska yazdırmak dinimizde yok şirke girer allah korusun.sen doğru olani yapiyosun bosver.evet belki allahın âyetlerini yazıp vericek o muskaya ama o zaman allahtan değilde muskadan bişeyler bekliyomus gibi olduğu için dinimizde yeri yok.en güzeli güvendiğin birinden şifalı ayetler okumasını istemek ve senin okuman boş kaldıkca ki annenin çocuğuna ettiği duanin yerini hiç bişey tutamaz.zaten doktorunuz geçici demiş sen en kisa zamanda geçmesi için dua et canım.

X